Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Martusia zdrwka dla Majeczki!
A moje dzidzi dziś nie chciała mleka na kolacje , za to zadła dwie kanapki (bez skórek) z masełkiem i troche jajecznicu ode mnie. To chyba jej wystarczy na noc no nie? Tymbardziej że to było 40 min temu. Do popicia dałam herbatke melisa z pomarańczą i ładnie zasnęła.. Niby herbata melisa pomarańcza a w składzie jak sie poczyta to jeszcze jabłko i dzika róża 🙃 ale to i tak lepsze niż te hippy id bo w nich to 94% glukozy ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel ja myślałam żeby Emilka miała imieniny 30 czerwca bo to jest chyba najbardziej popularna data, no ale podobno wybiera się datę najbliższą po urodzinach więc sama nie wiem czy musi obchodzić imieniny 24 listopada?

Marinel moja siostra kupiła klocki dla chłopca i mnie poinstruowała że są jeszcze dla dziewczynek oraz uniwersalne, dla dziewczynki i chłopca. Oglądałam wszystkie i wybrałam dla dziewczynki bo cudne mają te obrazeczki i kolory. Emi też przy nich przepadła , a ja razem z nią 😁 😜

Yen ale Oskar ma roooooower. Emisia też dostanie od mojej siostry ale taki dziecinny już go widziałam i jest fajny. Zdjęcia wkleję pewnie za tydzień bo w niedziele impreza.

Lala ale laska z ciebie!! Wielkie wow i ta spódniczka… nie pamiętam kiedy ja byłam gdzieś w spódnicy.. 🤔

Cherry ja tylko raz dałam Emilce parówkę Morliny dla dzieci i była taka słona że hej. Ja lubię parówki i czasem kupuję paczkę w Biedronce takie drobiowe, ale Emilce ich nie daje. Ogólnie wiem że to syf i nie jem ich za często ale czasem się skuszę.

Martka na forum!!!!!! Co ty kobito tak rzadko tu zaglądasz? Wiem, wiem trójka dzieci, ja mam jedno więc jeszcze mam na takie rzeczy czas 😉 Torcik wygląda przeowocowo, na pewno smaczny. Sto lat dla Piotrusia!! :*

Dostałyście z Nestle kartkę z życzeniami na roczek i balonik „Mam już rok”? Mi wysłali dwie koperty więc mamy dwa takie balony. Przypomniało mi się bo u Martki na zdjęciu tak jakby te dwa niebieskie balonki były z Nestle.. dobrze widzę?

Mnie też dopadło przeziębienie. Zjadłam 3 kawałeczki czosnku i zionę teraz pięknym zapachem hihi poza tym herbatka z sokiem malinowym, albo z miodem

Ostatnio się głowię co by tu zrobić żeby całkiem odstawić Emilkę od piersi. Przez dzień nie ma problemu ale w nocy budzi się i płacze tak że muszę jej dać cyca. Wtedy zadowolona possa i dalej śpi. No i po kąpieli jak z nią leżę to też płacze i patrzy na cyce żeby jej dać. Ona nie pije mleka modyfikowanego ani żadnego innego, smoczka też nigdy nie miała a jednak ma potrzebę ssania. Nie wiem co mam zrobić. Od jednej osoby usłyszałam żeby przestać od razu i kilka dni popłacze i zapomni. Ale jakoś nie mogę słuchać jak tak płacze i zawsze się przełamuje i jej daję.
Marinel ty bez problemu odstawiłaś Emilkę od piersi. Nie budzi Ci się w ogóle w nocy? Ja dawałam herbatkę zamiast piersi trochę się napije ale dalej płacze.
Cherry a ty kiedy myślisz całkiem przestać karmić??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zania ja zaglądam często ale gorzej pisaniem 😜. Dobrze widzisz bystra obserwatorko - to baloniki z Nestle.
Wczoraj z całą trójką byłam u fryzjera, jak odzyskam aparat (mąż mi wyniósł do firmy 😠 i jeszcze nie oddał) to zrobię im fotki i wrzucę.
Taka trochę rozbita dzisiaj jestem bo mój tata ma właśnie operację rekonstrukcji kręgosłupa a jednak jest po 2 zawalach. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lala89 napisał(a):
Wanilia co tam u Was ? Jak dzieciaczki? Małe kopie? A starsze chodzi?? :*

Małe nie kopie jeszcze, starsze nie chodzi 😉 Prawda jest taka że ja nei mam zbytnio czasu sie w brzuszek wsłuchiwać....Nie jest tak jak za pierwszym razem, czasem to się muszę zastanowić któryto wogóle tydzień 😁 Tak więc pewnie zarejestruję dopiero te "poważne" kopniaki 😉 A Werka ładnie staje przy wszystkim co się nadaje do wspinania i chwilę nawet stoi samodzielnie więc kiedys i chodzić zacznie 😉
Mialam Ci napisac że pokoj przepiękny, bardzo mi sie podoba
Yen możesz napisac co to za rowerek? Bo bardzo solidnie wygląda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

Yen mamy ten termometr http://www.ceneo.pl/647229 i jesteśmy bardzo zadowoleni. Poczytaj opinie i nie ma złych. Nasi znajomi mają tez od trzech lat i działa bez zarzutów.

Cherry opinie są różne o tych szczepionkach. Kubuś jest pod opieką pani doktor, która jest ordynatorem w szpitalu dziecięcym. Myślę, ze ilość problemów jakie mogą wystąpić od niezaszczepienia jest ogromna. Zawsze przedstawi nam plusy i minusy, opowie o przypadkach z jakimi się spotkała. Dlatego też nie zaszczepiłam na rotawirusy.
Może ospa nie jest konieczna, ale jak ma przechodzić ją mniej boleśnie i bez powikłań to warto. Ryzyko dzisiaj jest po każdej szczepionce i uważam, ze też nie bez powodu szczepionka jest obowiązkowa na zachodzie, jedna i druga. Zresztą MRII jest obowiązkowa.
Teraz następny pakiet to za miesiąc menigokoki, na której wcześniej nie zaszczepiliśmy.
Ja jej ufam, ale każdy ma prawo do własnego zdania.

Odczyn po tych szczepionkach jak Yen pisała występuje po 5-10 dniach, mam nadzieję, że będzie OKEJ.
Kubuś bardzo to przeżył, badanie to był istny koszmar, naszej Pani Magdzie pozwala się badać, alę tą lekarkę widział ostatnio w marcu, więc nie dość, że ją odpychał to jeszcze płakał. Po ukłuciu chyba była mniejsza histeria niż wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamierzam zaszepić Emilke teraz na ospe ale podobno jak ktos szczepi w tym czasie na pneumokoki to z ospą powinien poczekać. Ja zaszczepię bo widziałam jak wyglądała moja 4-letnia siostrzenica przez 2 tyg podczas ospy. Biedna strasznie się m ęczyła bo miała te krostki wszędzie nawet na powiekach i między palcami!! Poza tym mój mąz nie miał ospy i jak Emilka przyniesie z przedszkola to będzie masakra !!!

Zaniu Emilke odstawiałam stopniowo. Przez kilka dni płakała w nocy i wtedy ją przystawiałam ale coraz rzadziej i rzadziej, potem okazało się że ona nie była głodna tylko potrzebowała się przytulić więc ją tuliłam i zasypiała. Może jak jej dasz na kolację coś sycącego np. kaszkę to będziesz miała pewność ze nie jest głodna. Potem karmiłam co 3-4 dni żeby ulzyć swojej piersi i tak pokarm sam zanikł a ja nie piłam nawet szałwi. POWODZENIA!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

ja się waham z tym szczepieniem i to strasznie. Chodzi tu głównie o nabyty autyzm w skutek tej szczepionki. Wydaje mi się, że poczekam parę miesięcy. Oczywiście pójdę to skonsultować z doktorką Kacpra. Nikt w 100 % nie udowodnił iż autyzm dzieci jest spowodowany tą szczepionką, lae odnotowano większe zachorowania na nie właśnie z okresem wprowadzenia tej szczepionki MMR.

Generalnie moja głowa teraz jest jak śmietnik. Juz przeczytałam tyle, że masakra. Od obaleń tej tezy po fiora gdzie rodzice dzieci autystycznych piszą, że choroba pojawiła się po tym szczepieniu. LUDU GDYBYM NIC NIE WIEDZIAŁA TO PEWNIE BYM ZASZCZEPIŁA I TYLE !!! Eh moja teściow zawsze zamieszanie zrobi !!! 😠 😠 😠


Zania ja jeszcze nie do końca czuję się gotowa na zaprzestanie karmienia. Czasami jestem umęczona i mam dość a czasami wiem że nie potrafię. Kacper jest samodzielny ale samo karmienie jest spełnieniem potrzeby wyjątkowej bliskości... TEż nie miał smoczka i nawet nie umie go ssać. Mleko krowie od wielkiego dzwona wypije a modyfikowane no cóż ile to już prób było...... W nocy jest głodny bo czuję że pije i słysze dźwięk przelykania. U nas kaszka nie wchodzi w rachube bo on ich nie chce i tyle!!! Nie wiem kiedy to nastąpi.... I nie będę siebie czarować że jutro czy po jutrze bo chcę by dziecko wydoroślało.... dziecko jest dzieckiem i takim ma pozostać a cyca pożegnamy kiedyś gdy przyjdzie na to czas....



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry ja słyszałam wiele kontrowersji na temat szczepionki na tężec i krztusiec ale na temat MMR nie. Autyzm diagnozuje się w drugim roku życia i stąd powiązanie tej szczepionki z z autyzmem ze względu na zbieg w czasie.
Ja muszę zaszczepić bo Emilka jest dziewczynką, sama byłam szczepiona na różyczkę i nic mi nie jest 🙂 Autyzm jak ma być to będzie, takie jest moje zdanie.
Wiem że jak dziecko jest uczulone na białko to nie może jej dostawać, ale czy wtedy w ogóle nie jest szczepione? No i jak długo można odwlekać jej podanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel_E napisał(a):
Cherry ja słyszałam wiele kontrowersji na temat szczepionki na tężec i krztusiec ale na temat MMR nie. Autyzm diagnozuje się w drugim roku życia i stąd powiązanie tej szczepionki z z autyzmem ze względu na zbieg w czasie.
Ja muszę zaszczepić bo Emilka jest dziewczynką, sama byłam szczepiona na różyczkę i nic mi nie jest 🙂 Autyzm jak ma być to będzie, takie jest moje zdanie.


Właśnie też się zblirzam do tej teorii. Na ospę chcę zaszczepić bo ani ja ani maż jej nie mieliśmy....

Różyczkę przechodziłam ale ospy ani świnki nie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że te choroby w wieku dorosłym są niebezpieczne, np. świnka u mężczyzny powoduje bezpłodność. No i jak tu nie zaszczepić chłopca, a różyczka u kobiety w ciąży uszkadza płód i jak tu nie zaczepic dziewczynki?

Nie zaszczepię będę sobie do końca życia wmawiac że dziecko przez mnie choruje...

Co do autyzmu to ostatnie doniesienia skłaniają się ku wysokiemu testosteronowi jeszcze w okresie płodowym dlatego tez znacznie więcej choruje chłopców. Teorii mnówstwo i żadna niepotwierdzona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
Ja też planuję zaszczepić Dominika w grudniu na tą obowiązkową szczepionkę… na ospę nie muszę bo jeśli pamiętacie ospę już mamy za sobą…
Wczoraj byłam w Biedronce i udało mi się kupić klocki 🙂 w niedzielę jak byłam to półka była pusta i pewnie gdybym zapytała pracownika to prawdopodobnie przyniósłby mi z magazynu….wyglądają porządnie ale na razie ich nie rozpakowaliśmy bo Bąbel dostanie je na Mikołaja…
Dziś byliśmy w dwóch prywatnych żłobkach aby ostatecznie podjąć decyzję do którego oddamy Dominika, decyzję już podjęliśmy praktycznie jednomyślnie. Najlepszy był jednak fakt, że Dominik chętnie poszedł na salę do dzieci i został tam na kilka minut jak rozmawialiśmy w biurze z właścicielami. Byłam w szoku, bo w ogóle nie płakał i mam wrażenie, że mógłby tam zostać dłużej 🙂 W połowie grudnia zacznę odstawiać go na godzinę lub dwie aby się oswoił z miejscem a od stycznia już na ok. 7-8 godzin- nadszedł ten czas, kiedy mama wraca do pracy 🙂
Dziewczyny wypowiedzcie się proszę na temat fotelików samochodowych….my nadal jeździmy w nosidle ale powoli musimy zmienić fotelik bo Dominik zaczyna się buntować w tej pozycji półleżącej...gdyby nie to spokojnie moglibyśmy pojeździć w nim jeszcze z 2-3 miesiące….Wiem, że Krusyna i 14A11 mają Recaro Young Sport i początkowo też skłaniałam się ku temu fotelikowi ale im więcej myślę tym mam więcej wątpliwości, a mianowicie:
1. Na razie nie mamy w samochodzie mocowania isofix ale może za kilka lat już będziemy mieć a mam wrażenie, że za kilka lat większość fotelików będzie miało to mocowanie,
2. Za 2-3 lata chciałabym mieć kolejne dziecko, więc jeśli teraz kupię fotelik 9-18kg to jak druga pociecha wyrośnie z nosidła będzie mogła przesiąść się do tego większego, a Dominikowi kupimy pow. 15 kg i być może już mocowaniem isofix .
3. Recaro ma 3 gwiazdki w testach ADAC a sporo fotelików w przedziale 9-18kg ma 4 gwiazdki
Proszę wypowiedzcie się na ten temat bo mam mętlik w głowie…byłabym wdzięczna gdyby także doświadczone mamy (czytaj Martka 😉 ) wypowiedziały się ….może poruszę ten wątek także na fc aby więcej osób wypowiedziało się na ten temat….
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal a właśnie miałam Ci pisać, że widziałam klocki w Biedronce koło CH PAjo w Luboniu 🙃 😁
Co do fotelika - Piotruś jeździ w foteliku 0-18 kg firmy Nania, Ula w nim jeździła prawie do 3 lat, jest w nim to fajne, że może być na siedząco lub pół leżąco.
Ja szczepie Piotrusia - dziewczyny też szczepiłam i jest absolutnie OK, nawet nie było zadnych reakcji poszczepiennych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja prawdopodobnie też zaszczepię ale później. Myślę, że około 18-20 miesiąca. Oczywiście jeszcze to skonsultuję z lekarką.

Kupiliśmy dziś jeździk póki co badawczo go obchodził.... 😁 😁 😁 Bardzo się cieszę z tego zakupu bo udało mi się go zakupić po okazyjnej cenie. Ten jeżdzik na allego kosztuje 100 zł a ja zapłaciłam 60 po Pani ma wyprzedaż 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry napisał(a):
madzia_m3 napisał(a):
A my jutro szczepimy MRII + ospa. Nam nadzieję, że obejdzie się bez temperatury.


Madziu jesteś pewna tej szczepionki?

Mi teściowa mówi bym poczekała i odwlokła je do drugiego roku życia.... I poczekała na priori.....i sama nie wiem co mam robić....
priori????


Mama zajmuje się szczepieniami chodzi na kursy etc. jej wiedza w tej kwestii jest nieoceniona i od tego głupieję ja....


Ja wlasnie sie zalamalam jesli chodzi o szczepionke MRII i teraz nie wiem co robic WYpowiedzcie sie bo mam klina strasznego Przerazily mnie te informacje o autyzmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 czyli mam ten sam mentlik. Ja zadzwoniłam do tesciowej dzis i sie zapytałam o co tu chodzi.

I mówię o tym iż badania pokazują że niby ta zwiekszona zachorowalność nie ma nic wspolnego ze szczepionką tylko z okresem ujawnienia tej choroby. A ona mi powiedziała ze w 100 % nikt nie wiem i nawet na szkoleniach pielęgniarskich nic nie mówią. I mówi, żebym najlepiej się wstrzymała własnie do 18-20 miesiąca.

I chyba tak zrobię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pochwalm się jeździkiem bo sama się zastanawiam ;p :*

tu maja z prezentami urodzinowymi 🙂

tu z mamusią

a tu z bidonem który sama sobie wybrała podczas zakupów w tesco.. myślałam że nie będzie umiała z niego pić bo jest tam słomka, ale świetnie sobie radzi - czasem sie zapomina i przechyla jak butelke.. ale generalnie wie o co chodzi


i jeszcze musiałąm: tu tayson błagający o chwile uwagi.. żal mi go bo to on był zawsze naszym pępkiem.. Minął już rok jak Maja jest z nami, ale funfel wciąż się nie potrafi dostosować do sytuacji. Nie robi jej krzywdy ani nic takiego, ale widać że jest zazdrosny - je nawet banany i jabłka po małej. Czasem mam wyrzuty że tak mało czasu mu poświęcam na wygłupy (jest wiekowy bo ma 12 lat, ale zachowuje się jak szczeniak)


i jeszcze Majcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...