Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
🙂
buty śliczne ale wg mnie na tą chwilę szkoda kasy, poczekam aż Emilka zacznie stawiać pierwsze kroki 🙂 my używamy tzw. skarpeto-kapci 🙂
Kamila my tez używamy Xlandera XA 2011 i jesteśmy bardzo zadowoleni 🙂 🙂
właśnie chyba czas na pierwszy kubek 🙂
jeśli chodzi o gryzak do podawania pokarmu to moja siostra miała z firmy Nuby, w zestawie miała kilka siateczek na wymianę, była zadowolona, a u nas w sklepach są tylko z canpola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witajcie. Wczoraj widzialam, ze dolaczyla do nas nowa mama, milo nam jak nas bedzie wiecej, szczegolnie, ze duzo dziewczyn przestalo pisac.
Monia bardzo ci wspolczuje, ale zachowanie twego meza to nie tlumacz tym, ze to arab. To taki typ faceta. Co do wakacji, rozumiem Twoja mame, ze nie chce jechac, nie chce byc swiadkiem waszych klotni. Szczegolnie, ze jak bedziecie tam rozmawiac z wszystkimi? Jak twoj maz nie bedzie wam tlumaczyc co wszyscy mowia to po 2 dniach taka wizyta bedzie meczaca. Widze to samo po mojej siostrze, jak jedzie do rodziny a oni mimo, ze uczyli sie jezyka maja problem z dogadaniem sie, to po 1 h staje sie takie tlumaczenie wszystkiego meczace, dla obydwu stron.
Ja mam buciki w spadku ale Riccardo nie chce miec ich na nozkach. Bardzo sie zlosci. Mam lekkie, jak kapcie, drugie twarde ecco i nic zlosci sie okropnie jak ma buty na nogach.
Riccardo sam nakreca telefon, ktory dostal za pierwszysm razem myslalam, ze mu sie to przez przypadek udalo, okazalo sie, ze nie, rozpracowal telefon i odkurzacz do perfekcji. Najlepiej bo wczoraj zobaczylam, ze umie odpinac zapinke, na ktorej ma gryzaczek. Bystrol popatrzyl jak ja to robie. Kilka razy jak widzialam, ja odpieta myslalam, ze to ja zle zapielam. Ok spadam to sie drze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agnes my tez uzywamy skarpeto kapci :P sa cieplutkie 🙂 a Adusia dostała od babci takie, co jeszcze piszcza 😉) na fb jest zdjecie w wozku z nimi :P
te sa mega 🤪 🤪
http://allegro.pl/buciki-mama-tata-zwierzaki-6-12-skarpetki-gratis-i2636584127.html

a widziałyscie te spodenki? 😁D super sa! szkoda, ze najmniejszy rozmiar to 92 😞( http://allegro.pl/super-gacie-smieszne-spodnie-uszy-hit-w-uk-r90-i2642949877.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!! no mi też te buciki jakoś bardzo się nie podobają ale tutaj nie chodzi o wygląd tylko o wygodę i zdrowie Amelki nóżek i dlatego na nie się zdecydowałam bo dużo o nich czytałam i był tez program w dzień dobry tvn wiec dlatego je kupiłam, a cieple to na pewno nie sa bonie sa ocieplane one sa typowo do chodzenia a Amelka już chce chodzić jak nie wiem wiec cos jej trzeba. A cieplejsze na jesień ma takie saszki dwie pary wiec na spacery będą takie 😉 🙂 (podobne do tych co Tynka wkleiła tylko nie oryginalne i nie za taką kase 🙂)

no niestety Kamila to jest minus xlanderka że się nie przekłada ja mam ten sam model i wkurza mnie jescze ta barierka bo jest na wysokości Amelki oczu:/:/ zresztą ona w wózku praktycznie w ogóle nie jeździ więc się nie przejmuje zbytnio!! 🙂

Aha wczoraj Amelka nauczyła sie bic brawo słodko to wygląda 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam dziewuszki 🙂
U nas w nocy 2 pobudki o 00:30 i o 4:51 🙂
Ja teraz małemu daję 3 razy dziennie kaszę mleczno-ryżową i obiadek i cycuś w między czasie.
Zastanawiam się nam przejściem na mm bo Gabiś je tylko i wyłącznie cyca 2 razy dziennie i w nocy.Szkoda trochę ale może po mm będzie lepiej spał.
Ja widziałam fajne buty na małego w BOTI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale naskrobałyście 😆 aż miło 😉
Te nasze dzieciaczki są cudowne 😆 Ola ćwicz nadal te rrrr to już nie będzie miał problemu z wymową 😆 brzmi to przesłodko 😆
Amelka może już na koncercik śmigać 😆
Ciekawe kiedy Riccardo do narzeczonej zadzwoni 😁
Jeśli o buty chodzi to uważam, że do chodzenia warto inwestować w zdrowe obuwie. Do wózeczka buty które wkleiła Kamila są super 😆 a cena jeszcze fajniejsza 😆
Moja papuga wczoraj 3 razy powtórzyła za królikiem A B C 😆 a dziś mamy już papa opanowane 😆
No nie mogę ludzie kupuję te rękawice do wózka 🤪
Malwina daj proszę jeszcze raz link do śpiworka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Riccardo na pewno by zadzwonil do Haneczki ale nie zna nr tel.
Mialam pytac myjecie juz zabki?
Moja siostra wczoraj byla u dentyski w Pl. Corcia do 2,5 roku pila w nocy mleko. Okazalo sie, ze ma zabki wszystkie zdrowe. Stomatolog powiedziala, ze nie ma znaczenia, czy zabki sie myje czy nie tuz po jedzeniu. Chodzi mi o mleczaki. Ponoc duzo zalezy od sklonnosci genetycznych? Nie wiem ile w tym prawdy.
Wczoraj Riccardo myl pierwszy raz zabki i mial z tego niezla zabawe.
Szok. Patrze a synek wspina sie na szafkach i chce siegnac telewizora. Pudla plastikowe takie skrzynie sunie przed soba. Cwaniak jak on to robi. Koncze bo mi zaraz zabierze sie za firaniki. Dobrze, ze poszlam po niego on na te skrzynie wchodzi. Jak go wkladam do kojca to 15 minut posiedzi i sie drze nie chce tam siedziec. 😉
Aleksandra fajnie twoj synek wypowiada rrr, ponoc dzieci maja najwiekszy problem z literka r.
Malwina a ty ten spiworek kupujesz bo nie chcesz nakladac kombinezonku? czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do butów jeszcze...zgsdzam się z Olcią na butach nie ma co oszczędzać, ale dla dziecka stawiającego pierwsze kroki to chyba najlepiej na boso lub w skarpetkach, dopiero jak zacznie pewnie stawić kroki to czas na buty, u nas to pewnie będzie po 12-stym miesiącu 😜 jak Emilka wda się w siostrę to zacznie chodzić w wieku 14 miesięcy 🙂 😜
brawo dla Szymka 🙂
Riccardo też mały bystrzacha 🙂
my nie mamy tyle czasu na "naukę" Emilki 😉

jeśli chodzi o zęby to my przemywany dziąsła gazikiem 🙂 u nas stomatolodzy każą! myć, i wydaje mi się że słusznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnes nie wiem czy w rozwoju chodzi o jakąkolwiek nauke, ja jestem z dzieckiem cały czas pokazuje różności, ale on jak sam czegoś nie chce zrobić to nie zrobi i koniec, nie wiem jakbym sie starała on robi rzeczy w soim czasie. Zaczynam się poddawać z nauką raczkowania, nie ucze go żeby nadgonił dzieci ale dlatego ze Miś więcej oracuje lewą stroną, prawą też ale mniej, rehabilitantka stwierdziła że faktycznie tak jest a jak bedzie raczkował to ciężar ciała bedzie się rozkładał równomiernie. Za tydz idę na urg bioder do specjalistki która jestt ponoć w moim mieście specem więc jej wypytam jak to jest z tym raczkowaniem i rozwojem.
Malwina a ten śpiworek pasuje do Twojego wózka? podoba mi się, nie bede musiała inwestować w super kombinezon, ani ciepły kocyk, powinien wystarczyć taki śpiworek.
Monia jeśli zamierzacie być razem któreś z Was powinno trochę poluzować bo z tego co piszesz obydwoje jesteście dość ehm ze tak powiem - wybuchowi 😉

rzeczywiście naskrobałyście dość dużó

Witam nową mamusię, chętnie poczytam jak u Was mineło 7 pierwszych miesięcy. Mam nadzieje ze bedziesz się często udzielała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malwina jak Amelka by mi się budziła tylko dwa razy to bym była w siódmym niebie 🙂 🙂 🙂 a tą kaszkę to dajesz z butli czy łyżeczką????
Oj to Hania zdolniacha, Amelka nie powtarza jeszcze nic właśnie sobie myślałam że ona fizycznie idzie jak burza i wszyscy sa w szoku to pewnie z mową będzie wolniej ale co tam 🙂 🙂 ja właśnie jak zobaczyłam Ewki film jak Hania bije brawo to zaczęłam Amelke uczyć i załapała wczoraj 😉 Potrafi jeszcze pokazać gdzie jest lampa no i tyle póki co zdolności 🙂 Teraz chyba przejdziemy też do papa 🙂 🙂
Agnes Amelka tez w kojcu15 minut to jest max od razu staje chwilkę pogryzie poręcz i jak się znudzi to od razu ryk najbardziej lubi na dole bo jest otwarta przestrzeń i wszędzie może raczkować tylko ja nic nie zrobię bo ciągle się po czymś spina:/:/ i coraz intensywniej szukam jakiegoś taniego używanego chodzika bo na nowy mi szkoda kasy bo niestety w tym miesiącu już nie dostanę żadnych pieniędzy:/
Agnes1978 dokładnie najlepiej maluszkowi na bosaka i Amelka po domku śmiga na bosaka albo w skarpetkach a ABSem bo po panelach się ślizga, kupiłam jej tez nakolanniki z ABSem do raczkowania i osiąga prędkości jak Kubica 🙂 🙂 🙂 Ale już coraz lepiej jej to idzie i myślę że ona na pewno będzie przed roczkiem chodziła dlatego kupiłam już buciki 🙂
A co do ząbków to my czyścimy tą silikonowa nakładką na palec i w czasie kąpiel i gazikiem namoczonym w przegotowanej wodzie.

My tez mamy śpiworek do wózka nawet dwa jeden był z sankami razem i też jest uniwersalny do wózka i fotelika samochodowego może być a drugi był z wózkiem ale czy nam się którykolwiek przyda to się okaże bo jak Amelka nie polubi jeździź to nic nam ze śpiworków na 5 minut:/:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co szukam właśnie tych gryzaków z siateczka i natrafiłam na takie coś http://allegro.pl/nuby-miekki-pojemnik-z-lyzeczka-do-karmienia-7648-i2607267346.html hmm..może z tego Amelka by piła (jadła) mleko tylko sama nie wiem czy kupować kolejna butelkę bo stoi w domu już 5 różnych i dalej nic:/ miałyście któraś coś takiego???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ola straszne dziwactwo ale może zadziała 😆
Kamila ty to musisz mieć wzmożoną uwagę przy swojej córci. Mam nadzieję, że nie boli mocno 🥴
słyszałyście o tym 😉 http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,title,Afganistan-dziewczynka-uratowana-przez-polskich-zolnierzy-znalazla-nowa-rodzine,wid,14965662,wiadomosc.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny!
rzadko sie odzywam ale staram sie poczytywac was
u nas ok mielismy malego wirusa maly nie chcial jesc w ogole mlleczka wiec karmilam go kaszkami, owocami i obiadkami, co pierdnal to byla kupa i jakas wysypka na brzuszku i goraczka. lekarz tutaj to zawsze tak mowia ze to normalne i zniknelo po 1,5 tyg.. teraz wcina mleczko tylko na noc i w nocy 2 lub 3 razy. uwielbia herbatniki z nestle moczone w herbatce. jogurciki tez wcina. ogolnie mamy dwie dolne jedyneczki a w kolejce stoja dwie gorne jedyneczki. fajnie wyglada ten moj zebal maly jak sie smieje. i szleje w chodziku jak sprinter wszedzie go pelno.
witam nowa mamusie 🙂 my mamy buciki z nike i zakaldamy je jak chodzimy na spacerki aby w nozki nie bylo zimno.a na zime to sie zobaczy.
Monia wspolczuje i wiem co przezywasz... teraz nie pracuje juz tak duzo wiec moze w koncu spotkamy sie na kawie i pouzalamy nad swoim losem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej !
dziewczyny przyszedł mi dzisiaj ten gryzaczek.Normalnie rewelacja !! Dałam Alkowi pół brzoskwini i zjadł wszystko.Oczywiście cały umorusany,ale widzę że szczęśliwy 🙂)
O to fotorelacja- w trakcie 😁


nie mialam przekonaia do tego,ale uważam że tych 20 zł nie można było lepiej wydać ! 😎
No i przed chwilką położyłam go spać do łóżeczka,zasłoniłam zasłony i sam zasnął. Nie chcę jeszcze zbyt szybko się podniecać,ale .... chyba moje dziecko samo nauczyło się zasypiać i oszczędziło Matce wiele stresu.
Nic, zamiast paść i odpoczywać to idę coś sprzątać- jutro mam już pierwszy zjazd. Nie mogę się doczekać,bo stęskniłam się za znajomymi. Jakby nie było IVty rok już razem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też kupiłam ten gryzak ale dzisiaj dopiero więc przyjdzie po weekendzie ale juz się nie mogę doczekać 🙂 A ta brzoskwinie to świeża dawałaś prawda???
Aha noi przed chwilką byłyśmy z Amelką po chodzik i tak zapiernicza w nim że szok ja za nią nie nadążam 🙂 🙂 Ale postanowiłam że max 20 minut w nim będzie żeby nie przeciążyć nóżek ani kręgosłupka!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/gryzaczek-do-zywnosci-nikidom-genialny-i2605939433.html
tak,dawałam swieżą brzoskwinię,bez skórki. Troche ją rozgniotłam przed włożeniem i napchałam tam tak "na chama" i zjadł wszystko. A z jakim namaszczeniem ją jadł 😁 10 minut się tym bawił i miałam tyle spokoju 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...