Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
aaaa i zapomniałam się zapytać:

co dziewczynki kupiłyście lub zamierzacie kupić na dzień Babci i Dziadka?

my zamówiliśmy zdjęcie Kacpra na płótnie i dziś przyszło! Normalnie rewelacja!

http://allegro.pl/okazja-twoje-zdjecie-na-plotnie-40x30-modne-obrazy-i2032505627.html

jak będę miała więcej kacy to sobie pozamawiam sam takie zdjęcia na ścianę do domku!

Please powiedzcie mi bo ja się na tym nie znam czy to dużo?
Jedna restauracja przesłałam mi propozycje menu na chrzciny liczą sobie 80 zł od osoby. Co o tym sądzicie?

- rosół z makaronem
- schab po parysku/ schab panierowany/ zapiekane udko z kurczaka - do wyboru
- dodatki (dwa do wyboru): ryż, ziemniaki z wody, cząstki ziemniaczane po wiejsku, kluski śląskie
- bukiet surówek

- deser: bankietowy puchar lodowy

- przekąski w formie bufetu:
-półmisek wędlin
- sałatka jarzynowa
- tymbaliki drobiowe
- sałatka grecka
- pieczywo mieszane

- 0,5 l skoku lub napoju gazowanego na osobę...


please doradźcie bo nie wiem czy mam szukać dalej czy może się opłaca...
restauracja jest w środku piękna urządzona w stylu bajki Alicja w krainie czarów 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
Cherry napisał(a):
14A11 napisał(a):
KOchane mam pytanie czy jak wam dziecko spi w porze kapieli to je budzicie na nia???


My kapiemy na tzw śpiocha 😁 😁 😁


i co nie budzi sie A koło ktorej kapiecie i kladziecie bo my do teraz o 20 ale chcemy to zmienic


my się staramy po 19 - najczęściej po faktach 🙂 🙂 🙂
potem butla lub cyc i lulu 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki 🙂
umieram moja mała mi dziś dała popis pół dnia zastanawiałam się co jej dolega że ciągle płacze ssie piąstke i jest strasznie niespokojna ... noo i wkońcu odkryłam MAMY PIERWSZEGO ZĄBKA 🙂)
ale co sie biedulka nacierpieć musiała ehh a ja nie mogłam jej pomóc bo na początku nie wiedziałam :<<
teraz sobie smacznie śpi mam nadzieje że rano będzie lepiej 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry - cena w sam raz - nam za podobny obiad + ciasto, ale bez kolacji zaśpiewali 45 zł 🙂
A na dzień babci i dziadka Maks pojedzie z własnym, oprawionym, artystycznym zdjęciem (swoją drogą - wychodzi na to, że jest bardzo nieskromnym młodym człowiekiem 😁 😜 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolinek napisał(a):
Hej dziewczynki 🙂
umieram moja mała mi dziś dała popis pół dnia zastanawiałam się co jej dolega że ciągle płacze ssie piąstke i jest strasznie niespokojna ... noo i wkońcu odkryłam MAMY PIERWSZEGO ZĄBKA 🙂)
ale co sie biedulka nacierpieć musiała ehh a ja nie mogłam jej pomóc bo na początku nie wiedziałam :<<
teraz sobie smacznie śpi mam nadzieje że rano będzie lepiej 🙂)


Już????? GRATULACJE 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ella niestety nie posiadamy tej maty oddechu, tej nocy jakos spac nie moglam, a ze moj synek ma caly czas chrapke to slysze jak oddycha.. w pewnym momencie wogole nie bylo nic slyc hac wiec wyskoczylam z lozka i podbieglam do lozeczka, dmuchnelam mu w buzke ale nie zareagowal w tym momencie maz podszedl wziol malego na rece i potrzasnol nim, a maly sie obudzil i zlapal tchu!
bylismy na poczatku na nanie nastepnie na nanie ha a teraz jestesmy na bebilonie pepti.

Karolinek gratulujemy pierwszego zabka!! 🤪
krusyna naprawde wspolczuje, oby wiecej was to nie spotkalo 🤨
cherry sliczne zdjatka kacperka !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczynki,
jadwiga-roza bezwzględnie powinniście kupić matę. Wykończycie się. To jest spory wydatek, wiem, ale widzisz inne wyjście? długo nie zajedziecie na takim stresie. Posłuchaj, nie trzeba kupować tego monitora oddechu, w Warszawie można go wypożyczyć, koszty są dużo mniejsze. Według mnie to dla Was rzecz niezbędna. Pomyśl o tym. Jeśli chcesz poszukam, popytam, gdzie w Wawie, bo już zapomniałam, a wypożyczałam przy Lenie - chyba, że znajdziesz w Opolu. Trzymaj się i pomyśl o tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elunia, czy jesteś w grupie szczęśliwców? Już po losowaniu? I Majusia naprawdę popisała się tym snem! Oby więcej takich nocy, co? 😁
karolinek!! to chyba rekord! Pierwszy ząbek - gratulujemy!! 🙂
Wiolka, rozbawiłaś mnie tymi kolorami twarzy nad Kacperkiem, oj potrafisz dobrać słowa - nie powiem 😁 😁 Super fotka spacerowa, i cieszę się, ze u Was wszystko bardzo pozytywnie. Na cenach zorganizowanych imprez się nie znam, ale wydaje mi się, że ta oferta jest ok, różnorodna i bogata, a cena przyzwoita.
14A11 my kąpiemy zawsze w przerwie od snu, tzn. 2 godziny po jedzeniu, ale tuż przed wielkim głodem, który budzi Polę i to jest mniej więcej gdzieś około 19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jagódko poniżej wklejam linka do wypożyczalni - wprawdzie z Krakowa , ale wypożyczają dalej:

http://allegro.pl/wypozycz-bezprzewodowy-monitor-oddechu-krakow-i2063517143.html

koszt to około 5 zł na dzień.

lub link do kupna używanej tomme tippe (ja ją mam i naprawdę jest okej) - koszt 200 zł

http://allegro.pl/tommee-tippee-niania-elektroniczna-monitor-oddechu-i2038385094.html

lub tu do całkiem nowej:

http://allegro.pl/tommee-tippee-niania-elektr-monitor-oddechu-i2041480688.html

Zakupcie sobie to urządzenie bo naprawdę się wykończycie. Tak to będziecie spokojniejsi a w razie bezdechu urządzenie Was zaalarmuje. Uwierz jest to taki dźwięk że na pewno go nie prześpisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki,

Ja juz jestem 🙂wczoraj zakończyłyśmy dzień z 3 kupami, co już jest znacznym sukcesem, a dzisiaj byla narazie 1 ale już bez śluzu i nie wodnista, moze w końcu się to skończy bo to już prawie 3 tygodnie trwa. Na to wyglada ze mam silną alergiczke, ja też byłam ale z wiekiem mi to przeszło, miałam też atopowe zapalenie skóry, mam nadzieje ze chociaz tego jeszcze po mnie nie odziedziczyła.
Cherry masz bardzo ładny wózek i Kacper w nim się świetnie prezentuje 🙂my też idziemy dzisiaj w końcu na spacer, zresztą jak mi lekarka powiedziala, ze to tylko biegunka i żadnych przeciwskazan nie ma do spacerow a ja glupia 3 tygodnie z nią w domu siedze:/ więc dzisiaj sie troche przewietrzymy 🙂
Jagódka moze warto własnie pomyslec o macie,czy ją kupić czy wypożyczyć, na pewno będziecie spokojniejsi i zawsze będziecie mogli w pore zareagować.
Lenymamo, jaka u Was pogoda?nie tęsknicie troche za zima i sniegiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 ja tez budze malą zawsze do kąpania bo akurat zasypia ok 20, a kąpiemy ją ok godz 21, problem jest w tym że jak się rozbudzi i naje to już spac jej się nie chce, nawet teraz dżwięk suszarki nie działa bo ostatnio ten sprzęt jest najlepszym partnerem do rozmowy, śmiać mi się chce jak odwraca głowę w strone suszarki i głuży sobie albo żali się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Wiolka 🙂
jedz, jedz w końcu karmisz to swoje Kacperkowe szczęście. A wiesz, mam koleżankę, która jest "słodka" w ciąży i często mówię o Tobie, jak sobie świetnie radziałaś i jak dietę trzymałaś wzorowo, bo Ona ma z tym "małe" problemy, robi odstępstwa, a potem cukry do nieba.
Swoją drogą Martki też chyba wczoraj nie było, nie? Martka, jakie mleko wybrałaś dla Piotrusia? Czy udało się jeszcze wskrzesić własną produkcję? No i jak Gabi? Robicie postępy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 - ja nie budzę małego do kąpieli - bardzo sobie cenię jego sen i robię wszystko, żeby go nie przerywać

Cherry - Twój mały przystojniak świetnie współgra z porszakiem x-landerem 🙂 fajnie się jeździ, co? 🙂 a co do pierdosławów - to dokładnie wiem o czym mowa - czasem myślę, że to kupa a to takie aromatyczne bąki lecą 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby napisał(a):
i jeszcze jedno (przepraszam, że tak spamuję od rana :P) jak u Was z leżeniem na brzuszku?[/quote

Shelby, do mnie przychodzi znajoma fizjoterapeutka na masaż Shantali dla małej i mówiłam jej ze mala denerwuje się jak leży na brzuszku po jakiś 5 minutach i ona stwierdziła że na kanapie jest jej niewygodnie i powiedziała zeby kłaść na brzuszek na swoich kolanach tak aby główka były poza kolanami i rączki pod główka tylko brzuszek na kolanach i powiem ci że od kiedy tak kłade mala moze nawet i godzine tak leżeć i nic jej nie przeszkadza. swietnie tez podnosi wtedy główke, z dnia na dzień coraz wyżej i dłużej. Jak Maksio nie chce leżeć na brzuchu to może spróbuj tego sposobu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamozuzki ja też dziękuję za patent bo moja Emi leży na brzuszku 2 min bo tyle jest w stanie utrzymac wysoko główkę a jak się zmeczy to od razu krzyk.
Cherry czy Ty podajesz synkowi ten dicoflor http://www.doz.pl/apteka/p55855-Dicoflor_krople_dla_niemowlat_i_dzieci_5_ml
ja podawalam w saszetkach ale męczy mnie to specjalne odciąganie pokarmu żeby rozpuścić proszek.Rozumiem że to lekarze zalecili Ci te kropelki, bo nie wiem czy mogę się przerzucić na krople skoro mi powiedziała lekarka o saszetkach. Podajesz mu te kropelki na łyżeczce?
Wczorak udało mi się przed snem przeczytac co u Was, ale nei wiem czemu nie mogę się zalogować w telefonie i efekt taki że nie pamiętam co komu miałam napisać.
Pamiętam zdjecie Zuzi i Majeczki. Śliczne dziewczynki.
Nie wiem czy nie powinnam wrócić do normalnego jedzenia bo odkąd nie jem mleka jest chyba jeszcze gorzej. Dzisiaj już połowa pieluszki była czerwona więc spanikowałam i jeszcze raz oddaliśmy kupke na badanie i przy okazji mocz. Już sama nie wiem co robić i czy nie będę musiała skończyć karmienie piersią skoro małej to szkodzi.... 🥴
Wydaje mi się jednak że to nie mleko. Teraz pozostaje mi szukać dalej, ale naprawde nie wiem co to może być? Moze niedokłądnie zeskrobany sezam z precla, może za dużo ryżu, może gluten... Dobrze ze teraz już mam z głowy egzaminy i naukę i mogę w pełni się przyjrzeć Emilce i tego co się z nią dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolinek gratuluję ząbka!! Czytałam że pierwsze zęby mogą się pojawić już w 3-4 miesiacu bo szukałam na ten temat informacji po tym jak Emi zaczęła wkłądać paluszki do buzi i się ślinić.

Cherry wózek masz kapitalny. Chyba żałuję że nie zamówiłam x-lendera, A powiedzcie ile waży taki wózek? Czy nie bedzie trzeba kupować lekkiej spacerówki?

Ja też nie budzę maluszka do kąpieli. Robię tak że jak je ok 17-18 to czekam godzinke i wtedy kąpę. Oczywiście musze ją zabawiać żeby nie usnęła przez tę godzinkę 🙂 Nie wiem czemu pani doktor powiedziała żeby kąpać najpóźniej do 18.30. Jak nam wypadnie 20 to też nie narzekam z tego powodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...