Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej you mnie noc tragedia spałam może ze 4 godziny cos się Karol budzi, nie wiem w końcu czy to zęby czy jest głodny czy co, dziewczyny ktœre karmia mm damecke dzkeciom butlę w nocy? Kurde bo mój już długo nie me w nocy a ostatnio ciagle się budzi
Malwina wszystkiego najlepszego:-) już nje masz nascie lat kobietko 😉
Tynka udanego wesela 🙂
Monia to super że ze żłobkkem wszystko ok, przynajmniej będziesz spokojna o maluszka 😉
ja teżod lutego a własciwie od marca będę szukała pracy albo na jakis staż pójdę, cos się pomysli 😉
udanego weekendu mamuski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolina czyli ile razy w nocy jest butla? Miś jak się budzi to daje mu smoka, a spróbuje może podać sok, albo herbatke żeby tego mleka tyle nie było. U mnie raz nawet wystarczyło 40ml mleka, zrobiłam 150ml ale wyciągnęłam butle i dałam smoka i wystarczyło, tak go oszukałam ,może u Ciebie też sie sprawdzi.

Ja już trzeci dzień daje Simlack, i Michał nie chce po nim spać 😮 nie wiem czy ono jakieś specjalnie energetyczne jest czy jak...

Olcia ja w mojej skromnej osobie, jeśli moge sie wypowiedzieć (nie jestem ekspertem) ale uważam że Amelka nie budzi sie w nocy na jedzenie, ale potrzebuje samego kontaktu z Tobą, bo tak jest nauczona, może jak by spała z Tobą (blisko Ciebie) to nie budziłaby sie tak często bo by Cie czuła. Ale wiem że nie chce do tego dopuścić. Mi siostra radziła żebym jak karmie podłożyła pieluszke pod pierś, mleczko które kapie wchłonie się i pieluszka przejdzie zapachem mamy, i tą pieluszke zostawić przy dziecku. Miś całą noc śpi z pieluszką. Tak też sie nauczył 🙂 Wiem ile ja przechodziłam, i kombinowałam więc chciałabym Ci jakoś pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja mam problem taki że Szymek nie chce jeśc kaszki :/
Dziś też mam jakieś problemy z pokarmem jakbym kryzys miała :/
Dziś już się podłamałam dlaczego on tych kaszek nie chce i ściągnełam 30 ml swojego mleka i dałam płaska łyżeczkę kaszki po 10 minutach załapał o cho chodzi z butelka i zjadł... moze potrzebuje on czasu by przyzwyczaić się do mleka w kaszce? Nie wiem ....
Moze spróbuje kupić kaszke zwykła ryżową i dodawać do niej nie mleko modyfikowane ale moje? Musze mu tą kaszke wprowadzić bo bardzo z wagi spał przez moje zatrucie :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane...
Dziękuję wszystkim i każdej z osobna za życzenia urodzinowe...
Dostałam pięknego(tfutfu)storczyka,łańcuszek z wisiorkiem i kolczyki + bukiet róż od moich 2 panów,nawet mój teść Merci mi kupił i teściowa szampana...
U nas dzisiaj 2 pobudki...
Olcia ja też zgadzam się z Anią może Amelka potrzebuje bliskości.
Olu mój Gabryś np. od jakiegoś tygodnia pogniewał się na zupki i gotowane i kupne i ich nie je,a ja go po prostu nie zmuszam.Staram się dać mu kaszkę,owoc jakiś i jest ok...
A jutro przyjeżdżają moi rodzice z chrzestną Gabinka i jej rodziną a po południu mojej mamuśki chrześniak,którego traktuję jak brata 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja mam zalecenie od pediatry, ze musze codzinnie Adzie dawac min, sloiczek zupki, kaszke, owoc. Bo mala jest poznizej 3 centyla :/ wazy 6700 i ma 65 cm. z tym, ze ona lubi takie rzeczy, ale zjadla ich malo :P.
Ada cale szczescie przesypia mi juz cale noce, szczerze mowiac, myslalam, ze to nocne pobudki nigdy sie ne skonczal, a tu prosze 🙂

Malwina, wszystkiego najlepszego :* jakby moj dziadek powiedział " zycze Ci tego samego co sobie, a sobie zle nie zycze" 🙂.

Dziewczyny, a podajecie codzinnie miesko i zoltko? przestrzegacie tego schemtu zywienia?
Ja czekam na wyniki moczu Ady, bo babka pobrala i krew chciala podbrac, ale nie sie zgodzilam bo i tak biedna byla kluta kilka dni temu :/. Nie pokoi jej to, ze Ada nie ma juz ciemiaczka, a jeszcze misiac temu iala 1x1. Jak mocz wyjdzie dobrze to da jej spokoj, a jak nie to wezmie Nas do siebie do centrum zdrowia dziecka i porobi badania na wapno w kosciach etc.

Dajecie dla swoim babli wit D ? u nas jest zalecenie podawac ją do 6 miesiaca, a potem 'omeda med' to sa witaminy omega 3. Babka zamiast tego polecila mi podawanie tranu 🙂 bo to to samo z tym ze tran jest naturalny :P i bardziej oplcalny bo na 100 dni kosztuje 40 zl, a omega med na 30 dni kosztuje 32 zl :/

Adrian wczoraj zaszałał :P pojechal do reala i nakupowal dla Ady ze 40 sloczikow, 3 mleka, 2 kaszki, soczki etc xd pieluchy, chusteczki, jakies zabawy. 350 zl polecialo w nieznane :/. a dzis jeszcze musielsmy dac 200 zl dla wujka bo Nam wodke załatwia na wesele i zalatwil na poniedziałek ;x, myslalam ze troche pozniej, no ale nic. Wszystko juz kupione mamy 🙂. Adi kupil sobie garnitur, koszule, muche, gacie, skarpetki pasek, ja sobie sukienke, bolerko,buty, stanik i majtki 🙂 i znow poszło 1500 zl :/. No ale teraz zostalo tylko zaracie kupic z becikowego co przyjdzie miedzy 23, a 27 🙂. Pamietacie moze ktorego bylo u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwina sto lat!!! Spelnienia marzen!
Kamila podoba mi sie powiedzenie Twojego dziadka :-)
Mi Nina dzis walnela focha i zupy nie zjadla. Byl dzis dzien tylko mleczny.
Ja wit D mam. dawac ale tez chce wprowadzic tran lub omega a jak Kama mowisz ze lepszy i oplacalniejszy tran to chyba go kupie bo lekarka tez mi mowila ze po 6 mcu warto wprowadzic te kwasy omega.
Moze Ada to kruszynka. Mojej kolezanki corka w wieku 13mcy miala 71cm i wazyla 7.5kg a #ina tyle ma w wieku. 6mcy no nawet wagi wiecej bo 8kg. Jesli wyniki beda ok to po prostu taki jej urok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tranu masz 250 ml, a dla dziecka dajesz 2,5 ml 🙂 czyli starczy na 100 dni, u mnie w aptece kosztuje 39 zl :P z tym, ze od 6 miesiaca jest tylko tran cyntrynowy, a omega med kosztuje 31 zl za 30 szt tabletoek. I te witaminy tam sa 'sztuczne', a tran to naturalne wit 🙂. Tak mi to tłumaczyla pediatra z centrum zdrowia dziecka.

Mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok, bo jak ja bylam mala tez bylam szczuplutka i drobna, nie to co teraz :P. Adrian skolei do teraz jest drobny, bestia moja wazy 56 kg i ma 1,80 wzrostu :P

Adi kupil dla Ady mleko na dobranoc nan, mialyscie? :P dobre jest? w sesnie, ze rzeczywiscie dluzej sie spi po nim :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania dziękuje za podpowiedź może to i jest jakiś sposób muszę wypróbować z tą pieluszką, no jak by spała ze mną to na pewno było by inaczej ale kurcze nie chce jej nauczyć bo w końcu ma swój pokoik łóżeczko więc niech sobie tam śpi. Raz jak Kuba spał z dziewczynami (tymi co były u nas na kilka nocy) to wzięłam koło 5 rano Amisie do siebie i sapała do 9 😉 może wyrośnie z tego 🙂
też robię takie jedzonko z zupek chińskich jak Ania pyszne jest 🙂
A dzisiaj robiłam to z tuńczyka na wieczór na grand prix i wszystkim bardzo smakowało 🙂
Amelka też coś strajkuje na zupki deserki owocowe owszem zjada słoiczek na raz czasami kilka łyżeczek zostawi ale zupki i konkretne dania jakoś jej nie idą kilka maleńkich łyżeczek i pluje zamyka buźkę i też po jedzeniu ale tez jej nie zmuszam próbuję a jak nie chce to trudno żeby się nie zraziła! a te z mięskiem to już wogole mistrzostwo świata żeby zjadła!

Kamila to super że już prawie wszytko gotowe, czuć że impreza tuż, tuż 🙂 a którą sukienkę wybrałaś ta białą????
Ja daję witaminke Juvit D3 jedną kropelkę dziennie (czasami mi się zdarzy zapomnieć) i jeszcze doktorka mi przepisała cebion multi ale jej tego nie daję bo śmierdzi i kwaśne i Amelka nie chce tego połknąć!
A u mnie właśnie na odwrót Amelka częściej chce jeść chyba przez te ząbki i ja mam nawał mleka jak śpi dłużej i z 3-4 godziny nie je to mało mi piersi nie rozerwie i jak zacznie ciągnąć i puści to tryska mlekiem na wszystkie strony 🙂 Ja to chyba będę karmiła do 5 lat:P:P albo do następnej ciąży :P:P:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aleksandra - to nie zeby ;p. Po prostu to juz duza panna i moje mleko nie jest juz az tak wartosciowe, zeby ona sie tym najdala jak byla malutka 🙂. Mleka mam malo odkad Ada mi noce przesypia, w nocy nie karmie i mi sie to przestawilo ;/ i w nocy mam wrazenie ze wogle mi nie pordukuja mlea bo rano mam takie same flaki jak kladalam sie spac :/ w dzien tez malo cyca chce, bo albo sie kaszka naje, albo zupka, a cyca bierze tylko jak chce spac, albo popic po zupce :/

Olu- wzielam ta taka marszczona 🙂 zaraz pokaze, jak to wyglada z porzadnym stanikiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.
My po weselu- było bardzo fajnie.Alek grzecznie się "pobawił" i gdzieś ok 20 zawiozłam go do domu, nakarmiłam i spał do północy. Później chrzestnemu się rozwył,ale on sobie poradził i tak zasnął,że spał do 6stej (bez jedzenia...) 😁 Dla mnie zostawienie dziecka z moim bratem było dosyc hardcorowe,bo tam gdzie było wesele nie ma zasięgu. Raz pozwolili mi zadzwonić ze stacjonarnego,no ale nie bede latać co 2 godz do telefonu. Żeby złapać zasięg musiałabym odjechac samochodem 3- 4 km 😮 i tez bałam sie dzwonic żeby małego mu nie obudzić.Bardziej bałam się,że gdyby coś się działo to Szymon nie będzie mógł się ze mną skontaktować.
wrocilismy o 6stej a Alek przywitał nas mega usmiechem.Dałam butlę,smoka,wziełam miedzy nas i nie miał wyjscia- zasnął. pospał chwilę i teraz juz mi znowu zasnął,wiec ide korzystać bo padam na ryjek... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...