Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hmm wstawiłabym zdjęcie gdybym umiała... Pomożecie?

Monia hmm a u mnie to pytali kiedy jadłam ostatni posiłek, bo nie chcieli ciąć tak od razu...mówili, że iles tamk powinno sie zaczekać...

Anabelle serio dopiero na 3 dzień u Was kazali wstać? U nas w Poznaniu to tego samego dnia musisz wstać i iśc pod prysznic! Oczywiście pod prysznic idzie z Tobą babka, tzn zaprowadza Cię i zostawia! Masz tam przycisk jakby coś się działo! Właśnie mówią że im wcześniej wstaniesz tym lepiej! Widzisz co szpital to inaczej! W każdym bądź razie ja po 10 godzinach od cięcia pod całkowitą narkozą szłam sama z zali pooperacyjnej na normalną! A chwile póxniej pod prysznic! Wieczorem tego dnia juz sama po pokoju smigałam! Ja karmiłam na leżąco na boku! Położna przyniosła mi po 5 godz od porodu małą i pokazała jak karmić! wsunęła moją brodawkę małej do buźki i mała piła 😉 chcoiaż u nas był problem z przystawianiem bo moja brodawka była prawie wieksza jak jej buźka i miała problem z chwytaniem, ale pielęgniarka przynosiła mi strzykawkę z mlekiem i psikałysmy troszkę małej do buźki na zachętę... potem na sutek i tak mała zaciągała.. po 3-4 dniach już sama umiała chwycic..

A i miałam cewnik założony 2 dni, bo pierwszego dnia nie dostałam nic do jedzenia poza kroplówką i drugiego też jeszcze jakas kropłowke dostawałam i dopiero jak juz wszystkie kroplówki wzięłam to zdjęli cewnik..

Ja miałam rozpuszczalne szwy! Nie wyjmowali mi ich w szpitalu tylko przecieli końcówki przed wyjściem do domu!

Anabell u nas jest -6!

Zobacz Anabell ożywiłysmy forum swoim przyjściem ha ha

Monia skąd ja to znam.. ja tez z Izunią chodze do wc.. inaczej się nie da 😞
Iza ma 10 ząbków już przebitych i dzisiaj chyba 11 (dolna 4) się przebił ale to wieczorem przy myciu zabków jeszcze sprawdzę!
Izka miała 2250 i 46 cm przy ur 😉
Super, że takiego masz małego tancerza! Moja nie chce wogóle tańczyc 😞 no nie ma ruchów tanecznych żadnych...

A wszystkie dzieciaczki juz same chodza??? Moja tylko jak się czegoś tzryma..

Ha ha Shelby dobra ta opiekunka dla dziecka!

Iza już się obudziła.. dzisiaj tylko godzinę i 10 min spała na dworze.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak podoba sie jakis post to mozna dac oklaski jak na fb lubie to.

Ja zjadlam zupke kolo 13:30. Pozniej na porodowce jakis narkotyk mi dali do zyly. Lewatywa byla. Oj ciezko bylo... 😁 no i kolo 16 wody plodowe mi przebili i sie zaczely mocniejsze skurcze. Ja caly pierwszy dzien lezalam w lozku a ze przekrecic sie nie molam to karmilam z jednego cycka. I dostalam goraczki, jakies tabletki mi dawali bo oni nie wiedzieli od czego ta goraczka ale jak odciagnelam pokarm laktatorem jak juz chodzilam to zaczela spadac, wiec to musialo byc od cycka. Urodzilam 5-ego a wyszlam przez ta goraczke dopiero 13-ego. Wiec polezalam sobie w szpitalu troszke.Jednej nocy spalam tylko kolo 2 godzin gora.
Jakos po 2 miesiacach zaczal przesypiac cale nocki, az w nocy musialam odciagac pokarm. A pozniej mu przeszlo i zaczal sie budzic co 3 godziny. Dobrze, ze ostatnio daje troche pospac.
Usypia pozno, bo przewaznie kolo 23-24-ej ale budzi sie kolo 9-10-ej. Czasami usypia o 21-ej i budzi sie o 8-ej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia, napiszę Ci jeszcze tutaj, bo nie wiem, czy na fb dotarło 🙂 W naszych szpitalach do cc robią znieczulenie miejscowe. Malucha widzisz od razu, a dostajesz po jakiś 5-10 minutach i już się nie rozstajecie 😉 Narkozę robią sporadycznie, jak są jakieś problemy 🙂
W szpitalu jest się 4 doby, a wstawać każą po 6. godzinach (ja dałam radę po 10. i też było OK)
Głowa do góry i się nie bój 😉 Zresztą tyle przeżyłaś, to i z tym sobie spokojnie poradzisz 🙂


McDusia - i ja Ciebie witam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Znieczulenie w kregoslup bulu nie czuc tylko takie szarpanie jak juz robia ciecie. W sumie jest mniej bulu niz po naturalnym porodzie. Szwy tylko ciagna ale sie wytrzyma. Nie ma sie czym przejmowac gdyby byla cesarka. Tez sie strasznie balam i chcialam rodzic naturalnie, ale wyszlo jak wyszlo. Bizna zostala malutka i w kostiumie nic nie widac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie!
Weszłam na moment ale zobaczyłam ile ma stron do nadrobienia i dziś niestety nie ma na to szans więc melduje się tylko aby się z Wami przywitać i powiedzieć, że o Was pamiętam 🙂
Shelby bardzo Cię przepraszam, że Ci nie odpisałam ale wtedy nie miałam czasu a potem tak jakoś wyszło.... 🤢 Chciałam wiedzieć coś na temat fotelika Recaro ale już nieaktualne.....ten drugi fotelik, który zamówiliśmy do mojego auta- Nania, okazał się za duży i Dominik miał za nisko głowę...musieliśmy na gwałt szukać innego...pomyślałam o Recaro ale po przymiarce nie zdecydowaliśmy się zakup tego fotelika, ponieważ jest dość wąski i w kurtce Dominik ledwo się mieścił 🥴 w ostateczności zdecydowaliśmy się na Graco Nautilus...
Dominik zaaklimatyzował się w żłobku bardzo dobrze 🙂 na razie wszystko ok. właśnie szukam na allegro jakiegoś kostiumu dla mojego szkraba bo 25.01 ma balik karnawałowy 🙂

Mam nadzieje, że w weekend nadrobię co u Was....
buziaki
papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia1987 musisz mi wybaczyć ☺️. Troszkę się jeszcze gubię. Na fb nie pamiętam jeszcze która jaki ma nick. Mam nadzieję, że się nie gniewasz.
U nas to samo. Mikołaj chodzi za mną wszędzie. Jak muszę gdzieś wyjść to jest płacz. Mąż go zabiera do kuchni ale on już czuje, że mamcia chce zwiać i jak tylko go na nóżki puści, to pędem leci do drzwi.
Myślę, że takie zachowanie jest normalne. Dzieciaczki najwięcej spędzają z nami czasu. Taki lęk separacyjny jest normalny. Choć czasem uciążliwy 🤔. Kiedyś im to przejdzie.
Łukaszek urodził się drobniutki, z czasem nadgoni rówieśników. Nie ma znaczenia waga wyjściowa na dalszy rozwój. Łukaszek to taki malutki tancerz 🙂.
O to synus nie dawał się mamci wyspać, dobrze, że teraz mu się odmieniło. Pożno chodzi spać, Miki około 19-21 maks usypia. Jak byłam w szpitalu też miałam nockę nieprzespaną. Niestety był catering i jedzenie raczej nie dla karmiących. Niestety po taki „obiadku” wieczorem odbywał się koncert. Od jednej sali po drugą po kolei, co się pielęgniarkom nie nudziło w nocy. Po jednej takiej nocy wolałam zjeść tylko to co się w miarę nadawało. A bywały takie dni że dawali zupełnie nie dla karmiących.
A i przypomniało mi się, jak w 3 dobie spojrzałam w lustro 🤪 🤪 🤪 wow ale miałam zdziwienie, z moich małych mandarynek zrobiły się melony 😮.

Shellby fajna ta opiekunka,

MacDusia jestem w szoku, że po cc tego samego dnia każą Ci wstać. Po znieczuleniu miejscowym nie wolno 1 dobe głowy podnieść a co dopiero wstać. Może rodzaj znieczulenia ma tu jakieś znaczenie, nie mam pojęcia.
A cewnik wyjeli mi w 2 dobie  hehe pamiętam w 2 dobie wodę można było pic a w 3 dobie jakis syfiasty kleik, który po takim czasie nie jedzenia smakował niemalże wybornie 😉

MacDusia też mi się wydaje, że na forum więcej postów. Hehe zobacz co robi z towarzystwem świeża krew hehe

Shelby u nas wieczor przed TV. No ale nie mogłam wytrzymać, aby do Was nie zajrzeć. Czyżby to już było uzależnienie?

Kruszyna to wczesnie idzie ciasteczko spać. Mój jakby o tej godzinie spał to penwie o świcie by wstał.

Agisal
to fajnie że takim dzieciaczkom też urozmaicają czas w żłobku. Na allegro widziałam pełno takich kostiumów. Tyle że nie wiem czy na takiego malucha?

Monia1987 widzę, że zamiłowanie do filmów z dreszczykiem mamy takie samo  uwielbiam filmy Paranormal Activity. Pierwszy raz jak oglądałam to dopiero były emocje. Świetnie nakręcone. Jak dokument.

A ja obejrzałam Gestlerke i nic nie ma w tv ciekawego. WIększosc albo oglądałam albo nic fajnego.
A i wiecie co. Ja dawałam synkowi Danio. Dowiedziałam się, że to produkt modyfikowany genetycznie 😮 A dzieciaczkom najlepiej podawać nawturalne produkty, nie przetworzone genetycznie. Powiem Wam, że niespodziewałabym się że serek homogenizowany może być przetwarzany genetycznie. Z kolei serek homogenizowany "Miechów" jest w pełni naturalny. Ale robią w bambuko konsumentów 😠A co najgorsze na wiekszosci jest zalecane DLA DZIECI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Na forum dawno temu bylam, ale zachcialo mi sie pogadac wiec I come back 😁
Narazie maly daje mi pisac, teraz spi. Maz tez sie juz polozyl, bo rano do pracy.

Łukaszek juz zaczyna plakac i leci do mnie jak widzi, ze stoje lub podchodze do drzwi od pokoju.
U nas w szpitalu akurat robili sami jedzenie. Inne dla karmiacych po cc, inne dla tych po naturalnym a inne dla kobitek w ciazy. Nie bylo najepsze ale zjesc sie dalo. Jak juz moglam zjesc to i kleiku troche wmusilam w siebie a jest okropny. No ale glodny zje prawie wszystko 😁

No cycuchy jak mialam 75b to w ciazy urosly do c a w szpitalu to pozadne d bylo 😁
Oczywiscie zmiana koszuli co troche, bo mleko lecialo ciurkiem.

Jak rodzilam to trafiam na mame kolezanki z gimnazjum, ktora jest polozna i zesmy sobie gadali i na porodowce jeszcze ogadalismy wybory miss 😁 Cale szczescie, ze ona byla przy mnie.
Horrory uwielbiam ogladac, ale tylko z mezem 😁


Ja mam psa ale nie chcial tak kolysac malego jak ten kociak 😁

Anabelle uzaleznienic sie od fora mozna szybko. Na brzuszku czy na mamusiach to zesmy tyle pisali ze ho ho. Kazda musiala zajrzec na forum, zeby zobaczec co sie dzieje. Ale dzieci coraz wiecej uwagi potrzebowaly i potrzebuja to juz zbytnio nie ma jak pisac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moniczko właśnie zernęłam na fb i Moniczka jest tylko jedna 😜 ale jestem trąba jerychońska 🤪 🤪 O kochana to ja miałam większy wzrost. Przed ciąża miałam 70 B (usztywniany) a po urodzeniu synka 75 E (nie usztywniany!!). To dopiero różnica w rozmiarze, co? Tamte staniki mogę sobie teraz założyć na półdupki 🤪 🤪 🤪 🤪
Racje masz, dzieci potrzebują wiecej uwagi. Postanowiłam, że rano i wieczorem bede sie odzywać, no chyba że synuś utnie sobie drzemkę, bo jak on tak sam sie bawi, a ja siedzę przy kompie to potem mam wyrzuty sumienia... 😞 😞że go zaniednuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia no to nie zazdroszczę sytuacji! Moja zasypia przed 20 i spi do 7 z minutami.... dostaje mleko (od miesiąca już sztuczne) i jakoś w łżóku wariuje do 9... skacze po mnie, figluje... wkłada mi palce do oka.. i takie tam 😉

Ja mam przepis na pizze jakby któras chciała... 😉 Uwielbiam ja po prostu!

AnabelleOj to nie wiedziałam, że Danio jest genetycznie modyfikowany! ja danio nie daję! Ale danonków wiem, że nie można dawac poniżej 3 roku zycia!!!! Łał!
ja daje serki takie Biedronkowe podobne do danonków 😉 sa tańsze a dobre w samku 😉

Monia to prawda jak człowiek głodny to wszystko zje! Ja po cc byłam tak głodna, a cały dzień nic nie mogłam jeść! masakra!

No nic ja tym razem tak krótko,a le nadal nie wiem jak wstawić zdjęcie... 😞



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabell moja w ciągu dnia ma 2 dzremki więc zazwyczaj udaje mi się zajrzec na kompa wtym czasie.. dzisiaj wstawiłam zupkę buraczaną na jutro więc rano włącze by się pogotowała i bede miała obiad z głowy... dla Izy i dla nas równiez 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamusie tak pedzicie że chyba będę zostawać w tyle 😞
Podczytałam tylko o biuście i mogę napisac ze ja po rocznym karmienium mam biust o 1 rozmiar mniejszy (jeśli mozna to jeszcze nazwać biustem 🙂 ale byłam na usg i może i małe ale zdrowe 🙂

Skończyłam właśnie to co miałam dzisiaj zrobić 🙂 Pierwszy dzień pracy zaliczony 🙂 🙂 🙂

Dobrej nocy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...