Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
yenefer07 napisał(a):
Zaka co do Twojego artykułu to myślę, że to indywidualna sprawa każdego kobiecego organizmu...ja w ciąży kawy nie piłam w ogóle...a Oskar urodził się drobniutki!!!
A np. siostra koleżanki z pracy w UK, całą ciąże paliła papierosy i urodziła zdrowego, silnego chłopaka!!!


Ja piłem kawę rozpuszczalną też całą ciążę, moja siora też. Za jakiś czas napiszą, że jest odwrotnie!

U nas w Łodzi jak mieszkałam jeszcze to podwyższali czynsz co miesiąc, w ciàgu kwartału wzrósł o prawie 25%.
I tu was dziewczyny podziwiam, jak wy się rządzicie. My mamy 2 pensje i ciągle na debecie i ból jak żywność trzeba kupić. Ehh a gdzie coś dla zieciaczków? Aż strach myśleć bo u nas teraz zmniejszają pensje, a co jak zaczną kroić zatrudnienie, bo i o tym sie mówi? Ja chyba sie źle rządzę czy co? Kurczę, przydałaby się nagroda taka jak w rządzie, ja tyle w 2lata nie zarobię i mi jeszcze tną, żeby sobie dać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yen super! Banan jest dość syty więc nie zdziw się jeśli z obiadu będą nici 🙂

Może apetyt wraca.. Maja przy chorobie też nie chciała prawie wcale jeść.


Martusia zdrówka dla Majeczki!!! I Tobie dużo sił bo ja sama kiedy moja jest chora jestem podłamana..



U nas wczoraj na kontroli nic nowego.. Lekarka kazała odstawić soczki kubusia bo nie wiem czy pisałam ale plamy znów wróciły. A z takich ''innych rzeczy'' to Majusia piła soki kubusia właśnie. Moge natomiast podawać bobofruty. Teraz sobie pisze co je i w jakiej kolejności. Jak plamy zejdą to po tygodniu pójdziemy na zaległe szczepienie 🙂


i z nowości doczekałam sie pięknego MAMA oczywiście jest to takie spontaniczne i kiedy tylko chce to tak mówi 🙂 ale urocze



kurcze patrze na tvn style na dramatyczne adopcje i płacze jak bóbr .. jejciu jak mi serce ściska jak sobie patrze jak dzidziuś się rodzi i chwile potem mama musi go oddać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
yenefer07 napisał(a):
Na dodatek małż mi ciągle powtarza, że mam sobie pogratulować...bo to przeze mnie jesteśmy w takiej sytuacji...dlatego, że nie chciałam wrócić z małym do niego do UK...oj pewnie nie raz będę słyszeć na ten temat jego pretensje!!!


Ale decyzje oboje podjęliście nie ty jedna przecież. Ja wiem, faceci są tacy... No nie wiem ......niedomyślni, nieceirpliwi.
Wyobrażam sobie, ze jesteś w stresie. Ja jestem z tych panikar i pesymistek ale serio nic nie dzieje sie bez przyczyny, tzn jest na nas jakiś plan i jestem pewna, ze jakieś fajne posadki na was czekają. A odzywają się z tego Rosmana albo z tego sekretariatu może? Ja też jestem zdania, że nawet jak nie ma naboru to warto pojexździć i wcisnąć swoje cv i pokazać się. Z drugiej strony jak facet się uprze, to bronami go nie zmusisz....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No a tak dla rozluźnienia: kolejne rzeczy jakimi sie przejmuję:

1. Miałam taki ładny pępek przed tym zabiegiem, tzn ten pęczek miałam płytko, tak z pól cm w głębi a teraz mam taką dziurę bez dna, wyglądam okropnie!
2. Na wypisie wpisano, ze zastosowano klipsy tytanowei jeszcze jakieś, rozumiem, ze to we mnie zostało. To co będzie jak pójdę do sklepu, będę dzwonić przy bramkach jak złodziej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yen ja też z chęcią poszłabym do pracy do Rossmanna. U nas w Wadowicach też niedawno wisiało ogłoszenie ale nie składałam bo nie mam z kim Emisi zostawić. A swoją drogą ciekawe ile tam płacą? Pisało w ofercie coś na ten temat?

Ale dużo dzieciaczków nam się pochorowało 😞 Emilka była cały styczeń chora, teraz odpukać jest dobrze 🙂

Lala jak przeczytałam że doczekałaś się pierwszego świadomego mama to się uśmiechnęłam bo moja to już gada tak od niepamiętnych czasów. Jednak każde dziecko jest inne, jak patrzyłam ostatnio na zdjęcie jak Majeczka sobie ładnie chodzi po chodniku to pomyślałam że też już bym chciała żeby Emilka tak dreptała. Jedne mamy czekają na pierwsze słowa, a drugie kroki 😁
Emilka do każdej pani mówi ciocia, do starszych panów dada (nawet ostatnio wołała dada jak zobaczyła gościa z panoramy) ale mama i tata są jedni 😁

Byłyśmy dziś na saneczkach, a oto nasz bałwan Stanisław 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/201/zdjcie0467.jpg/][IMG]http://img201.imageshack.us/img201/1131/zdjcie0467.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/6/zdjcie0469q.jpg/][IMG]http://img6.imageshack.us/img6/8145/zdjcie0469q.jpg[/IMG][/URL]

Dodam że ja mam 172 cm więc on ma grubo ponad 2 metry wysokości. 😁 Fajny no nie? Ulepił go wujek męża, który przyjechał do nas na dwa dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zaniu jaki ogromny bałwan, jeszcze takiego nie widziałam 🤪 🤪 🤪
Wy oczywiście śliczne!!!
Co do pracy w Rosmannie nie wiadomo ile płacą, ale pewnie najniższa krajową...ja też nie mam z kim Oskara zostawić, jednak teraz jest mój małż, więc dopóki on nie znajdzie jakiejś sensownej pracy to ja mogłabym iść... ważne żeby jakieś pieniądze zarabiać.
Co do chodzenia Emisi, to wiem, że pewnie się niecierpliwisz, ale spokojnie...w końcu się odważy i pójdzie. Córeczka mojej znajomej miała tak, że chodziła podparta tu i tam, ale bała się puścić i iść sama...poszła dopiero jak miała 17 miesięcy...a teraz...śmiga jak szalona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zania sliczne te zdjecia! stanisław nono nie pogadasz.. wyjątkowy.. a Emisia na tym drugim zdjęciu słodko zasłania twarz.. "mamo żadnych zdjęć" 😁
powiem wam szczerze że też bym poszła gdziekolwiek do pracy.. między ludzi.. bo tak to siedzę pół tygodnia sama w domu, i nawet nie ma do kogo tej przysłowiowej gęby otworzyć

martusia wywołuję cię.. kobieto daj znać co tam u was.. co powiedział lekarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej

zania---zdjecia super:]
cheryyy---twoje tez co prawd N FB ALE super:]
martusia---no wlansie co z toba??wszystko w porzadku??

maksiu juz w lozeczku...ja tez sie zaraz klade...jezu spalabym caly czas...chodze taka zaspana ze szok....no i jeszcze ta cholerna "inka" a ja bez kawy zyc nie moge!!!! no ale co zrobic...dziecko najwazniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór!

Zaka zaraz rzucę okiem na artykulik 😉
Hmm może coś w tym prawdy jest,a może czysty przypadek...
Ja akurat kawy w ciązy prawie wcale nie piłąm poza Inką, ale tej akurat kawą nie mozna nazwać 😉
A Iza ur się z wagą 2250 i teraz kiepsko rośnie... i co? Ja kawy w ciązy nie piłam!
Ale miałam częściowo niewydolne łożysko.... może te koebiety akurat te ż cos miały nie tak.. przypadek?

Co do pensji to ja pamiętam jak pierwsze wypałty miałąm ledwo ponad tysiaka 😉 i mi starczało na wszytsko i jeszcze byłam w stanie coś odłożyć... no ale nie miałam męża i dziecka... a teraz zarabiam jeszcze raz tyle i kasa starcza mi od ostatniego do kolejnej wypłaty.. a czasami jak robię większe zakupy to musze od męża wołąć by mi przelał.. ale ogólnie staram się za moją wypłatę zapłącić rachunki i kupić jedzenie do domu 😉 a męża jak jakies ciuszki kupuję 😉 ale stramy się odkładać troche kasy, bo od tygodnia jestem na bezpłatnym wychowawczym więc teraz już tylko z jednej wypłaty będziemu żyć i tu już się martwię jak to będzie... bo nie wiem czy nam starczy???? ech... zawsze moge wrócić do pracy...

Yen owocowy facet Ci rośnie w domku 😉 ale to dobrze, bo chociaz witaminki zjada, a nie słodycze i puste kalorie 😉
Z czynszem niefajnie! Cały czas trzymam kciuki za znalezienie pracy!

Ale powiedzcie mi ile Wy pałcicie za śmieci?
U nas ustatlili, że 10 zł od osoby!!! Czyli ja 30 i moi rodzice 40 czyli od nas razem 70! Sąsiadka, co ma 5 dzieci będzie płaciła 70! No i co miesiąc tyle! Do tej pory pałciliśmy 2 razy po 12 zeta czyli wraz z rodzicami 25 zeta na miesiac! Spora różnica co nie? Tym bardziej, że mamy kompostownik, segregujemy śmieci... no ździrstwo jak nie wiem!!!
I jaka tu polityka prorodzinna???????????????

Lala gratuluję słowa "MAMA".
Myślisz, że od soczkó kubusia byłoby uczulenie? |No całkeim możliwe... hmm...
nie wiem co o tym myśleć, skoro bobofruta może...
Najlepiej właśnei zapisywac sobie co i jak, żeby wiedzieć i móc domyślić się co może być winowajcą...
powodzenia w znalezieniu winowajcy!

Yenifer no pewnie tak, ale gdybyś wyjechała to pewnie On musiałby wysłuchiwac jaka jestes nieszczęsliwa tam skoro nie chciałas tam jechać! Głowa do góry.. niech gada.. jak będzie miał już tutaj prace to przestanie gadać! A jak już znjadzie fajną race i będzie zadowolony to TY będziesz mu gadała, że to dzięki Tobie ją ma, bo tak to siedziałby dalej w UK 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaka ha ha no nie sądzę by pikało w sklepie hi hi
Ojj kobieta nie miała zmartwień to kupiła se prosiaka 😉 ha ha
Pepkiem się przejmujesz... ojj Ty.. 😉
Zawsze możesz udac się do doktora Szczyta do Warszawy.. hi hi, ale On trochę kosztuje 😉

Zania no zobacz jaką cwaną masz córcię! A moja mówi do mnie mama i do mojej mamy tez mói mama! Ale skoro ja móię do mojeje mamy "mama" to może ona myśli, że tak trzeba? 😉 no a moja mama mieszka obok nas więc jest tu czesto.. chociaz jak widzę, że idzie to mówię idzie babcia.. albo mówię idziemy do baby/babci...

Stasiu fajny facet 😉
oo to wujka robota.. no prosze proszę 😉

Jadwiga-roza ojj to prawda jak się siedzi stale w domu to chciałoby się wyjść do ludzi i pogadać...

aaa_aniusia a ja ineczkę uwielbiam 😉





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry mamunie!

Od rana słysze co chwilę mama mama mem... 😉

Nic mi się dzisiaj nie chce 😞 Na szczęście ogarnęłma już kominek i w nim rozpaliłam, podłogi posprzatałam, storczyki się moczą... apropo storczyków to wczoraj kupiłam sobie doniczki i osłonki i ziemię i rozmnożyłam i jak się uda to będę miałą 3 dodtakowe storczyki.. szkoda, że one będą takiego samego koloru i tak samo małych kwiatków jak ich matka... no ale zawsze to 3 nowe 😉

Na obiad dzisiaj mam smażona kaszankę z bułką, bo wieczorem idziemy na imieniny mojej bratowej - tutaj wszystkiego najlepszego wszystkim Małgorzatom obchodzącym dzisiaj imieniny 😉 - a u bratowej zawsze sporo pysznego jedzonka, więc nie ma się co objadać 😉

MIłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziendobry

ja juz zaraz obiad wstawiam niech sie robi hehe:] pranie juz w praclce ale mly usypia wiec narazie zastopowalam bo glosno chodzi

a ja czekam na kuzynke miala wczoraj wpasc ale jednak na dzis sie umowilysmy troche poplotkujemy;]

ja tam mama nie slysze moje dziecko uwielbia slowo baba i dada...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie, ja tak na szybko bo obiad robie.. a Maja wojuje!

Nocka z przerwami, nad ranem wzieliśmy małą do nas bo popłakiwała przez sen i tak co chwile. Dziwne bo u nas w łóżku był spokój 🙂 No ale mam winowajce/ców mamy dwie górne trójki które się przebiły! a ja myślałam że dolne idą bo napuchnięte bardzo więc lada moment i będą!

No i SPONTAN czyli na weekand jedziemy do szczecina a potem świnoujścia - musze szybko jakiś nocleg znaleźć. Mąż ma w szczecinie robótke a my z Mają pokręcimy się po miescie przez 4 godzinki. Jeśli będziez imno bardzo to wejdziemy do jakiejś kawiarni czy coś. Potem zjemy wspólnie obiad w centrum i pojedziemy do świnoujścia. Tam zostaniemy na noc. Cały dzień pokręcimy się po okolicy i wieczorem koło 17 zapakujemy się w samochód . 🙂

Rszamy dziś o 3!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam oj dawno mnie tu nie było 😉. Ostatnio wieczorami padam ze zmęczenia. Co wieczór obiecuję sobie że nadrobię forum ale niech tylko położę się koło synka aby go uśpić to wielokrotnie zdarzyło mi się zasnąć w całym opakowaniu i obudzić się dopiero wieczorem. Nie wiem co się ze mną dzieje! Może i ja powinnam zatestować 🤔 bo ja raczej jestem typem nocnego marka a ostatnio sama przy dziecku leżąc odlatuje po 19-20. W dzień moje kochane dziecko nie da mi posiedzieć przy kompie..ehh skończyły się dobre czasy, kiedy sam potrafił się zabawić. Teraz jak mama przy komputerze to zaraz jest płacz i pcha mi się na kolana, wiec z pisania nici 😞. Co najwyżej czasem poczytam ale i tak jak coś to połowę zapominam.
Najpierw pozwólcie że napiszę co u nas. Pogoda istnie zimowa. Już mam dość, ja chce wiosny!!W jeden dzień tygodnia podrzucamy syna do cioci i razem z mężem jedziemy do pracy. Muszę mu pomóc bo idzie się zarypać samemu. Dzień wcześniej do cioci jedziemy aby z samego rana dziecka nie zrywać i raniutko wymykamy się do pracy. Trzeba jakoś żyć, choć dzisiejsze czasy są coraz gorsze.. Wszystko drogie, a jeść trzeba, pensja nie wzrasta a ceny rosną. Chyba coś jest nie tak..
Wczoraj kupiłam sobie buty zimowe z przeceny, bo stare się rozwaliły. Zadowolona jestem bo są ciepłe, wygodne i ładne, a przy tym kosztowały całe 40 zł, wiec jak na buty kupione w butiku to całkiem tanio. No i wyszperałam w Kauflandzie Kalateę. Jest to fajny kwiatek z ozdobnymi liśćmi http://greenhome.org.ua/wp-content/uploads/2008/11/calathea2.jpg A dzisiaj poleciałam do ogrodniczego po preparat na robaczki bo w jednym kwiatku się zalęgły i zobaczyłam piękny okaz Draceny Obrzeżonej – około 70cm z podwójnym pędem http://7kwiatow.blogspot.com/2012/08/najlepsze-kwiaty-na-upalne-lato.html . A cena? 10 zł więc musiała być moja 😜. Na pewno częściej będę zaglądać do tego sklepu. Niby nic a jednak cieszy bardzo. Dawno mnie nic tak nie cieszyło. Ostatnio mam bzika na punkcie kwiatów 😎. U siebie w mieszkaniu naliczyłam 15 😮 🤪 wiec całkiem fajna gromadka.

Zaka myślę, że po takim zabiegu z czasem się i pępek wciągnie – wiesz o co mi chodzi. Myślę, że nie masz się o co martwić.
Heheh uśmiałam się z tych klipsów tytanowych. Ale prawda że paradoks supermarketów jest taki, że mimo iż człowiek nie jest złodziejem, to zawsze przy wychodzeniu, ma obawę czy nie zapiszczy bramka.

Yenifer kochana na to aby od nowa poukładać życie w kraju trzeba czasu. Powiedz mężowi, że na dobrą pracę czasem warto poczekać. Nie ma sensu się łapać byle czego, chyba że sytuacja finansowa sprawia że nóż na gardle.

Zania ale macie fajnego bałwana 🤪 większy od mamusi. Doczekasz się pierwszych kroczków. Masz rację, że każde dziecko jest wyjątkowe i w swoim czasie wykonuje pewne czynności. Nasz synek jest na etapie mówienie „trzzzy” 🙃 .
Zania 172 cm to Ty wysoka babeczka jesteś, a ja zawsze sobie Ciebie wyobrażałam taką malutką i filigranową 😉.

Jadwiga-róża ja czasem uciekam na miasto jak mąż jest w domu, odreagować 😎. Jeszcze troszkę a dzieciaki pójdą do przedszkola a my do pracy i zatęsknimy za siedzeniem w domu..heheh swoją drogą czemu zawsze narzekamy na to co mamy? Jak nie ma pracy to że człowiek siedzi w domu a jak jest praca to też że człowiek by sobie posiedział w domku a tu trzeba iść do roboty 🙃 🙃 🙃.

Ania-anusia ja w ciąży piłam jedną słabszą kawę (z 1 płaskiej łyżeczki). Zresztą jak karmiłam to też pozwalałam sobie na jedną kawę rano bo dziecko w brzuchu było przyzwyczajone. Jedna słaba kawa nie zaszkodzi, tak mi mówił lekarz. Wiadomo że taka kawa nie daje aż takiego kopa ale zawsze to jakaś alternatywa. Poza tym to się bardzo dobrze odżywiałam, jadłam duzo mięsa, owoców i warzyw więc miał pełno witamin. Synek się prawie 4 kg urodził wiec całkiem dobra waga no i teraz też chłop jak dąb.

Lala cieszę się, że usłyszałaś „MAMA”. Wzruszające prawda 🙂?
Ale fajny weekend się Wam szykuje, czasem taka odskocznia się przydaje. A i Maja zobaczy kawałek świata 😉.
Lala Ty naprawdę zdolna babeczka jesteś 😜. Takie piękne rzeczy szyjesz, wcale bym nie powiedziała że amatorka 😉

McDusia
bardzo dużo za śmieci.Szok!!!Jak można tak zdzierać?? A co do pensji, to człowiek im ma wiecej tym wiecej wydaje. Myślę, że coś w tym jest 😉 Dacie radę z jednej wyżyć. Początkowo może być ciężko, bo do dobrego się człowiek szybko przyzwyczaja ale dacie radę. Ty jesteś szalenie zaradną kobietką.
O i widzę że następna co uwielbia kwiaty.A jakiego masz koloru storczyki? Ja mam 2, jeden biały a drugi fioletowy ale paskudy nie chcą mi kwitnąć. Kupiłam im nawóz ale nie wiem kiedy by było najlepiej je podlać. Chyba storczyki mnie nie lubią. 3 lata temu jak wyjechałam na miesiąc to cholera tak pieknie zakwitł (a mąż miał za zadanie się nim opiekować), za to jak przyszłam trochę miał kwiaty a potem opadły i tak już długo taki lysy.

A o jaki artykuł chodziło bo coś mi chyba umknęło?????


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lala udanego weekendu !!!

Może powinnas założyć swój biznes co? Uszyj napierw parę poszewek. W aukcji napisz ze robisz pod zamówienie wg projektu kupującego i zobacz jak będzie się kreciło 🙂 🙂 🙂 Może to będzie dobry pomysł co ?

Shelby gdzie Ty się podziewasz?

Gosiaq ja czekam na co tygodniowy raport z tego co u was 😉 😉 😉

Aniusia nie napisałaś jak ciocia zareagowała na wasz powrót do swojego m???

Zania fociaki cudne iiiii Stanisław też 😜 😜 😜

Yen uszy do góry 😎 😎 😎 ciężko z pracą ale jakas napewno się znajdzie. 🙂 🙂 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej maly spi ja tez tylko na chwilke bo spac mi sie chce wiec ide lulu;]

ccherryy---no jak mowilam zwalilam ten obowiazek na meza wiec on dzwonil poobno powiedizla ze ta moja ciaza to zaskoczenie dla nas niecchemy jej obarczac no i ze ona ma jakies swoje przyzwyczajenia i my tez i zby nie bylo konfliktow no i podobno nic nie moiwla ze w porzadku ale niewiem ja narazie do niej nie dzwonilam glupio mi akos,,...moze w wekkend:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeśli moge doradzić to myslę że nie powinanś zwlekac z telefonem do cioci. Nie pal mostów 😉 😉 😉 bo zycie przewrotne jest i moze jeszcze kiedyś bedziesz potrzebowała skorzystać z takiej oferty. Głupio nie głupio (swoje dodatkowe wrazenia i odczucia schowaj pod łóżko) zadzwoń podziękuj, przepros i dalej rozmawiaj z ciocia jakby nigdy nic.DOBRZE BEDZIE !!! 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...