Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
martusiap napisał(a):
zaka zapytam jeszcze jaś dlugo to cholerstwo miał? moja maja dostawała juz bactrim, teraz summamed i nie chce odpuścić to choróbsko


No powiem ci ze tak z 5tygodni to akurat go trzymało. Bo tak na codzień to u nas to wygląda tak: 3-5 dni do żłobka i choroba ze 3tygodnie. Szok!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
McDusia napisał(a):
Zaka pyszny obiadek się u Was jutro szykuje 😉

A na jakiej to diecie jesteś Kochana? jakas konkretna?

Martusiap bactrim Iza miała przy przeziębieniu.. na to uważam, że jest za słaby...

U nas przeszło też tydzień po tym skutecznym antybiotyku ZINNAT! Kaszelek jeszcze długo był.. może nawet miesiąc, ale po tym to normalne taki długhi kaszelek!

McDusia, jestem na tej diecie hmmm "wątrobianej" ha, ha -w związku z wycięciem woreczka żółciowego.

Pulmicort bardzo skuteczny, też stosowaliśmy ale z uwagi na opary dostające sie do oczu lekarz mnie przestrzegł przed ryzykiem jaskry u dziecka, więc trochę sie tego boje teraz. On mówił, ze dużo lekarzy o tym nie wie albo nie informuje. Dopytajcie dziewczyny


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martusia moze jednak nie boj sie tego szpitala najwyzej wyladujesz w izolatce bedziecie tam sami niestety szpital nie jest przystosowany do spania dla rodzicow czesto mozna wykupic lezak ale tam tez bedzie miec opieke jesli dostanie kroplowki to bedziesz miec pewnosc ze sie nie odwodni, ja tez sie balam szpitala i to bardzo ale wiktorkowi w szpitalu przeszlo szybciej niz w domu chociaz nie powiem spalam przez 5 dni na krzesle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martusiap wyobraź sobie jak ja miałam tak chore 3 miesięczne dziecko... też wylałam tyle łez! Będzie dobrze nie martw się! Na zapas szpitalem się też nie przejmuj! Powiedz czy Maja pije pomimo choroby sporo? Bo jeśli nie ma oznak odwodnienia to myslę, że zmienią na inny antybiotyk i będzie oki! ewentualnie zastrzyki... 😞
A ile pulmicortu dajesz? ja przy wadze 4kg miałam dawać 1 ml pulmicortu 2 razy dziennie bodajże... a ventolinu chyba 0,3 jak dobrze pamiętam... a i po wziewach kazali nam oklepywać małą!
Kurcze własnei nie pamiętam czy 2 czy 3 razy dziennie robiliśmy inhalacje...
jednak pamięc zawodna jest!
ale mała przy niej zasypiała to był ten plus! Mielismy a w zasadzie mamy nebulizator z końcówką w kształcie smoczka i ona sobie tego smoczka ciągnęła i wdychała leki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaka tak tak wiem, że wyrostku 😉 ale miałam na myśli, czy ta dieta jakoś się nazywa? he he

O działaniu pulmicortu na oczy nie wiedziałam! Ale nas on drażnił na gardło! My robilismy inhalacje mając dziecko na kolanach, no bo sama nie siedziała jeszcze! Zreszta miała 3 miesiące! I zakładaliśmy sobie na twarz pieluchę tetrową 😉

Martusia czy ten lek na b to budezonid? Jeśli tak to jest ten sam co Pulmicort ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mcDusia maja dostaje pulmicortu 2 ml i ten drugi lek na b... 8 kropel. aha i sól 2 ml do tego. inhalacje robie rano i wieczorem . a zapytam jeszcze charczało waszym dzieciaczkom? bo mai sporadycznie
dziekue dziewczyny za wsparcie, chyba potrzebowalam tego, kochane jestescie 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martusia póki co Ty do żadnego spzitala nie idziesz!!!!!!!
Nie nakręcaj się negatywnie! Idź jutro do lekarza i być może po prostu da Wam silniejszy antybiotyk lub zastrzyki i będzie oki!

Nie płacz już! 😉 Buziaki od nas!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wszystko dla malej pampersy cos do spania cos na dzien paputki troszke zabawek nie bardzo glosnych jesli chcesz swoje (po szpitalu dobrze wymyj!) przybory do mycia szampon gabeczke reczniczek jakis balsam lyzeczke kubeczek (czy tam z czego pije) dla siebie klapki cos do spania koc do przykrycia cos do picia i jedzenia wiekszosc oddzialow ma swoje lodowki wiec mozna swoje rzeczy tam przetrzymac, mleko dostawalismy od nich wtedy jeszcze bebilon pepti przynosili nam co 3 godziny cieple mleko ale tez byl podgrzewacz herbatka byla wystawiana w butelkach mozna bylo sobie podgrzac bardziej i przelac wtedy jeszcze zbytnio nic nie jadl ale zupke mu dawlam tzn sam wywar i to byla oznaka ze jest lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak charczało Izie! Po inhalacji jakby mniej, bo oskrzela się rozkurczały!

Obturacyjne to inaczej skurczowe zapalenie oskrzeli! W szpitalu mi powiedzieli lekarze, że to jest gorsze w leczenu od obustronnego zapalenia płuc! Ale nie martw się! Bedzie dobrze, skoro z naszymi dziećmi było dobrze to i z Twoją córcią będzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorową porą.Dzisiaj u Oskara znaczna poprawa...u niego póki co Bactrim zadziałał, dziś jest o niebo lepiej niż wczoraj...tylko nadal nie ma apetytu 😞 No ale i mnie coś dopadło...ogólnie czuje się jakby czołg po mnie przejechał, na dodatek mam dwa wielkie zimna na ustach!!! No, ale ja to ja... najważniejsze, że z Oskarem lepiej.

Dziś był na kawce u nas mój były szef, u którego pracowałam 3 lata...i powiedział mi, że jego znajoma otwiera agencje ubezpieczeniowo-kredytową i on mnie jej polecił, jeśli się zgodzę to ona mnie przyjmie...wszystko ok, ale to prawie 30km od mojego miasta...gdyby jeszcze sporo płaciła, mogłabym się poświęcić, ale ona na początek chce dać minimalną plus ewentualnie jakąś prowizję...sorki, ale odliczając dojazdy kompletnie mi się to nie opłaca, no i cały dzień poza domem...o nie!!!Napiszę mu jutro, że się nie zgadzam!
Do Prokuratury się nie dostałam na 3 etap...no , ale zdziwiona nie jestem...nie popisałam się 😜

McDusiaale mieliście przeżycia z malutką Izunią...dobrze, że to już za Wami!!!

Martusiap dużo zdrówka dla Majeczki!!!

Shelby dla Maksia również zdrówka!!!

Zastanawiam się czy zadzwonią do mnie z Rosmanna? Czy chociaż na rozmowę się załapię? Ponoć mega dużo chętnych!!! Nawet moja bliska koleżanka z bloku obok 🙂 W sumie, to nie wiedza co tracą 😁 Ja mam hopla na punkcie kosmetyków, wiec byłabym bardzo pomocna 😁 😁 😁

Dziś mi przyszedł mi toner z Welli, powiem Wam, że całkowicie rezygnuję z farb sklepowych na rzecz farb profesjonalnych salonowych, które można kupić na Allegro. Ostatnio robiłam tonerem Matrixa, kolor wyszedł troszkę za ciemny, ale włosy mam w super kondycji i mega się błyszczą...mimo, że ostatnio wiele przeszły. Teraz będę testować toner z Welli Color Touch 🙂

Aaa-Aniusia a skąd decyzja o powrocie na Wasze mieszkanko? Stało się coś? Przecież to było Wasze marzenie żeby mieszkać w większym mieszkaniu, a jak pisałaś u cioci warunki super? Może być Wam ciężko we czwórkę w kawalerce...może przemyśl to jeszcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yen witaj! Zdrówka dla Was!
Hmm a ta znajoma auta służbowego by nie dała nie? Bo czasami dają... 😉

Ojj trzymam kciuki za prace w Rossmanie, bo widzę, że jesteś na nią pozytywnie nakręcona.. już kiedyś pisałaś o niej jak wysłałaś cv 😉 też tak własnie entuzjastycznie pisałas o tej pracy 😉

Profesjonalne farby na pewno mają jakie slepsze dożywcze substancje i nie niszcza tak włosów 😉

Jadwiga-roza dokąłdnie, wiem, że zastrzyk to płacz no bo jak inaczej... 😞 ale jak ma pomóc i nie zmuszać do pobytu w szpitalu to ja bym brała zastrzyki i się nie zastanwiała, bo ze szptala zazwyczaj z jakims gratisem się wraca.. chociaz nie zawsze... no ale w domu to w domu!

Skoro dopiero 30dni antybiotyk brała Maja to nie dziw się, że akurat ten nie zadziałał! Popros o inny mocniejszy... nie wiem może ten Zinnat co akurat na Ize podziałal lub na jakiś inny... pod warunkiem, że tego innego jeszcze nie dostawała w swoim pierwszym rocznym zyciu 😉
O zastrzykach słyszałam wiele pozytywnych opini, że szybko pomagają i że np 3 dni ktoś dawał a potem na antybiotyk przeszli...

Martusiap nawet jesli lekarz powie, że osłuchowo jest bez zmian to nie panikuj! Dopóki nie powie, że osłuchowo jest gorzej to nie ma co panikować! Ale tzrymam kciuki by powiedział że jest lepiej i dał ten antybiotyk inny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dokładnie, nie nakręcaj się niepotrzebnie jeszcze przed wystąpieniem jakiegoś zdarzenia. Dopiero jak jest problem to działamy na maksa!

Co ja miałam jeszcze bo mnie M zagadał....

Yen, trzymam kciukasy za prace. Uwielbiam takie sklepy jak Rossmann, hmmm, i nie pisz, że tracą, bo będą Cię chcieli, to Ty możesz coś inego wybrać, np tę szparkę sekretarkę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dokładnie, nie nakręcaj się niepotrzebnie jeszcze przed wystąpieniem jakiegoś zdarzenia. Dopiero jak jest problem to działamy na maksa!

Co ja miałam jeszcze bo mnie M zagadał....

Yen, trzymam kciukasy za prace. Uwielbiam takie sklepy jak Rossmann, hmmm, i nie pisz, że tracą, bo będą Cię chcieli, to Ty możesz coś inego wybrać, np tę szparkę sekretarkę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam, ja na moment , bo mój synek kolejny dzień nic nie chce jeść. Zaraz ide po banany do Biedronki, bo to akurat jeszcze da rade mu wcisnąć. Gniote mu banana na papke widelcem i potrafi zjeść całego 🙂

Zaka farby profesjonalne na Allegro w zestawie z utleniaczem jak kupuję w granicach 30-40zł. Jednak jak już znajdę ta jedyną, to wtedy kupię 1 litr utleniacza i wtedy tylko będę dokopywać farbę za 20 kilka zł. Farby sklepowe są w podobnych cenach, ale efekty nieporównywalne. Trzeba tylko sporo poczytać na temat danej farby itd...ja ostatnio spędziłam kilka dni przeglądając fora o danych farbach itd...teraz już wiem dużo więcej i zamierzam poszukać tej idealnej 🙂 Będę co miesiąc próbować innej! Nie byłoby problemu gdybym miała włosy w kolorze blond lub brąz, bo wtedy pewnie używałabym Matrixa ColorSync, ale w przypadku średnich czy jaśniejszych blondów, efekty mogą być rożne, wiec nadal szukam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Yen jak znajdziesz coś super w jasnym blondzie to plissss podziel się 😉
Ja też szukam jakiejś fajnej farby, ale póki co korzystam z Loreala...
Hmm a może zaszaleć i jakis ciemniejszy kolorek sobie zrobić?? ale nie z czarnych tylko jakis jasny brązik lub coś w tym stylu??? Chociaz ja najlepiej czuje się w jasnym blondzie czyli w tym w co obdarzyła mnie matka natura 😉 aczkolwiek jak się urodziłąm miałą kręcone kruczoczarne włosy 😉 ale w przedszkolu miałam już świński blond 😉 hi hi

Banana poduszonego nigdy Iza nie chciała jeść, nawet ze zm iksowaną truskawką! Ona jak miała 7 miesiecy bodajże to trzymałam kawałek banana w rączce, a ona go obgryzała swoimi jedyneczkami 😉 a potem robiłam tak, że umyłam banana, obrałam ze skórki, przekroiłam na pół, potem tą połówkę przekrawałam wzdłuż i jeszcze raz wzdłuż i taką jakby podłużną ćwiartkę jej dawałam i w ten sposób zjadała całego banana mając 11 miesięcy! Teraz to tylko łamię banana na pól i najpierw daję jej jedną połowkę do rączki, a jak zje to drugą 😉 Ale ja to mam głodomorka w domu 😉 chociaż na szczęście wogóle po niej tego nie widać!!! 😉
Iza potrafi niekiedy w ciągu dnia zjeść więcej niż ja! Na śniadanie jak jemy parówki to obie tyle samo czyli ja 2 długie a ona 4 krótkie 😉 jak chlebek to tez całą skibkę wciagnie na jedno śniadanko! I waży tylko 7 kg z haczykiem 😉

MIłego dnia babeczki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak jak myślałam, poszłam po banany i przy okazji kupiłam słoiczek jabłuszek z brzoskwiniami, mając nadzieję, że moje dziecko choć odrobinę zje...a Oskar zjadł całego banana i cały słoiczek deserku owocowego 🙃 Niestety to nie obiad, ale dobre i to...jak wstanie to spróbujemy z obiadem.

A na poprawę humoru babka przyniosła dziś podwyżkę czynszu...o prawie 30 zł 😲 😲 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...