Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

Shelby gratuluję wygranej zatem! Fajnie tak dostać coś od kogoś! 😉

Zdrówka dla Maksia!

Lala ohoho ale kusząca kawusia... aż żal pić 😉

No i doczytałkam do końca, bo wcześniej musiałam przerwac czytanie i jechać do weterynarza...
W sobotę wysterylizowaliśmy rodzicom suczkę... no i dzisiaj byliśmy z nią u zastrzyku z antybiotyku. W środę również pojedziemy, a w piątek do zdjęcia szwów...

Wstałam dzisiaj o 6 rano! I taki niby długi dzień miałam, ale w zasadzie za wiele nie zrobiłam, bo miałam sporo do załatwienia... najpierw słuzbowo, potem chwila w domu, potem zakupy w Biedronce i Lidlu.. jak wróciłam to obiadek, potem chwila na kawę i neta, potem weterynarz, a jak wróciłam to z bólem głowy i już nic mi się nie chciało... nawet zdjęcia sobie ani Izuni nie zrobiłam...

Iza poszła dzisiaj spać nie kąpana, bo powiem szczerze niechciało mi się, bo tak mnie głowa bolała... a ja juz tez zmykam

Dobranoc pa pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Co do ciuszków, ja sobie nie zostawiam żadnych... myślałam o tym ostatnio, jak oddawałam przyjaciółce taką pierwszą elegancką koszulę Oskara...ale nie planuję więcej dzieci...więc się już nie przyda...a gdybym chciała tak kolekcjonować najbliższe mojemu sercu przedmioty, to chyba by mi miejsca w domu nie starczyło 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
shelby-----u nas nie padal wogole adal nie pada ale jest zimno i pochmurno
wlasnie zrobilam sobie farbe bo juz nie moglam patrzec na moje okropne odrosty!!!
wczporaj bylismy na zakupach jakas masakra wydalismy 350zl.....a najlepsze ze nie kupilismy zadnego miesa wiec jeszcze dodstakowo pewnie ejszcze 100 pojdzie masakra....ja niewiem a kupowalismy tylko potrzebne rzeczy zalamalama sie ta kwota!!!

teraz maksiu spi ja wlaczylam zmywarke ostatnio braklo mi kostek i dwa dni nie moglam myc w zmywarce i musze powiedziec ze na dzien dzisiejszy niewyobrazam sobie zycia bez zmywarki ile czasu ja sedzilam przy garach to szok....sie czlowiek przyzwyczaja do takich rzeczy i potem jak tego nie ma to nie umie sobie poradzic...to tak samo jak z autem ja zawsze mialam auto ale mialam sasiadke ktora np. na zakuoy szla na piechote bo auta nie miala i wracala taka obladowana ze co kilka metrow musiala stawac bo ciezko jej bylo...a my tu pach pach wszystko do bagaznika i juz

ogolnie mam kiepski nastroj coraz blizej piatku coraz bardiej sie denerwuje....koleznka mi ostatnio mowila ze jak bede w szpitalu i beda mi dawac znieczylenie dozylnie ten usypiacz to zebym sie denerwowala bo moze niechwycic znnieczylenie przez nerwy to az sie smiac zaczelam bo jak ja tam pojde to puls moj bedzie wynosil conajmniej 300....a z nerwow bedzie mi niedobrze wiec ciekawa jestem .....wiem ze juz nudna jestem z tym moim problemem lecz dla mnie to naprawde straszne boje sie i niewiem co mam robic zeby przestac o tym myslec jak tu sie wygadam to troszeczke mi lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry kaca nie było. Wieczorek z 15 babami w wieku od 20-60(?) byłby zaliczony do udanych gdyby mnie tak głowa nie napierdzielała. Impreza zaczęła się o 18, wytrzymałam do 22 i musiałam się ewakuować. Potem w domu zwijałam się z bólu tak mnie bolała głowa. Oczywiście piłam równo więc tabletki nie bardzo mogłam wziąć, robiłam sobie zimne okłady i miałam chwilę ulgi. Ale to co zjadłam to moje 😁 Każda przyniosła coś ze sobą, w życiu tyle dobrych sałatek nie widziałam, ciasto pycha normalnie żyć nie umierać.

Shelby gratuluję wygranej! Dobry i balsam no i żel pod prysznic. A szwagier się popisał, to nie ma żony, dziewczyny, żeby im takie prezenty wygrywać? Ale twoje szczęście 😁 a takie serum na biust a la Dżoana to bym sobie zapodała bo po karmieniu to jakiś mizerny jest… 😉

Yen ja tam mam nadzieję że Oskarek będzie miał jeszcze rodzeństwo i ta koleżanka odda ci te cudeńka co zabrała… Nigdy nie mów nigdy… :p

Aniu nie martw się! A gdzie idziesz do szpitala? na Ujastek? Bo tam rodziłaś z tego co pamiętam. Ja jak byłam z moją mamą na pobraniu próbki (miała złe wyniki cytologii i było podejrzenie czy to nie rak) właśnie na Ujastek w Krakowie to obok niej leżała kobieta która była czyszczona bo miała martwą ciążę. I ona nie była niczego świadoma, leżała sobie już wybudzona. A najgorsza była moja mama bo po tym znieczuleniu gadała głupoty i pytała się jej co chwilę dlaczego tu leży, później nawet nie pamiętała o tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zaniu super , że babski wieczór się udał 🙂

Co do rodzeństwa dla Oskara, to chyba naprawdę nie chciałabym już tego wszystkiego drugi raz przechodzić...kocham mojego synka ponad wszystko, doświadczyłam i doświadczam macierzyństwa, czego bardzo pragnęłam i za co jestem wdzięczna...ale jak ostatnio byłam u przyjaciółki , która ma 3 miesięcznego synka, to w duchu się cieszyłam, że mój już taki duży,że coraz więcej rozumie, że mogę się już z nim komunikować itd...poza tym czuję, że przy dwójce dzieci już w ogóle nie miałabym czasu dla siebie...nie wspomnę o tym, że jak na razie nawet nie byłoby nas na to stać...a w przyszłości...kolonie, wycieczki, studia...chciałabym móc zapewnić to wszystko swojemu dziecku...przy dwójce jest dwa razy ciężej...poza tym te wszystkie zmiany związane z ciążą itd...do tej pory odczuwam dziwny ból w miejscu nacięcia...sex już mnie tak nie zadowala jak kiedyś...choć jest już jest o niebo lepiej niż było...co dopiero by było po drugim porodzie...ja czuję się spełniona jako kobieta i póki co tak mi jest naprawdę dobrze...jedyna opcja na rodzeństwo dla Oskara to w tej chwili tylko wpadka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yen rozumiem i szanuję Twoje zdanie. Oskarek nawet podczas spania elegancko wygląda 🙂
OOOOO i masz już 1000 postów 😎

Emi z dnia na dzień chodzi coraz więcej. Drepta z pokoju do pokoju, już prawie nie raczkuje. Napatrzeć się nie mogę 😆

A to moje dzikie koty... wreszcie skończyłam 🙃
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/705/p3120006k.jpg/][IMG]http://img705.imageshack.us/img705/1088/p3120006k.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
ja sciagam filmy dziennik zakrapiany rumem i musimy porozmawiac o kevinie recenzje ciekawe na wieczor zebym za duzo nie myslal....

zania---a sliczne te "kotki" ale co ?? bo ja nic niewiem

zania i niebardzo zrozumialam kto glupoty gadal po znieczuleniu twoja mama?? ja sie boje ze sie nie obudze juz dziwne mysli mnie nachodza ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie!
Mnie wczoraj wciągło szycie! Dziś byliśmy na zakupach i tu uśmiecham się do Ani bo zapłaciliśmy 250zł i sama też nie wiem za co 🙂

Zaniu piękne kotki!!! Cudeńko! Mi zawsze się wydawało że wyszywanie własnie takich aplikacji nie jest drogie - aż zobaczyłam ceny takich małych obrazków 🤪
I super że wieczór udany!! ah jakąś dobrą sałatke to sama bym zjadła!

Yen , Ty rodziłaś naturalnie prawda ? Bo jak napisałąś o tych szwach to juz zgłupiałam! 🙂 Szczerze powiedziawszy ja sama byłam przerażona tym nacinaniem (sama sobie krzywde zrobiłam bo oglądałam jakiś filmik jeszcze z prl-u 🤪 ) No ale nacięcia nie czułam, troche jak mnie zszywali to takie dziwne uczucie. Ale po porodzie już było ok! Nawet mogłam siedzieć normalnie!!! Po tygodniu w domu położna zdjęła mi szwy i nic a nic nie czułam ani nie czuję. Jest jak kiedyś 🙂 I pewnie dlatego mnie nie przeraża myśl o kolejnej ciąży w przyszłości.. Ogólnie chciałabym trójke dzieci, ale zobaczymy jak los się potoczy i jaka praca będzie... 🤨

Zosiu u nas sypie troszke! Odpuściliśmy spacer bo zimno i mokro i nieprzyjemnie! Za to Maja dziś była OKROPNA serio, nawet teściowa potwierdziła bo wpadła na chwile. Tupanie nogami, jakieś nastroje, płacz o byle co, bicie 🤪 no same takie superlatywy o mojej córci dziś mogę powiedzieć! Ale to za sprawą braku spaceru bo marudziła też papa , dlatego odstresowałą się na zakupach i jej przeszło, Potem kąpiel , chwila zabawy i już ładnie śpi 🙂

Ja uszyłam już kołderke do wózka ale nie mam zdjęcia.. chyba że zrobię i wrzuce. Do podusi podchodziłąm trzy razy i trzy razy zmaściłam, dlatego odpuściłam juz na dziś. Jutro zrobię 🙂 Mam nadzieje że bratowej się spodoba - sama w ciemno wybrała wzór bo nie ma pojęcia co chce uszyć 🙂 Powiedziałą motylki i ma motylki!

Podusia będzie biała z falbaną w motyle

no i zrobiłam zdjęcia spewcjalnie dla was 🙂





MAMUSIU DAJ POMOGĘ CI!


🙂
Kołderka jest przepikowana na 4 pasy żeby materiał trzymał się w kupie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aaaaniusia dobrze zrozumiałaś, moja mama jak się ocknęła to mnie zawołali żeby nie zasypiała i żebym do niej mówiła, ostrzegali że może się zachowywać jak po głupim jasiu i gadać od rzeczy, więc przez około 10 min gadała jakieś głupoty. Tej babki co straciła ciążę pytała się non stop "a pani dlaczego tu trafiła?". Ona jej grzecznie odpowiadała, a za chwilę mama znowu zadawała to samo pytanie, aż mi głupio było, bo widać że ta dziewczyna była smutna z tego powodu.
No ale to nieważne, powiem Ci tylko że wiele dziewczyn przez to przechodzi i to podobno fizycznie nie boli, gorzej z psychiką po utracie ciąży. Ja trzymam za ciebie kciuki :*

Lala kołderka jest przepiękna!!! Dlaczego ty jeszcze nie wystawiasz tych swoich cudów na allegro? Babo zarobisz grubą kasę!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lala no i co uważasz że obrazki haftowane krzyżykiem są tanie czy drogie?
Ja zakupiłam wzór ze strony Coricamo- w komplecie była kanwa bez naniesionego wzoru, czyli musiałam każdy krzyżyk obliczać i przenosić na pustą kanwę, do tego mulina i kolorowy schemat wydrukowany na kartkach A4- zapłaciłam 62,70 z przesyłką. Wyszywając zabrakło mi czarnej muliny więc dokupiłam z 5 sztuk. W sumie kosztowało mnie to niecałe 70 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zaniu dla mnie to sporo 25zł za obrazek a5 , no ale już był tam szkic tego i jeszcze kilka mulin w komplecie. A do tego jeszcze czas! No i trzeba to faktycznie umieć żeby nie narobić wenzełków 🙂
Co do wystawiania na allegro to jeszcze muszę dopracować szczegóły! Bo miejscami widać że straszna ze mnie amatorka 🙂 Jednak do tego wkładam swoje serce i jak coś mi nie wyjdzie to koniec! muszę zacząć od początku!

Jejuu ja nie wiem . Sprzątałam w poniedziałek tak dokładnie jak na święta prawie.. Wczoraj tylko odkurzyłam a dziś już jest taki bałagan! 😞 No cały czas sprzątam i ten porządek się nie utrzymuje 😠 i wcale nie przez Majusie - Wczoraj miała dzień na rozkładanie wszędzie zabawek, ale ogólnie to nie robi bałaganu.

Dzisiaj jak ją przewijałam to śmieszna sytuacja bo wysypało mi się obok niej troche mąki (używam zamiast pudru) a Maja ''no kurcze'' nie wiem czy to chciała powiedzieć ale chyba to nierealne? No więc tak jej to wyszło że zaczęłam się tak śmiać 😁
Pewnie jeszcze się usmiejemy nad słownikiem naszych dzieci.. Znajomej córcia jak coś robiła i nie wyszło tak jak chciała to palnęła no kur.. 🙂 Teraz się śmiejemy ale pewnie w takich sytuacjach nie będzie nam do śmiechu!!!!
Do dziś pamiętam jak byłam mała, a moja siostra miała 3latka(Ala)(paulina miała2) (między nami 7 i 8 lat różnicy ) Przychodzę do domu na obiad, młode już siedzą i jedzą. Ja dostałam opierdziel że mama mnie wołała a ja nie słyszałam (mieliśmy wtedy okres bawienia się w dom i szymon był moim mężęm 😁 a dom mieliśmy na klatce, każda klatka to inna rodzina była 🙂) No i mówię że się bawiliśmy w dom i że na klatkach schodowych byliśmy. No więc znów opierdziel że nie słyszę jak m nie woła i latam po klatkach.. Na to Ala ''i sie całuje z chłopakami'' a ja z głupot ''no jasne bo co ty se myślisz że kim ja jestem'' a ona na to ''dziwk*'' 🤪 🤪 Wtedy wszystkie się zamknęłyśmy a najbardziej to mama ;D Paulinka myślałam że się pod stół schowa bo ona to taka delikatna! A mama nie wiedziała co zrobić bo ją Ala tak zaskoczyła i tylko powiedziałą ''tatuś sobie z tobą porozmawia'' 🙂 Teraz to śmieszne ale kiedyś nie było!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
rano bylam na badaniach musialam zrobic krzepliwosc krwi i jonogram do zabiegu teraz maly spi ja gotuje obiad dzis gulasz wolowy z miemniaczkami

przez te cale nerwy nie wychodze na spacery niewiem zamknelam sie w domu i koniec tak sie denerwuje ze nic mi sie niechce zmuszam sie do zwyklych czynnosci omowych jak pranie sprzatanie zeby juz bylo "po"

moj m i wogole mama mowia ze histeryzuje i panikuje niepotrzebnie pewnie tak tyle ze to nie oni tam beda tylko ja!! no niewane

znowu snieg sie u nas pojawil dobrze ze od poniedzialki zapowiadaja wiosne taka juz naprawde wiec czekam !!!!!!

zaniu--dzieki za informacje ja tak jak mowilam nie problemu ze mi przykro czy cos w tym stylu ja sie tylko denerwuje calym tym zabiegiem zebym sie obudzila!! ale skoro to plytki zabieg to pewni nie mam sie czego obawiac i potem sama bede mwic ze przesadzalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu masz prawo się denerwować i stresować! Trzymam kciuki żeby po zabiegu nic nie bolało. Życie pisze nam różne scenariusze, dla mnie i tak jesteś bardzo silna a to że nam tu opisujesz jak się czujesz to bardzo dobrze!!! Po to mamy siebie żeby się wspierać i pocieszać i wgl być! I nic się nie martw że ''histeryzujesz'' bo jak dla mnie to normalne. Jak się nie denerwować w takiej sytuacji?? Ja też bym się denerwowała :*

Ja właśnie farbuję włosy na mleczną czekolade. Potem chce iść do fryzjera obciąć włosy!!! Miałam już włosy do cycków ale ostatnio pofarbowałam na ''ombre'' znudziły mi się i teraz chce coś innego. Mam nadzieje że znajde fryzjera który mnie załatwi bez zapisów tylko na już bo siostra wpadnie mi za godzinke popilnować Majusi, inaczej nie dam rady bo nie mam jej z kim zostawić!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu - nie miałam ostatnio tyle czasu, by napisać, ale ja miałam zabieg pod pełną narkozą, coś na podobnej zasadzie, jak Ty się spodziewasz, w sumie nie było tragedii, ale dobrze by było, gdyby ktoś Cię ze szpitala po wszystkim odebrał, bo będziesz pewnie słaba po znieczuleniu i w ogóle

ale to, że się boisz i nawet panikujesz, to jest moim zdaniem zupełnie normalne, w końcu kto by się nie bał, skoro uśniesz, a ktoś będzie Ci coś robił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Kochane Babeczki. Wróciłam !! Już mam kontakt ze światem. Pisałam na fb co się stało, koszty dodatkowe nas czekają..ale to taki malutki szczegół. Za swoją głupotę człowiek słono płaci.
U nas ze zdrówkiem już lepiej. Synkowi katarek minął, mnie już prawie kaszel zniknął.
Moje dziecko ostatnio się przestawiło i wstaje około 6ej albo i wcześniej.Boshe gdzie te czasy gdy spaliśmy do 9ej 😉 Potem moje dziecię odlatuje kolo 10ej i spi czasem 3 godziny.

Jadwiga_róża
nie zapomniałam o Tobie, wysłałam Ci na priv skład tego kremu.

Ania_anusia muszę kiedyś ten przepis wypróbować na karpatkę, zapisałam sobie 

Shellby Ty jesteś na diecie, że nie jesz słodyczy? Jak synek lepiej się czuje?

Yen fajny wypad się Wam szykuje, na długo? 31 lat to nie taka stara, nie przesadzaj. Młodo wyglądasz i na mniej się czujesz co najważniejsze.
Widzę, że Maskiu coraz więcej mówi, robi. Cudownie  U nas tylko tatata, gadac nie chce po naszemu, tylko po swojemu cos tam bełkocze.
Yen fajna wiadomość o tym przedszkolu, zawsze jakaś alternatywa.

McDusia
zacznie chodzić lada moment Iza  widzę, że i u niej postępy. Nasze dzieci więcej roumieją niż nam się wydaje.

Zania ciężko rzucic palenie, wiem bo ja po 2 latach nie palenia zaczęłam popalać. Jak on sam nie będzie chciał rzucic to nic nie poradzisz. Może warto by było w jakies gumy Nicoret zainwestować czy plastry nikotynowe. Wytrwałości dla Cieie i męża.

Wiecie ile mam stron do nadrobienia 25 😮 właśnie się synek obudził i koniec pisania. Idę się wziąść za obiad, dzisiaj szybciutki obiadek bo żurek na kiełbasce i boczusiu. A dla synka mam z wczoraj królik w sosie śmietanowym + ryż.
Pózniej mam troszkę spraw na miescie do załatwienia, odezwę się pozniej, postaram się resztę nadrobic. Tęskniłam za Wami!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochane, ale numer dziś nam sąsiadka z góry odwaliła 😁 Wygłupialiśmy się z Oskarem...tatuś robił mu samolot i biegał z nim po całym domu, a ja ich goniłam...mały piszczał jak szalony z radości...nagle ktoś wali w drzwi...mój małż poszedł otworzyć, a tam taka babka z góry z tekstem" Co się tutaj dzieje?" Mój stanął jak wryty i mówi"A co ma się dziać?"...a ta na to, że słyszała płacz dziecka...na to Mój parsknął śmiechem i zamknął drzwi...no wiecie co!!! Nie mam do babki pretensji, bo wolę to niż ludzką znieczulicę...ale to naprawdę nie przypominało płaczu...poza tym, no chyba nas kojarzy i wie, że nie jesteśmy żadną patologia itd...normalnie SZOK!!! Kurde teraz się będę bala każdego płaczu i wrzasku Oskara...a to norma u niego...jeszcze mi naśle kogoś na dom babsztyl jeden!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A tak w ogóle to nadal jestem chora...kaszel, boli mnie gardło i czuje się osłabiona, jak mi do konca tyg nie przejdzie to idę do lekarza!!!

Zaniu super te tygryski...zdolna jesteś...no i , że Ci się chce? A nie powiem, drogo Ci to wyszło!!!

Lala89 też bym Cie chętnie w ombre zobaczyła!!! Kołderka super...myślę, że jeszcze trochę praktyki i śmiało możesz otwierać swój kobiecy biznes!!!
I nie obcinaj włosów!!! Będziesz żałować jak ja, zobaczysz!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamusie zdjęcia ombre poszukam.. Yen miałaś racje! Szkoda że dopiero czytam post!!! Mam tak krótkie włosy że ciężko kitke zwiąać!!!!!!! Masakra jestem załamana :/ Od fryzjera wyszłam już niezadowolona ale myślałam że może w domu coś ułożę po swojemu - no niestety!!! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zania, Yen to zdjęcie włosów jakie miałam wcześniej..

a jest tak :/ normalnie załamana jestem 😞


a takie zdjęcia pokazałam fryzjerce że chce mieć coś pomiędzy tym a tamtym




podobało mi się takie rozwiązanie z grzywką jak wyżej bo grzywke spinałam .. no wszystko byłoby ok gdyby włosy były dłuższe o jakieś 5cm 🥴

już czytam o odżywkach i wgl..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lala89 a nie mówiłam!!! Powiem tak , nie jest źle, wyglądasz teraz dużo dojrzalej i jak to mówią"ładnemu we wszystkim ładnie"...jednak osobiście wolę Cie w długich włosach... siebie zresztą też...no nic...teraz to już tylko zapuszczaj , zapuszczaj i zapuszczaj...co do ombre, sama chciałam jakiś czas temu , ale o wiele jaśniejszy...ale całkiem fajnie Ci wyszło.

Papież wybrany!!! Wiedziałam, że tak będzie... powiedziałam rodzicom, że na bank dziś wybiorą, bo dziś taka magiczna data...13.03.2013. Będzie łatwo zapamiętać. A i my dziś mieliśmy swoje święto 🙂 Oskar 16 mieś...a ja 31 lat 😲 Dostałam od małża moje ukochane Malibu, do tego sok ananasowy(bo tak je właśnie piję) i czekoladki...od rodziców 100zł i torta 🙂Będzie na spodnie 🙂 Jutro wpada jedna koleżanka , a piątek druga... trochę mnie to wkurza, bo gdyby przyszły razem, to machnęłabym poczęstunek za jednym razem...a tak muszę coś przygotować i jutro i w piątek...grrr...no , ale im nie pasuje...tak więc będę świętować kilka dni...szkoda tylko, że chora jestem i nie mogę się nawet tego Malibu napić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...