Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

hejka Kobitki 🙂
Yen- szkoda ze Twoj musi tak szybko jechac 😞 Oskarek napewno to bedzie przezywal 😞 dlatego musisz mu wynagrodzic ten czas 🙂
Zaniu- salatka naprawde pysznie sie zapowiada, moze sama zrobie na niedziele 🙂
Wiecej kochane nie pamietam musze jeszcze raz przeczytac 😞 ahh skleroza:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Cześć Mamusie,
u nas niestety choróbsko zawitało. Wczoraj ja się rozłożyłam a dzisiaj Emika. Strasznie brzydko kaszle więc jutro do lekarza. Póki co daję jej sok z cebuli i strasznie jej smakuje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie!

Zaniu bardzo dziękuję za przepis- wykorzystam go na pewno ale okazuje się, że nie na tą imprezę.....moja teściowa z racji, iż nie ma pomysłu na prezent dla jubilata postanowiła sfinansować i zorganizować jedzenie na imprezę....Shelby wpadłaś na ten sam pomysł co moja teściowa.....postanowiła zamówić catering....wszystko będzie dostarczone w niedzielę ok. południa.... my mamy imprezę o 15:30 najpierw ciasto a potem wczesna kolacja.....ja tylko upiekę sernik i zorganizuję dekorację....tort też już zamówiony.....będzie smerf:
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
trzeba wejść w torty dla dzieci- wzór na 26/35

Wczoraj zaszczepiłam Dominika na pneumokoki- u nas koszt 310 zł....to jakaś masakra....ja nie wiem dlaczego te szczepionki są takie drogie tzn. domyślam się, że koncerny farmaceutyczne ustalają kosmiczne ceny ....
z gorszych wiadomości to dostaliśmy skierowanie do chirurga ws. stulejki....kiepsko to wygląda....zobaczymy co powie ale maść tu jużchyba nic nie pomoże, ujście jest zamknięte prawie całkowicie 😞 21.11 usłyszymy werdykt......
Dominik dostał już pierwszy prezent od chrzestenej.....rowerek trójkołowy
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
i efekt taki, że mama musi pchać po pokoju bo inaczej jest głośny protest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agisal tort smakowity a rowerek na pewno sprawia frajdę.
Przykra sprawa ze stulejką ale na pewno sprawa się rozwiąże pozytywnie, nawet jeśli będzie potrzebna operacja to chodzi przecież o dobro synka.
U nas niestety zapalenie oskrzeli, więc się męczymy bo Emilka nie chce pić antybiotyku. Wcale jej się nie dziwię bo boli ją gardlo a antybiotyk mam podawać prosto z lodówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam! Ja już po farbowaniu u fryzjera 🙂 Tyle schodzenia na blond i znowu mam ciemne włosy 🙂 Fryzjer super, bardzo dokładny itd...ale włoski ciut za ciemne...no ale plus taki, że kolor na blond włosach szybko się wypłukuje...tylko jeden fryzjer potrafił zrobić mi idealny kolor...niestety jest w UK 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziendobry...

my wczoraj bylismy na szczepieniu:] maksiu zniosl to nawet do brze zaczal plakac nie na klucie tylko na to ze musialam go przytrzymac tak zeby sie nie ruszyc a potem dostal naklejke i o wszytskim zapomnial dzielny chlopiec:];] ogolnie u lekarza wszytsko dobrze oprocz tego ze moje dziecko ma niedowage hehe no niemoglam....pani powiedziala ze moj amksiu powinien wazyc 13kg a wazy 10.5kg...

dzis bylismy na spacerku dostalam natchnienia ze zrobie krupnik i od razu na zakupy i sie gotuje...bedzie obiadokolacja;p;p

strasznie zimno bylo chyba 4stopno tylko;p;p wiec juz zima tuz tuz;p;p;p

marinel --wspolczuje biedulka maluitka sie meczy...no i ty tez nerey i nieprzespane noce trzymam kciuki zeby jak najszybciej przeszlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj dziewczynki znowu choróbska się przyplątały. A kysz a kysz!! Ja też się boję o Emilkę bo siostra męża chora i kaszle ją strasznie, mam nadzieję że się od niej nie zarazi. Byłyśmy wczoraj w Krakowie z drugą siostra męża (też z nami mieszka) u lekarza w Medicinie na Barskiej. Musiałam jechać z nią, teściową, no i oczywiście Emilką bo one nie znają miasta i boją się jeździć autem po Krakowie. Siostra męża przez jakieś pół roku schudła nagle 10 kg, była taka okrągła na buzi, a teraz normalnie cień człowieka i nie wiadomo od czego. Je normalnie nie odchudza się choć nie raz stosowała przeróżne diety i nic nie pomagało. A teraz się cieszyła że tak schudła tylko to przekracza już granice rozsądku, poza tym boli ją z boku tak jakby jelita i będzie mieć robioną kolonoskopię. Swoją drogą prywatny koszt takiego badania to 600 zł, od 40 roku życia jest za darmo ale ona ma dopiero 23 lata! A bezpłatnie może zrobić to badanie dopiero po nowym roku, masakra jakaś.

A nasza Lala coś dawno się nie odzywała, pewnie zakopała się przy remoncie.
Agisal no to masz z głowy robienie impery, fajnie 🙂 a tort smerf super. A ta sówka nr 27 i 28 to chyba coś w stylu Lali. Może zrobi taki tort na drugie urodzinki Mai , kto wie? 😁

Yen ty w każdym kolorku wyglądasz ładnie. A ja też próbuję wrócić do jaśniejszych włosków, teraz mam farbę ciemny blond ale końce ją już tak przesycone że wydają się prawie czarne. Do ślubu miałam bardzo jasny blond ale wolę taki naturalny ciemniejszy. Do takich jasnych włosów już raczej nie wrócę.

Aaaaniusia no Maksiu jest moim zdaniem idealny. Jaka niedowaga?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry..
U nas mgla ze czubka wlasnego nosa nie widac, nozem mozna by kroic w powietrzu.
Wczoraj to przezylam chwile grozy...
Pojechalismy z mezem kupic opony na zime, moj M zapytal taty czy zostanie w domu z malym a my za 20 minut bedziemy, nie bylo nas moze gora z 30 minut....
My wracamy do domu a malego ani tescia nie ma!!
Dzwonimy gdzie jestes a ten do nas z tekstem " a co boicie sie??" i jeszcze sie go pytamy gdzie jest to przyjde po malego a ten mowi ze na "starowce" to jest jakies 2 km od nas, specjalnie zostawilismy malego zeby w taka pogode go nie brac.No qrwa jak sie mamy nie bac o dziecko jak ten chuj wie gdzie z nim polazł. powiedzialam mojemu nigdy wiecej nie zostawiamy mu mlodego. I sam tez tak stwierdzil.
Aa i jeszcze jak wrocil tesc z Matkiem to sie zapytalismy gdzie byl a ten" a co was to obchodzi" i jeszcze " jak wam zle to wiecej dziecka mi nie zostawiac" a co on kurwa laske nam robi ze zostanie chwile z wnukiem?? 😠 niech sie w dupe pocaluje.
Ja chce jak najszybciej wyprowadzic sie stad, znalesc mieszkanko do wynajecia bo dluzej z nim nie wytrzymam nerwowo. Dziala mi na nerwy jak czerwona plachta na byka....
Najbardziej mi szkoda malego bo jak tesc "chlapnie" to zamyka sie w pokoju a maly chce sie z nim bawic.Nie chce zeby ogladal go pod wplywem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniusia-byl wczoraj rano na spacerze z malym, my z mezem doskonale wiemy gdzie poszedl i po co 😠 😠 ale zeby qrwa dziecko brac!!! sam niech idzie w chuj daleko jebie mnie to ale niech mojego dziecka na swoje .... nie bierze!! przepraszam za slownictwo ale do tej pory mam nerwe na niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syrop z cebyli robi sie bardzo prosto. Do słoika włożyłam ciasno dwie pokrojone w talarki cebule i zasypałam łyżką cukru a na koniec docisnęłam to lyżką żeby cebula ściśle przylegała do siebie. Słoik zakręciłam i położyłam na parapecie. Po kilku godzinach jest sok 🙂 i to naprawdę dobry.

U nas choroby ciąg dalszy. Emilce właśnie zaczęło się od lekkiego pokasływania i okazało się że się rzuciło na oskrzela. Ja niestety też zakatarzona. Emisi juz zdaje się przechodzić chociaż zła jestem że musiałam jej dać antybiotyk i to w tak dużej dawce ale przychodzi do nas dzisiaj Emilki pediatra więc dowiem sie jak to wygląda bo tylko do niej mam zaufanie jako do lekarza bo jest naprawdę madrą pediatrą 🙂 Podejrzewam ze ona by nam nie przepisala antybiotyku jak ten lekarz z ambulatorium ale się przekonam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam. My po szczepieniu...maskara była. Oskar do tej pory na szczepieniu zaczynał płakać dopiero po wkłuciu igły, a dziś rozryczał się już podczas badania przez doktora. mało tego wpadł w taką histerie, ze mało ze strachu nie zwymiotował, pampers cały przesikany, no szok. Dobrze , że Mój był ze mną, bo bym sobie sama nie poradziła. Oskar wazy 8600, to mało, bo jest na 3 centylu, lekarz zasugerował zrobić morfologię, ale po dzisiejszej histerii Oskara, na razie damy sobie z tym spokój. Oskar póki co w ogóle nie choruje, to nie będę męczyć dziecka badaniami. Po prostu jest drobny i miał niska wagę urodzeniową. Jeszcze gdybym wiedziała, ze Oskar zniesie pobieranie krwi to ok, ale dzisiaj pokazał na co go stać, grrr!!!

Zaniu ja tez już nie wrócę do takich jasnych włosków, chcę blond taki średni, naturalny, ale że wczoraj fryzjer nałożył mi mega ciemny blond, to już nic nie poradzę...czekam aż się wypłuka.

Marinel szybkiego powrotu do zdrówka dla Emilki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yen i Ania dajcie znać czy po szczepieniu wystąpi gorączka miedzy 5 a 10 dniem.
Yen moja Emi urodzila sie z wagą 3100 a teraz ma 10500, chociaż przez chorobe schudła do 10200 a mnie ubyło 2kg 🙂 To lepsze niż dieta.
Była u nas pediadra (swoja droga to wspaniale ze w ramach nfz pediatra przychodzi do domu bo normalnie wizyta 100zł). Emilki oskrzela juz zdrowe. Gardełko tylko lekko zaczerwienione. No i trochę kaszelku więc antybiotyk pomógł.

Pozwolę sobie pochwalić naszym domkiem bo już ma daszek 🙂

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/458/7c4462a7acbfe6f5med.jpg[/IMG][/URL]

Dachówka jest wiśniowa a wyszła trochę kolorowa przy tej pogodzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel babka od szczepien powiedziala mi, ze po tej szczepionce bardzo zadko wystepuje odczyn poszczepienny, ale kto wie, moze za kilka dni...na razie wszystko super.

U nas mala depresja, tatus jutro o 5 rano juz jedzie...serce mi peknie zaraz jak pomysle o Oskarku, ze tatusia znowu ponad dwa miesiace nie zobaczy 😞

Marinel domek gdzies pod Krakowem? Bo i jakies wzgorza za domem itd...bardzo spokijna okilca chyba co? Super, ze budowa sie posuwa do przodu:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Moje drogie 🙂

jutro zjazd 🤪 🤪 🤪 🤪 a tak poza tym to jestem wykończona. Moje dziecko regularnie zaczyna łazić na dworze a ja zgięta w pół za nim by go asekurować. Oj bola plecki bolą !!! S próbuj wziąć tylko na ręce to protest jest a do wózka to hohohohoh AWANTURA !!! 😁 😁 😁

Jutro sąsiadka ma mi podrzucić szelki -zawsze to jakoś nie będę musiała aż tak bardzo zgięta.... 🙂 🙂 🙂

Poza tym zakupiła buty w Bartku dla młodego i wiecie co przez ich sklep internetowy wychodzi najtaniej. Teraz jeszcze mają -20% to juz w ogóle. Za zimówki ze skóry i z owczą wełną zapłaciłam 111 PLN !!! Po sklepach się nałaziłam i nigdzie tych butów w takiej cenie nie widziałam. Jestem bardzo zadowolona. 😁 😁 😁


no Marinel domek piękny 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...