Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej!

Wiola ja nie wybrałam z Ikei serii dziecięcej jeśli chodzi o meble, bo zdecydowałam się na Oddę, komoda niska (czarna), szafa(biała_, półka szczytowa(czerwona), czarne elementy mam zamiar przyozdobić też naklejkami. Zastanawiam się nad tym łóżkiem z szufladami ( to dość poręczne), barierki mogłabym Kubusiowi zamontować. Ale sama nie wiem czy nie zdecyduję się na któreś dziecięce łóżko lub inny model. Planuję do tego stolik i krzesełka Mamuta oraz inne dodatki. Mi z moich obliczeń wyszło ponad 2 000.

I nie będę eksperymentować z meblami jak wcześniej przez internet bo mam te meble Bellamy i nie jestem z nich zadowolona, mimo, że wyglądają ładnie, to się już niszczą, a składanie, brak części to był koszmar. Co do mebli z BW nie polecam.
Co do $, to zbieram na te meble sukcesywnie i uzbieram 🙂.

Ja lecę sprzątać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Eh... właśnie rozmawiałam ze swoim zleceniodawcą - producent mebli dla którego robię tłumaczenia- i ma wysłać mi katalogi i tych dziecięcych i normalnych. No zobaczymy....

Powiem szczerze że im więcej siedzę na tych stronach sklepów meblowych tym bardziej przekonuję się do wyboru właśnie tych klasycznych. Pokój Kacpra jest malutki więc i tak postawię w nim szafę komodę łóżeczko i nie wiem co jeszcze....jednak podstawą jest praktyczność i funkcjonalność.

Strasznie mi się spodobała właśnie ta seria ODDA, no ale ile kasy na to będziemy mogli przeznaczyć to zobaczymy ile dziadkowie dadzą bo wiedzą że na meble zbieramy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel_E napisał(a):
A ja mam trochę inne pytanie:
czy potrzebny jest dwukomorowy zlew jeśli się ma zmywarkę? Co myslicie o zlewach narożnych?
Bo i jakie panele sa praktyczniejsze jasne czy ciemne?


Marinel mam duzo do powiedzenia w tej kwesti..... 😁 😁 😁

Ja się ma zmywarkę to nie potrzebny jest zlew duży dwukomorowy. Ja mam ale ma jedną komorę dużą a drugą małą do mycia np owoców. I z tego układu jestem zadowolona.

Niestety dałam sobie wcisnąć zlew srebrny tzn. ze stali nie rdzewnej i jestem zła. Jeśl masz kupować to tylko z tych ciemnych. Są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Fajnie jest kiedy zlew jest blisko kuchenki ale nie zawsze jest to możliwe. 😞Co do zlewów narożnych to nic nie powiem bo nie wiem i nie znam nikogo kto by taki miał.

Jesli chodzi o panele to ja zdecydowanie nie polecam ciemnych. Sama takie mam i bardzo żałuję. No chyba że lubisz co drygi dzień jeżdzić na mopie..... Bosche co ja bym zrobiła bez mopa obrotowego.... 😲 😮 Na ciemnych wszystko widać każdy okruch plamę.... przy małym dziecku to masakra!!! Szczególnie gdy na przykład dziecko lubi malować bananem po podłodze 😁 😁 😁

Miałam tez jasne i nie byłam zadowolona. Zaś kiedyś jak wynajmowaliśmy mieszkanie były tam panele mozaikowe i były zdecydowanie najlepsze w utrzymaniu. To znaczy z pewnością brudziły się tak samo ale mnie rzucało się w oczy !!!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam zlew jednokomorowy, narożny z małym ociekaczem. Wspaniale spełnia swoją funkcję. Myję głównie w zmywarce.

Jeśli chodzi o panele jestem zwolennikiem jasnych, we wcześniejszym były ciemne i każda plama była widoczna. Jednak to też zależy na ile masz ciemne czy jasne mieszkanie itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam takie wymieszane jasne z ciemnym panele http://www.google.pl/imgres?q=panele&um=1&hl=pl&sa=N&biw=1366&bih=667&tbm=isch&tbnid=WxFILpV2MJm30M:&imgrefurl=http://forum.meble.pl/panele-ktore-wybrac-jaki-kolor,temat675,1,5.html&docid=YL09vktGi1ucHM&imgurl=http://s.meble.pl/gfx/uzytkownicy/15293/forum/foto/1911541152.jpg&w=334&h=500&ei=sfasUPadOIjmswaYiYGoBg&zoom=1&iact=hc&vpx=778&vpy=155&dur=163&hovh=275&hovw=183&tx=126&ty=195&sig=102843628905572811922&page=1&tbnh=154&tbnw=106&start=0&ndsp=20&ved=1t:429,r:3,s:0,i:143 i jestem zadowolona, szczególnie mając psa.. Jeżeli zaś chodzi o to czy widać na nich ciapki i stopy (mój kochany mąż lubi wejść w łazince na coś mokrego a ppotem idealnie odcisnąć swoje wielkie szłapy w kuchni) to przy lampie nie widać wieczorem, ale w ciągu dnia pod światło to widać wszystko szczegółowo 🙂 mnie to dorowadza osobiście do szału bo wydaje mi się że podłoga jest brudna a jest tak serio czysta więc myje je chyba ze 3 razy dziennie (mopemmm więc lajt).. ale faktycznie taka mozaika jest chyba najwygodniejsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kochane Mój maz kochany zapomnial Upc zaplacic i nie mialam netu i tv normalnie masakra jakas Ale juz jestem Ja mam dla Kubusia takie mebelki szfe niska 125 http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S69873735/#/S29875963 i komode o tej samej wysokosci http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S49876669/#/S09876671 Kubus ma malenki pokoik i to jeszcze mieszkanie na poddaszu wiec cos wysokiego optycznie zmiejszyloby przestrzen Musze mu jeszcz ekupic regal za drzw na zabawki bo sie akurat zmiesci a ja powoli juz nie mam gdzie tych wszystkich rzeczy trzymac

Cherry ale Ty jestes zdolniacha Tak mi imponijesz ta nauka Niesamowite,
Lala nie bede sie powtarzac ale przespalabym sie w takim slicznym pokoiku nawet na za małym łózku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziendobry
z racji tego ze pogoda byla beznadziejna wybralismy sie do galerii gdzie kupilismy skarpetki naswieta z mikolae dlamaskia pizamke i zakupy spozywcze wracaajac wstapilam do meza do pracy (bo obok jest ciuchiland) i zrobilam zakupy i dla siebie i dla malego...aaa i kupilm krem jihnsona ten nowy na zime zapach reweklacyjny i super konsystencja mojego synka nie uczula johnoson wiec sie niczym nie przejmuje ;
;]


co do zlewy ja mam jednokomorowy przy zmywarce i wogole bym go nieuzywala gdyby nie butelki ktore myje na biezaca...pok kranem...no i jakies warzywa czy owoce...w zupelnosci wystarczy

a co do paneli ja mam te http://allegro.pl/ac4-8mm-panele-podlogowe-dab-rovere-krono-original-i2777021026.html tyle ze w rzeczywistioci sa one troszke jasniejsze....i jestem zadowolna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniusia no to zakupy chyba udane 🙂

Ja dziś poszłam pokupować jeszcze i balony i trąbki i takie duperele na urodziny bo kupiłam w poniedziałek i zostawiłąm siate z zakupami w przedpokoju (były tam bloki na baner urodzinowy,balony farba do włosów spinki dla Majeczki trąbki i coś jeszcze) a mój kochany mąż to wyniósł na śmieci 😮

Maja od nas na urodzinki dostała ogólnie pokoik, ale jako taki prezent postanowiliśmy kupić materac do łóżka tego rozsuwanego, bo łóżko i meble sponsorowali jej na urodzinki moi rodzice, No ale żeby tak z pustymi rączkami jej życzeń i sto lat rano nie śpiewać to kupiłąm jej takiego przytulanka pieska (zwykłą maskotka taka 30cm ) ale jest tak mięciutka że jak tylko go chwyciłąm w ręce to pomyślałam że może być to jej taka przytulanka na lata. Dużo dzieci ma swoje zabawki z którymi usypia i przyjaźni się na długo. Postawiłam na psiaka bo Maja lubi pieski no i jest taki milusii że do spania idealny. No zobaczymy, bo ogólnie nie przepadam za milionem maskotek w pokoju ze względu na kurz..

14A11 No te mebelki fajne no ale tak jak pisałąm do nas sporo by tego wyszło, a wtedy i koszty większe.. No i jeszcze jednym z powodó dla których je sobie odpuśliśmy to wysokość pokoju 2,70 Więc mebelki wydawałyby się malutkie.

Noo a ja się chyba wezme za czapeczki urodzinowe bo nigdzie nie znalazłam takich hello kitty a materiały już kupione. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamusie,
w Biedronce są drewniane klocki. Zawsze szukałam drewnianych dla Emilki i mam 🙂 Po rozpakowaniu przepadła na pół godziny zanim wszystkie obejrzała no i mama ma frajdę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Kochane!!
dzisiaj mnie zła energia ogarnęła, jestem zła jak mało kiedy.Jeszcze jakby tego było mało sąsiedzi okna wymieniają i się tłuką od samego rana!! Matuś tez nie pozostaje mi dłużny i nic nie da przy sobie zrobić, pieluche zmienić to istna katorga.Musze znowu zacząć pic melisę bo wybuchnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej

my na chwile na spacerku bylismy... maksiu zasnal a ja ogarniam mieszkanie i przygotowywuje wszytsko bo po 15 wychodze do dentysty mlody zostaje z moja ciocia...ciekawe jak sobie poradza...hehe....choc to niepierwszy raz kiedy z nia zostaje i o dziwo zawsze mowie jakby co to dzwon ale sie nie zdarzylo nigdy :];]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry Paniom

już tłumaczę w sprawie męża (spędził w szpitalu 4 godziny i wrócił do domu), coś mu tam walnęło w kręgosłupie i nie mógł już prawie chodzić, dali mu najpierw zastrzyk, ale nie pomógł, więc zdjęcie, które nic nie wykazało, kroplówka przeciwbólowa i tabletki za 55 złotych (o zgrozo!) oraz skierowanie do neurologa - zonk! nie wiadomo, ile będzie musiał czekać, a kręgosłup boli, i co?

w niedziele Maksia imprezka urodzinowa, wczoraj z mężem obmyślaliśmy menu
kupiłam taką tańczącą świeczkę, zrobimy szał, widziałyście?
http://www.youtube.com/watch?v=TectFzb_q2s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
SHELBY ŚWIECZKA WYMIATA! NIE WIDZIAŁĄM TAKIEGO CUDA JESZCZE!

z krwią to ja też sobie obiecuje i obiecuje ..
A mężusiowi dużo zdrówka! Mojego jak kręgosłup boli od noszenia kopiarek to brał zawsze ketonal ,
ale raz pani w aptece poleciła aspicam i pomagają podobnie a cena 10zł i bez recepty - może i niech twój mężunio spróbuje jak go ból chwyci..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...