Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Martka Kochana WYPOCZYNKU DOBREGO DLA WAS !!!

u NAS majowy weekend jakoś takoś niezaplanowany.... Pewnie na koncert Kazika pojdziemy z młodym pod pachą 😁 może przyjedzie do nas brat męża z żoną i Olim ale jak to wypadnie to nie wiem.... No mamy tez zamiar jechać do ZOO ale bilet kosztuje 30 PLN od os - to troche drogo co...? Z gorszych atrakcji to musimy sciane jedną pomalować... ehhhh... Przydła by sie Lala .... ciach prach 3 godziny i zrobione: pomlowane, posprzątane i wyczyszczone! 😆

Shelby sprawdź to ... posłuchaj mnie Kochana. A ten buziak to za co ??? 😮 😮 😮

Co u nas?

No ja to już sama nie wiem. W niedzilę juz czwarty tydzień z rzedu miałam na bank dostać komputer o którym Wam pisałam... I znów cos nie tak itd... tym razem koleś grając na zwłoke przestał odbierać odemnie telefony! Więc sie wkurzyłam i wczoraj pojechałam kupic laptopa na raty. Dziś jeszcze mąż instaluje co trzeba ale od jutra biorę go w obroty 🤪 🤪 🤪 🤪


No jutro dzień nerwów !!! Moje dziewczyny zaczynają rodzić !!! 🤪 🤪 🤪

Jedna jest juz w szpitalu i jutro mam cc ( to ta z która poznałam sie właśie na sali poporodowej i ma syna godzine starszego niz Kacpr) no i Ania.... przeczuwam, ze nasze WANILOWE CIASTECZKO jak tylko wyzdrowieje to zaczenie się rozpusczać najóźniej za tydzień.... CHYBA....? 😉


dOBRA IDE SPAĆ !!! dobranoc /:-^***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martka3 napisał(a):
Dzięki dziewczyny
Wiola szczególnie udany będzie dla Przemka bo znalazł sobie tam zawody w biegach na orientację 😁 i jeszcze nas (tzn mnie i dzieciaki) zapisał na trasę rodzinną.


No to widzę że Przemek ma zdrowie 😜 😜 😜 Ale pasja to pasja 🙂 🙂 🙂
SZALONY 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj chce mu się i to bardzo, 2 tyg temu brał udział w imprezie o nazwie WERTEPY - już sama nazwa jest wielemówiąca 😁 . Mieli do pokonania 56 km na rowerach, 12 km piechotą (bieg na orientację typu Scorlaf) i 4 kajakiem. Przemek i Piotrek (nie mój 😁 ) zajęli 28 miejsce / na 48 z kategorii OPEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martka3 napisał(a):
Oj chce mu się i to bardzo, 2 tyg temu brał udział w imprezie o nazwie WERTEPY - już sama nazwa jest wielemówiąca 😁 . Mieli do pokonania 56 km na rowerach, 12 km piechotą (bieg na orientację typu Scorlaf) i 4 kajakiem. Przemek i Piotrek (nie mój 😁 ) zajęli 28 miejsce / na 48 z kategorii OPEN


No no to obaj tacy zapaleńcy? 😜 😜 😜 😮 😮 😮

GRATULUJĘ SPORTOWEGO DUCHA !!!

🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zania to i Wam udanego wyjazdu życzę! 😉

A powiedz po czym wnioskujecie, że Wasze dzieci mają AZS? Nie wiem czy moje dziecko też przypadkiem tego nie ma! Albo jakaś alergia.. no zobaczymy.. 😉 oby nie!

Hydrocortison można kupić bez recepty, ale z tego co wiem, mozna używać max 5 dni...

Moje dziecko pół nocy wymiotowało, a dzisiaj robi kupy co 10 minut! Masakra! Już nie wspomnę, że na kolację jadła kaszkę z jagodami i wymiotowała tym 😞 na szczęście większość plam zeszła w praniu, no ale nie wszystko! na materacu zostały, z pościeli zeszły, a piżamkami się nie przejmuję 😉 w końcu to tylko ciuszki... 4 razy musiaałam ją przebierać 😞
Ostatecznie spała mi na rękach a ja leżałam w pozycji półleżącej i tak kimałam czuwając przy kazdym kolejnym ataku wymiotów... bidulka na końcu już nie miała czym wymiotować to samą sliną... namęczyła się... 😞
Mąż od niedzieli miał jelitówke i na bank zaraził Izunię! Niby spał w innym pokoju, ale zawsze w jednym domu, więc nie ma bata musiała się zarazić 😞 całe szczęście, że ja się trzymam, no ale wkońcu ktoś musi obchodzić dwojkę chorych dzieci hi hi
z męża się smiałam czy juz mu trumne mam zamiawiać.. serio jak chłop chory to umierający 😞 nawet mój który niby taki pomagający w domu... ech... ja to nawet jak chora poleżec w ciszy i spokoju godzinę nie mogę... no ale ja to jestem ja, a facet to facet...

Byłam z Izunią u lekarki tak na wszelki wypadek i przy okazji poprosiłam o skierowanie do ortopedy na kontrolę. Kazał nam przyjść jak dziecko będzie już dobrze chodziło. Tzn. on wszystkim każe tak przyjść, bo w zasadzie cały czas z Izy bioderkami było ok.

MIłego wieczoru życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDusia - zdrówka dla rodzinki i dla Ciebie, żeby Cię nie dopadło.
Co do AZS - Piotruś całe ciałko miał szorstkie jak tarka, na łokciach i kolankach (od wierzchu) i w kilku miejscach na nogach miał mocno czerwone zmiany na skórze i niekiedy (od jedzenia np cały banan, koncentrat pomidorowy w potrawie) pojawiały się czerwone zmiany wokół ust. I p. dermatolog stwierdziła, ze ma atopię odwrotną - normalnie zmiany są pod kolanami i wewn łokci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze się jutro dokąłdnie przyjrzec Izuni.. ona tez miewa taką szorstką skórę, ale jak kąpie ja w Emolium to jest ok, ale jak w zwykłym płynie to własnie taka szorstkawa jest.. jutro zwrócę uwagę na łokcie i kolana czy tam jest bardziej szorstka i czy ajkies chrostki są... uda zawsze miała bardziej szorstkie ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂 Długo mnie tu nie było...
Ostatnio burzliwy czas nadszedł ale juz się powolutku zaczyna układać 🙂
Mąż się przebranżawia i zmienia pracę.Póki co zastój finansowy bo nie pracuje ten miesiąc. A jakoś dajemy radę 😉
Synek chory więc mimo pogody siedzimy w domu. Mam nadzieję, że po syropach mu przejdzie. Wstawiłam nowe zdjęcia na fejsa 🙂
W dzień nie mam jak posiedziec na forum bo synek mi nie daje, zaraz łapie mnie za ręce i odciąga od kompa a jak nie reaguję, to ładuje mi się na kolana. Jak ma drzemkę to wiadomo że obiad trzeba zrobic, sam sie nie zrobi.I tak schodzi dzień, a to sprzątanie, a to gotowanie, a to zabawy, jak zdrowy spacery, same wiecie.
Postaram się częściej zaglądać. Mam nadzieję, że się na mnie nie gniewacie??

zmykam spać, dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam. Wstawiłam obiadek i mam chwilkę dla siebie, póki szkrab śpi.U nas dzisiaj ziemniaki z jajkiem sadzonym (dla męza), a ja ziemniaczki z brokułką. Ot taki lżejszy obiadek. Dzisiaj u nas 24 stopnie, wiec mimo choroby idziemy na krótki spacer koło bloku. Synek ciągle by siedział w oknie i wyglądał, a jak jakiś samochód przejeżdża to zaraz woła "brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr" 🤪 Tęskni za spacerami, chętnie by poganiał na dworze. Wcześniej bałam się wychodzić (2 dni) bo było około 15 stopni ale jak takie ciepło to aż mi go szkoda.

McDusia czytam że masz uczulenie na słońce, szkoda bo to oznacza że nie bardzo możesz się opalać. Zainwestuj w dobry krem z filtrem.

Shellby dziękuje za komplementy 🙂

A u Was równie cieplutko jak u nas? Jakie macie plany na weekend majowy??

Miłego dnia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej

O Anabelle dawno Cię nie było...
Zdjęcia synka już widziałam 😉 Jest cudny i taki duży już! 😉 No i zdrówka!
Pewnie, że się nie gniewamy, ale brakuje Ciebie Kochana!!!
W końcu to dzięki Tobie poznałam te super dziewczyny-kobiety-matki na tym forum 😉

Kochana ja uważam, że jak nie ma gorączki to na spacer można iśc z dzieckiem. Ja nawet zimą chodziłąm, gdy Iza byłą chora, bo przy katarze lepiej oddycha się na zewnątrz..

Shelby nie mam pojęcia skąd to się wzięło.. jak nie byłam na słońcu teraz 2 dni to całkowicie zeszło. Akurat taka pogoda bezsłoneczna nastała 😉 może to i dobrze 😉

Anabelle no właśnie nigdy nei miałam uczulenia na słońce więc nie mam pojęcia skąd nagle ta wysypka! Doidam, że żadnych leków nie biorę, bo czasami przy lekach może być taka reakcja... Niby już jej nie mam, ale jeszcze jak się przyjrzę to widzę takie jakby chrostki na skórze...

U nas na weekend majowy tylko 17 stopni i pochmurno ma być.. 😞





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze wczoraj zapomniałam sobie jantar wetrzeć we włosy, jeden dzień już przerwa, ale dziś się poprawiam i zaraz podwijam kiece i lece

McDusia co do twojej alergii.... może nie pamiętacie ale rok temu też się tu na nią żaliłam. Miałam pełno swędzących krostek na dekolcie i rękach. I to od pierwszego słońca podobno jest bardzo zdradliwe i takie rzeczy się przydarzają. Ja zawsze super się opalałam na brązowo, zero zaczerwień a tu taka niespodzianka. Nasza dobra Cherry poleciła mi Calcium Alergo Plus i pomogło. W tym roku też dużo czasu spędzam na słońcu bo Emi bez przerwy siedziałaby na polu 😉 no i na razie odpukać jest ok.

Moja mała też pomimo kaszlu i katarku nie usiedzi w domu, z początku bałam się z nią wychodzić ale widzę że jej to nie szkodzi a jest szczęśliwa na maksa.

McDusia zdziwiłam się że u Was nie było słońca przez dwa dni- u nas grzeje równo.

Anabelle dobrze że wpadłaś! Z mężem już ok? Bo pamiętam że jakaś napięta atmosfera u was ostatnio była... Mocno ściskam i pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zaniu - rozumiem Cię na 100%, ja zawsze, jak postanowię sobie: brać tabletki regularnie, używać regularnie jakiegoś specyfiku - nigdy mi to nie wychodzi 🙂 ale trzymam mocno kciuki za jantar 😉

McDusia - przecież 17 stopni to dużo, nie? 🙂 u Was motorowo będzie?

Anabelle - Maksio też lubi w oknie siedzieć, a ja popieram dziewczyny i mówię, że chyba możesz go wziać na spacer, chociaż na chwilkę

Cherry - zmoblilizowałaś mnie no i tak: osłuchowo czysty, nic mu nie jest, ale żeby nie było, to pani doktor posłała nas na badania krwi i już dziś z rana mu utoczyli bidusiowi 3 probówki, wyniki pod wieczór, zobaczymy co i jak :| trochę się boję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas wieeeeeeje że głowy urywa, za to upalnie i słoneczko praży, mamy 25 stopni w cieniu!! Oglądałam dziś DDtvn i mówili że większość matek przegrzewa swoje maluchy. Powyżej roczku powinniśmy ubierać je tak jak sami jesteśmy ubrani, a poniżej roczku plus jedną warstwę. Wczoraj jeszcze Emilka goniła w body z długim rękawem i cienkich spodniach, a dziś już ubrałam jej krótki rękawek bo przecież przy takiej temperaturze nie będzie jej zimno! No i chustka na głowę, nawet nie ściągała choć wywijało nią we wszystkie strony. Poszłyśmy na huśtawkę obok domu iiiiiii po chwili zasnęła mi na kolanach 🙂

A u nas goście- na weekend przyjechała cioteczka jury (wiecie która? )- jak ja się cieszę, że o nas nie zapomniała.... 😉 będzie się działo... już się rozpanoszyła w kuchni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniu mi tez od wapna przeszło 😉
ja też miałam na dekolcie rękach i czole!

Ano ajkoś tak nie było słońca.. a Ty skąd jesteś?

Shelby 17 niby dużo, ale jak wieje chłodny wiatr i jest pochmurno to jakoś inaczej się temp odczuwa 😉

I jak wyniki? mam nadzieję, że ok!

Zaniu to prawda, że wiekszość przegrzewa swoje dzieciaczki.
ja ubieram własnie córkę tak jak siebie.. (no poza zimą, bo ja i w zimie potrafię wyskoczyć w krótkim rekawku na dwór).. jak ja mam krótki rękaw to Iza idąc na dwór też.. jak ja mam długi to ona też, no ewentualnie czasami ma jeszcze sukienusię na to 😉
Chocia zbywa, że ja mam krótki a ona długi, ale wartsw zawsze mamy tyle samo 😉

Słodkie to jest, gdy dziecka zasypia nam na kolanach 😉

Ja niestety nie w temacie co to ciotka jury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Te alergie są straszne !

Mój Kacpros też cos ma 😞 😞 😞

Wyskoczyły mu takie czerwone szorstkie plamy na plecach, nad kolanami, pojedyncze na brzuszku czy klatce oczywiście też są ze dwie na policzkach i brodzie 😞 😞 😞 😞
Pediatra nam powiedziała że to na skutek za dużej ilości podanych produktów mlecznych. No rzeczywiście tak było...Teraz odstawiliśmy no ale Młody dostał syrop dla alergików, maść na sterydach ... 😞 😞 😞

Poza tym mam strasznego doła... chodzi o moich rodziców... i ich [podejście do Kacpra. Pierwsza wnusia była noszona na rękach, kochana obdarowywana itd. A mój Kacper.... hym.... Fajnie jak przyjedzie ale nie dłużej niz na godzinę bo dziadek nie ma siły za nim biegać i babcia też. Dodam że moi rodzice to całkiem młodzi ludzie - mają 55 i 58 lat. Mój Tata najchętniej by siedział na kanapie a moja Mama hym.... dałaby mu wszystko byleby się sobą zajął. Tak naprawdę Kacper ich w ogóle nie zna.... a np moja Mama nigdy ale to nigdy go nie przewinęła... Smutne co? Za to jesli chodzi o drugą babcię to tych dobroci jest aż nadmiar. Kacperski tak ich zna że jak zaparkujemy na parkingu to wie gdzie iść - która brama i które drzwi do mieszkania... Moja Mama powiedziałą mi kiedyś że nie chciałaby aby wnuk wyróżniał tylo jedną babcie.... no chyba tak niestety będzie bo ta druga nawet nie da sie poznać.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Z drugiej strony sobie myśle że moja Mama zawsze taka była. Mnie długi czas odpychała - nie chciała czasami miałam wrażenie nie kochała... Jak byłam w ciąży to często dzwoniła i przepraszała mnie.... płakała... 😞 ehhh dużo by tu opowiadać.

Jednym słowem

JEST MI PRZYKRO !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki!!
Co tu takie pustki??
Aż smutno jakoś mi się zrobiło że taka cisza.
Cherry to przykre że tak to wygląda u Ciebie. Ale to jest pewnie taki typ człowieka że nie potrafi okazać uczuć. Jesteś wielka trzymaj się babo!
Więcej napisze potem bo mi dziecko wyrywa klawiature! Buziaki i jak tu wrócę to liczę na nowe posty!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...