Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie

Lala89 wszystko zależy od faceta, jednemu pasuje bródka a innemu nie. Osobiście mój małżonek mi się podoba z lekkim zarostem. Ze zdjęcia z basenu uważam że pasuje mu bródka. Ale najważniejsze aby się Tobie podobał.
Majcia dała się dzisiaj mamci wyspać. 9:30 to podobnie do nas, tyle że my pół godziny przed Wami wstaliśmy. Haha jak chcesz to ja priorytetem mogę wysłać fasolkę po bretońsku. Robiłam pierwszy raz i nie chwaląc się wyszła mi bardzo dobra 😆. Za to w domu strefa rażenia 🤪. Takie bąki były po tej fasolce hahah 🤪 🤪
Ja też chce w tym wieku wysłać dziecko do przedszkola. Również nie mam z kim go zostawić. Ale myślę, że Nawet gdyby miała z kim, to nie chciałabym. Oglądałyście „Idealną nianię” na TVN style? Jakie są teraz pseudo nianie 😠. Szok! Naprawdę dobra zaufana niania to skarb. Dziecko w tym wieku najbardziej potrzebuje matki. Choć rozumiem, jak ktoś ma dobrą pracę i wraca szybko po macierzyńskim do pracy. Bo po tych 2,5 roku to czasem już nie ma się do czego wracać. Ja też nie mam do czego wracać 🤢.

Zania a kuroniówka Ci się nie należy? Oj jak ja Cię rozumiem, to sobie sprawy nie zdajesz..Odkujesz się jak Emilka podrośnie. Życzę Ci szybkiego wybudowania domu, bo wiem jak to jest mieszkać z teściami. Mieszkałam kiedyś… swoje 4 kąty to jest to.
Fajny prezent 🙂

Cherry a Ty co studiujesz? Angielski? Na którym roku jesteś? Powodzenia, kciuki zaciśnięte 😘. Jak coś to łyknij magnez na poprawę koncentracji 😉

A kto to jest Marysia? Przepraszam ale nie jestem w temacie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
marysia to nasza marinel...

a co do nian ....ja bylam nianaia przed ciaza i jak puszcze malego do przedszkola to nadal chche nia byc w tym sie spelniam.....i jest podstawowa zasada......Mama ktora zatrudnia...musi byc normalna.....ja mialam dwojkie dzieci po 2 lata sie zajmowalam i do tej pory mam kontakt z rodzicami super ....ale poszlam tez do osob wytrzymalam 2 meisiace bo ....teksty typy pani aniu....ale dlaczego pani wziela mala na spacer pani aniu ale za malo zjadlo dziecko pani aniu ale dlaczego pani nie umyla butelko pani aniu to pani aniu tamto a niech to szlag .....i niania ....ja tez uwazam juz odswiadczenia ze dziecko tez sobie musi wybrac nianie ja do mojej dziewcyznki dostalam 4miesieczne dziecko.... mala u mnie nie plakala potem jak byla wieksza mowila ciocia kocham cie przyjdziesz jutro?? no kurcze az za serce sciska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
AA_anusia wiem o czym mówisz. Też pracowałam z dziećmi. I słowo "kocham cię ciociu" rozczula do łez. Najważniejsze aby pracować z zawodzie, którym się lubi a szczególnie jesli chodzi o dzieci. Widzę, że dobra z Ciebie duszyczka 😘
A skąd wiedziałyście że Marysia ma dzisiaj urodziny. Patrzyłam na jej profil i nic na nim nie pisze...albo ja gapa jestem.. 🤔

Marinel_E wszystkiego najlepszego z okazji 18-stki 😜 😘 😘 100 lat !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anabella....tez bylas nianai?/ jeslei mozna wiedziec

a jeszcze do tematu mialam tez duzy kontakt z innymi nianaimi i sa rozne 9niezachwalam sie tu ze bylam super) bo kazdy popelnia bledy i ja tez je popelnilam i nadal popelniam natomist nigdy nie przyszko mi do glowy krzyczec czy uderzyc dziecko zwlaszcza nieswoje a inne nianie roznie...jak tylko rodzice niewidzieli zmiana osoby o 180stopni jak w idelanej niania co prawda to tvn style to wszystko bylo nagrane ludzie sztuczni itd...ale rzeczywistosc jest bardzo podobna zalosne .....dziecko to tylko dziecko niczemu niewinne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
AA_anusia tak byłam nianią. Kocham dzieci 🙂 i też nigdy nie krzyczałam na dzieci ani nigdy nie uderzyłam. Jesli już ktokolwiek ma prawo dac klapa czy nakrzyczeć (choc nie pochwalam) to tylko rodzice. Ja jak coś, to tłumaczyłam dziecku, że tego nie wolno.
Ale opowiadała mi mama jednego dziecka jakie potrafią być opiekunki dwulicowe. Ale ja uważam, że ta dwulicowość się kiedyś na nich zemści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I dziś powtórka z rozrywki...Oskar poszedł spać o 15 😠 na dodatek niejadek się z niego robi...już chwilami sił nie mam do niego,grrr!!!

Marinell Kochana dużo zdrówka, miłości i wymarzonej pracy!!!

Anabelle u mnie wybór pomiędzy życiem w UK a w Polsce, to wybór po między "mieć", a "być"...ja zdecydowanie wybieram"być". Oj mogłabym się tutaj rozpisać na całą stronę na temat zalet i wad życia za granicą, ale to nie forum na taki temat...raz zafundowałam sobie roczny wyjazd do Irlandii do pracy...i to był strzał w 10, bo wtedy faktycznie obkupiłam się na całego i jeszcze odłożyłam sporo kasy...ale wyjazd na stałe, z rodziną... już niestety nie jest tak opłacalny... mam w UK sporo znajomych, którzy planują zostać tam na stałe i poza kilkoma wyjątkami, nie mają wcale więcej niż niejedna rodzina w Polsce...no chyba, że pochodzi się takiego rejonu Polski, gdzie faktycznie trudno o jakąkolwiek pracę i nie ma co do gara włożyć...no wtedy taki wyjazd dla mnie ma sens...wiesz, zależy co jest komu do szczęścia potrzebne...niektórych cieszy fakt posiadania drogiego samochodu...a mnie czas spędzony z bliskimi!

Właśnie listonosz przyniósł mi paczkę z olejkiem arganowym... ponoć ma zbawienny wpływ na cerę, zmarszczki , włosy itd...postanowiłam przekonać się na własnej skórze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Dziewczynki za życzenia 🙂 No tak to już kolejny raz obchodze 18 🙂 🙂
Pewnie fb Wam powiedział że mam dzisiaj urodziny tak??
Cherry nie gadaj takich bzdur bo Anabnelle gotowa pomysleć że to prawda, a my się tutaj wszystkie lubimy!!! I właśnie dlatego nam się tutaj tak fajnie rozmawia!!!
Pwowodzenia na egzaminie a wcześniej owocnej nauki!!!
Aniu podobieństwo uderzające!!!! Nawet ząbki mają takie same!! A mi na porodówce położna powiedziała, że dzieci są podobne do tatusiów żeby nas z domu nie wyrzucili 🙂

Wiecie co muszę się Was poradzić, bo juz sama nie wiem co robić. Otóż 27 grudnia dostałam @ i trwała 6 dni, po czym były 3 dni przerwy i znowu zaczęłam krwawić i tak już kolejne 6 dni! Pierwszy raz mi się to w życiu zdarzyło. Nic mnie przy tym nie boli no i po porodzie to już moja 3 @@@. I tak sobei myślę czy to normalne czy powinnam iść w weekend do szpitala i zapytać jakiegoś ginekologa co i jak bo wizyte mam dopiero 7 lutego. Hmm co radzicie? Zdarza Wam się takie krwawienie śródcykliczne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel_E co do @ to chyba raczej nie jest to normalne? Ja bym na Twoim miejscu poszła do ginekologa. Ja tak nigdy nie miałam. Gdyby to było po porodzie to bym powiedziała, że organizm się oczyszcza ale nie rok ponad po porodzie.
Widzę, że fb jest wszędzie 😉 🤪 i tutaj króluje 🙂

Yenifer jeśli chodzi o życie za granicą. Mam kilku znajomych którzy tam mieszkają i zastanawia mnie jedno, że pracują tam, mieszkają i stać ich np. na wyjazd wakacyjny, wynajęcie domu. A w Polce człowiek haruje i guzik ma z tego. Być może że troszkę się i za granicą „popsuło” ale wydaje mi się, że skoro tyle Polaków wyjeżdza tam za „chlebem” to coś w tym musi być.
Wiadomo „mieć” czy :”być” każdy chyba normalnie myslący wybrałby BYĆ. Powiem Wam, że miało nam być lepiej, jak wejdziemy do Unii Europejskiej. Tymczasem ja nie widzę jakiejś różnicy. Bynajmniej w moich stronach.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anabelle no mnie również było stać na drogie wakacje za granicą i na wynajęcie mieszkania...moich znajomych również na to stać...niektórzy nawet wzięli kredyty na dom, maja super auta itd...ale to nie jest tak, że pieniądze leżą tam na ulicy. Ja i mój małż pracowaliśmy na kontraktach, mój małż jest kierownikiem zmiany i zarabia naprawdę dużo w przeliczeniu na zł, ale w momencie kiedy pracowałby tylko on, a ja siedziałabym z dzieckiem w domu, mimo nawet tych wszystkich benefitów to żylibyśmy tak jak w Polsce.Życie w UK jest bardzo drogie, za samo wynajęcie mieszkania płaciliśmy wraz z tax councilem 625 funtów, + opłaty do tego jeszcze,a gdzie życie, utrzymanie samochodu itd...tam się płaci OC co miesiąc , mój małż mając wszystkie zniżki płacił 80f miesięcznie, gdzie w Polsce prawie na rok się tyle płaci...jak pracują dwie osoby, bo np dziecko jest już duże i chodzi do szkoły...czy mąż pracuje w tyg, a żona w weekendy to ok...ale to naprawdę ciężka charówka. Teraz ciężko o kontrakt, większość pracuje przez agencje pracy, gdzie dostają naprawdę nie za dużo. Wszystko zależy od tego jaka masz pracę i jakiej części UK żyjesz, czy oszczędzasz czy nie... większość ludzi pracuje jednak przez agencje pracy, traktowani są jak tania siła robocza, a Polak Polakowi potrafi wbić nóż w plecy. Oczywiście nie bierz tego do siebie, ja po prostu piszę jak jest naprawdę, pieniądze są i praca też , ale trzeba na nie ciężko pracować... gdybyś tylko zobaczyła mnie jak wyglądałam po 2 tyg zmian 12 godzinnych...wrak!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yenifer ja byłam za granicą ale tylko sezonowo.Masz rację, że traktuje się Polaków jako tanią siłę roboczą. Wiadomo, że kasa nie leży na ulicy, trzeba na nią zapracować i to ciężko. Ja mówię na podstawie naszych znajomych, którzy opowiadali mi jak wygląda tam życie. Wiadomo nie to samo co tam być 🙂 Jak się dziecko pojawia na świecie, sytuacja się diametralnie zmienia, bo jedna osoba siedzi w domku z dzieckiem. Nie chciałam Cię urazić ☺️i absolutnie nie było to wymierzone wobec Ciebie..

Mam nadzieje że wiesz o co mi chodzi.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anebelle pewnie, że mnie nie uraziłaś 🙂 Każdy ma prawo do swojego zdania, ja po prostu opisałam Ci jak to wyglądało z mojej perspektywy i co myślę na ten temat. Po troszku tłumaczę naszą decyzję o powrocie, bo niestety nie wszyscy ją popierają 🙂 A każdy sam najlepiej wie, co dla niego najlepsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jak to gdzie? tuuuuu
Filip spał od 17.20 do 19, więc teraz długo nie zaśnie 😉
Plany na weekend? chyba żadne 🙂 jutro mam kolędę, popołudniem znajomi na kawkę wpadną. Niedziela tradycyjnie w leniwym tempie 🙂 powoli, bez obowiązków, z wolną głową i rodzinnym spacerowaniem - jak się przeciśniemy przez zaspy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczynki, ja tak na momencik 🙂

Tak zasuwacie, że nie nadążam z czytaniem 😉 zresztą z pisaniem też niezbyt, bo po pracy już nie mam sił na forum - ech... niestety dostęp do fb jest zdecydowanie łatwiejszy 🙂))

W każdym razie staram się byc chociaż mniej więcej na bieżąco 🙂))

Marinel - i ja dołączam się do urodzinowych życzeń.
Natomiast w kwestii plamienia możesz się na wszelki wypadek udać do gina, ale jeśli nie masz dodatkowych objawów: bole podbrzusza, kłucie w jajnikach, niepokojące upławy to raczej nie masz powodów do zmartwień 🙂 Natomiast jeśli chcesz zyskać pewność, to da Ci ją tylko lekarz.
Shelby - nie pogratulowałam Ci zdanego egzaminu - a więc GRATULACJE DROGA KIEROWNICZKO 🙂)))
Anabelle - również serdecznie Cię witam...
Wiśnia!!! A co Ty się tak domagasz dowodów miłości i przywiązania 😜PP I ja Cię drapię za uszkiem i cmokam w czółko - CMOK 🙂))

Aaaaaa..... a u nas już 5 ząbków i kolejne na horyzoncie (wiem, wiem...szału nie ma, ale moje Ciasteczko się w tej konkretnej dziedzinie nie spieszy, za to we wszystkich innych galopuje!).

Buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...