Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
KngaS dzieki, na pewno przeczytam ta ksiazke jak tylko ją dorwę w ksiegarni.
Ania nie mówi, ona póki co bawi sie w powtarzanie, ale fajnie jej to idzie, no i nauczyła sie robic odgłosy konika, no wiecie, tak jezykiem, ale to zasługa mojej tesciowej bo ma uraz po wnuku bo mial/ma problemy z mowieniem i to sa takie cwiczenia rozne zeby dziecko potem mowiło 'r' i ogolnie zeby dobrze sie wysławiało to np mozna wziasc raczke dziecka i przyłozyc do ust swoich i mowic 'p' 'b' i takie rozne by dziecko czulo drgania, no i własnie pokazywanie odgłosów stukania konika ale otwierajac przy tym szeroko usta by dziecko mogło sie przygladac jak to działa. No i wiem ze Aniulka nie bedzie miała problemu z mowieniem 'r' bo juz ciagle mówi brum brum na autko 🙂

Wiem ze kazda jest zapracowana, szczegonie mamy pracujace. Tak szkoda ze juz nie jest tutaj tak gwarno.
A jutro ide na pogrzeb sąsiada-rak mózgu. Normalnie masakra z tym rakiem, aż strach sie bać.

A dzissiaj Ania siedziałą w kuchni na podłodze ,a tam mam kafelki, i ogladała gazetke z reala z zabawkami i nagle jej raczka objechała i sie uderzyła o ząbek 😞 krew poleciała i to dosc mocno ale nie dala sobie obejrzec go no i nie wiem czy sie nie rozkołysła. Jak tak to bede wsciekła na siebie ze jej nie upilnowałam 😞 teraz zasneła, tak mi jej szkoda.

Czekam na meza i o 18 spadam na jazdy.

Kto jeszvze sie tu ukrywa a nic nie pisze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej
Miałam bardzo stresujący dzień, nawet nie chce mi się o tym myśleć.
Adzia ja sobie wcale nie daję rady z niczym
Emilka ciężka z mówieniem, Kuba w tym wieku dużo więcej słów mówił. Z chodzeniem zastój. Przy meblach i łóżko maszeruje, jedną ręką się trzyma albo tylko brzuszkiem się oprze a rąk używa ale boi się puścić.
Z tym, że jak się zdecyduje to zacznie. A pchacz się u nas nie sprawdził. Na panelach się ślizga i Emilka się boi.
Kinga ja nie mam czasu na książkę. Nie pamiętam kiedy czytałam.
Adzia ja dużo razy nie upilnuję Emilki. Bym ją musiała w kaftan bezpieczeństwa zapiąć. Jest żywa, ciekawa świata a do tego jeszcze pieluszkę ze sobą ciągnie to o wypadek nie trudno.
Idę spać, bo codziennie wcześnie rano wstawałam, żeby zaległą biżuterię nadrobić i już padam.
Ps. Mieliśmy gości i wróżyliśmy sobie.
pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂
Dziś mam wolne za chwilę idę zabrać się za obiad.
Dziś już trochę przymroziło 😲

Adzia Buziaczki dla Ania 😘 😘 😘 😘 dzis kończy 11 miesięcy.
Adzia prawko super 🙂
No i powodzenia na budowie 🙂

Nikusia gratuluję kolejnego ząbka 🙂
No i co ci fajnego wyszło w wróżbach??

Miłej niedzieli wam życzę 🙂

Emilka,Fabi,Jaś spóźnione buziaczki dla was bąbelki 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć kochane.
Nikusia kolejny ząbek super 🤪 u nas zastój.
No i wszystkiego naj dla wzorajszych miesięczniaków! jeszcze miesiac i roczek 😁

KingaS wczoraj kupiłam sobie w empiku tą książkę którą mi polecałaś, ale nie wiem kiedy ją zacznę czytać bo brak czasu, może jutro jak Ania pójdzie spać a mąż bedzie w pracy bo wtedy mam tą chwilkę dla siebie.

Nikusia teraz ciezki okres przed nami, świeta i to bez mamy, pierwsze takie więc i najgorsze do tego roczek naszych dziewczynek i też bez mamy, tyle rzeczy będzie bez nich, najbardziej mi żal że muszą się dziewczynki bez babci wychowywac, bo wiadomo że teściowa to teściowa.

A my bylismy wczoraj na zakupach światecznych, mam pokupione zabawki dla chrzesniaków i dla Ani ale jeszcze stolik muszę zamówic i dla tesciow cos kupić bo dla mojego taty już wiem co kupimy wiec to tez juz mam z głowy. No i słodycze na swieta pokupiłam, drogie to jak diabli ale u nas od zawsze kupowało sie te lepsze słodycze na swieta no bo tak to człowiek sobie nie moze na to pozwolić. No i zas kasy w cholere poszło.
A do tego na szmaciarni kupiłam Ani sukienkę pani mikołajowej, jak sie wysuszy to zrobię zdjęcie i wstawię i takie ciepłe spodnie na zimę.

U nas dzisaij -1 stopień od rana. Biało wszedzie (szron). Mój mąż zamiast zdrowieć to chory sie robi coraz bardziej 😠ale tak to jest jak sie nic nie stosuje.

Wczoraj sie wkurzyłam bo zostawiłam Anię z moim tatą bo chciałam pojechac na grób do mamy a wiadomo na grobach wieczorem zimno to nie chciałam jej zabierać no i wiadomo trche to czasu zajeło bo jeszcze potem pojechalam za prezentem dla sasiada bo sie ożenił i przyniosł kołacz no i jak to przed swietami jest, kolejki do kas dłuuugie i dojechac gdziekolwiek tez ciezko no i jak wrociłam to tata hasełko że nie tak sie umawialismy ze niby za dlugo nas nie było, a dziecko nawet nie nakarmione, w ogole sie nie interesuje, co to za dziadek? w takich sytuacjach najbardziej mi brakuje mamy 😞 bo ona to z checią sie zajmowała wnuczką , a facet jak to facet echh szkoda słow.
A do tego wszystkiego nie porobiłam nic co miałam w planach, czyli mycie okien, no i co? bedę musiała spóścić żaluzje i umyc te okna bo potem nie mm kiedy.
Mam trójkę dzieci, Ania, moj mąż i mój ojciec..... nikt mi nie pomaga,czasami chcialabym wyjsc gdzies i zapomniec o całym bożym świecie.
Miłej niedzieli.

p.s. dziekuje za zyczenia dla Ani 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
Kurcze chciałam wrzucić fotkę na stronkę i bateria mi padła. A napisałam dziewczynie, że ma patrzeć bo zaraz będzie 😮
Adzia całuski dla Ani z okazji 11 m-cy.
Ja też tak mam, że sami faceci w domu i Emilka no i co za tym idzie wszystko na mojej głowie.
Co do teściowej to się nie zgodzę, jest babcią dla moich dzieci i się bardzo cieszę, że jest. Została nam tylko ona, a jej facet jest przyszywanym dziadkiem. Ja mam jeszcze babcie a moje dzieci prababcie, ale mieszka w Niemczech. Jest kochana, ale tak daleko mieszka.
Ja dzieci ze sobą na zakupy zabieram, nie patrzę czy jest zimno, wieje itd Nie mam z kim zostawić. I już się przyzwyczaiłam.
Też nie mam umytych okien. Nie wiem kiedy umyję, mam dużo zamówień i już opóźnienie. Do tego odciski na rękach. No, ale to dla mnie najlepszy okres jeśli chodzi o biżuterię. Tylko bra czasu na wszystko. I mam ręce jakbym łopatą zapierniczała 😁 😁 😁 😁
Kruszyna we wróżbach wyszedł mi byk 😁 😁 😁 nie wiem co to może znaczyć. 🙃
Całuski dla Jasia i Fabiana z okazji 11 m-cy
Uciekam wrzucać fotki, może bateria da radę a potem niech się spokojnie ładuje a ja dalej do pracy. 😜
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia ja tez sie cieszę że moja teściowa jest, bo bez niej byłoby jeszcze ciężej, tylko że ona ma inne podejście niż moja mama miała do wnuków i wiem że Ania dużo traci przez to że już jej nie ma. W ogole jestem na siebie zła bo to wszystko nie tak miało wyglądać. Nie umiem sobie z tym poradzić.

A prababcię też Ania ma, i to bardzo blisko wiec sie cieszę, z tym że nie odwiedzamy sie aż tak czesto, więc w sumie to na codzień ma dziadka a co weekend moich teściów na cały dzień więc nie jest najgorzej bo inne dzieci w ogole nie mają dziadków.
żal mi po prostu że nigdy nie pozna swojej babci która tak na nią czekała.

A odcisków nie zazdroszcze, no ale dzieki temu ze ida swieta masz ruch, i duzo zamowien a to cieszy 🙂

Nikusia ja tez zabieram Anię na zakupy bo wydaje mi się że dla niej to frajda 🙂 wczoraj w sklepie na dziale dziecięcym były panie z zabawkami i się bawiły z dziecmi i Ania oczywiscie tam poczłapała i sie bawiła takimi rybkami które trzeba łowić, no i panie były nią zachwycone i zdjęcia jej robiły hehe 🙂 Ania była przeszczesliwa 🙂 chyba z 40 min sie am bawiła.
No ale na cmentarz wczoraj nie chciałam jej zabierac bo jechalismy duzo później i było na prawde już zimno, jakbym nie miała z kim jej zostawic to bym nie jechała na cmentarz bo jeszcze mi pokaszluje i wolę uważać na nią.
Jak bylo cieplej to z nią tam jeździlismy. W ogole jak ją zostawiam z kimś to mi żal ze nie jest z nami, że ją zostawiłam, dlatego rzadko to robie aczkolwiek teraz przed swietami przydałoby sie bo jak mam jeździc od sklepu do sklepu i ją zapinać w foteliku po czym po 5 min wypinac i rozpinac w sklepie kurtkę sciagac czapke a potem to wsyzstko zakładac to ona juz jest nerwowa wiec wole jej tego zaoszczedzic.
Aha, wczoraj zamontowalismy juz fotelik od 9 - 36 kg i w koncu jedzie przodem, zadowolona w koncu z jazdy była 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!
Nie odzywam się zbyt często bo u mnie średnio z czasem. Wiecznie gdzieś latam. Jedynie wpadam częściej na FB obdarować "lajkami" i lecę dalej. Teraz przez weekend był mój mąż ale bardzo mało czasu ze sobą spędziliśmy 😞 źle mi z tym. Jednak no jesteśmy na takim etapie życia, że nie da się inaczej. Ważne, że chce przyjeżdżać 😆 Na święta jak przyjedzie to będziemy mieć dużo czasu dla siebie 🙂
To tak w skrócie 🙂
Adzia ja też zabieram w miarę możliwości Natalę na zakupy. Radochę ma nieziemską i zaczepia wszystkich ludzi dookoła, a nawet gdy nie zaczepia to i tak zwraca na siebie uwagę ludzi 😆 Takie to zabawne 😆 Ostatnio przebijała piątkę z ochroniarzem 🤪 😁 😁 🙃
Nikusia Emilka to żywe złotko. Na pewno jest wszędzie i nie da się upilnować. Ja mojej Natalki upilnować czasem nie umiem bo ja wszystko w biegu robię. Najwięcej cierpliwości ma moja mama. Ale ona ma czas - sama tak twierdzi. Więc do wszystkiego spokojnie i powoli podchodzi. Ja nie mogę sobie na ten luksus pozwolić 😞 a już na maxa nerwowy czas u mnie ostatnio 🤢 eh 🤨
No i gratulacje z powodu kolejnego ząbka 😆 😆 Natalcia nie ma ani pół 🙂 ale gryzie wszystko bo dziąsła twarde. No ale zęboli brak 🤔
Kruszyna mijałam dziś miejscowość o nazwie Kruszyna 🤪 😁 😁 od razu o Tobie pomyślałam 🤪 😁
Adzia może Twój tato po prostu nie umiał i bał się zająć Anią? Może nie wiedział co i jak 🤨 nie tłumaczę go ale różnie to bywa 🤨
Nikusia szukałam co oznacza byk z wosku ale nie znalazłam 😁 😁 a ja nie miałam Andrzejem w tym roku 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc przepraszam przepraszam przepraszam ze tak dl;ugo mnie nie było ale miałam niespodziewane urwanie głowy w pracy w 3 dni wyrobiłam 42 godziny i do tego w sobote miałam gosci a wczoraj sama byłam w gosciach....

Adzia smutno sie czyta twijego posta ale mysle ze na zawsze zostanie w tobie pewien zal ze Anulka nie ma ukochanej babci trzymaj sie i rzycze ci zebys szybko sie z tym uporała
Ja poza praca tez niechetnie zostawiam dzieci z kims...

Kacha dobrze ze swieta bedziecie miec dla siebie

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
U mnie za oknem zimno 😮
Dziś mam na popołudnie i mam nadzieję,że do południa coś Zosia pozwoli mi porobić 🤨

Adzia Teściowa to jest dla ciebie a dla Ani babcia taki podział jest dla mnie dziwny

Kacha najważniejsze aby czas szybko wam leciał a święta już tuz tuż 🙂

Anabel ty to też jesteś zabiegana

Nikusia byk no ciekawa jestem co to może znaczyć 😁 😁
Na pewno jesteś zabiegana,ale dobrze,że masz zamówienia 🙂

Miłego dnia wam życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem tym razem bez Kini bo spi 😉
Elka super ze z fasolka wszystko ok 😉 no malenka jest ta Twoja fasolka 😉

Adzie i co z mieszkaniem???

Kinia chodzi jak zombi ale chodzi sama 😉 poza tym teraz zaczyna powtarzac slowa daj próbuje mówic Kuba co wychodzi jak Kiku lub coś podobnego 😉

Adzia gratki z okazji podjecia decyzji o prowku bardzo sie przydaje 😉

I to na tyl bo duzo do nadrabiania nie było;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
Dziś wstałam o 5:30 🙃 i jak Kuba poszedł do szkoły to zabrałam się do pracy. Z tym, że Emilka wcześnie wstała ale udało mi się trochę zrobić.
Teraz popołudniu dorobiłam jeszcze jeden komplet i zaczynam być na bieżąco. Tzn jeszcze trochę mi brakuje. No i mogą się znowu zgłaszać z zamówieniami hi hi hi 😜
Powiem Wam, że rano sobie zrobię a potem mam czas dla Emilki jak wstanie, dla Kuby jak wróci ze szkoły itd.
Adzia mi też żal, że mojej mamy nie ma. Z tym, że cieszę się, że jest teściowa. Nie cenię zbytnio jej faceta, ale jako przyszywanemu dziadkowi dla moich dzieci nie mogą mu nic zarzucić. A wprost przeciwnie.
Ja już dawno zamontowałam fotelik i od razu inaczej. Emilka widzi to zadowolona 🙂
Kacha Emilka też wszystkich zaczepia. Jak ostatnio byliśmy w centrum handlowym to przy stoliku obok siedziała rodzina. I jak na nią nie patrzyli to ona krzyczała "ej" a potem uśmiechała się, zalotnie przechylała głowę itd.
A co do świąt to już tuż tuż. Ja też w biegu i dziś się zastanawiałam kto mi okna umyje 😜
Anabel Ty też biedna w biegu. Fajnie, że wygospodarowałaś trochę czasu dla nas. Myślałam, że jak jest adwent to restauracje raczej nie mają ruchu. 🙂
Kruszyna i co Zosia Ci pozwoliła coś porobić?
Elka święta już blisko. 😉
Dziś kupiłam Emilce prezent pod choinkę, dla Kuby już mamy. Teraz jeszcze muszę dla męża zobaczyć.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂
Dziś śnieg mam za oknem mało bo mało ,ale jest 🙂
Ja też już się denerwuje bo święta tuż tuż a ja nie mam nic porobione 🤨 a czas zleci strasznie szybko 😮

Nikusia Zosia wczoraj była bardzo grzeczna bo ostatnio dała nam trochę popalić i to co chciałam to porobiłam 🙂

Anabel w adwent ludzie tez pewnie imprezują

Elka u was to pewnie dużo śniegu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny nie mam wogole czasu moje dizecko biega po domu bo chodzeniem tego nie mozna nazwac w niedziele były urodziny Fabian nie spał cały dzien o 20 zasnoł sam teraz jade do mamy bo musze jej chorobowe załatwic bo jej wpisali zły adres zamieszkania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej wpadłam powiedzieć hohoho 😁 😁 😁
Ja ajde do sklepu na 8 bo jest kocioł zabawkami reklama na fb dała swoje noi chodzący kurczak po rynku z ulatkami. U nas źle Fabi ma katar i ja też jetsem chora dzisiaj chyba zostaniemy u mamy bo robimy mikołaja Fabiemu znaczy moj tata sie przebiera bedzie wesoło 😁 😁 😁 😁 bo moj tata i mikołaj ot brzmi dla mnie komicznie człowiek o twardej ręce hehehe jak coś wieczorem wrzucę fotki a teraz uciekam bo musze pakować fabiego nie śpie od 5 bo gotuje mu zupek moj zostaje dzisiaj znim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
wczoraj był Mikołaj tzn przyniósł prezenty. Emilka i Kuba dostali zabawki, do tego Emilka jogurty i biszkopty a Kuba słodycze i pieniądza. A ja sweter. 🤪
Mam zastój w zamówieniach. Zrobiłam dziś resztę co miałam i koniec.
Emilka już buszuje w pokoju Kuby, tylko na chwilkę weszłam na mamusie 😁 😁 😁
W domu już posprzątałam a teraz zaraz idę się pobawić z Emilką 🙂
Spać mi się chce bo wstałam rano, żeby usiąść i dokończyć swoją pracę. Trzymajcie kciuki, żeby coś ruszyło. 🙂
Wielka Ty dalej w biegu. Widziałam na fb jak Fabian tańczy, ale jest sprawny 🙂
Kruszyna Ty ostatnio sama na fb, dołączę do Ciebie 😘
Jeszcze raz gratuluję ząbka, pewnie się cieszysz bo tak zawsze jakiś niepokój jak nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O ho ho 😲 strasznie nas tu mało ostatnio. Ciekawe czemu? Wiem, że życie wciąga... przybywa obowiązków a może obowiązki bez zmian tylko doba za krótka i szybko robi się noc 🥴
Mąż był na weekend. Cieszę się ale strasznie mało czasu z nim spędziłam 😞 Przyjedzie na święta. Wczoraj kupiliśmy 2 lampy i parę ozdobnych rzeczy do domu i bardzo się cieszę. Powoli ale jakoś ten nasz dom robi się przytulny. Kupiłam kanapę 🤪 i chcę jeszcze 2 foteliki no ale nie wszystko na raz.
No i koniec weekendu i jutro znów do pracy 🤨 nic a nic nie odpoczęłam.
A Natala wciąż ząbków nie ma 🤨 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej no właśnie widzę że zamiera forum 😞 szkoda wielka szkoda!choć wiem sama po sobie że czasu brakuje, ale miejmy nadzieję że przetrwamy ten kryzys 😉 razem jakoś będzie 🙂
u nas aktualnie Niki ma jakieś chrostki na jajeczkach i fifolku i jutro ciocia z nim pojedzie do przychodni bo nie wiem co to jest, ja nie mogę się zwolnić z pracy.Mam nadzieję że to jakieś przejściowe, nie wiem czy nie pieluszkowe zapalenie pupy, choć człowiek dba i zmienia pieluszki ale czasem się coś przyplącze.Zobaczymy dam znać.Miłoszek był przeziębiony ale jakoś odpukać mija, dobrej nocy pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc
Dziewczynki dla nieuswiadomionych to przez cztery dni nie mozna było wkleic zadnego postu i dlatego taki przestuj ja sie wkuzałam ze jak mam czas to nie mozna nic odpisac mam nadzieje ze to kłopoty przejsciowe 😉


U nas tez Kubus nadal ma kaszel juz mam dosc ponad miesiac ale nareszcie osuchowo jest czysty...nawet kanarka wywiozłam do taty bo nie wiem czy to nie jakas alergia ...
Tesciowa mnie wkurza....
A z dobrych rzeczy to remont skonczony 😉 tylko porzadki nie zrobione...

Miłej nocy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...