Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kinga ja właśnie nie spodziewałam się takiej zimnicy 🙂 po południu już się ubrałam cieplej 🙂

Nikusia jA TEż jestem zdania że lepiej większy rozmiar niż jakby miały boczki na wierzch wychodzić... a znam takie co mimo że powinny L/XL to próbują w M się mieścić 🙂

Nikusia wydaje mi się że moze być to seler, wiem że mój chrzesniak jest na neigo uczulony... a skoro to jest najnowszy produkt w posiłku to tym bardzije 😉 chyba ze cos jeszcze zmieniłaś 😉

Skoreczka rozmiar 34!? ja nigdy takiego nie miałam 🙂... 38-42 to moja rozmiarówka :P teraz mam 40.. :/ kicha hehe

Nikusia buciki super !! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pamii dzięki za oklaska, łap też.
Buty kupił mi mąż jakiś czas temu, pisałam, że wstawię fotkę i zapomniałam. Robiłam fotki na allegro to od razy wstawiałam i buty.
Dziewczyny już Wam o pisałam, ale piękno nie zależy od rozmiaru ubrania. Znam osoby z nadwagą, które potrafią się ubrać, tryskają optymizmem i faceci bardziej do nich lgną niż do pięknej ale naburmuszonej laski. Więc głowa do góry i akceptujmy siebie takie jakie jesteśmy. 😜
Dobrej Nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Dziś pierwsza 🙂
Słońce świeci,ale jak na razie to chłodno 🤨

Nikusia i jak karpatka wyszła??
Wiesz z tą rozmiarówką jest u mnie różnie wczoraj Zosia miała body i spodnie na 68 z tym,że spodnie ciasno co wchodził przez ten gips,a bluzeczkę miała na 62 i jeszcze jej posłuży bo jest z takich większych 🙂
Podziwiam ja już nie umiem się przemóc do takich wysokich obcasów bo moje nogi za bardzo polubiły baleriny 🤨

Skoreczka To się cieszę,że coś sobie kupiłaś 🙂 🙂
A mój ze mną połazi ,ale jak już trwa to długo to się kreci i wierci,ale zawsze obiecuję,że pójdziemy do jakiegoś sklepu elektronicznego to daję radę a później to ja bzika między sprzętem dostaje 🙃

Kasiulka zawroty głowy już przeszły??
A co do Andrzeja to racja ty coś powiesz a on głupio palnie i już się biorą kłótnie 🥴 Przejdzie zobaczysz

Kinga pewnie,że Zosia woli teraz chłodniejsze dni 🙂 Ja lubię ciepło,ale temp.powyżej 30stopni mnie dobija a zwłaszcza jak trzeba być w pracy i się grzać 🤨 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek 🙂
Dzisiaj ja druga 🙂
Ja już w Zielonej jestem 😞 właśnie przyjechałam. Pogodziliśmy się wczoraj,Andrzej mnie przeprosił i jest ok 🙂
Nikusia Masz rację z tym,że musimy akceptować siebie 🙂
Dziękuję za oklaska 🙂
Kruszyna Owszem,zawroty przeszły 🙂 to chyba od ciśnienia było 😉

Muszę się pochwalić 🤪!!! Nasz Fabi wczoraj zaśmiał się kilka razy w głos 🤪 super to brzmiało 🙂 a potem zaczął piszczeć,bo wariowaliśmy z nim z Andrzejem 🙂

Niestety trzeba wrócić do szarej codzienności uczelnianej 😞 oby do piątkuuuu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
Wczoraj mąż jeszcze nakarmił Emilkę o 23:30, potem ja przed 3 a mąż o 5 jak wstawał do pracy. O 6 byłam podawaczem smoczka a potem i tak trzeba było wstać.
Kruszyna wyszła mężowi ta karpatka, aż była w szoku. Powiedziałam mu już, że teraz on będzie piekł, bo ja nie mam weny. Już nie mówiąc, że z jego apetytem to na blasze kawałek został. 🙃
Co do butów to tak jak pisałam kupił je mąż, a ja tylko od czasu do czasu je zakładam. Do jeansów biegam w adidasach a teraz jak było ciepło to mam klapki na platformie, które w zeszłym roku kupiłam.
Kasiulka super, że już zgoda. My wczoraj też od słowa do słowa i się pokłóciliśmy. Potem mąż przepraszał, ale było mi przykro. No, ale tak bywa.

śniadanie zjedzone, naczynia pomyte, pościel u Kuby zmieniłam, pranie się pierze a ja najchętniej bym poszła spać. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jejku jakiego doła złapałam 😞 już kilka razy ryczałam 😞 już tęsknię za Fabim i domem. Jeszcze 1,5 miesiąca i będzie kolejny rok studiów za mną... o ile zdam sesję,bo mam 4 egzaminy 🥴 😞 😞
Boję się ich bardzo... chcę porozmawiać z wykładowcami czy mogliby mnie jakoś troszkę mniej surowiej potraktować na tych egzaminach 😞
Myślicie,że warto spróbować??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej wreście was poczytałam od wczoraj heehehehe....my jedziemy zaraz do fizjoterapeuty zawieś podanie o przedłużenie macierzyńskiego . Teraz pije kawkę z M i się powoli szykuje będę później Fabian ładnie spał bo od 21 do 5 i potem do 8:20 śnił mi sie okropny sen ale napisze wam później a teraz lece apppa


Nikusia mój mały już powoli się prawie nie mieści w ubranka 68 a 74 niektóre są jeszcze za duże ale co do bodów to 74 są an styk i muszę też do kupić 80

Elka to twoje dziecko ale dla mnie to szalone bo dzieciątko jest jeszcze za małe mi się tak wydaje że nie trzeba go od razu tak rozpędzać ale to tylko moje zdanie Wiec Ela przepraszam jak cie uraziłam

Anabel ja miałam 6 lat jak dostałam ospy a moja siostra 4 miesiace jak nasze dzieciaczki i do tej pory nie wiemy czy Ania miała już ospe bo pokazały jej się tylko 3 krostki podobne na . brzuszku to strasznie swedzi ja mam jedna Blizne za uchem bo własnie zdrapałam

Kasiulka 100 lat dla Fabianka spóźnione ale szczere


ps Gdzie się podziewa Beata i Kacha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I już po weekendzie 🥴
Zajadam śniadanko i piję kawusię a Natka śpi 😆
Jak zwykle jestem do tyłu z forum 😞 Spróbuję to nadrobić bo aż mi głupio, że ostatnio mało wiem co u Was 🥴.
Kasiulka z wykładowcami bywa różnie. Studiujesz dziennie to troszkę ich znasz. Ja do swoich bym nie poszła bo zwyczajnie by mnie wyśmiali, ale może u Ciebie będzie inaczej? Pomyśl też, że rok szybko minie, a tyle już masz za sobą 🙂 Głowa do góry 😘
Kruszyna Ty jak zwykle poranna ptaszyna 😆 Ja z samego rana mam lenia na wychodzenie 😁
Nikusia Ty również ptaszyna 😁 Rety mnie aż wstyd bo znów trzeba sprzątać u mnie 🙃 Noooo układać rzeczy bo się nazbierało 🙃
Kasiulka
mi kiedyś dużo starsza koleżanka powiedziała gdy mocno pokłóciłam się ze swoim jeszcze wtedy chłopakiem (dziś mężem) , że nie raz będziemy nienawidzić, że aż boli 😞 ale i tak będziemy razem i będziemy się kochać. Tak już chyba skonstruowani jesteśmy 🙃 Uśmieszki i śmiechy dzieci są cudowne 🤪
Kruszyna tak patrzę.... i w jednym oknie widzę super słoneczko, a w drugim pochmurne niebo 😁 Zobaczymy co wygra 🙃 😁
Nikusia oj ja bym chciała tak fajnie się umieć ubierać 🤨 Mam mega krągłości 😞 Najważniejsze jest akceptować siebie, ale ja tego nie umiem 😞 😞 😞 😞
Pamii no właśnie 😞 dawno byłam 😞 Tyle produkujecie, że nie umiem się na nowo wdrożyć, ale tęsknię 😆
Pamii a ja już sama nie wiem jaki mam rozmiar 🤢 kiedyś 38 a terazzzz... nie wiem czy 42 właściwy czy gorzej... chodzi o dół, bo góra mniejsza (jak zawsze nieproporcjonalna jestem). Ale biust porażka 😞 Ćwiczę, smaruję go i ciekawe kiedy i czy będą efekty.
Nikusia widzę, że wciąż walczysz z aukcjami 😆 Super! Ja też muszę powystawiać kilka rzeczy, ale w dzień przy małej ciężko bo muszę się skupić by nie poprawiać aukcji bo wiesz, ze za nawet najmniejsze poprawki się płaci 😠 Ale jak czytam, że kolejne rzeczy wystawiasz to mnie motywuje 😆 A te czarne buty bardzo ładnie leżą na nogach 🙂
Skoreczko super dostawać takie paczuszki ubraniowe, co nie 😉? Ja też lubię ale u mnie w rodzinie nie ma małych dzieci 🤨 z męża strony dostaliśmy sporo 🙂 Jejuuu jak serce boli, gdy chowam te już za małe ubranka 😆 Chociaż Natalka wciąż wchodzi w ciuszki nr 62 😮 😮 Nie wiem jakim cudem. Ale też mam takie 3-6 miesięcy a to nie wiem jaki to rozmiar? Bo tylko miesiące na metkach są. Aaaa tak mi się przypomniało bo ostatnio napadłam ciucheks u mamy w mieście 😁 i tak kupiłam 11 bodziaczków za 8 zł 😮 😲!!!! No i sobie mnóstwo rzeczy kupiłam 🙃 Mąż się śmieje, że nawet gdybyśmy mieli miliony to i tak po ciucheksach bym chodziła 😁 Racja 😁 Uwielbiam te polowania i rzeczy takie nietypowe zamiast masówek 😉
Nikusia no rozwaliłaś mnie 🙃 "niski kij od miotły" 😁 No co Ty piszesz!!!!!!!!!!!

A chciałabym Was podpytać o wprowadzanie posiłków.
Bo ja zaczęłam dawać kleik na noc, do mleczka, dosłownie pół miareczki. Dziś będzie 4 dzień. Jak myślicie, kiedy powinnam zwiększyć ilość kleiku? Czy zamienić go na kaszkę? Ale wtedy nie podawałabym tego na noc bo chciałabym łyżeczką, więc pewnie będzie to u mnie niedługo mleczne śniadanie.
Kiedy, za ile dni dorzucić nowy składnik? I co najlepiej podać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ha 😆 Wielka a ja tak czytam i odpisuję i sobie myślę, gdzie Ty się podziewasz bo jeszcze na Ciebie nie trafiłam 🙃 😘

Czytam dalej 🙂 🙂

Skoreczko
ja choćbym bardzo chciała to sukienki nie kupię bo ja jestem bardzo nieproporcjonalna. Szyją np. górą 38 i dół 38 a ja mam dużą różnicę 🤢 A najlepszy przykład ze spodniami 😁 jak już więcej w biodrach to nogawki jak dla koszykarza 😮 Koszmar. Ale spodnie to się poprawi a spódniczkę ciężko 😞 😞 A Twój strój 2-częściowy na FB bardzo mi się podoba 🙂 Retyyy Twój mąż zakupy kocha??? Mój się męczy, gdy tylko zrobię 1 mały krok do jakiegoś sklepu 😮 więc raczej z nim nie chodzę, każdy idzie w swoją stronę bo po co mamy na siebie warczeć 😁
Nikusia myślę, że skoro dodałaś ostatnio nowy składnik - seler, to całkiem możliwe, że to po nim. Ale też niekoniecznie. Może na razie nie wprowadzaj czegoś nowego? Ciężko powiedzieć co robić. Ja bym odstawiła na kilka dni, a potem podała znów ale mniej. Ale nie wiem czy dobrze, bym zrobiła 🤨
Kinga to ile czekałaś na próbki??? I rozumiem, że mleczko Ci przesłali? Czy coś innego?
Pamii teraz patrzę, że Twoja Laura jest młodsza od Natalki a Ty już marchewkę podajesz. To ja zacofana jestem? Bo ja stoję na kleiku 😆
Nikusia ja też lubię oglądać kobietę na krańcu świata 🙂
Elka wygląda na to, że "co kraj to obyczaj" 🙂
Kruszyna ja horrorów nie lubię, potem mi się głupotki śnią 🙃 😁

Ooooo Natka się obudziła i gada, gada, gada 😁


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiulka ja napiszę tak jak Kacha, jeśli ja bym poszła do swojego wykładowcy o ulgowe traktowanie to by mnie wyśmiał. Z tym, że studiowałam zaocznie, więc inaczej. Jak wiesz, że dasz radę załatwić to idź. W końcu co masz do stracenia.
Wielka ja widzę, ze to chłopcy tak z wzrostem śmigają. Chyba Was zacznę o centyle pytać hihihi
Kacha co do aukcji to ja też nie mam za dużo czas, ale znalazłam sposób. Te które się kończą i się nie sprzedały wystawiam ponownie, to są 2-3 kliknięcie. I staram się co kilka dni wystawić 1-3 rzeczy. I już mi się nazbierało. Z tym, że mam sporo książek a wystawienie książki idzie szybko.
No, ale sprzedałam dziś rano bajki a wczoraj babka wygrała aukcję z bluzą z Ben10 (kiedyś ją wstawiałam na brzuszku jak kupiłam Kubie, była na styk i ubrał 2-3 razy)
a motywację to mój biedny budżet 😜
ale muszę iść na pocztę 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Chwilka dla Was a potem dzieci zabieram na podwórko 🙂

Kacha to ja tez tak mam ze uwielbiam te lumpexy 🙃 Tylko u mnie zadnego w okolicy nie ma, a jak jade do miasta to w niedziele a wtedy sa zamknięte. Super ze upolowalas duzo ciuszkow dla małej i dla siebie 🙂

Dziewczyny moja spodniczka ma roz. 34 ale moim zdaniem to 36. Chyba ze kupiłam za małą 😁
Dziękuje za pochwały 😘

Kasiulka jestem z Tobą, aby szybko mineły te dni bez synka!!!!!!!!!! Fajnie ze pogodzilas się z narzeczonym 🙂
Nikusia te buciki bardzo ładnie eksponują stópkę, ale z tego co widze masz bardzo małą 😉 Ja mam roz. 35.
Kruszyna udanych zakupów 🤪

Dobra musze spadac bo mały mnie zaczepia 😁

Słonko wychodzi ale o 5.30 jak wstawałam to mgła była 😮 U nas to rzadkosc.

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha jak dajesz coś nowego to po 3 dniach wiesz czy uczula.
Co do mojej figury to bardzo schudłam. 😞 Jak patrzę na fotki z chrzcin to widzę różnice.
Z akceptacją własnej figury to u mnie różne. Jak mąż chodzi i chwali to ja potem się akceptuję, lub jak się ubiorę i zakryję niedoskonałości. A jak się wieczorem rozbieram i widzę to już gorzej.
Największy mój ból to biust.
Z selerem masz rację. Z tym, że ona już wcześniej miała jakieś kropki, a lekarka powiedziała, że to po jakimś środku chemicznym (wtedy jeszcze nie wprowadzałam jedzenia). A teraz te kropki podobnie wyglądają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia to właśnie chyba o mnie napisałaś :P hehehe ja noszę rozmiar 40 ale jakoś tak nie umiem się nie cieszyć zyciem... oczywiście są dni że mam doła ale to bardzo rzadko 🙂 no i kupowanie ubrań to dla mnie mega frajda :P lubie dobrze się czuć i wyglądać 🙂

Kruszyna ja teraz w Niedziele mam komunię i obcasy mnie przerażają :P chyba też moje nogi przyzwyczaiły się do balerin :P

Kasiulka dasz radę !! 🙂 a i fajnie że Fabiś zaczyna się śmiać w głos 😉 ubaw z tych śmiechów dziecięcych jest po pachy 🙂 wiec oby jak najczęściej 🙂

Kasiulka ty znasz woich wykładowców 🙂 więc jeżeli myslisz ze to cos pomoze a nie popsuje to pewnie 🙂

Kacha moim zdaniem nie jesteś nieproporcjonalna, tyle że masz figurę ,,gruszki" 🙂 ja mam np ramiona równe z tyłkiem a talie średnią więc klepsydrą nie jestem a ,,cegłą" i muszę nosić grube pasy żeby talię akcentować ;p...

Kacha ja kleik też mam zamiar dawać na noc, ale dopiero jak wprowadzę ziemniaczka i pietruszkę 🙂 wiec nie wiem co ci doradzić

Kacha z tą marcheweczką to miałam dylemat ale wiem że dziewczyny w tym wieku już próbowały dawać i się przełamałam :p i też spróbowalam :] no i jestem póki co zadowolona 🙂

Zakupy z mężem- mój mąż uwielbia zakupy, np jak przed swiętami jedziemy do Karolinki i Makro, w makro zakupy do domu i tam zostawia się z 500-700zł a w Karolince drugie tyle bo prezenty i coś do ubrania... on takie coś lubi a ja po tkaim dniu jestem skonana ;/xD

No ja teraz idę karmić mojego szkraba chociaż nie krzyczy !? dziwi mnie to bardzo 🙂 no i zbierzemy się i jadę do banku i zakupy jakieś zrobic 😉 Miłęgo dnia !! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc
U nas noce ciezkie bo Jakubek popłakuje ze go swedzi i boli wiecie co jestem zła bo wiecznie słysze inne opinie na temat ospy i kompania to znaczy mycia i juz nie wiem co robic ;( boje sie zeby mały jakiegos zakażenia skóry nie dostał...

Mam pytanie do mam karmiacym mm wyparzacie jeszcze butelki???

Kruszynka ta ospa daje popalic Kubie i nie tylko mam nadziejeze teraz bedzie juz lepiej bo wydaje mi sie ze coraz mnej tych nowych chrosteczek jest no i niestety ciezko zeby mały nie drapał ich bo on jak nie drapie to ociera sie o tapczan i jak prosze zeby nie drapał to mowi przeciez nie drapie..

Dziewczyny ja tez nie mogłam sie przyzwyczaic po pierwsym porodzie ze musze kupowac zeczy o rozmiar wieksze 😉

Ehh przez ta ospe ii stres znów mam mało mleka i znów bedzie trzeba o nie walczyc... jestem juz tym zmeczona no ale niedługo Kiniusia bedzie miała 5 miesiecy wiec moze uda mi sie wykonac moje załozenie 😉

Nikusia ty juz chyba wprowadziłas por do zupek Emilki? jak zareagowała? bo ja wczoraj naszykwałam Danielowi zupke z mała iloscia pora a dzis mała strasznie płakała przed spaniem i nie wiem czy to moze do tego? Co do wysypli to moze byc seler odstaw na dwa tygodnie i sprtóbuj ponownie jak sie sytuacja powtórzy to bewdziesz pewna ze to to

Kasiulka usciski dla Ciebie szkoda ze nie mozecie zamieszkac razem mysle ze wiele problemów by wtedy sie zmienilo i moze by wam było łatwiej...

Moz wczoraj dał rade z dziecmi ale w domu taki bajzel ze szok ;( w sobote wieczorem sprzatałam a wczoraj na nowo byłam zła i oczywiescie powiedziałam pare słów wiem ze nie moge wymagac ze jak zostaje sam z dziecmi to ma sprzatac ale on wogole nie odkłada rzeczy na miejsca a czasem wystarczy pochowac sloikii z kawa itp do szafi i juz jest porzadek poprostu rece mi wczoraj opadły gdzie weszłam to porozrzucane rzeczy a nie che mi sie nawet pisac ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękuję dziewczyny za wsparcie 😘 😘 Kochane jesteście:*

Byłam w eko na zakupach,bo mam okienko i są słoiczki Gerbera jabłuszko w promocji po 2,99. Wzięłam dwa dla Fabisia 🙂 w piątek mu zawiozę.
Anabel Moja mama często wyparza butelki,bo nasze mleko (Pepti) jest okropnie śmierdzące i jakby nie wyparzać to byłby smród okropny. 🤢

Na 13.00 jeszcze jedne zajęcia i będę pisać wypracowanie 😞 mam nadzieję,że wena jakaś będzie,zwłaszcza,że po niemiecku trzeba od razu pisać 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ńikusia ja ci o centylach nic nie powiem bo nie czaje tego ale dzisiaj założyłam Fabianowi spodnie dzisowe na 74 i idealne

Kacha ja byłam u rodziców wiec tam net ograniczony przez mój młodą przecierz jak tylko usiade to wielka wojna jest wiec tylko wskakuje na szybkiego na fb

Anabel na poprawienie laktacji jest dobr kminek mielony łyżeczkę zalewasz zimna woda i wypijasz 2 szt dzienie. Co do mycia słyszałam tylko żeby tych stróbków nie namaczać możesz go normalnie podmyc byle nie kąpać

Już wróciłam zjadłam śniadanie pije teraz herbatkę i biore się za sprzątanie puki mały śpi. Wiec tak w sobote o 14 tata mój zabrał mi Fabian do siebie a ja wpadłam wir sprzątania aż tak ze nawet wyprałam dywan w pokoju dzisiaj musze tylko pod sprzątnąć bo przecierz wszsytko po rozrzucane. Ja nosze rozmiar 38/40. Dostałam okresu i jestem rozdrazniona jak nie wiem a po drugie mi się neiche do tego mam kupe prasowania miałm wam napisać co mi się śniło wiec tak
Poszłam do mojego wujka (3 dziadek Fabiana a mój drugi tata to brat mojej mamy nigdy nie miał swoich dzieci a mnie traktował jak własną córke) noi on żona są po 50 jego żona ma zaplenie stawów wiec nie może nieraz chodzić nawet kubka podnieść okropne choróbsko nawet sama nie wychodzi na miasto. Sni mi się tak ze jestem u nich a ciocia mi zaproponowała ze weźmie fabiana na spacer ja taka zdziwiona bo ona nie może chodzić ale jej dałam i poszła znim wróciła pod wieczór noi siedzimy u nich a ja zapytałam czy mogę zobaczyc ich synka (nie maja dzieci ) niby był wieku mojego Fabiana a wujek tak ale szybko bo on jest chory trzymali go w osobnym pokoju żeby czasem czegoś nie załapał. Weszłam tam a tam stoi tak bardzo wysokie łozko obok jest barierka podchodze z takim strachem patrze a tam lezy chlopiec ale nie miał nosa tylko dwie takie dziurki cały czas zamknięte oczka co mu się chwilami otwierały były takie szliczne duże zaczełam do niego gadać on się smiał i krecił i ruszał tyłeczkiem jak Fabian stwierdziałam że musze isc do domu. Nagle w tym śnie się budze ze niby o tym sniłam ide znowu do wujka a tam śliczne małe dziecko powiem wam ze mam cały czas przed oczmi tego chłopca a serce wali mi jak oszalałae

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...