Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Skoreczka ja mam kilka z tych wymienionych objawów ale nie wszystkie. Z tym, że są intensywniejsze jak jestem niewyspana. Wtedy też chyba mam większą skłonność do użalanie się nad sobą. 🙃 i na pewno nie zaniedbuję Emilki, choć cieszę się jak mąż się nią zajmuje a ja mogę coś w domu zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witajcie Mamusie 🙂 🙂 🙂
A nasze wczorajsze odwiedziny udały się. Każdy zachwycony i zauroczony Małą Zosią dostała śliczne prezenty 🙂
Kacha ja w dzień daję moje ściągnięte mleko a w nocy sztucznym dokarmiam. Karmimy na żądanie wtedy jak mała się obudzi i jest głodna tak średnio u nas wychodzi co 4godziny w dzień i w nocy!
Elka ja dziś z mężem wybieram się na nauki przed chrzscielne bo takich nigdy nie miałam okazji zrobić 🙂 U nas jest to wymagane 🙂 Trwa to około 30min. i jest to jednorazowe spotkanie i ważne już później cały czas 🙂
Nikusiaja tez jak na razie to nie myślę o kolejnym brzdącu 🙂
Anabelmoja je bardzo łapczywie z butelki i tez się często krztusi 😮 strachu mi napędza 🤨 a herbatki żadnej jeszcze nie daję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas noc spoko bo do Emilki wstawał mąż 😁, Mała był karmiona o 22, 2, 4, po 6 i 8:30. Ostatnie karmienia to już ja. 😉Wprawdzie nie spałam jak mąż karmił, ale to zawsze odpoczynek. I fizyczny i psychiczny 😁 W tygodniu wstaję sama, bo mąż do pracy. 🙂
Boli mnie ucho i nie wiem gdzie mnie przewiało skoro siedzę w domu. 😮
Kruszyna ja wcale nie myślę już o kolejnym dziecku. Z tym, że ja już mam dwójkę. I jeszcze te problemy o których pisałam wcześniej oraz dwa ciężki porodu (tu też jest mój opis porodu-bo wstawiłam na brzuszku i tu)

Dziewczyny wszystkie używacie smoczków uspokajających? Bo moja nie chce.
I jeszcze raz zapytam jakiej wody używacie do mleka modyfikowanego? Kranówki czy mineralnej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia ja używam mineralnej (bo mi w sumie mama nagadała, więc wolę taką niegazowaną dawać niż z kranu). A Ty???

Ja dziś w nocy się ściełam z mężem 😠 bo 2 godziny próbowałam Małą uspokoić i spać położyć i nawet na 10 minut mi się udało 🙃 aaa łaziłam z nią po całym domu, i z nóżki na nóżkę, i uskuteczniałam niezłe pozycje 🙃 i na rękach mi spała, ale jak tylko spróbowałam ją położyć...... 🤢 to znów płacz, więc mówię do niego żeby ją wziął bo ja już sił nie mam. Wziął 🙃 ale siedział na krawędzi łóżka w ogóle się nie wysilając a Natalka wyła jakby ją ze skóry obdzierali 🤢 to mu powiedziałam, że siedzi jak kołek i zabrałam Ją i w końcu udało mi się uśpić. A mój mąż obrażony za tego kołka 🙃 😁 ale miałam na niego nerrrrrwy 😠

Do mam "butelkowych"
Jak u Was wygląda sprawa z kupką? Bo wczoraj mi Natalka nawaliła po brzegi 😮 a dziś spokój... Słyszałam, że po takim mleku rzadziej kupki dzieci sadzą. Jak to u Was wygląda???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc my juz wyspani najedzeni i nawet dzisiaj zwinełam małemu połowe paczki zelków mniamc 😉 🙃

Wielka no widzisz to pewnie nie chciał ci mówic zeby cie nie denerwowac...Dobrze ze walczysz o swoje .Mi tez sie podoba Twój domek mój maz o takim mazył niestety rzeczywistosc zmieniła nasze marzenia bo my mamy działke 10 metrów szeroka wiec był problem z projektem ale jak pojkade to tez porobie zdjecia i wstawie 😉

Nikusia ja pamietam ze z Jakubem tez miałam taki okres ze tak mocno leciało tylko nie wiem lie to trwało i wtedy tez byłam bliska przerwania karmienia bo mały krzyczał przy jedzeniu no a teraz nie dosyc ze mała krzyczy to jeszcze to krztuszenie ja teraz widze ze w dzien jest gorzej z mlekiem i mysle ze to przez stres bo boje sie ja karmic a w nocy jest ok bo jak zasne i obudzi mnie dio karmienia to nie jestem taka spieta i mała tez wtedy pije spokojniej no bo innego wytłumaczenia nie mam no moze jeszcze to ze ona tez jest zapsana i moze dlatego tez sie tak nie wije przy jedzeniu niewiem ... mam nadzieje ze to szybko minie bo nie wiem jak długo wytrzymam to napiecie...

Wielka, Nikusia ja mysle to samo zmeczenie stres i to powoduje ze jestesmy przybite do tego zmartwienie o dziecko jedno czy dwójke i mała zecz moze wyprowadzic z równowagi...
Ja w piatek o mało nie wyrzuciłam połowy rzeczy mojego faceta na balkon bo mnie wkuzył ze ich nie posprzatał ( do tej pory leza nieposprzatane a ja nie sprzatne predzej naprawde wyleca na balkon ...) i samozapłon gotowy ...

Skoreczko to u mnie na odwrót ja to raczej wyspana jestem ale stres mnie wykancza i padam o 22 ...no chyba ze mała nie zasnie bo u nas to starsze dziecko chodzi spac o 20 a mlodsze o 22 😉

Nikusia kup smoczek innej firmu u nas Jakub terz wybrzydzał i przyzwyczaił sie do aventu mała od razu dostała aventa i sie przyzwyczaiła jak bedzie miała smoczek to w dzien bedzie spokojniejsza ...

Uciekam bo mąz wyszedł a księzniczka sie budzi 🙃



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia102 napisał(a):
Kacha najpierw kranówkę a potem mineralną. A czy jeszcze tą mineralną gotujesz?
Emilka też robi kupkę raz, dwa razy na dzień, ale pełny pampers.


To ja mam nadzieję, że u Natalki dziś też coś ciekawego w pampersie znajdę 😮

Gotuję tą mineralną. W sumie to najpierw dawałam gotowaną kranówkę i jeśli o mnie chodzi to ja różnicy nie widzę... ale zaczęłam mineralną używać dla świętego spokoju. Zwłaszcza, że po kranówce osad jest. Musimy w końcu filtr do wody kupić 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 🙂

U nas w końcu odpuścił mroz i jest nieco cieplej więc i humor na pewno lepszy 🙂
No i wyspana jestem bo wstawałam tylko o 1 w nocy i 5. A między karmieniem było tylko i wyłącznie spanko 🤪 🤪 🤪
Teraz piję goracą herbatkę i czekam na meża bo pojechał po świeże bułeczki 🙂

Miłej niedzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia mój od przyjscia ze szpitala spi ze smoczkiem znaczy po pewnym czasie go wypluwa ja bylam zawsze przeciwna smoczka powiedzilam sobie ze mojemu dziecku nie dam ale jak wróciłam ze szpitala mały miał tak silny instyk sania ze zaczynał sac kciuka lub piąstkę wiec zuciłam w kat moje zakazy i dałam smoka

Kacha nie no umnie podobnie wygladała noc mały standardowo o 20 poszed spac o 1 pobutka chodziłam znim po oby dwuch pokojach a on ma to w nosie jak dawalam mu cyca to tak mnie szarpał za sutki jak by chciał by mi je odgrysc i to trwalo do 3 usnol na godzine i o 4 wstał mój maz i znim chodzil

Dziewczynki czy wasze maluszki tez tak stękają mrucza bo mój to na stop się przeciąga mruczy i steka a przewaznie w nocy nawet jak spi sama nie wiem co mam o tym myśleć mało tego Az dostaje od tego chrypka

Anabel moja działka ma 19 metrów szerokości wydawało mi sie ze mała ale ty masz naprawde wazką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia :

- używam kranówki, ale wyjęłam specjalnie czajnik z gwizdkiem i tylko małemu tam gotuje wodę (wode do innych celow gotuje w czajniku elektrycznym);
- smoczka mój synek nie toleruje, daję mu ale on wypluwa po kilku sekundach. Nie jestem przeciwniczka smoczków a nawet jestem " za" ich uzywaniem bo lepszy smoczek niz paluszek. No ale skoro nie lubi to tez ma swoje plusy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
skoreczka napisał(a):
Kacha napisał(a):
Nooo wczoraj nasadziła po same brzegi 😮 😲 ale oczekuję i chcę więcej 😁 Bo martwię się jak nie robi, żeby znów brzuszek ją nie bolał 🤢


Kasia dwie na dobe po mleku modyfikowanym to standard 🙂


Jedna... dwie... no to oczekujemy 😎 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anabel jak ja daję Emilce smoczek, to ona tylko sprawdza czy mleko z niego leci a potem jest ryk. I to taki ryk "wściekłego niemowlaka" 😁 😁. Z Kubą używaliśmy smoczka.
Kacha Emilka przeważnie robiła kupkę rano a dziś jeszcze nie. Teraz pije herbatkę. A o wodę pytałam bo już nie wiem czemu ona taka niespokojna. I muszę się przyznać, że z Kubą używałam kranówki a teraz jak wzięłam mineralkę to jej nie gotowałam 😲. Wczoraj mi na to koleżanka zwróciła uwagę 😮 kurcze nawet o tym nie pomyślałam. I teraz powróciliśmy do kranówki i zobaczę, czy dalej taka niespokojna będzie.
WielkaB ja byłam przeciwna smoczkom przed urodzeniem Kuba, ale potem jak krzyczał to szybko zmieniłam zdanie, teraz też kilka razy próbowałam dać Emilce. No, ale nie chce
Skoreczka ja nie mam czajnika bezprzewodowego i używam tylko takiego z gwizdkiem. 🙂, już do lat. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I była kupka, że ho ho 🤪 Ale się cieszę!!!!

Nikusia musisz popróbować. Ja nie zwróciłam uwagi na gotowanie bądź nie i czy kranówka szkodzi, czy nie bo w między czasie były po mleku modyfikowanym i uspokoiło się, gdy je zmieniłam na to Pepti. Daj znać, co i jak ze zmianą wody u Emilki 🙂

Co do smoczka to my używamy czasem. Zależy od humoru Małej 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
skoreczka napisał(a):
Nikusia a ja wczoraj dałam małemu koper włoski. I tak się zdenerwował ze to nie mleko 😮 🙃 😁
A co do czajnika to u nas bardzo dużo się pije herbat więc elektryczny jest dla mnie expresowy 😉


My dajemy herbatkę, gdy się obudzi a jeszcze nie jest pora na karmienie, pije i się nie wścieka. Ale nie daję jej pić całej butki tylko troszkę. A Ty o jakiej porze dałaś? Może faktycznie chodziło o to, że Błażejek był głodny a może zwyczajnie nie smakowało i już. Sama nie wiem i tak sobie wymyślam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha właśnie był czas do jedzonka ale płakał, więc pomyślałam ze moze pić mu się chce albo brzusio boli i tak dla próby dałam. I efektem był płacz. Dostał więc mleko i był zadowolony. Możliwe ze zgłodniał przed czasem 🙂

No i fajnie ze ta kupa u was była 🤪 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha my od nocy na kranówce, mała teraz śpi co wcześniej jej się nie zdarzało. I to nie 10min jak ostatnio miała w zwyczaju. Zobaczymy jak będzie. No, ale muszę popróbować bo coś na pewni jest nie tak, przecież ile może marudzić i płakać.
Skoreczka ja daję herbatkę i mała wypiję, ale np za godzinę jeszcze wypija swoją porcję mleka. Herbatka gasi pragnienie ale nie nasyca. A Emilka czasem ją na raz wypiję a czasem na raty. Tak jak pisałam nie daję więcej niż 100ml na dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
skoreczka napisał(a):
Nikusia nie dałam zeby małego nasycić ale zeby sprawdzic czy mu sie chce pić. Z tego co wiem to wiecej niz 100ml nie powinno dawac się takim maluszkom.


No ja też dałam, żeby mała zgasiła pragnienie, ale byłam w szoku jak jeszcze butelkę z mlekiem za godzinkę wypiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny a ja dziś chodzę nie tomna niby nocka takie jak wszystkie,ale coś chyba wisi w powietrzu. Do tej pory leżałam w łóżku i jeszcze w piżamie jestem 🙂 🙂a i tak muszę się ubrać i doprowadzić do ładu bo dziś pierwszy raz wychodzę z domu 🙂 🙂:
Dziewczyny mam głupie uczucie jakby mnie piersi kuły,albo jakby ktoś mi je igłami dźgał 😮 😮 😮 😮 😮
Nikusia ja używam kranówki,ale patrząc na ilość odkładającego się kamienia w czajniku to zastanawiam się nad woda niegazowaną choć pytałam się położnej to ona kazała dawać kranówkę,aby dziecko nie było delikutaśne 🤢 🤢 🤢. Sama mam mętlik w głowie 🥴 A smoczek mała uwielbia,aż jej się odciski na policzkach robią 🤨 Tak jak u ciebie ssie a jak zajarzy,że nic nie leci to ryk głodowy 🙂
Skoreczka jak mały nie chce smoka to na siłę nie ma co pchać 🙂
Kachana początku to mieliśmy 3 duże kupy a teraz zeszło do 2 dziennie
Od kiedy dajecie pić dzieciom herbatkę bo ja myślałam,że dopiero po miesiącu można wprowadzić. Położna zaś kazała mi dawać jej do picia wodę z glukozą 😮 Wiecie coś o tym??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...