Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Badac w ciazy mozna karmic piersia, o ile nigdy nie było poronień ani wczesniejszego porodu 🙂 z tym, ze to jest duzo obciazenie dla organizmu bo wszystkie skladkniki odzywcze ida wpierw do brzuszka, potem do mleka, a na koniec do organizmu kobiety.
Monia, jak dajesz danonki i monte to tym samymd ajesz i jogurt naturalny :P to wszystko jest na jego bazie 🙂 u nas Adusia tez je kanpeczki z szynewczka, serka zoltego jeszcze nied awałam :P
dzis na sniadanie malo cos zjadła 😞 1/3 duzego slika deresku mlecznego + 3 biszkopty i pol banana :/ i wiecej nie chce jesc!
Ricci to prawdziwy facet 😉) musi sobie zjesc 😁DD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
jogurt naturalny jest 100 razy zdrwoszy i lepszy niz te danonnki itd 🙂 wprowadznaie nabialy zaleca sie od naturalnego jogurtu typu np grecki 🙂 bo nie zawiera roznych barwniokow etc u mnie np ADa nie moze jesc danonkow bo ma uczULenie NA ktorys ze skladnikow, a od jogurtu naturalnego nic jej nie jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas noc oki 🙂
Buraczkową już ugotowałam i mam wolne 🙂
Później skiknę z ukochanym na miasto...
Masakra od piątku mają być śnieżyce i zamiecie 😞
Mój mały wczoraj drugi raz zrobił kupę na muszlę,podtrzymuję go i wtedy szybciej robi kupkę bo ostatnio ma z tym problem.Cieszę się,że się nie boi.
Gabryś je danonki,monte i danio 🙂
A z owoców najlepiej mu smakuję banan i liczi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny to z czego to mleko mm dawać jak nie z butli kubka?jakoś sobie tego nie wyobrażam mój NIKOŚ pije tylko z butli mleko a soczki mu daje z kubka niekapka pije pieknie.Nikodem robi na nocnik od 3 miesięc rano wstaje odrazu na nocnik kupka i siku i po zrobieniu zaglada czy jest 🙂 teraz śpi a ja chwila dla siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja Gabrysiowi daję czasami picie z niekapka i ładnie piję tylko trochę się denerwuję bo mamy niekapek z NUKA i zasysa się mocno 😞
Czasami jak widzi,że my pijemy z kubka otwiera buzię i próbowałam dawać mu picie ze szklanki i też ładnie pije.
Milena mi wydaję się,że najlepiej dawać z tego z czego dziecku jest wygodnie 🙂Nie ma co fisiować jeśli ładnie piję z niekapka to po co mu zmieniać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Kurcze czytam Aga ile Riccardo je i nie mogę wyjść ze zdziwienia. 🤔 Według mnie trochę dużo jak na noc,ciągle to mleko i herbatka. Nie boisz się o jego zęby ? Ja się naczytałam o tej próchnicy i szczerze mówiąc boję się tego jak diabli. Od wczoraj wzięliśmy się za oduczanie Alka od jedzenia w nocy.Chciałabym żeby przesypiał już całe noce przynajmniej bez mm.Zamiast mleka zrobiłam mu ciepłą,słabiutką zioła rumianku (takie z torebki dla dorosłych) żeby były bez cukru,jakieś 200 ml bo szykowałam się na bunt...ale Niunio spisał się świetnie i po wypiciu 50 ml dał sobie spokój i smacznie spał do rana. U nas zazwyczaj jest cały serwis w nocy czyli butla+ pampers. Oczywiście Aga twoja sprawa,ale w sytuacji gdy jesteś w ciąży to łatwiej byłoby Ci teraz oduczać powoli Riccarda jedzenia w nocy albo chociaż takiej ilości. To raczej głód nie jest tylko zły nawyk,bo rozumiem dziecko na piersi albo w dzień,bo się rusza. Teraz to chyba prawie nie śpicie,cała noc pod Riccarda a jak urodzi się kolejny maluch,o matko... to ty kobieto się wykończysz ! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja mam nadzieje, ze Ada pojdzie we mnie jesli chodzi o kosci i zeby. Mam tak mocne i twarde ze szok, a Ada uwielbie czekolade :P i zawsze cos ode mnie dostanie, ale zabki jej myje 🙂 wiec sie nie boje ;p. Kiedys chcialam sobie noge zlamamac , moczylam ja w occie chyba ze 4 godziny i wystarczy lekko sie uderzyc i juz polamana ;p. na mnie nie zadzialalo :PP a na kazdego go znam to dzialalo ;d. jak bylam potracona przez samochod i przelecialam nad dachem tez nic sobie nie zlamalam 😮 😮
wlasnie ogryzla kawal z pilki takiej gumowo-piankowej ;xxx zjadla dzis ze mna fasolke po bretonsku ;pp tj zjadla 3 fasolki i pol kromki chleba moczonej w tym sosie ;d pycha 😁

to super Justyna, ze Alek nie protestowal 🙂 ja na szczescie nie mam takich problemow 🙂
Ada nawet jeszcze nie ucze nocnika, za malo kumata jest ;p.
Dzis chcialam ja nauczuc " Jak masz na imie? -Ada" to gada non stop 'tata'
- NAzywasz sie ADa
- TATAAA
- ADa-
-Tataaaaaaaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No właśnie mnie trochę dziwi to,że Rici tyle je w nocy.Mój mały je tak około 21-22 mleko a w nocy jak się budzi pije soczek albo wodę.A później dopiero około 9:30-10 kromkę chleba.
To fajne Kamila miałaś pomysły 😆 w życiu bym nie wpadła na pomysł zeby połamać sobie nogę 🙂
Smakowała Adzie fasolka?
Mój Gabryś bardzo lubi kapustę kiszoną ale tylko ją cmoka,jakoś boję się dać mu trochę.
Nasz mały miał telefon do zabawy jakiś taki stary no właśnie miał bo zabrałam mu wczoraj jak odgryzł 2 klawisze i memlał je językiem.Strachu sie najadłam,że hoho.
Nie no ja nie to,że uczę załatwiania się na nocnik ale jak Gabryś ma problem z kupą to jak ma nóżki przy brzuszku i go nadtrzymuję to jest mu lepiej.
My dzisiaj uczyliśmy Gabrysia robić tak tak główką,my do niego tak tak a on nie nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas wg tych wszystkich schematów żywienia to dzieci w tym wieku powinny jeść około trzech posików mlecznych dziennie 🙂 ale wiadomo co kraj to obyczaj 🙂 😉 każda mama robi jak uważa dlatego nie za bardzo chciałam się wypowiadać na temat karmienia Ricciego 🙂 ale fakt mleka to on pije duużo 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie co znalazłam http://babyledweaning.pl/start/przygotowania.html
Nawet nie wiedziałam,że takie postępowanie ma jakąś fachową nazwę 😉
Monia może Ty zamiast wmuszać Azizka do jedzenia papek,dawaj mu kawałki na talerzu?
No właśnie aga, ja też raczej staram się trzymać tego schematu i dawać Alkowi max. 3 razy dziennie mleko/kaszkę. Dzisiaj Młody dostał bułkę delikatnie posmarowaną nutellą,wcinał z takim namaszczeniem 😁 Śmiać mi się chciało z niego hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj Ewa prawdziwa uczta dla cialaa 😁 truskawki sledzie i cola- powodzenia 🙃 🙃 🙃 ale w ciaazy dozwolone jest kazde menu :P
Wlasnie pisze zeby napisac, ze karmie Azizka co 4 godziny rowne i jest to strzal w dziesiatke!
8- moje mleko i troszeczke chlebka z dzemikiem
12- mleeczny deserek vaniliowy, 2 kubeczki!!!!
w miedzyczasie troche ciastek i owocka kawaleczek
16.- obiadek-calyyyy no troszke na dnie zostalo 🙃
20- 180 mm i jeden danonek :P

jeszcze o 22 sprobuje dac troszke mm zobaczymy :P

Ricci duzo je ale to tez duzy chlopak Aga pisalas chyba ze ma cos ponad 90 cm?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam mamuski ,dawno mnie nie bylo i takie nowosci!!!!!!!!!!
Ewa i aga w ciazy??!!!!!!!!!
monia i ania na zakrecie zyciowym . wspolczuje dziewczyny i trzymam za was i dzieci kciuki ,u nas tez nie za dobrze ,ale jeszcze razem

czytam o waszych dzieciakach i uwazam ze moje to chyba ciut za malo samodzielne 😉 chodzi ,biega tanczy ale w nocy ciagle sie budzi i co jedzenie to popijane mlekiem ,od jutra chleb w garsc i kakao do popicia 🙂
chyba go troszke za bardzo rozpieszczalam ,
piekne te wasze dzieciaczki !!!!!!!!! takie duze!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze Monia nadziwić się nie mogę tego mleka u Azizka Amelka nie tknie butelki próbowałam z jej ulubionym soczkiem ale tak myślę może by mm dać do niekapka hmm.. sama nie wiem czy kupować czy zbędny wydatek. Poczekam jeszcze trochę jak się sytuacja z nianią rozwinie bo wtedy będzie jadła tylko w nocy cyca to może się szybciej oduczy no sama nie wiem... :/ A jak u was Monia noc minęła??

Ewka no to smacznego 🙂 🙂 🙂 a truskawki o tej porze roku to chyba nie są za dobre nie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olcia u nas noc zajebiaszcza bo Aziz obudzil sie o 3 🙃 🙃 🙃 i niestety ale daloam moje mleko bo myslalam ze eksploduj mmi cycki to samo o 7 rano zrobilam (bo tyle przespal :silly 🙂 aha i jeszcze dodam ze o 3 rano Azzizkowi sie spac odechcialo i zrobil kupsztala :P
Olcia przeglodz Amelke tzn nwet na sekundke nie dawaj cyca od rana! moze sprobuj jak ja rowno co 4 godziny i nic poza tym jak nie zje to niech je dopiero za kolejne 4 godziny no nie wiem u nas to poskutkowalo.
Evelia fajnie ze zajrzalas Marcel to Dzikusek Slodki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia,ja mam zawsze przygotowaną w szklance przegotowaną,ostudzoną wodę a w czajniku takiej surowej trochę.Gdy Alek się domaga jeść/pić to idę włączam czajnik,po zagotowaniu trochę wlewam gorącej do butli a resztę uzupełniam na oko tą zimną. Ta przegotowana ostudzona woda nie raz ratuje życie jak trzeba szybko ostudzić wodę na mleko 😉 I tak nam weszło to w nawyk,że tylko jak nastawiam czajnik wody to po zagotowaniu odlewam do tej szklanki. Nie jestem przekonana do robienia mleka wcześniej i trzymania w termosie,rozwijają się przecież bakterie i nie wierzę by przez parę godzin w cieple mleku nic się nie stało...Prędzej trzymanie ciepłej wody w termosie i dosypywanie na świeżo przed podaniem.
Mój Dzik dzisiaj spisał się rewelacyjnie,poszedł spać o 20,około 1 w nocy zaczął się kręcić to wzięłam go do nas,zrobiłam bardzo słabej herbatki i przewinęłam bo był mega zalany. Wypil tylko 30 ml i sam się odwrócił,zasnął. Czyli nie był wcale głodny. A przecież codziennie budził się o tej samej porze tj, 24-1 i nam marudził w nocy,więc z przyzwyczajenia szła butla,ale jak widać nie był to glód tylko przyzwyczajenie. U nas idzie fajny podział ról w nocy,bo ja wstaję robię herbatę(wczesniej mleko) pozniej kładę Alka między nas w łóżku,Tomek mu podaje pić a ja w tym czasie młodego przewijam i gdy skońćzę to po prostu zasypiam obok a Tatuś dalej w użytku ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka jak pisalam wczesniej Riccardo od 3-ch miesiecy ma juz 6 zebow. Bylismy u dentysty i powiedzial, ze wszystko jest ok. Do 1 roku zycia moge spokojnie podawac mleko w nocy. Moja siostra blizniaczka podawala corci do 2-go roku mleko w nocy i corcia nie ma prochnicy. Jej zeby sa nawet lepsze od innych dzieci. Dentysta powiedzial, ze to wszystko zalezy od genow. Niestety Riccardo jest duzym chlpcem, duzo je i czesto. Wiem, ze powinnam go odzwyczajac ale jak dziecko placze i chce pic mleczko to jeszcze do 1-go roku bede mu tak dawac. A nawet jak sie nie odzwyczai to rok sie przemecze. W koncu to moj skarb najukochanszy. 🙂 🙂 🙂
Agnes78 ja nawet nie wiem jakie tu sa zwyczaje, wiec dziwi sie ze co chwile ktos pisze co kraj to obyczaj. A moze co chata to zwyczaj? 😉 😉 😉
Widze Konefka, ze masz zachcianki. Mi jeszcze nic nie jest.
A mleko w nocy to robie jak Ricci sie przebudzi. Wode wczesniej gotuje i stoi w butelce, wieksza ilosc w dzbanku. I jak sie przebudzi wrzucam proszek. Woda ma zawsze temperature pokojowa. Kiedys chcialam mu podac cieplejsze to nie chcial.
Evelcia fajnie, ze sie odzywasz i wszystko w porzadku.
Olcia ja mam 3 niekapki i Ricci nie kapuje, jak ma pic. Kupilam zwykly malutki kubeczek plastikowy i z niego chetnie pije. Nalewam mu troszke i przytrzymuje, i jak sie skonczy znowu dolewam, on patrzy, i znow pije.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...