Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej 🙂

Przepraszam, ale nie przeczytałam wszystkich postów ☺️

Dzięki za miłe słowa odnośnie mojego porodu 🙂 Już o nim nie myślę, wcześniej miałam coś w rodzaju załamania (chyba hormony działały), ale przeszło i cieszę się moim Skarbem 🙂

Mój synek też będzie miał oczka niebieskie.

Co do karmienia - karmię tylko piersią i Mały się najada. I przybiera na wadze, więc jestem szczęśliwa 🙂

W nocy ładnie śpi, budzi się 2 razy - przewijam go, karmię, odbije mu się, poleży obok mnie i dalej śpi w łóżeczku. Wieczorem po kąpaniu zapalam lampkę i nic do niego nie mówię, jest cisza i chyba rozróżnia, że jest noc i pora spania 😁 Bo w dzień to śpi, rozgląda się, bawi rączkami, itp. a w nocy na szczęście tylko śpi 🙂

Krostki takie białe, to i mój ma 😉 Zejdą!

Gości na razie niewiele, chyba dają nam się ogarnąć, ale niedługo się zapewne zacznie intensywnie... 🤨

Co do USG - u mnie w 38 tyg. wyszło, że waży ponad 3500g i lekarz powiedział, że w 40 tyg. będzie ważył ok. 4 kilo (i się nie pomylił, bo Mały ważył 4050g), tylko nie rozumiem czemu po przyjeździe do porodu jak mierzyła mi miednicę, to nie wzięła pod uwagę, że mam wąskie biodra, a duże dziecko i mogą być komplikacje 🥴

Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hejoł 🙂
U nas noc w miarę przespana. Zasnął po kąpaniu ok 20 i spał do 1.50. Byłam w szoku. 🤪 Potem karmienie, przewijanie- 30 min i spał do 5.20. Nocki są ok., gorzej w dzień. Śpi po 15, 20 minut, no maksymalnie 2 godziny. Wczoraj zrobił tylko jedną kupkę, i to cały dzień nad nią pracował. A zrobił po kąpaniu, jak już był nasmarowany i gotowy do ubrania- cały ręcznik w kupie. 🙃 No kupa po 24 godzinach to musiała być ogromna.
Skoreczka, kolor oczu się nie zmienił, ale ja mam nadzieję, że się nie zmieni bo ma takie śliczne niebieskie oczka jak tatuś.
Dziś ja czekam na położną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna moja śpi na podusi ale takiej niewielkiej tzn dość płaskiej i nie kładę jej tak że tylko główka tam lezy ale pół jej 🙂... no i ma książkę pod materacykiem 🙂... i w dodatku śpi w rożku... tak lubi 😉...

Dodalłam i ja swój opis porodu.. trochę haotyczny ale pisany od ręki :P... i dość szybko z obawy że nie zdążę bo się mała obudzi 😜...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek 🙂
Ja też tylko na chwilkę,bo Fabiś fisiuje i co chwilę marudzi 🙂
Dzisiejsza noc była ok 🙂 23.30 a potem przed 4 i 7 🙂 nawet Fabian swojego tatę do pracy obudził,bo Andrzej wyjeżdża po 4 rano już,bo ma na 5 rano.
Miłego dzionka;* jak będzie chwilka to Was poczytam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna mój śpi tylko na materacu.

Czy noworodkowi jest wygodnie, gdy nie ma pod głową poduszki
Małe dzieci powinny leżeć bez poduszki, na równym i odpowiedniej grubości materacu. Im jest twardszy, tym lepiej dla małego kręgosłupa. Natomiast rodzaj wypełnienia (sprężyny, pianka, włókno kokosowe albo gryczane) jest już w tym wypadku sprawą drugorzędną. Płaską poduszeczkę można podkładać pod główkę dopiero, gdy maluch skończy pół roku. Ale jeśli po jedzeniu zdarza mu się sporo ulać, poduszka przyda się wcześniej – włóż ją pod materac, żeby główka z ramionkami były ułożone nieco wyżej niż reszta ciała. Aby stworzyć niewielką różnicę poziomów, od wezgłowia można też podstawić coś pod nogi łóżeczka.
Zapamiętaj Tułów i głowa dziecka powinny być utrzymane w jednej prostej linii – główka nie może być przygięta, np. dotykać brodą do klatki piersiowej lub odchylona do tyłu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
U nas nocka w miarę, Emilka pomarudziła wieczorem, potem się obudziła o 2, 6, 9. Za to w dzień nawet mi posprzątać dała i trochę poprasować, jak jej się znudziło to przyszła ciocia i nią się zajęła a ja dokończyłam moje prasowanie. 😉
Kruszyna mój mąż umie wykąpać Emilkę bo już kąpał, ale chodziło o ubranie jej po kąpieli, wyczyszczenie uszu, nabalsamowanie, podanie witaminy D3, poczesanie itd. On stwierdził, że ciężko się ją ubiera itd i oczywiście sobie poradził, ale miał focha. 😜
WielkaB może musisz wypocząć, bo mnie ostatnio też często głowa boli, chociaż nigdy nie miałam takich problemów. No i na pewno u mnie to brak świeżego powietrza bo teraz na spacery nie chodzimy.
Pamii18 to u mnie z męże podobnie, on takie zmęczony a tego że my zasuwamy 24 na dobę to nie widzi. No ale mój już się przekonał jak z Emilką nic nie idzie w domu zrobić. 😁 😁
Widzę, że Twoje karmienie to tak jak moje, te same problemy były. Mala mi ciagle krzyczała, ciagle chciała być karmiona.
cdn bo zjarałam obiad 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beata super, że się po porodzie szybko doszłaś do siebie. Po tym jak też jakoś szybko się ogarnęłam, ale jeszcze teraz zdarzają mi się spadki nastroju. Z tym, że to było związane z karmieniem a teraz z tym, że Emilka takim krzykaczem jest.
Kruszyna ja mam poduszkę dla małej, ale taką całkiem płaską i jeszcze ją wyprasowałam na płasko 🙂
Monika moja też robi kupę raz góra dwa razy dziennie. Jak dziś zrobiła to aż brzuszek był brudny. Z tym, że wyjątkowo się nad nią męczyła rano, a potem się uspokoiła i po ok godzinie zrobiła. Mam wrażenie, że ona częściej ma problem z gazami.
Urszula a jak u Was z karmieniem i kiedy ważenie maleństwa?
Pamii obiad odratowany, bo to ryż i trochę musiałam wyrzucić, ale reszta nie przeszła spalenizną, więc spoko.
mała już krzyczy. używamy Nan1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc
U nas nocka ok maz dzis w domu dlatego dopiero teraz jestem heheheh a powinno byc na odwrót 😉
Sprzedalismy auto...I znów trzeba coś kupic...
Nie lubie byc bez alta teraz musze wymlyslic logistycznie jak to zrobic zeby we wtorek do ginekologa sie wyrobic bo rano jedziemy na szczepienie to pojedziemy autobusem ale pózniej musze czekac az maz wrci z pracy po 15 a na 16 juz wizyta wiec bedzie niezły pospiech jeszcze nie wiem jak autobusy jezdza... no i jak tu sie miedzi karmieniami wyrobic zeby na czas do domu wrocic.... ale bedzie jazda...

My tez mamy materacyk podniesiony do góry bo mała ulewe i ta cieniutka podusie taka calkiem płaska na materacu w sumie to barddziej jak powłoczka niz podusia 😉


Elka to sie bedzie dzisiaj działo 😉 daj znac czy wszystko ok;0
Ja mam wizyte we wtorek i juz sie doczekac nie moge 😉 oczywiscie to nie za ginegologiem tesknie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pami w szpitalu aż 3 pediatrów nas zapewniało, że każde mleko początkowe ma takie same składniki i każde jest dobre, różnią się tyko firmą i ceną 😉

Anabel współczuję braku auta 🤨

Nikusia dobrze, że obiad odratowany 😎, ja na szczęście dzisiaj mam obiadek od teściowej - pierożki z serem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beatka No jestes dzielna:*

Ja juz po wizycie wszystko oki tylko jeszcze do 2 tyg mamy sie wstrzymac ze stosunkiem bo macica sie dluzej po cc goi 😠 😠 😠 😠

mialam cesarke temu ze jak parlam i glowla sie przesuwała to sie zaplontywal pepowina, powiedziala dobrze ze tak szybko zareagowalismy bo nie wiem co by sie mogla stac 😞 😞
Dzięki Ci Panie Boże ze wszystko dobrze sie skonczylo.

Mowila ze dopóki nie mam okresu nie nie zajde w ciaze.

Dalam jej w dowod wdziecznosci kawe bombonierke i Wiskacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anabel Ciężko bez auta. Może już zacznij mleko ściągać, żeby w razie draki mąż mógł nakarmić Kingę. Autobusy możesz sprawdzić na necie i będziesz miała czas, żeby kogoś znaleźć do opieki nad dzieci jakby się okazało, że miniecie się z mężem np o 15min. 😜 to tak organizacyjnie 🙂
Beata nam to samo pediatra powiedziała, że mleka maj podobny skład, bo muszą spełniać wymogi a różnią się firmą i ceną. Powiedziała, że nie ma większego znaczenia jakie mleko wybiorę. Wzięłam to, które kupowałam dla Kuby, które zawsze jest u nas w sklepie i nie jest zbyt drogie. Teraz jak policzyłam to mi wyszło, że 8 paczek po 350g a Emilka nie je zbyt dużo. 😉
Elka nie zgodzę się z Twoją lekarką. Karmienie nie jest dobrą metodą antykoncepcji, bo jak będziesz karmiła mniej to będziesz miała owulację a dopiero potem pierwszy okres. I nawet możesz nie wiedzieć kiedy zajdziesz w ciąże. Szczególnie, że po porodzi hormony szaleją i nic nie jest pewne. A popatrz ile par ma dzieci rok po roku, wtedy bardzo łatwo o wpadkę. Poczytaj o tym na necie.
Dziewczyny powiedzcie mi czy ja jestem nienormalna, ale ja nie mam ochoty na seks????? Czy jeszcze ktoś tak ma?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hehehe co do obiadów to ja bym ostatnio miała krupnik bez wody 😉

Elka ja z tego co wiem to mozesz zajsc w ciaze zanim bedziesz miała okres bo najpierw jest jajechkowanie a pózniej dopiero miesiaczka ...
Ja bym uwazała...

Nikusia jestes przemeczona i dlatego nie masz ochoty do tego boisz sie kolejnej ciązy Mysle ze jak troszke odpoczniesz i dojdziesz do siebie to sie zmieni 😉

O widze ze Nikusia napisała to samo co ja na temat antykoncepcji przez karmienie ja dodam ze po porodzie z Jakubem dostałam okres juz w 8 tygodniu co prawda pózniej była przerwa 2 miesiące i pózniej juz co miesiąc wiec karmienie wcale nie blokuje owulacji przynajmniej u mnie tak było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anabel ja też tak myślę na temat seksu, że taka jest przyczyna mojego braku chęci. I moje stosunki z mężem są ostatnio dość napięte. Już parę tygodni temu zaproponowałam rozmowę, ale mój mąż uważa, że nie ma problemu i nie ma o czym. Skoro tak myśli to ja poczekam.
Wiem, że on będzie miał ochotę na seks, ale nie będzie nalegał. A jak to chyba wszystkie możliwe środki antykoncepcyjne zastosuję- nigdy nie miałam takiej obsesji. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Mamuśki 🙂

Nikusia
ja myślę, że i na sex przyjdzie czas, nie ma co się zmuszać. Twój poród był ciężki i ta niechęć to pewnie kwestia tego. Emocje widocznie jeszcze nie opadły mimo, iż trochę czasu minęło. Wierzę, że napięcie między Wami rośnie 😞 Ciężka sprawa. To w ogóle łatwe nie jest, porozumieć się po porodzie, przy małym dzieciątku. Kwestia czasu.

A zaczęła któraś stosować jakąś antykoncepcję??? Czy jeszcze raczej o tym nie myślicie? Ja za 3 tygodnie powinnam się wstawić do ginekologa na kontrolę poporodową. Byłyście już na takich kontrolach? Coś ciekawego się dowiedziałyście?

O sexie nie myślę nawet, ale kiedyś pewnie zacznę 🙃 😁 Ciekawe kiedy pierwszy okres dostanę jeśli piersią nie karmię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moją metodą jest unikanie sexu 😁 Na razie skuteczna 😁 A tak na serio to ja jestem równe 3 tygodnie po porodzie, więc jeszcze 3 tygodnie połogu przede mną więc nawet o sexie nie myślę, a tym samym o antykoncepcji. A pytałam z ciekawości czy gumki, spirale, tabletki czy coś innego chcecie zacząć używać.

Kruszyna
pytałaś jakiś czas temu, co na kolki stosuję. Przede wszystkim lekarka zmieniła mi mleko. Dodatkowo ma krople Bobotic, ale wiem że jest sporo różnych także skutecznych. Skoreczka proponowała Duphalac, prawda? Czy coś pokręciłam? A słyszałam, że dobre są też krople Espumisan. Dodatkowo częściej Małą noszę przy ramieniu, tak by przyciskać jej brzuszek i żeby jej purki poszły. Wtedy jak już sobie popurka to się uspokaja, więc to poważna sprawa 🙃 😁 Jak zmieniam jej pieluszkę to przyciskam jej nóżki do brzuszka. A w ciągu dnia kładziemy ją też częściej na brzuszku. i (odpukać w niemalowane...) to działa i cyrków nie ma. Natalka jest spokojniejsza. Najważniejsza wydaje mi się w moim przypadku, była zmiana mleczka no i te purki, żeby z niej schodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...