Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Yen to super! 🙂

No to będzie impra Zosiu!

Zaniu, chciałam się zabrać za tą mase cukrową.. ale oczywiście cukru pudru nie mam a na dworze pada cały czas!!! Nawet na chwilke nie przestaje! noż kurde a myślałam że będe do przodu.. no nic jutro będzie wiecej roboty!


Depresyjnie za oknemm.. :/

Jeszcze mi fototapety nie wysłali..ciekawe kiedy przyjdzie ! Chciałam zacząć już w piątek! wrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie!!! SŁOŃCEEEEEEEE!!!

Dziś moja mama ma 50 urodziny 🙂 Wczoraj do 00:30 robiłam różyczki na tort - 50szt takich czeka na to żeby dziś zdobić torcik 🙂 a gdzie tam jeszcze listki.. I wgl to mam zamysł zrobić tort jak kosz kwiatów - no zobaczymy jak mi to wyjdzie!



jak zrobię to oczywiście pokażę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam. U nas od dwóch dni mega gorąco 🙂 Nie powiem chwilami to męczące, ale nie narzekam, bo cieszę się, że w końcu lato 🙂
Co u nas? Oskar mówi coraz więcej i składa już wyrazy razem, typu mama chodź, dziadzia chodź...nadal jest drobny tak jak był, a teraz na dodatek zrobił się z niego niejadek 🙂 Ale się zrymowało 😉

A u mnie? Eh...mam już dosyć, mam tyle spraw do załatwienia i wszędzie ylko kasa, kasa i kasa. Np., muszę wymienic prawo jazdy, bo ze względu na wyimaginowaną wadę wzroku przez jednego okulistę dostałam terminowe na 5 lat, no i termin mija w przyszłym roku. A że wyjeżdżam po wakacjach to wymienię je teraz, bo potem byłby problem...no i najlepiej żebym dostała bezterminowe...dostałam od koleżanki numer do lekarza, co podbija wszystkim bezterminowe, ale musiałabym osobno iść do okulisty i do niego, co kompletnie mi się nie opłaca, no i idę do innego. I teraz tak...badanie 123 zł, wymiana prawa jazdy 100 zł, zdjęcia 18 zł...nosz k...wa!!! Potem jeszcze ginekolog 150 zł, dentysta....itd...boshe skąd brać te pieniądze i jak tu żyć? Wkurzona jestem!!!

Lala89 tort śliczny, ale najważniejsze, że zrobiony z sercem...więc jaki by nie wyszedł, to będzie i tak smakował najlepiej na świecie!!! Dużo zdrowia dla Mamy i 100 lat!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć!
Lala - tort śliczny.
Jestem ostatnio mega uziemiona i zaczyna mnie to wkurzać 😠, w ubiegłym tygodniu rozbiłam swój samochód i ma być zrobiony dopiero na przyszły tydzień. Tata wozi mi dzieci do szkoły/ przedszkola i z powrotem ale nie chce go naciągać za bardzo na dodatkowe jazdy.
Dziewczyny dopadła jakaś wirusówka - zaczyna się temperaturą i wymiotami (1x u Gabi) a u Uli sama temperatura przez 2 dni. Podawałam leki antywirusowe i już im przeszło. Piotruś bardzo podobnie miał jakieś 3 tygodnie temu.
Ostatnie dni pod hasłem występów i imprez 😁 (i kombinowanie czym na nie pojechać) - w ubiegłą sobotę w szkole festyn rodzinny, jutro festyn w przedszkolu i na obu występy dziewczyn. a w sobotę Gabi na występ taneczny na zakończenie kursu w szkole tańca. Gabrysię ominęły zajęcia pokazowe na basenie bo akurat była chora.
W sobotę też jadę z Gabi na badanie słuchu - zalecenie ze szkoły bo to może być przyczyną jej problemów.
ale się rozpisałam 😁
A teraz idę pomóc Gabrysi zdobić koronę Króla Maciusia I 😁 zadanie do szkoły
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yen no właśnie!

u nas ostatnio Maja też składa nawet zdania typu - ni ma taty tata papa w pacy brym brym
pytana ile ma lat mowi 3! a jak mówimy nieee dwaa! to tupie nogą i ciii!! i koniec - a na paluszkach pokazuje osiem 😁

bardzo ładnie mówi harry (pies szwagierki) AAARRY

na urodziny mamy uczyłam ją mówić ja:sto maja : lat wyszło AT ale też ładnie 🙂

śpiewa allejuja allle allle alle


🙂 wgl robi się coraz mądrzejsza i piękniejsza i najcudowniejsza! Jak wszystkie nasze boboolki 2011 🙂


Wiecie co mi mąż dziś kupił 🙂 dywan do sypialni taki 160x220 🙂! no szok bo on to zawsze marudzi na temat takich rzeczy do domu - więc zawsze takie zakupy wyglądają tak : chce dywan i koniec, albo ''chcemy to'' a najjlepiej zrobić mu liste a i tak zawsze zapomni co kupić 🙂

zaraz wam wkleje zdjęcie dywanu!
No i Yen ja tez jestem dzis nerwowa bo jutro miałąm zacząć remoncik alle nam nie wysłali jeszcze fototapety! no kurde! zamawialiśmy w niedziele.. myślałam że przyjdzie dziś i przez weekand to zrobimy a tak to znów bede sama robić remont bo małż w pracy!!! od rana do wieczora, bo dorabia u szefa :/
wrrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lala - Śliczny dywan. Ja mam podobnym stylu brązowo- beżowy.
Kredy a właściwie okularki dają efekt głębi na innych kredach też działa, obrazki muszą być różnokolorowe
Ale u nas szaro - buro na dworze mam nadzieje, ze nie będzie padać bo dziś ten festyn w przedszkolu a to mam być w ogrodzie przedszkolnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam, u nas dylemat...a mianowicie mój małż chciałby zamieszkać w mieście , w którym pracuje(Newbury)...to tam znalazł to piękne 3 pokojowe mieszkanie, do pracy 5 minut, więc więcej czasu by spędzał z nami...jest tylko jeden minus...to malutkie miasto, zaledwie 30 tyś mieszkańców...mały rynek, jedno Tesco...jeden polski sklep...nawet solarium nie ma 🙂 Natomiast to miasto w którym wcześniej mieszkaliśmy to wielkie miasto portowe(Southampton)...jest w nim wszystko, wielkie centra handlowe, Ikea, polscy lekarze, 20 solariów, piękne parki itd do zabawy z dzieckiem...latające mewy na niebie...łódki, żaglówki itd...to stamtąd Tytanic wypłynął w swój tragiczny rejs. Tu minusem jest tylko to, że jest godz drogi od pracy mojego i mieszkania nie są takie ładne,a mój płaci kupę kasy na dojazdy i traci przez to 2 godz dziennie, no i z nami jest krócej...no i co wybrać? powiem Wam, że choć tamto mieszkanie jest piękne, to co ja będę robić w tym małym miasteczku? Kroczyć z dzieckiem ciągle jedną droga, a i będę marudzić mojemu, że na weekend chcę jechać do Southampton na zakupy...dlatego ja osobiście wolę to wielkie miasto...z czym oczywiście mój małż ma problem...ale co mam zrobić...ja się dusze w małych miejscowościach, nie lubię takiego życia...duże miasto daje duże możliwości i dlatego będę obstawać przy swoim...zobaczymy jak się to skończy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale napisałam Titanic 🙂 Z błędem...ale wstyd ☺️

W Southampton naprawdę mogłabym wiele dziecku pokazać, poza tym są tam dwa Uniwersytety...takie widoku jak ten są w samym centrum miasta...to Independence od the Seas...jeden z największych wycieczkowców, jak nie największy...a jakie wrażenie robi Queen Marry 2, która wygląda jak Titanic...no mówię Wam nie odpuszczę tego miasta!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yen ja też wolałabym to większe miasto. Mówisz o pięknych placach zabaw itd - będziesz mogłą urozmaicać małemu dni.. Wiem też jak ważne jest bycie razem ..
Ja po zdjęciach nie mam wątpliwości. Małe mieszkanie też można pięknie urządzić!

i szczerze to mój małż do pracy jedzie 20min, a i tak ''nadmiaru'' czasu nie spędza typowo z Mają - wiesz mówię tu o wspólnych zabawach itd Zawsze coś grzebie przy kompach - niby jakaś kasa z tego jest ale są dni kiedy ma popołudnie wolne i nawet nie zaproponuje spaceru.. 😞

:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dogadałam się ze swoim, że jednak będziemy mieszkać w Southampton, tam gdzie do tej pory...i nawet znaleźliśmy piękne mieszkanie...jest tylko jeden problem...jest na tą chwile dla nas za drogie...gdybyśmy pracowali oboje, to byłoby nas na nie stać bez problemu, a tak chwilowo nie bardzo...ale spójrzcie jakie cudne...jak na UK to naprawdę wysoki standard...chcę je 😞 My szukamy mieszkania do max 600F, bo do tego dochodz jeszcze 100F Council Tax, a to już na dzień dobry kosztuje 700, z taxem,800 😞

Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yen faktycznie bardzo ładne, bardzo podobaja mi sie mebelki w kuchni 🙂 A tam jest tylko jedna sypialnia.. nie chcesz mieć może 2-pokojowego tak żeby Oscar mógł mieć swój pokoik? Wiesz o co mi chodzi.. czy wtedy cena zbyt wysoka?

No a ja moje drogie jadę dziś do leroy merlin po farby do salonu 🙂 jestem mega podekscytowana bo gostek wysłał dziś fototapete! juppi!! więc jutro maluję sufit, potem tapetuję i maluję ściany! Szczegół że wszystko to sama będe robić z chorą Majusią (ma okropny kaszel i katar) 😞 Jutro wizyta u lekarza na 9.40 - zobaczymy co to, tak myślę że złapałą to na placu zabaw bo ostatnio jakiś tydzień temu był tam chory zasmrkany chłopczyk..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lala89 chyba my tu tylko zostałyśmy 🙂 w tej samej cenie można już znaleźć 3 pokoje, tylko niekoniecznie takie ładne 🙂 Wiesz coś za coś...znaleźliśmy piękne wielkie 3 pokojowe mieszkanie, ale zero mebli...trzeba by kupić sofy, stoły, szafy itd...a tu już np są i to nowiutkie. No ale spoko zobaczymy, mamy jeszcze chwilkę czasu to będziemy szukać. Zdrówka dla Majci i nie mogę doczekać się fotek z salonu...z tego co pamiętam miałaś bardzo ładny salon, brązowo-turkusowy, ciekawa jestem co tym razem wymyśliłaś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejo dziewczyny

powoli wracam do życia po weselu 😉

w sobotę okazało się że Maksio ma anginę, więc mieliśmy mały problem, jak to wszystko ogarniemy, ale daliśmy radę, dziś kończymy antybiotyk - pierwszy w Maksia życiu

yen - cieszę się, że dogadałaś się ze swoim, mimo, że na odległość, to dla Ciebie ważne, żeby mieć wszędzie blisko, co jest absolutnie zrozumiałe

lala - czekam na efekty z niecierpliwością, życzę dużo sił, a Majusi zdrowia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam dziewczynki! Nie opuściłam Was, podczytuje ale jakoś nic nie odpisywałam. Może te upały tak na mnie działają?

Kasiu tort super, piękniusi i pachnący kwiatami 😜 Emilka też jak ją ktoś zapyta ile ma lat mówi cyyyyyy czyli trzy. ALe ostatnio próbowałam ją nauczyć jeden i pół to mówiła tylko cyyyyy puuuł (czyli 3 i pół? 😮 🙂 ) a teraz mówi puuuuł a za chwile dodaje toja (czyli półtora hihi) I też śpiewa alleluja, no i abba ojce 😁
Dywan bomba!! Zdrówka dla MAjeczki. Nam na kaszel pomógł Elofen a męczyłyśmy się chyba z dwa miesiące!!

Martka ja Ciebie podziwiam kobieto jak ty radzisz sobie z trójką dzieci ich zainteresowaniami, występami, basenami, odrabianiem lekcji itp... Masz czas dla siebie?? 😁 ale wiadomo że dobro dzieci na pierwszym planie 🙂

Yenefer mieszkanko bardzo fajne, ale może znajdziecie coś jeszcze w korzystniejszej cenie... Dobrze że małż się zgodził na większe miasto 🙂 Widzisz może nie będzie tak źle skoro trochę tęsknisz za tym miejscem? 😁

Shelby i jak było na weselu, wybawiliście się?? Zdrówka dla Maksia.

My w niedzielę byliśmy w Zoo. Emi przeszczęśliwa na wszystkie zwierzęta mówiła koń nawet na wielbłądy hehe oj jak to łatwo można dziecku sprawić radość.

Jadąc do zoo motocyklista walnął nam w dupę samochodu, w tyle siedziała Emilka z 5-letnim kuzynem. Na szczęście nikomu nic się nie stało nie było prędkości bo Karol zahamował przed przejściem dla pieszych- babka wtargnęła na nie- a motocyklista nie zdążył wyhamować. Zderzak do roboty, ale już dziś odebrałam samochód od kuzyna męża, przy okazji zarobiliśmy 250 zł (bo koleś dał nam 500, a kuzyn naprawił za 250).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam. Oskarowi od kilku dni się wszytsko poprzestawiało i zamiast chodzic spać o 12 jak to zazwyczaj robił, teraz śpi od 14-17...no mega złe godz dla mnie. Przez to chodzi później spać na noc itd, ale cóż zrobić. Upału już mam dosyć, lubię ciepło, ale taki upał jak był wczoraj to było okropieństwo. Dziś już chłodniej, chociaż tylko odrobinę. Oskar z dnia na dzień mówi coraz więcej słówek 🙂 A wogóle to zrobił się z niego straszny urwis, ale i tak kochany jest na maxa 🙂

Pojawiło się nowe fajne mieszkanko...z wielkim ogrodem...co prawda wspólnym dla całego domu, ale jest...w cichej i spokojnej okolicy...ale co z tego...skoro mój malż będzie wynajmował chatkę dopiero w sierpniu, do tego czasu tej chatki na bank nie będzie...eh...teraz mieszka z kolegami i opłaca nam się to, bo płaci grosze i to co zarobi odkłada, a jak by wynajął ta chatkę teraz, to już by musiał w niej mieszkać, i raczej za dużo by nie odłożył, a chce jeszcze auto kupić.

A ja jutro idę na urodziny mojej przyjaciółki, zarezerwowała box w pubie, będzie nas 9 i balety do białego rana Yupiii!!!

Zaniu dobrze, że Emilce przeszedł kaszelek już, no i dobrze, że tylko stłuczką skończyło się to zderzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...