Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Seans w kinie się odbył, ale oprócz mnie i przyjaciółki była tylko jedna parka , może góra po 17 lat, więc aż całe 4 osoby na całe kino 😁 Z jednej strony można by to traktować jako przywilej, bo mamy całe kino dla siebie 😁 😁 😁 Szkoda tylko, że troszkę w nim zimno, siedzenia niewygodne i śmierdzi stęchlizną 😁 No ale filmik fajny!!! Zakończenie też satysfakcjonujące, bo wszystko dobrze się skończyło 🙂

Madziu jejku jeszcze tylko 7 tygodni, aż trudno w to uwierzyć 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
lala89 Oskarowi też wszyscy dają więcej niż ma, właśnie przez te włoski wydaje się być taki dorosły...jednak wagowo jest bardzo drobniutki w stosunku do innych dzieci podobnych wiekiem.

Oj ja na Oskarze też nie oszczędzam, powtarzam sobie , że to najprawdopodobniej moje pierwsze i ostatnie dziecko, więc będzie mieć to co najlepsze...no ale za to w mojej szafie już dawno nie pojawiło się nic nowego 😞 Jedyne na co sobie nie żałuję to kosmetyki, zwłaszcza tusze i pudry... rujnują mój budżet...boshe co ja zrobię jak mój małż wróci i pracy nie będzie mógł znaleźć...nawet nie chce o tym myśleć...przywykłam już, że przez ostatnie lata zawsze miałam swoje pieniądze,a teraz może być cieżko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To co jest mi teraz psychicznie najbardziej potrzebne to nie ciuchy a doprowadzenie własnego ciała do normalności...Bardzo się zmieniło w trakcie drugiej ciąży... popękane naczynka... żylaki...i cellulit... skóra jest ogólnie straszna 😞.

Lala masz rację Maja wygląda na dwa latka... ale mi też co chwilę powtarzają, że Kubuś to już pewnie dwu letni chłopiec... włoski dużo robią i jak ubieramy nasze dzieci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki!
Dawno mnie tu nie było, nadrobiłam wszystko w ratach i nie pamietam już komu co odpisać. Życzę tylko zdrówka tatusiom- dziadkom, serdeczne życzenia Armandzikowi i jak najlepszego samopoczucia M adzi_m3!!!
Madziu, pokaz nam swój brzuszek, przypomnij nam te chwile kiedy nasze kruszynki siedzialy w środku!
U nas chroniczne choroby trzymają sie Jasia, nie był w żłobku od początku grudnia, wcześniej tez tylko na tydzień poszedł, dzizas kiedy on skończy chorować, już ręce mi opadają z bezsilności. Mimo tych jego chorób pojechaliśmy na święta na 5 dni w góry z mojego mamą, grrr..... Myślałam, ze ją rozniose, nic nie pomogła przy małym, no królowa jedna, jedyny wnuk, jemu nie wystarczy tylko pogłaskać po głowie raz na 5 dni! Sami sie klonowaliśmy, żeby wszystko zrobić a ta siedzi jak ta Minerwa. Kazdego dnia najpierw sie musiała wyspać, potem 1,5 godz w łazience sie fiokowała, śniadanie raczyła zjeść podane, poszła pospacerować, wróciła a mój " może byś nam pomogła przy dziecku?" Nie bo idę zaraz na 2 spacer, albo nie bo zmęczona jestem po spacerze, potem obiadek podstawiony zjadła my na zmianę jedliśmy czyli jedno jadło zimny obiad, eh.... Dama pełną gębą ale co sie spodziewać jak przyjechała zobaczyć swego jedynego wnuka po 2 tygodniach po porodzie, na kilka godzin i ..... Poszła pochodzić po galerii handlowej !,,,

Sorrki, musiałam sie wygadać, najlepiej mieszkać samemu oby dzieciaki nie chorowały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mleko istotnie podrożało, niby tylko 2 zł na małej paczce bebiko ale kupuje tylko 5 opakowań co starczy na tydzień a płaci sie ponad 70 zł, a gdzie reszta, szok!,,

A wracając do tematu teściowych i prezentów pod choinkę, to Jaś już drugie święta nie dostał od babci NIC !,,!! To moi rodzice mają obecnie bardzo ciężką sytuację a pamiętali o wnuku a ta chyba myśli, ze jest malutki i jeszcze nie kojarzy to można go potraktować jakby go ńie było, smutne....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zaka faktycznie smutne to co piszesz, no ale cóż zrobić.. eh

Madziu faktycznie to jak ubieramy swoje dzieci też ma znaczenie. Moja Maja chodzi ubrana bardziej tak ''młodzieżowo'' niż typowo bobaskowo - a śpiochy? daaawno już poszły w zapomnienie! Chociaż ma jeszcze kilka pajacy do spania, ale jakoś o nich zapominam zawsze i ubieram jej piżamke 2 cz. 🙂

No ale moja jest podobna wagowo i chyba nawet wzrostowo do Oskarka Yen, waży 8,9 w rajstopkach i body więc lekarka mówiłą że jakieś 8,7 kg a ubranka nosimy 80-86 niektore 74 jeszcze dobre 🙂

włąśnie przed chwileczką zwymiotowała flegmy troche - dobrze! niech schozi przynajmniej tak

ahhhhha i u nas od wczoraj śnieg więc dziś bankowo pierwszyw wypad na sanki!! może uda nam się cyknąć jakąś fotke to się pochwale!! :* miłego dnia!


🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam, byłam dziś w urzędzie pracy, bo już miałam termin i jak zwykle przedstawili mi ofertę pracy. Generalnie do pracy się jeszcze nie wybieram, bo nie mam z kim Oskara zostawić, a po powrocie mojego małża, wolę by to on znalazł pracę...jednak tym razem oferta mnie zainteresowała, bo to stanowisko stażysty urzędniczego w prokuraturze rejonowej 🙂 Wszystko pięknie ładnie, ale ile tam trzeba złożyć dokumentów fiu fiu...wymagają nawet odpis dyplomu ukończenia studiów itd...postanowiłam , że wyślę zgłoszenie, jednak dam tylko ksero dyplomu... mam tylko dwa odpisy w domu i jak tak będę wysyłać wszędzie, to zaraz do Wrocławia będę musiała jechać po nowe i jeszcze za nie płacić. Mogę im dać, ale dopiero jak mnie przyjmą 😉Dlatego z góry pewnie mnie odrzucą z powodu braku wymaganych dokumentów, ale co tam, wyślę...przynajmniej nikt mi urzędzie pracy nie zarzuci, że się nie zainteresowałam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yenefer trzymam kciuki za was i wasz nowy start jakby na to nie patrzeć! Najważniejsze to być razem! I tak bardzo was podziwiam za taką decyzje 🙂 Bo to nie tylko zmiana miejsa zamieszkania ale i stulu życia bo w UK wszystko inaczej funkcjonuje..
Mojego jak zwolnili kiedy byłam w ostatnim miesiącu ciąży to też miał podejście takie że ''byle gdzie'' nie pójdzie.. No ale go naciskałam żeby złożył to tu to tam! Aż znalazł prace może nie najlepszą ale dobrą i robi to co lubi po podobnie jak twój jest informatykiem a teraz zajmuje się sprzedażą tonerów (napełniają puste i sprzedają pełne), serwisowaniem urządzeń itp. Osobiście wolę jak jeździ po serwisach bo wtedy nie tyle że więcej pieniędzy co przychodzi do domu czystty a jak na produkcji jest to jak górnik 🙂 a toner ciężko doprać. No ale i tak barkuje tej 2 wypłaty (mojej) dlatego czasem mnie nosi i już chciałabym iść do pracy- ale za chwile i tak wiem że brzdąca nie zostawie.

ja tu teraz tak pisze i piesza a właśnie do mojego zadzwonili z innej firmy że jeśli chce to może przyjść jutro na 13.30 na rozmowe 😮 niby lepiej bo robota biurowa.. A plany były do aqua bo jutro nasze 2 lata po ślubie 🙂 jakoś pogodzimy.. Jedyne co mnie przeraża to to że w tym samym budynku (jest to ogrmony biurowiec) pracuje jego mama (ale to to lajt) ale i siostra (dżizas jak ja jej nie cierpie!) wrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a i jeszcze jedno dziś byłąm w deichmannie bo zostałąm o jednych butach zimowych i to szpilkach, bo na płąskim mi się rozpadły 😠 i kupiłam nowe i do tego takie sportowe na wiosne.. a pisze o tym bo w deichmannie jest teraz promocja przy zakupie 2 par butów lub toreb lub torebki i butów przecenionych to ta druga rzecz jest o 50% tańsza! Więc mnie dzisiejsze zakupy wyniosły 91zł , jest jeszcze jedna promocja że przy zakupie 3 rzeczy przecenionych to ta 3 jest gratis! Oglądałam też buciki dziecięce i gdyby nie fakt że nie wiem jaki numer Majcia będzie nosić na wiosne to kupiłabym jej już wiosenne jakieś butki, no ale tak to ja mam 🙂

nie wiem czy u was też takiepromocje ale warto - no i dodam że gwarancji jest 2 lata 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yen wczoraj napadało tyle śniegu 🙂 więc dziś już od rana marudziłąm o sankach 🙂 i dobrze bo od 14 już na + było i na chodnikach ciapa
choć śnieg się jeszcze utrzymuje..
Bo mój małż chciał na sanki iść właśnie po 14 jak załatwi swoje sprawy i zakupy, ale molestowałam że nie i koniec i na sanki wybyliśmy gdzieś ok 12 bo wiedziałam że potem bedzie plucha !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie!
Ostatnio rzadko tu zaglądam bo odkąd wróciłam do pracy czasu coraz mniej 😞
Lala zdjęcie na sankach super i te pozostałe także....u nas podobnie jak u Yen śniegu Niet ale nawet gdyby był to na razie o sankach nie mam mowy bo DOminik wczoraj ostatni raz dostał antybiotyk więc teraz mała kwarantanna aby zaraz znowu czegoś nie złapał.
U nas pojawił się "mały" problem ponieważ Bąbel nie chce pić mleka ani kaszki....problem w tym, że jest na pepti więc nie mogę tego zastąpić innym nabiałem....już sama nie wiem co mu się stało..kaszkę podaję mu na śpiocha wieczorem, niestety rano mleka nie chce....
Dziewczyny przyznaję, że odkąd wróciłam do pracy czuję się zdecydowanie lepiej...po pierwsze mam kontakt z ludźmi, po drugie brakowało mi tej pracy a po trzecie czuję się bardziej kobieco ubierając eleganckie ciuszki (a nie jeansy lub dresik), bucik na wysokim obcasie i robiąc makijaż....niby bzdura ale jednak po 1,5 roku spędzonym w domu to zawsze coś 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yen z tego co się orientuję na stanowiska urzędnicze w pierwszych eta[ach wymagane są ksera. Dopiero później dostarcza się oryginały. Jedyne co w oryginale musisz mieć to zaświadczenie o nie karalności.

Składaj co Ci szkodzi.

Agisal cieszę się że lepiej się czujesz. Ja siedząc w domu zawsze mam oko na maroko 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal to niech Domiś zdrowieje szybciutko nam tutaj!
No pewnie że lepiej jak się oko zrobi i szpilki włoży ! 🙂

Mnie właśnie tata wyciąga na zakupy bo chce sobie spodnie i buty kupić a mama w pracy.. I szuka doradcy 🙂 Głupio mi odmówić bo on jest taki ''fajny'' i dobry więc pójde z nim. Co prawda do reala mam jakieś 2,5km ale spacer dobrze nam zrobi i takie pogaduchy do poduchy.

także lece :*
Wieczór Majcia spędzi z tatusiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lala Majeczka w tych saneczkach wygląda jak mała królowa śniegu! Super ją ubierasz w takie cudeńka! Aaaaaa i mam do Ciebie takie niedyskretne pytanie..... czy nie przeszkadza Ci wąs twojego męża?? 😜 ja nie lubię jak mnie coś kuje podczas przytulasków 😉

Yen super sprawa z tą pracą, zawsze możesz spróbować!!

Dziewczyny ja też bym poszła do pracy ale nie mam z kim małej zostawić... Teściowa niby jest w domu ale ma tysiąc innych spraw na głowie więc cały czas ja się zajmuję Emilką. Mąż wraca w piątek albo w sobotę to tylko czasem mnie odciąży i wyręczy. Ja nie pamiętam już żebym gdzieś wyszła bez Emilki np. na kawę z koleżanką. Jak już coś to z mężem czasem wyskoczymy do kina czy na jakieś zakupy, ale jak jego nie ma to siedzę cały czas w domu z Emilką bo nawet auta nie mamy a nie chcę się pożyczać od teściowej.

Emilka nadal chora, antybiotyk i cała reszta specyfików. Mniej już ją kaszle ale przez dwa dni miała gorączkę. Teraz jeszcze dołączył do tego katar. Ma takie malutkie oczka 😞 a miałyśmy się teraz szczepić na świnkę różyczkę odrę. No i musimy odczekać może i z miesiąc. Boję się od razu iść z nią do szczepienia jak wyzdrowieje więc zaszczepię ją w lutym gdy będę mieć pewność że już jest wszystko ok.

Madziu jeszcze 7 tyg. 🙂))) szybko zleciało przynajmniej mi się tak wydaje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam wiecorkiem
a my siedzielismyw domu caly dzien bo rano wpadla kolezanka potem mlody poszedl spac wstal 0 16 ja sie zabralam za ciasto uwielbiam je cynamonowe z jablkami i orzechami moja babacia zawsze w zimie je robila ja jeszcze dodaje troche rodzynek bo moj maz uwielbia i tak zlecialo ze przyszla pora kapieli maksia....

lala----kurcze ja tez tak niedyskretnie spytam bo nie masz zdjec ze slubu na fb albo ja niewidzialam moglabys nam cos wrzucic?? uwielbiam takie fotki weselne suknie i wogole;];]

ja mam wesele 16marca moja siostra wychodzi za maz w koncu!!!!ile mozna ....ale jakos perspektywa wesele niezbyt mnie cieszy kurcze...chyba sie starzeje:]

apropo pracy---ja bym poszla bo mam zkim malego zostawic tylko gdzie???ja mam tylko srednie i dupa nikt mnie do pracy niechce masakra.......nie lubie woogle tego tematu poruszac bo mi sie plakac chce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamusie witam i ja późną porą.
Nie wiecz czy przypomnę sobie co komu miałam napisać ale po kolei:
Yen czy mogłabyś wziąć od mamy przepis na wafla przekładanego mlekiem w proszku? Ja zawsze robię z gotowanym mlekiem skondensowanym ale chętnie spróbuję nowości.
Aaa_aniusia czy mogłabyś tez podać przepis na swoje ciasto jabłkowo-orzechowe?
Lala_89 Majunia to prawdziwa księzniczka no i racja - bardzo ładnie ja ubierasz.
Zaniu a na co Emisia dostała atybiotyk? Pamiętam jak pisałaś o kaszelku. czy to się przerodziło w coś poważniejszego?
Yen życzę powodzenia jeśli chcesz iść do pracy. Moim zdaniem lepiej niż później. Ja gdybym miała z kim zostawić Emi to bym się nawet nie zastanawiała...

U nas właściwie nic nowego. Emi biega, tańczy i bardzo ładnie mówi "tak" jak jej się coś pytam to kiwa do przodu główką i tak ładnie mówi "tak". Po cichu liczę że ominie nas bunt dwulatka i zamiast "nie" będę słyszec tylko to słodkie "tak" 🙂
Aha no i wychodzi 11 ząbek. górna prawa trójka, ale póki co bezboleśnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lala89 nie wiem czy jutro zaglądnę więc składam już dzisiaj najlepsze życzenia rocznicowe i życze dużo miłości na kolejne wspólne lata!!! I więcje takich fajnych Majeczek !!!!
a ja pamiętam Twoje zimowe zdjęcia slubne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczynki
dawno mnie nie było
postaram sie w najbliższym czasie nadrobić zaległości
a co u nas?
z moim tata juz lepiej poleżal par dni w szpitalu, dlai proszki i poprawa w 00%
Maja odpukać zdrowa, chociaż tydzień temu przestała brać antybiotyk. Dziewczyny mam problem bo maja wogóle nie chce spać w łóżeczku. Wiem to maja wina bo przyzwyczaiłam ją do naszego. Od maleńka dawała popalić więc ciach do nas i spała do rana z nami. A teraz są kurcze efekty. Co myślicie nad zmianą łózka na duże coś takiego ? Śpi już którys dzieciaczek na dużym lóżku? dobrze pamiętam żę lala miała przyzwyczaić Majeczkę. http://allegro.pl/rozowe-lozko-dla-dziewczynki-szuflada-160x80-i2910030531.html
Aha i ostatnie pytanko bo maja kompletnie niedaje się pocdcierać jak zrobi kupkę. zasiska nóżki i płcze. Ma któraś podobną sytuację do mnie? ja wycieram majeczkę chusteczkami mokrymi , wiem że ją nie podrażniłam , ponieważ strasznie uważam na te czułe miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel dziękuje(my) :*

Zaniu zdrówka dla naszej tancereczki!!!

Martusiap ja narazie póki Maja kaszle w nocy to nie łądę ją na dużym łóżku. W ciągu dnia nie ma problemu, my mamy łóżeczko z ikei rozsuwane białe metalowe.

a zdjecia ślubne.. hmm zaraz coś Ci wrzucę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAA_aniusia twoja siostra ma wesele w poście?? Teraz post od 12 lutego do konca marca 🙂

Martusia_p moja Emisia też przyzwyczajona do lózka, w łózeczku jej ciasno i ciągle obija się o szczebelki ale nauczyłam ją wchodzić i wychodzić z niego przez dziurę po wyjęciu trzech szczebelków i sama weszła, położyła się na swojej podusi i zasnęła. Nie jestem zwolenniczką terapii szokowej i nie mogłabym znieść jej płaczu więc pomyslałam że nie będe naciskać i po zaśnięciu na łóżku będę ją przekładać do łózeczka a do nowego domu kupimy jej łóżko z ramami z boku aby nie spadała. Ale jak widac inteligencja mojego dziecka nie przestaje mnie zadziwiać 🙂 Może i u Was przyjdzie taki dzień że pokocha łóżeczko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...