Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kruszyna nie martw się mnie tez kuje ale przewaznie jak mał•y ma się obudzic na jedzenie czyli jest glodny nawet ostanio zostawilam go z mama poszlam do cioci z M to po 1,5 godzine podniosłam się i mowie do meza chodzi idziemy i mlody glodny i tak było w chodze a mama mowi ze chciala go oszukac herbatka ale się nie dał

Premii mam tak samo jak ty wiec teraz się nauczyłam ze wywalam oby dwie piersi i do drugiej przytykam pielucha (tylko w nocy )

kinga witam najgorzej zgrzędze tutaj ja wiecznie nie zadowolona

hahahah a u mnie noc super mały wstawał tylko na jedzenie o 4 stanadrdowo sie obudził nie miał zamiaru isc spac ale polozylam go kolo siebie ale co juz myslałam ze zasnoł to po chwili oczy jak 5 zl wiec moj M sie do nie go przytulił Fabian śpi M się usuwa zebym miała sie gdzie polozyc Fabian krzyk to ten znów sie do niego przytula Fabian śpi i tak musiałm siedziec na rogu łóżka przez 10 min puki Fabcio mocno nie zasnoł i nie przeniosłam go do łozeczka
teraz lezy u mnie na kolanach i slodko sie do mnie usmiecha mam nadzieje ze nikt mi chumoru dzisiaj nie popsuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 🙂

Póki co przywitam się z moimi ulubionymi mamusiami a potem bede czytać.

Nikusia masz rację z tym zachowaniem. Mam nadzieje ze szybko synkowi minie.
Anabel tak u Ciebie rzeczywiscie jest większa roznica wieku. Nasz Mikołaj to dwulatek a podobno to trudny wiek 😎

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Natalka dziś spała do 5-tej 😮 😮 za to ja się co chwilę budziłam sprawdzic co u niej, więc i tak jestem niewyspana 🤢 Skubana jest bo jak ją lulam to zasypia... a jak tylko ją położę... chwila spokoju... a potem znów płacz 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
U nas karmienie o 22:30 potem po 3 ale mała się rozbudziła i krzyczała do po 4. Jak ją chciałam nakarmić koło 6 przed wyjazdem to zjadła 30ml, potem pojechaliśmy do szpitala do okulisty i przed badaniem krzyczała na cały szpital. Bo czekaliśmy aż 5 razy jej oczy zakrapiali a przerwy pomiędzy 5-10min. Inne dzieci miały smoczki to było cicho a nasza nie miała i krzyczała bo chciała butlę. A potem zjadał 50ml. A z oczkami wszystko ok. 😉
Pamii18 super noc -z zazdroszczę
WielkaB to ja miałam staniki do karmienia i nawet w nocy je miała ubrane a do tego wkładki laktacyjne.
Skoreczka mi się wydaję, że synek ma dwa lata i zbiegło mu się "bunt dwulatka" i jeszcze brat do tego. Też myślę, że się przyzwyczai. 😉
Kacha to moja też jest taka, ze tylko nosić się chcę. Odłożysz to krzyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamusie!
Wyobraźcie sobie, że moje dziecko przespało całą noc!!! Jak go o 22 nakarmiłam po kąpaniu, to spaliśmy do 5, tzn. ja się obudziłam, bo mi piersi rozsadzało. Przewinęłam i nakarmiłam Borysa, a on cały czas spał. Obudził się dopiero o 7:30 😮 😮 😮 Normalnie budzi się 2 razy między 2-3 i między 5-6. Nie wiem co mu się dziś stało. Znikam bo mam trochę szykowania, bo dziś mój Gabryś 2 latka kończy 😁 Może później was trochę poczytam, jak się z robotą uwinę. Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc
Kinga co do ostrowa to tak jestem z Ostrowa wiecej info wysłałam w wiadomośći prywatnej 😉

Nikusia u nas odzywyczajanie od smoczka nie było złe i mały nawet za duzo nie płakał ale miał go tylko do spania w dzien smoczek był nieuzywany a zbiegło sie to z tym ze stary smoczek pogryzł i mu tłumaczylismy ze ni nie ma bo sie zepsuł i zmartwieni pokazywalismy mu ze nie da sie go cycac i jakoś to w miare bez płaczu poszło ja sie strasznie bałam odsrtawiania bo mały nawet w nocy sie budził i szykał smoaczka a tu prosze 😉 chyba trafilismy z dobry moment 😉

widze ze u was nocki tez coraz lepsze no to super my dzis karmienia mielismy 24 30 3 30 i 6 30 😉 jak w zegarku 😉

Nikusia supoer ze oczka macie zdrowe 😉

Skoreczko tak to moze byc wina pojawienia sie drógiego dzidziusia u nas Jaklub nie jest zazdrosny a i tak przez 2 tygodnie siusiał w majtki no i zaczoł gryzc palce albo cyckac rekawy mam nadzieje ze to tez minie na szczescie siusianie juz wróciło do normy jeszcze zeby tych paluszków nie gryzł ... juz ma skure podrazniona przy buzi ;/
Do tego jest przeziebiony i kaszle wiec ja cała w strachu no i oczywiscie do przedszkola nie chodzi wiec teraz Skoreczko mam tak jak ty dwójeczke w domu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamusie 🙂
Ja po prostu nie wiem jak wy to robicie, że macie tyle czasu żeby śmigac tyle postów w naszym forum !!!! Zazdroszczę bo ja to prawie do kompa nie podchodzę. Jak Młody śpi to albo siebie albo otoczenie ogarniam. Poza tym ostatnie dwa dni to dziecko śpi max 0,5h i się wybudza więc w sumie tylko się bujamy !
No i na dodatek miałam przez tydzień męża chorego więc prawie wszystkim ja się zajmowałam a teraz walczę z katarem. no właśnie was nie dopada żadne osłabienie, przeziębienie??
My jutro przestajemy być noworodkiem 🙂 i idziemy na wizytę kontrolną 😁 A za wami już wizyty miesięczne dziewczynki?

Całuje i miłego dnia życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja wizytę mam 15 lutego, więc jeszcze chwila.

Dziewczyny co myślicie o przetrzymaniu Maleństwa jak płacze i płacze i cały czas na rękach... położyć i niech sobie popłacze? Czy za małe są?

Magditta jeśli o mnie chodzi to mąż miał wolne 2 tygodnie więc się wymienialiśmy obowiązkami. Ale nie wiem co to będzie jak wróci do pracy i sama zostanę. Chyba zwariuję albo będę non stop płakać razem z Małą. No chyba, że będzie spać spokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja wam powiem ze nie moge sie doczekac kiedy zrobi sie cieplo i wszyscy mi pójdą z domu bo tak to tylko haos w tym domu tak to mam cisze nikt mi nie przeszkadza a tak to tylko lataja i szczelaja dzwiami a mały ma tylko raczki w gorze
wiem czym jestem juz tak rozdrazniona nie tym ze maly placze sprzataniem itp tylko tym ze wszyscy w domu a ja przyzwyczajona do samotnosci i spokoju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kahira zazdroszczę, cała noc 🤪 super
Anabel dziś moja mała najpierw krzyczała jak dostała smoczek, ale potem trochę possała. Może jednak da się przyzwyczaić.
Magditta pisze jak jest mąż w domu, albo jak karmie lub jak mała nic mi w domu nie daje zrobić bo płaczę to z nią na rękach (a to jest bardzo często) 😉
Ja byłam na wizycie jak mała miała 2 tyg a teraz mam przyjść po 6 tyg na szczepienie.
Kacha ja mam taki poradnik i ostatnio go próbuję czytać, tam pisze, żeby nauczyć się rozróżniać płacz dziecka. Bo płaczę bo coś się dzieje lub płacze "bo mama ma już przyjść" i wtedy niekoniecznie musimy od razu biec. Tylko jeszcze nie do końca odróżniam.
cdn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dzisiejsza noc znowu nieudana 😞 Nikoduś od 23.00 wojował do prawie 2.30 picie, ulanie, przesikanie itd. stwierdziłam że muszę go bardziej dokarmić od 20 do 24, tak wcześniej było że pił ok 20,22 i 24 i poem spał ładnie do ok 3 i najadał się szybko i spał do rana, a teraz włączyło mu się spanie długie od 20 do 24 i później robi sobie 2 karmienia przy 1 wybudzeniu tak myslę, choć to i tak nie ma reguły.Ale muszę spróbować jak to będzie działać 🙂
Anabel odpisałam Ci na skrzynkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia bardzo dobrze ze poszłaś na te zakupy 🙂 🙂 🙂 A co sobie kupiłaś? Jej ale poszłabym na babski zakupowy wypad 🙃
Mój Błażejek też lubi leżeć na rękach ale staram się odkładac aby rzeczywiście nie przyzwyczaić.

Magditta
a ja mam kompa włączonego i co jakis czas widze co ktoś napisał i odpisuję w wolnej chwili. Zreszta ja się uzalezniłam od dziewczyn i duzo moge się dowiedzieć. Wczoraj np. Anabel na duchu mnie podniosła 🙂 😘
Anabel to rzeczywiście Jakubek przeżywa pojawienie się siostrzyczki. Oby mu szybko mineło. Nawet wczesniej nie przypuszczałam ze bedzie to tak wygladało 🤔
Kacha dasz sobie rade jak maż wróci do pracy, powolutku do przodu 🙂
Elka jak wy wyszliscie w taki mróz? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magditta u nas nie ma czegos takiego jak wizyta miesieczna tylko była wizyta patronazowa a teraz do szczepienia w 7 tygodniu życie 😉

Kacha ja to nie mam sumienia jak mała płacze jesli po chwilce nie daje sie zajac jakąs zabawka albo zagadac ii sie nie uspokaja to biore i przytulam bo widocznie chce byc przytulona zaczełam juz rozrózniac kiedy płacze bo ją brzuszek boli i u nas szybko pomaga przytulenie brzuszek do brzuszka i takie jakby kulanie po brzuszku ala masaz ale skuteczne bo masaze reka nie pomagały 😉 W sumie to jak ja cos boli to ona poprostu krzyczy albo inaczej dzrze sie straszne to jest...az mam teraz gęsią skorke na mysl a po takim ataku płaczu to ze stresu az mi sie w zoładku podnosi...

Wielka ja tez kocham spokuj w domu to znaczy nie przeszkadza mi jak Jakubek biega i sie bawi ale takie hałasy z dołu od tesciów to mnie wkuzaja;;/

Elka jakie usg robią małemu??? pytam bo u nas nie robia dziecia usg chyba ze poród był nie taki to wtedy ale w szpitalu Pamietam ze jak chciałam Jakubowi zrobic po wyjsciu ze szpitala usg główki i brzuszka bo miał vacum to musiałam isc prywatnie...

Nikusia chyba wiekszosc dzieci nie akceptuje od razu smoczków ;0

Skoreczko no ja tez nie myslałam tym bardziej ze on Kiniusie kocha i całuje i nie widac zadnej zazdrosci moze to wina ze ja jestem nerwowa i mu sie odemnie udziela bo musze przyznac ze jak mała spi to sie bawimy ale popołudniami jak mała wiecej marudzi to Daniel stara sie poswiecac mu czas no ale wiadomo nie wyglada to juz tak jak przed urodzeniem/ Kini Ja tez mam nadzieje ze wszystko szybko wroci do normy i nie odbije sie to na małym 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry
A ja dziś trochę od rana zabiegana, teraz obiad robi się sam 😁i tak póki mała jeszcze śpi to was poczytam. Nocka taka sobie moja chyba się przestawiła w w dzień zasypia zaraz po butli a w nocy trzeba 2 godziny po karmieniu do niej chodzić 😮 dziś już wzięłam ją do siebie i spała tak słodko tylko na dłuższą metę to tak nie może z mamą spać 🤨
Anabel tak wyczuwam jakieś zgrubienia,ale cały czas odciągam pokarm tylko,że wydaje mi sie,że zastoje mi się robią 🤨
Magditta mój jest ze mną do środy w domu a jak będzie później to nie wiem już się boję 🥴 🥴 🥴 a my jutro mamy 1 wizytę u pediatry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszynka rozgrzej dobrze piersi i masuj sciagaj pokarm lub przystawiaj mała tak dłógo az te gródki zejda wtedy przestanie cie kłuc miałam to samo nie jest to dotkliwy ból ale po co sie meczyc
A jeszcze jak juz masz puste piersi to wtedy je ochładzaj albo okładami albo starym sposobem z kapusta 😉 U mnie wystarczyło ogrzewanie i przystawianie małej ona wszystko wyciągła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moje dzieci śpią. chwilka ciszy, ale niedługa bo błażejek zaraz bedzie głodny.
Anabel to u nas też Mikołajek daje całuska braciszkowi na dzień dobry więc kocha swojego młodszego brata 🙂 Słodki widok. No muszą być słodsze i gorzkie chwile, jak to w rodzeństwie bywa 😉
Kruszyna wg mnie najlepszy laktatorek to dzidziuś. Jeśli coś boli lub kłuje w piersi to dzidzius pomoże 🙂
Kahira z okazji urodzinek twojego Gabrysia STO LAT 🙂
Anabel i Kacha tez nie pozwalam aby mały płakał, sprawdzam co się dzieje i biore na rece, potule i znow probuje połozyc.
Co do odróżniania płaczu dziecka to słyszałam kiedyś ze należy rozróżnić: krzyk od płaczu. Płacz objawia się łzami i wtedy dziecku cos dolega. Oczywiście mowa o niemowlętach.

Wiecie ciagle mam ochotę na owoce i soki 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczko ja chciałam wstawic na brzuszek tylko cos nie tak mi poszło z tym m programem do wsyawiania zdjec bo chca zebym sie zalogowała a ja nie che zakładac konta na nie polskiej stronie( bo nic potem nie rozumie 😉) wiec poszłam na łatwizne i wstawiłam na fejsa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki a tu jest taka stronka z pamiętnikiem dzidziusiów. Można stworzyc pamietnik ze zdjęciami który można zablokowac dla obcych a moga go ogladac tylko znajomi których przyjmie się do grona albo rodzina. Nawet to fajne. moze któras skorzysta 🙂
http://mojabobostrona.pl/

Przypomniało mi sie o tym, bo mam pamietnik dla mikusia a teraz uzupełniam Błażejka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...