Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ja dokarmiam malego mlekiem nestle nidina. Daje mu wieczorem 60 ml. Prawa piers tez mam o 1/3 mniejsza od lewej. To od tego jak mialam naderwany sutek na piersi prawej i malego czesciej dostawialam do lewej piersi. Tak juz mam od miesiaca. Nawet w lewej piersi jest wiecej mleka. Ponoc wyrownaja sie jak przestane karmic. Tylko, ze ja mam sasiadke, ktora karmila tez jedna piersia i miala bardzo duza rozniace w wielkosci piersi. Po odstawieniu corci piersi sie nie wyrownaly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie mamusie.
Nie wiem jak zaakceptowac nowych znajomych, cos nie tak z moja poczta, niby akceptuje, ale nie wychodzi.
U mnie dzis pochmurno i pada, pierwszy raz brzydko i zimno tylko 18 stopni w kwietniu. w zeszlym roku bylo juz 30.
Ciekawe co z Wiola Gral ona na brzuszku rodzila jako ostatnia. Ktos ma z nia kontakt?
Zycze milego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam taki sam leżaczek bujaczek jak Tynka i spora część dziewczyn na forum 😆 http://allegro.pl/fisher-price-lezaczek-bujaczek-t2518-gratis-i2248975952.html
Obecnie korzystam z innego leżaczka ale moja mała uwielbia lezeć w nim i obserwować co mama w danej chwili robi 😉 a gdy zaśnie rozkładam go do pozycji leżącej i Hania śpi sobie smacznie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
właśnie zamówiłam coś takiego: http://allegro.pl/lezaczek-bujaczek-i2257790756.html
zastanawiałam się nad tym z fisher price'a ale zaważyło to że kupiłam bujak z melodią bo mój synek uwielbia jak coś gra. Szkoda tylko że ten zamówiony leżaczek nie ma możliwości ułożenia dziecka do snu 😞
Może akurat się sprawdzi.
Dałam pierwszy raz nowe mleko, to które większość z Was używa, z Hipp'a, po nim ładnie mi śpi, ale stęka od rana bo kupki zrobić nie może i to senmu co jakiś czas przerywa :/ 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Byliśmy dzisiaj na kontroli słuchu wreszcie, bo mężu łaskawie znalazł czas. W sobotę mamy jeszcze USG bioder, które zrobimy, chociaż padiatra powiedział, że nie jest potrzebne, bo wszystko ze stawami ok. Daniel waży 5480gr (na wadze szpitalnej), a to znaczy że przez miesiąc przybrał 1350gr. Na wadze w przychodni, na której ostatno był ważony waży 5600gr. W wieku 1,5 miesiąca podwoił wagę urodzeniową, a powienien do 3mcy. Żarłok.

Tak w ogóle, to przez ostatnie dwa dni znowu miałam zapalenie piersi, ale chyba nie rozwinęło się do końca, wzięłam paracetamol w porę widocznie i przestało mnie wszystko boleć. dzisiaj byłam u lekarza, chirurga, bo tu zajmuje się tym chirurg, cholera wie dlaczego i oczywiście nie dostałam antybiotyku, bo po co... niech się zrobi ostatecznie ropień i wyląduje na stole... Facet wydotykał mi piersi, przy okazji opryskał się mlekiem głupek. W przychodni położna powiedziała, że mamy jednak przyjść do niej jak się następnym razem zrobi zapalenie, choć sama nas odesłąła do specjalisty, twierdząc, że w przychodni lekarz sie tym nie zajmuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konefka napisał(a):
Tusiek napisał(a):
ja mam taką huśtawkę http://allegro.pl/przenosna-hustawka-fisher-price-precious-planet-i2102270989.html jest na baterie a mąż przerobił i mamy podłączoną do prądu 🙂

Jak on to zrobił ? 🤪 🤪 🤪


Podłączył zasilacz w miejsce baterii 🙂

agusia możesz mieć potem kłopot jak się bąbel przyzwyczai do rąk 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc dziewczynki 🙂 moj bartus mial dzisiaj szczepioenie, bo wczesniej mila troche katarek. cale szczescie wzielismy jedno ukłucie-190zł nie wyobrazam sobie trzech kłóć.b. plakal, teraz caly czas spi, po tym szczepieniu mial o 13, obudzil sie tylko na jedzenie, ciekawe co bedzie w nocy. marudziły wam dzieciaczki po szczepieniu w nocy???. mam profilaktycznie dac paracetamol na wieczor. pozdrawiam was cieplo;0)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u Nas jedno wkucie 139 zl, ale nie bralismy. Najgorsze wkucia sa w nozki, przynajmniej dla Naszej malej Ady bo w raczke tylko raz zaplakala i byla cisza, po nozkach 2/3 minutki poplakala dostala cycka i poszla spac 😁 Goraczki zadnej po szczepionkach nie miala, wieczorkiem jej sie przypomnialo zaczela plakac to paracetamol 50mg w czopku dalismy i za 5 minutek bylo w porzadku juz.

Ada w bujaczku ;p
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/209/p4111355.jpg/][IMG]http://img209.imageshack.us/img209/9618/p4111355.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja właśnie z mężem rozmawiałam na temat szczepienia jutro mamy wizytę. Zdecydowaliśmy, że nie będziemy płacić 210 zł za szczepienie. Jak się okaże, że będzie mocno płakała to może za następne zapłacimy. Mam nadzieję, że nie będę jutro żałowała tej decyzji. Do płaczu córki już przywykłam i nie panikuję tak jak na początku. Więc myślę, że damy radę 😆
Ada ślicznie wygląda w swoim leżaczku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi mała po szczepieniu marudziła,ale gorączki nie było, ale nie żałuję że jedno ukłucie, bo strasznie to przeżyła, a ja z nią, tak jeszcze nie płakała, a tu wręcz krzyczała 🥴 wcześniej miała wielokrotnie z dłoni braną krew i nie było tragedii, ale szczepienie to koszmar dla niej był

a to mój Łobuz 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/843/ninagm.jpg/][IMG]http://img843.imageshack.us/img843/834/ninagm.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my tez na poczatku chcielismy te bezplatne trzy wkłócia-2 sa w udo,a 1 w ramie,, ale na miejscu sie wycofaliśmy po rozmowie z lekarką i mąż pojechal do bankomatu po kase, cale szczesie, bo nie wyobrazam sobie tych trzech kłóc.tym bardziej za miesiac i kolejny byloby to samo, nie wiem czy wtedy mozna zmienic i wziąsc jedno ukłucie, trzebaby sie spytac.mozna bylo tez wziasc 2 uklocia za 130 zl, a jedno za 190.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adusia i Ninka sliczne Babelki!!!!!! rosna nam dzieciaczki szybko!
Konefka co innego jak Malenstwo placze bo cos tam a co innego jak placze bo boli jak nie wiem i widzisz ze mu sie "krzywda " dzieje. Ja tez nie histeryzuje jak Synus placze, nie lece na kazde pierdnieeccie ale na szczepionc o malo co nie rozplkalam sie razem z nim, podkowke mialam jak nic 😉 daj znac jak Ty sie trzymalas na nszczepieniu 😉
My mielismy 6w1 w jedna nozke i w druga 1 na rotaw. moj strasznie marudzil, mial goraczke, kupsztale dopiero teraz (ponad tydzien po!) mu sie normalizuja. Z paracetamolem bym nie dawala na zapas bo wyczytalam w necie i lekarz mi to potwierdzil ze oslabia dzialanie szczepionki. Ja przynast jak bedzie goraczkowal to bede czekac do temp 38,5 tak jak mi kazali.
Zycze Ci Karinko zeby Bartus lagodnie to przezyl 😉 moj na drugi i trzeci dzien duuuzo spal i nie mial w ogole apetytu.
Tak w ogole wyskoczyla mi opryszczka i dupa, dziecka wlasnego calowac nie moge nad czym bardzo ubolewam 😞 😞 😞 na dodatek caly tydzien mamy samotne wieczory bo maz m na 2 zmiane, a ja strasznie nie lubie siedziec wieczorami sama bo nic mi sie wtedy nie chce i jakas rozwalona jestem. Kapanie Azizka tez mi tak sobrze nie ychodzi jak z mezem 😞 nawet jemu sie juz to tak nie podob. Z mezem to prawie jak rytual 😉 a samej to jestem zestresowana i Babelek to czuje 😞
pozdrv Dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my mamy dopiero jutro szczepieni i tez jeszcze sie zastanawiamy czy te standrdowe czy 5w1 kurcze sama juz nie wiem ile ludzi tyle opini! poprzednia dwojka miala 5w1 ale nie bylo tyle gadane o tych szczepieniach ze sa nie teges a teraz im wiecej wiem tym trudniej podjac decyzje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂TUSIEK wiem ze przyzwyczajenie dziecka do noszenia jest moim bledem pierwsza corke nosili wszysce synek drugi juz nie byl noszony a teraz...hmm moja wina bo ciaza byla zagrozona nie dawali mi szans do 32 tyg ale dokulalismy sie do 38 🙂 no i szkoda mi ze maluski tak szybko rosnie bo zawsze chcielismy trojeczke /ja sobie postanowilam ze na 30 ur urodze trzeciego babelka-no i marzenie moje sie spelnilo 🙂 a fakt ze to ostatnie dzieciatko - bo wiecej to ani nie moge bo zagraza to mojemu zyciu ani juz nie chcielibysmy- to ten fakt ze ten czas tak szybko leci przeraza mnie! bo nie ma nic piekniejszego od dzieci - ja tak przynajmniej mam ze szkoda mi teraz kazdej chwili bez malego - pozostalej 2 oczywiscie tez; ale wiem ze za chwile maly bedzie juz śmigał sam to brr 🤢 moglby byc caly czas taki malutki - nawet jak płacze czasem caly dzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie,ja to sobie trochę tłumaczyłam te szczepionki tak jak z dentystą (bynajmniej w moim przypadku się sprawdzało), że jak się idzie na NFZ bezpłatnie to usługa i np plomba są dużo gorsze niż jak się idzie prywatnie - wtedy plomby, znieczulenia itp są najlepszej jakości, więc tak samo wolałam ze szczepieniem, poza tym jak teraz dałam 6w1 to kiedyś Ninę jedno szczepienie w ogóle omija, bo już dostała teraz coś. U nas w przychodni jak się bierze bezpłatne to trzeba podpisać im w ogóle pismo, że zostało się zapoznanym z możliwością wystąpienia szoku bólowego u dziecka, po takiej liczbie wkuć 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...