Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hejka
Anabel ja nawet nie sprzątam dużo w domu. Raczej chodzę jak zombi. Nie wiem jutro się lekarki zapytam. Jeśli chodzi o ubranka to masz rację, bo ja z Kubą też się tak nacięłam, że jak wyjęłam 62 to się okazało, że część na styk. I teraz też mam pod ręką i przeglądam tak raz na 2 tyg.
Kasiulka zęby? Wow migiem. Ja mam paracetamol w czopkach 50mg. Wiem, że w aptece są żele chłodzące oprócz tego idzie kupić takie gryzaczki do do lodówki dajesz i potem dziecku, podobno przynoszą ulgę.
Kinga ja kąpałam normalnie Emilkę po szczepieniu, nawet nie pomyślałam, że może nie można
Elka mi się marzy odnowienie przysięgi ale tak jak będziemy 20, 25 lat po ślubie albo więcej. Z tym, że mój mąż na 100% się nie zgodzi 🙃 🙃

Jeśli chodzi o rozmiary to mam jeszcze jedne śpiochy na 56, reszta mała. Z 62 różnie, no ale Emilka musi się też ze swoimi pieluchami zmieścić. Body mam 62/68 i są trochę długie, ale niewiele. Nie będę kupowała same 62 na chwilkę, jedne body mam na 68 i są dobre 🙃. Bluzeczki mam cześć na 56 ale większość na 62. Jeszcze były u koleżanki i dziś sobie po nie pojechałam. Bo nie umiałam się doprosić i okazało się, że jedna która była nowa jest zajechana na maksa, już wiem czemu koleżanka unikała oddania ich (a dwie mają niewielkie plamy). 😠 😠 Zabrałam wszystkie ubranka od niej, jeszcze mam kilka jej, które w najbliższym czasie zwrócę. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeśli chodzi o ślinienie się i wkładanie rączek do buzi to może być długotrwałe zanim wyjdą ząbki, mojemu starszemu synkowi pamiętam wyszły 1 ząbki jak miał pół roku a ślinił się już chyba od 3 miesięcy także to nie zawsze znaczy że zaraz będą ząbki 😉
A zapomniałam napisać że Niko waży 4510 i urósł 4cm,ma 54 cm w ubrania na 56 już są maławe, to ciekawe jest 😉 jak spojrzałam w książeczkę starszego synka to w 7 tyg. tak jak Niko ważył 4150 czyli mniej a większy się urodził, czyi Nikoś szybciej nabiera ciałka ale jest większy głodomorek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiulka a ja własnie dzisiaj myslałam "ciekawe które dzieciatko bedzie pierwsze zabkowac... " no i juz wiem trzymajcie sie ja dla Jakuba miałam zel i jeszcze kupiłam ta silikonowa szczoteczke i masowałam dziasełka 😉

Kinia tez sie slini i wkłada raczke do buzi ale tylko lewa prawa woli ogladac 😉
Jakub pamietam slinił sie chyba z 2 miesiace a pierwszego zabka zobaczylam jak miał 4 miesiace 😉

Urszulka dziecko szyko sie uczu ze mamusi sie nie gryzie 😉Hehehe Widze ze nikusia mówi ze troche potrwa no widac co dziecko to inaczej mój Jakub ugryzł mnie chyba z 3 razy ale ze pierwszym razem tak zabolało ze krzykłam ała i chyba tego krzyku sie wystraszył no ale powstrzymac sie nie szło 😉

Kinga Twój Nikus to malutki sie urodził 😉

Co do kompieli dziecka po szczepieniu według mnie wszystko zalezy od tego jak sie dziecko zachowuje i jak jest niespokojne to lepiej odpuscioc sobie przeciez jak sie raz nie wykompie to nic sie nie stanie ;0 mi tez sie zdazylo ze Kinia nie była kompana ale wtedy poprostu na przewijaku przemywam ja wacikami i woda zeby ja odswiezyc osobiscie wole wykapac bo to szybko i nie robi mi jakiegos problemu ale Daniel nie raz marudzi wiec odpuszczam wtedy 😉 np w chrzciny albo jak pózno wracamy od kogoś 😉

Nikusia to ale bym sie wkuzyła na ta kolezanke 😠 ja pamietam jak pozyczałam lezaczek znajomym i jak pojechalam ich odwiedzic jak zobaczyłam w jakim jest stanie to mi sie płakac chciało ale na szczescie sie doprało i nie jest zle 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kinga faktycznie między dziećmi różnica kilku dni (dwóch?)
Anabel z tym gryzieniem piersi przez dziecko to ja tylko czytałam, że nie zawsze dziecko szybko wie o co chodzi (tzn że jak dajek gryzie to trzeba konsekwentnie). Ja nie mam doświadczenia, bo Kuba miał pierwszego zęba jak miał 7,5 m-ca a ja go karmiłam do 5 m-cy.
Emilka mało co się ślini, raczej pluje 🙃, rączki wkłada do buzi jak jest głodna.
Co do kąpieli to ja zawsze kąpie, powiem szczerze, że mam stracha że jak nie wykąpie to się będzie przez cała noc darła. A Kubę też nie zawsze kąpałam, tak jak piszesz wtedy tylko na przewijaku umyć i tyle.
Uciekam spać, bo jutro nie wstanę. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny! 🙂

Wpadam tylko by sie przywitac - jak sie macie? Mam nadzieje, ze wszystko OK, stesknilam sie za Wami, mam nadzieje, ze wkrotce znajde troszke wiecej czasu i poczytam Was

Buziaczki i sciskam mocno

Marta 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
Anabel ja też odłożyłam wszystko co było na 56 teraz zakładam Zosi 62 i niektóre z 68 bo jak wiadomo rozmiar rozmiarowi nie równy 🥴
Kingadzielnie spisała się ten twój chłopak 🙂
Kasiulka 😮 😮 szybciutko wyrzynają sie jedyneczki 😮 Jak wiadomo jest to sprawa indywidualna i u każdego dzieciaczka inaczej 🙂 Ja już mam taki gryzaczek co daje się do lodówki wiem,że sprawdza się 🙂
Nikusia aja jutro na bioderka ciekawe ile Zosia będzie musiała nosić pieluszek 🤔
Kąpiel nam tez się zdarzy,że Zosia nie jest kąpana jak wrócimy póżno od kogoś i nie uważam tego za żadną tragedie a po szczepieniu też nie kąpałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam was kochane u mnie masakra noc spokojna bo Fabian o 19 zasnoł i spał do 2 potem o 4:30 pobudka i od 6 już nie śpi ale leży sobie grzecznie my nadal walczmy z chrypka bo pieje jak kogut ale jest ok osłuchowo w porządku katarku nie ma ale mimo to czyszczę mu nosek woda morska potem inhalacja solami i na koniec kropelki navisan czy cos takiego umęczona jestem tym ze tylko kwęknie i już go muszę uspakajać żeby nie zaczął płakać i nie nadwyrężał gardełka
Od wczoraj zaczęłam ćwiczyć aerobik Fabian na przeciwko mnie powiem wam ze miała niezły ubaw a mnie bolą dzisiaj boki ale mimo to nie podaje się i druga tura
Za porządki nie mogę się zabrać
u mnie piękna pogoda i zastanawiam się czy wyjść z małym na spacer trochę mam obawy boje się tego cholernego szpitala 🤢 🤢 🤢

http://www.youtube.com/watch?v=piF4eS0MZ4s trochę było mi gorąco dzisiaj drugi odcinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
jadę dziś do diabetologa. Emilka ze mną, mam nadzieję, że ją tam te starsze babki i faceci czymś nie zarażą.
Emilka dziś do karmienie o 1 i o 6. 😉
Marta Ty spania nie masz, 🤪 czy to pora karmienia była, bo ja jak karmie to nawet kompa nie włączam.
Wielka ja do brzuszków dodałam pompki damskie. Idzie mi jak po grudzie i dziś mam zakwasy na rękach. 🙃 Mi potrzebna gimnastyka na brzuch i biust oraz taka żeby było szybko i skutecznie 😁 😁 😁
Kruszyna a jutro drugi raz na bioderka? Bo z tego co wiem to nie każdemu każe zakładać tetrówki, może powie że czasami -tak koleżance powiedział.
Ja też myślę, że jak się dziecka nie wykapie to nie tragedia. 😉
spadam się ubierać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia mam nadzieje za z mała to wpuszcza cie bez kolejki ale wiem ze ludzie sa rózni...
oby lekarz miał dobe wiesci..

Kruszynka mam nadzieje ze Zosie ominie takie pieluszkowanie jak Emilka ma i ze bioderka beda zdrowe nam kazał tyl;ko duuuzo na brzuszek kłasc i zwracac uwage zeby mała miala szeroko nózki mamy wizyte 26 marca.. zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia102 napisał(a):
Urszulka jak dziecko ma ząbki i gryzie piersi to co ugryzie nawet jeśli lekko to mówisz ałaaa, wyciągasz na chwilkę piersi z buzi. I do tego mina jakby bolało. W ten sposób uczysz dziecko, ze Cię to boli. Trochę to potrwa zanim się nauczy, ale konsekwentnie.


tak trzeba będzie zrobić jakby co 🙂
a na przykład mój chrześniaczek dostał pierwsze ząbki dopiero na roczek to jest dopiero wymarzone dziecko do karmienia piersią 🤪

ps. a koleżance raczej nic już nie pożyczysz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anabel pierwszy dzien to myslałam ze się zaziaje al dzisiaj poslo i co jetem Dumna z siebie moj sie zapytał po co cwicze a ja ze jak wroce do formy to cie wymienie na lepszy model 🤪 🤪 🤪 🤪
Kruszyna pierwszy raz jest ciezko potem idzie jakpo masle a Zosia bedzie miała z ciebie ubaw moj to az piszczał dzisiaj
teraz idę kończyć sprzątać bo Fabcio śpi a w domu nikogo nie ma jestem w 7 niebie
dzisiaj wzięłam się za ganek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka 🙂 Fabiś dał nam wczoraj wieczorem koncert 😞 nawet czopek nie pomógł! 🥴
Andrzej miał zajechać do apteki i zapytać czy możemy mu coś podać na te ząbki.. gryzaczki nie pomagają,bo wypluwa i zaczyna płakać. Może kupi jakąś maść albo tą szczoteczkę...
Teraz Fabcio śpi,a ja i moja mama jesteśmy wykończone...
Ale jak tylko Fabi się budzi to od razu się uśmiecha,więc to,że jesteśmy takie zmęczone,to się nam odpłaca 🙃



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki u nas po szczepieniu jak narazie dobrze więc mam nadzieję że już nic nie będzie.
Anabel i Nikusia no faktycznie z tą datą urodzenia synków tak się fajnie ułożyło 2 dni różnicy 😉 ja termin z Miłoszkiem miałam z usg 6 luty a teraz z Nikodemem 8 luty, czyli 2 dni różnicy i faktycznie tak wyszło tyle że w styczniu, a moja Mama ma urodziny 22 stycznia więc pomiędzy wnukami 🙂
Wielka link z areobickiem fajny spróbuję w wolnej chwili ale jakoś tak cięzko się zmotywować
Kasiulka to współczuję Tobie i Małemu z tymi ząbkami, a spróbuj te czopki viburcol i jakiś żel na dziąsełka, gryzaczki owszem też ale on jest chyba jeszcze za mały żeby tak świadomie gryź żeby mu ulgę to przyniosło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia powodzenia u diabetologa, my jutro jedziemy na usg nerek kontrolne bo Niko w 1 nerce miał śladowy zastój moczu, ale to ponoć często tak u dzieci jest więc mam nadzieję że to tylko kontrola i że nic nie wyjdzie. a w poniedziałek na bioderka, więc trochę nas czeka wizyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja u diabetologa migiem byłam. Weszłam zaraz do rejestracji (tam ważenie, mierzenie ciśnienia, spisywanie cukrów do kartoteki) a w sumie pani pielęgniarka się bardziej Emilcią niż mną interesowała. 😁 😁
Potem na korytarzu czekałam na lekarkę a jak przyszła to mnie pierwszą zawołały. Jeszcze pielęgniarka zaraz mi Emilkę zabrała bo stwierdziła, że teraz będzie nianią dla Emilki, nie zamknęła wewnętrznych drzwi pomiędzy gabinetem i jej pokojem tak, że słyszałam Emilkę. 😁
A u lekarza ok, zapomniałam zapytać o mój problem ze zmęczenie, ale moja lekarka to trochę tak jak starsza koleżanka ( no w sumie po 9 latach to mnie zna 😉 ). Pogadałam sobie z nią, oczywiście Emilka jej się podobała 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Urszulka ja na koleżankę jestem wściekła jak diabli, wczoraj ze złości spać nie mogłam. Może zacznę od początku. Pisałam, że jak jej córce znudziła się huśtawka to się zamieniłyśmy. Ja jej pożyczyłam leżaczek a ona mi huśtawkę. Wyprałam sobie ją, kupiłam 4 baterię R14 bo nie było. No i potem napisała, że jej córki nie interesuje już leżaczek. To jej napisałam, że ma dać znać kiedy chce się spowrotem zamienić. I jak przyjechali na urodziny do męża to zabrałam leżaczek (nie uprzedzała mnie wcześniej) i jak już wychodzili to powiedziała, że bierze huśtawkę. Ja w tym czasie karmiłam, ale spoko. I potem ja patrzę a z mojego leżaczka wszystkie baterie powyciągane 😮. Na wibracje miałam nową R20 a na pałąku stare paluszki. I on niby powiedział mojemu, że nam odkupią następnego dnia, ale nie powiedział, że powyjmowali. To się przekonaliśmy dopiero następnego dnia jak sprawdzałam jakie są. Potem już się do mnie nie odzywała. Przyznam się, że byłam zła bo stwierdziłam, że to taka pazerność a po drugie wiadomo dlaczego się dziecku leżaczek nie podobał skoro nie było wibracji, pałąk nie świeci, nie grał itd. No, ale pomyślałam, że nie będę robiła awantury o baterię.
Jeszcze wcześniej pytałam o moją jedną bluzeczkę (nową), czy jej córka jeszcze nosi, bo już zaczęłam używać śpioszków do niej i chciałabym mieć komplet. To mi napisała, że jeszcze używa a teraz ma w praniu. I teraz ostatnio napisała, że mała już nosi 74 to ja jej od razu, że w takim razie niech moje ubranka naszykuje bo Emilka już nosi 62 a ja nie mam jej co zakładać. I napisała, że ok i cisza. To wczoraj piszę jej czy będzie dziś w domu o 10, ona że nie bo z małą do lekarza, to piszę czy po 12, ona że nie wie czy wróci od lekarza. To jej napisałam, że chyba u lekarza nie będzie 2 godziny. (mieszka od przychodni 200m). I zaczęła mówić, że teraz lepiej nie bo ma dzieci chore, że jej mąż mi podrzuci ale nie wiem jaką ma dziś zmianę itd. To ja się wkurzyłam, napisałam jej że ma naszykować a ja za pół godziny będę. I pojechałam. Okazało się, że moja bluzeczka ma plamy i wygląda jakby ktoś ja wygotował a na drugiej też plamy. Koleżanka się tłumaczyła, że to jej mąż i jak nie sporę to mi odkupi. 😠 😠 Jeszcze mi do reklamówki jakieś szmaty dał, przypuszczam, że to miało być na złagodzenie mojej złości. To jej napisałam, że jej to oddam, bo nie potrzebuję. Nie odezwała się wcale. 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna koleżanka też usłyszałam, że często na brzuszku kłaść, że nosić do siebie tak, żeby nóżki były rozłożone itd pewnie Tobie to samo ortopeda powie 😉
Kasiulka najgorzej jak on taki malutki a już ząbki, to potem Ty nam będziesz radziła co i jak jak nasze zaczną ząbkować. 🙂
Kinga spoko, że po szczepieniu ok. To się urodzinki w rodzinie w kolejności poustawiały. 😉
a co do wizyt to w poniedziałek ortopeda, dziś mój diabetolog, w przyszłą środę ginekolog a w kolejną środę diabetolog Kuby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂

My po spacerku, bo piękna dziś pogoda 🤪

Wczoraj byliśmy na szczepieniu i jednak wzięliśmy 5w1, bo nas lekarka przekonała. Płakał trochę, ale szybko mu przeszło. W domu nie było w związku z tym sensacji, wszystko było normalnie, no może lepiej spał i nic mi nikt nie mówił, że nie można kąpać, dlatego wieczorem wykąpaliśmy Małego 🙂

Nikusia dobrze, że opisałaś sytuację z koleżanką, dobrze wiedzieć na przyszłość, że takie coś może wyniknąć 😉

A ja za tydzień do ginekologa, 2 kwietnia do ortopedy z bioderkami i jeszcze czeka nas wizyta u neurologa i przezciemiączkowe USG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...