Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej wieczorowo!

Kruszyna dobrze ze zakupy udane no a z fasolką nie szalej do północy 😉 podziwiam że chce Ci się robić zaprawy, ja nie robię nic no może poza ogórkami kiszonymi 🙂

Skoreczka dobra metoda wpuszczaj i wypuszczaj, będzie Ci lżej na pewno!

Elka kurcze szkoda Jasienka, ale na pewno szybko mu pomoże,augmentin znam często zapisywany antybiotyk wlasnie na uszy i gardło u dzieci. a co do zawiesiny to wszystkie antybiotyki dla dzieci są w zawiesinie no chyba że dla starszych albo zastrzyki.Będzie dobrze i nie obwiniaj się, Skoreczka ma rację że dzieci nie wychowasz bez chorób, trzeba przywyknąć.Czasem im więcej się uważa tym więcej dzieci chorują nie wiem od czego to zależy niestety nie mamy na to wpływu,trzymaj się a Jasiu zobaczysz w oczach będzie zdrowiał bo leki zadziałają!Trzymajcie się i zdrówka życzę!

Nikusia to gołabki niezłe 😉 😉 fajnie że tak masz zapał do gotowania i do wymyślania menu dla Emilki 🙂

Adzia a ok którego miesiąca dajesz żółtko bi chyba z tego co pamiętam od 6 miesiąca, to ja Nikusiowi jak skonczy 6 zacznę dawać.Dobrze że się cieszysz tak dalej trzymać!

Kacha to również miłego gotowania!

Dobrej nocy!My byliśmy na działce po południu i jestem zmęczona już, stwierdziłam że jak jest pogoda to mam większy bałagan bo wychodzę czy jadę na działkę a w domu niestety samo się nie sprzątnie 😉 ale co tam ważne że dzieci używają pogody a sprzątanie nie ucieknie i tej wersji się trzymam 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kinga ja zawsze robię tylko ogórki a inne pyszne rzeczy daje mi mama już gotowe,ale tak sie składa,że musieli wyjechać i dopiero jutro wracają więc to co na działce to należało zerwać i pomóc mamie choć tyle 🙂 bo szkoda aby to co urosło zmarnowało sie,ale od jutra to już mam z przetworami labę no chyba,że jakieś soczki dla Zosi porobię jak będe miała z czego 🙃

Kacha Zosia nadrabia teraz 🙂 bo bez gipsu lepiej i sprawnie jej się obraca a nie wspomnę,że w te upały to masakra była dobrze,że mogliśmy już ściągnąć i trochę te nóżki odpoczywają 🙂. Tylko,że z dnia na dzień robi się juz coraz cwańsza i było widać to po resztkach gipsu który nie zdążyła już obtłuc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elka kurcze bardzo ważne jest stężenie, trzeba dokładnie doczytać pamiętam że ja z augentinem kiedyś też za mało dodałam i był za silny, za gęsty i dolałam też ale sprawdź dokładnie żeby Jasiu nie miał za dużej dawki.Ja zawsze do tej kreski chyba dodawałam bo tak za silny by był, upewnij się bo to na maleństwo żeby nie było za silne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj Ela tak mi szkoda Jasia jak nie wiem co 😞 Odnośnie antybiotyków to Ci nie pomogę niestety. Ale gorączka wysoka to musisz coś podać i jeszcze może okłady z chłodnej wody? To pomaga! Niech śpi i pije żeby się nie odwodnił. Biedaczek 😘

A jeśli potrafisz to dobre są kąpiele w chłodnej wodzie. Mi tak położna robiła, gdy po porodzie miałam mega gorączkę i ledwo kontaktowałam. I mówiła, że dzieciom też się tak robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
elka144 napisał(a):
Kasiu kocham Cię.
Już mu właśnie.robiłam oklady.
Spadła trochę ale tak się wystraszylam rano bo 38.9
I jeszcze go drgalo i ta kupa jak woda ;(


No to spokojnie 😆 Jeśli spada to bardzo dobrze, rób okłady co jakiś czas, próbuj podawać wodę czy herbatkę. Soczki mają to do siebie, że kupka robi się rzadka, więc nie polecam w tej sytuacji. Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
wstałam przed chwilką.
Kruszyna ja szukałam jakiegoś wielopaku z chusteczkami. Tak mi się udało, że nawet Dady wyszły by drożej. Z tym, że ja nie mam nic przeciwko Dadom, z tym że dla Emilki miałam tylko pampersy a chusteczki jeszcze nie.
Przypomniałaś mi, że muszę zrobić fasolkę szparagową, ale na obiad bo kupiłam troszeczkę.
Kinga mój już zrobił ogórki kiszone i konserwowe. I pewnie się na tym nie skończy, tylko my nie mamy działki więc jak "polujemy" na coś w promocji. I wtedy do słoików.
Żółtko po skończeniu 6 m-ca a ja zapomniała wczoraj do obiadków dodać. Będę musiała dać przed podaniem.
Ja gotuję Emilce różne menu bo robię na ok tydzień. A sama bym nie chciała przez tydzień jeść to samo. 🙃
Elka jak Jasio. Z pracą to siadam dziś do podań i pisania CV. Mam coś na oku, ale jak byłam na urlopie to zamówiłam tusz do drukarki, bo bez tego ani rusz. Na adres siostry. Miałam wczoraj popisać, ale nie zdążyłam więc dziś. Z tym, że pocztą pantoflową wiem, że przy tej jednej ofercie ponad tydzień temu było ok 60 podań. No, ale i tak złożę.
Co do leku to najważniejsze jest zalecenie lekarza, a jak nie ma dawkowania na recepcie to wtedy ulotka. Może wyjść mało, bo dziecko jest małe. Z tym, że doczytaj dokładnie, żebyście nie dali mu za dużo. Z tym, że ja tego leku nie kojarzę więc konkretnie Ci nie powiem.
A co do panadolu to nie masz w czopkach? I z tego co wiem leków się nie łączy z mlekiem.
Kacha ma rację, że robi się okłady. Jak dziecko jest przykryte to wyciągasz rączkę i robisz chłodny okład. Chowasz rączkę i wyciągasz nóżkę. Itd a jeśli chodzi o chłodną kąpiel to napuszczasz ciepłej wody, wkładasz dziecko i powoli dopuszczasz chłodniejszej. Ważne, żeby nie wkładać do zimnej, bo mały z gorączko jest bardzo rozgrzany.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia102 napisał(a):
Elka dodam jeszcze, że dzieci potrafią mieć bardzo wysoką tempetarurę. Nawet do 42 stopni. A dorosły to by już tego nie przeżył. Z tym, że jak Kuba kiedyś miał 40-41 to byłam przerażona. Wtedy właśnie okłady i kąpiel pomogła.


Mnie ta kąpiel bardzo pomogła bo zdechnięta byłam 🙃 40 stopni...
Powoli opadała mi temperatura. Ładnie opisałaś to jak robić te kąpiele.

A u mnie w pracy zmiany - ludzie odchodzą, będą nowi a mnie aż ściska w żołądku bo jeszcze miesiąc z hakiem... i wracam. Łezka mi się już w oku kręci. Buuu tak to szybko mija.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂

Wstaliśmy całkiem niedawno i długi dzień przed nami 😎 bo dziś my obchodzimy Błazejka pół roczku 🙂

Elka zdrówka dla jasia 😘 Ela Nikusia ma rację - dzieci jak maja wysoką temperature to inaczej to odczuwaja niz dorosli, lzej, starsze dzieci moga sie nawet bawic - tez tak wiem od lekarza. Musi byc dzis lepiej. a moze ten antybiotyk ma zastepczy w czopkach?

Nie mam jak poczytac teraz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej

Elka dzieci jak mają gorączkę to często nie tolerują mleka wymiotują po nim bo mleko od gorączki się poprostu waży, więc lepiej podawaj mu jak najwięcej herbatek i soczków, co do antybiotyku to dopytaj lekarza bo to bardzo ważne czy dajesz mu odpowiednio rozrobiony, bo stężenie jest istotne żeby nie był za silny, nie wiem czy do mleka mozna dodać podejrzewam że jak dasz mu troszkę z mlekiem to nic się nie stanie, a probiotyki osłonowe bardzo ważne rozpuśc w mleku czy herbatce i daj szczególnie przy antybiotyku,schładzaj mu okładami ciałko łydki, rączki czoło , temperatura u dziecka jest niebezpieczna i wzywa się pogotowie jeśli pojawiają się drgawki ale nie można mylić z dreszczami.Byłam w przedszkolu na takim spotkaniu z ratownikiem medycznym z pogotowia i mówił że jeśli byłyby drgawki to odrazu się dzwoni.Mam nadzieję że Jasiu z godziny na godzinę będzie się lpeiej czuł, ja na Twoim miejscu wezwałabym jeszcze lekarza żeby się upewnic co do leku i żeby go zobaczył.Daj znać potem co z Jasiem czy lepiej?Trzymajcie się

Napiszę później pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry.

Elka oby Jasiowi sie szybko wyzdrowialo no i informuj nas na bieżąco.

Za duzo to nie ma co czytac 😉

Kasiulka napisz cos wiecej co u was?

Nikusia powodzenia w szukaniu pracy.

A my troche lepszy dzien mamy bo Ania dostaje te leki na ząbkowanie i jest znośna. A teraz znowu spi chociaz stan podgorączkowy to sie ciagle utrzymuje.

Juz bylysmy na spacerku i zakupach a teraz obiadek sie gotuje. Dla dorosłych gołabki, mniam mniam,a dla najmlodszej w rodzinie kurczaczek, marchewka, pietruszka, cukinia, kalarepka i kasza jaglana.
Dziewczny, kiedy planujecie i czy w ogole planujecie podać swoim szkrabom ziola do przyprawienia obiadku? Mowie tu o ziolach prowansalskich oregano itp

Kurde obudzilam sie i w buzi na wardze od srodka i u góry i na dole i w sumie na policzkach od srodka tez zrobiły mi sie takie malenkie bolące chrostki i stan zapalny i teraz co jem cos lub pie to mnie boli i nie mam pojecia z czego to sie wzieło i płytki paznokci mnie bolą. Ktoś miał coś podobnego? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...