Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dziewczyny wszystkie jestesce dzielne! przeciez co sie nie robi dlanaszych szkrabow! Marta podziwiam! ja siedze w domu z trojka i nie wiem w co rece wlozyc co prawda mam prace dodatkowa bo sprzedaje na allegro i moze przez to nie moge sie wyrobic ale jakis dodatkowy grosz zawsze z tego jest! a 3 dzieciaczkow ciagnie oj ciagnie po kieszeni! ale nie zaminilabym swojej sytuacji za nic w swiecie. jest ciezko ale jak narazie dajemy rade..sa ludzie co maja gorzej 😞
dzisiaj mnie trzepie nerwowka nie wiem czemu jakas podenerwowana jestem i wkurza mnie to bo dzieci obrywaja 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zaradna nie wiem, może, daję radę, może to faktycznie kwestia wprawy. Ja chyba tez mam to w genach. Robię tysiąc rzeczy w ciągu dnia, jak moja mama.
A do pracy już chciałam. 4 lata w domu to już dla mnie za dużo. Trzeba się ruszyć, bo inaczej sfiksuję. Kasy nam nie brakuje, jest normalnie. Dzieci faktycznie szarpią po kieszeni, a im większe tym bardziej to czuć. Przy mojej pensji wpadnie dodatkowo 1500lirów, czyli prawie 3tys.zl.
A dzieci bardzo kocham. Nie uważam żeby im czegoś brakowało, bo ja pracuję. Jest czas kiedy jest zabawa, więc ten czas spędzają sobie w swoim towarzystwie, mamusi do szczęścia im nie potrzeba. Oboje świata poza sobą nie widzą. No i jest też czas kiedy nalezy je wypuścić do świata. Teraz chodzą na pół dnia do przedszkola/żłobka. U Natalii widać dużą różnicę, przede wszystkim w języku. A Daniel jest tak przyzwyczajony do niej, że jak ten pierwszy miesiąc Natalia chodziła do przedszkola, a on zostawał w domu ze mną to non stop jęczał, spokój był jak ją przywoziłam do domu. Teraz i on chodzi do dzieci, więc jest ok.
Ja sama byłam wiecznie przy mamusi nogawce, ciężej mi było później zaklimatyzować się wszedzie, aż do studiów przeżywałam każde nowe szkoły, wyjazdy. Swoim dzieciom daję więcej swobody, może wtedy będą mniej trzęsły majtkami, bo mamusia daleko.
Poza tym przy Natalii bardziej przeżywałam wszystko, o daniu jej ciotce (bo jest mi bliższa niż teściówka) nawet na godzinę nie było mowy, o przedszkolu nie wspomnę. Przeświadczenie, że matka wie i zrobi najlepiej. Długo tak miałam...to chyba też trochę zaborczość. Przy Danielu już trochę odpuściłam. Choć nie powiem, że jutro minie tydzień jak go oddaje do żłobka i wcale nie jest mi lżej. No ale tak musi być.
Jak zwykle elaborat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny !
Widzę,że jest co nadrabiać= SUPER ! 🙂
u nas po staremu- Tomek na wyjeździe,ja do pracy,po pracy z Alkiem i jak go uśpię dopiero chwila na naukę.Teraz niby to ogląda bajkę,ale trzyma mnie za leginsy (żebym mu przypadkiem nie uciekła... 🥴 😮 )
Rozmowa o prezentach na czasie. Moi Teściowie uparli się,że kupią Alkowi rowerek albo taki odpychacz. Ja mam sama zdecydować. Wydaje mi się,że obie te opcje są obecnie bez sensu. Na wakacje Alek będzie miał 1,5 roku i na bank nie opanuje jeszcze ani odpychania od podłogi (żeby tam dosięgnął chociaż...) ani pedałowania. Bezsens. Tłumaczę im,ale niby twierdzą,że decyzja należy do mnie ale mają wielkie parcie na takie coś. Myślę,że lepiej coś takiego kupić na 2 latka,wtedy będzie miał z tego użytek,teraz raczej nie...
Dzisiaj przyszły nam sanki,pierwszy test zaliczony pozytywnie.Alek wniebowzięty ciągle tylko krzyczał "ooooo łoooo aaaa" 😁 Pchałam te sanki i lałam ze śmiechu 😆
Ewcia wszystkiego dobrego na dalsze lata 😘 Osobiście wolę śluby w lecie,ale jeśli pogoda jest typowo zimowo to sesja w takich przypadkach jest prześliczna ☺️
Monia CIERPLIWOŚCI i wytrwałosci !!!!!!!!!!!! Kobieto częściej tę melisę pij.
Ja z kolei po grypie mam problemy z zsercem,uciska klatka,duszności miewam. Byłąm wieczorem u lekarza,zrobili ekg niby ok ale dostałam leki uspakajające... Podobno to przez sesję...być może,bo jest wyjątkowo stresująca dla mnie,ale bez przesady....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No mezowi wcale nie lepiej, bo pojechalam do niego i pattrze a tam kolejny guz z drugiej strony szyi, nie przyznal sie, mowic juz mu ciezko ja pierdziele a oni dalej nie wiedza co mu jest!!!!
do dupy, dzieki Bogu ze Azizek jest zdrowy (odpukac!)
Ewa sesja prze-za-je-bista!!! uwielbiam kocha ubostwiam zime i zazdroszcze Wam takiej superanckiej sesji!
Tynka sanek tez zazdroscimy my nie kupowalismy bo miala sie juz zima skonczyc poza tym snieg tutaj to rzadkosc i nikt sie nie spodziewal ze na tak dlugi okres czasu zawita. U nas juz zniknal cco mnie bardzo smuci ale za to w pracy cieplej bedzie :P i nie pamietam juz
aha okres milam ostatnio i tez ze mnie lecialo jak nie wiem, co godzine !!! tampony wymienialam myslalam ze sie wykrwawwie 😮 mam nadzieje ze to byl 😮pierwszy taki okropny i ostatni!do
Tynka uwazaj bo nie ma nic bardziej groZnego i zdradliwego jak przechodzona grypa! mozna nawet zapalenia miesnia sercowego dostac!
dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja pıerdziuuuu normalnie jutro te p...* przyjeżdzają. Zapowiadała się tylko teściowa na przyszły tydzień, a jutro to przyszły tydzień, a przyjeżdzają obydwie, ta psychiczna szwagierka. Jeszcze wujek na dokładkę. Tyłków im się nie chciało sadzac do autobusu, to namówiły wujka pewnie, żeby je przywiózł, no co za chora rodzinka.
Już dzisiaj nie prasowałam, zostawiłam teściowej. Zobaczymy czy złapie za żelazko. Jeszcze jedno pranie zrobiłam przed chwilą. Prasowanie zostawie w gościnnym, co by widziała jedna z drugą. No i szwagierka jak zwykle pewnie na diecie. Zrobiłam zatem barszczyk z ziemniakami, a ona zup z ziemniakami nie jada, teściowa pewnie też nie. A na drugie pulpety w sosie pomidorowym z ryżem hłe hłe, ryżu też nie jadają za bardzo, ani sosu 🤪 Oczywiście obiadek robiłam pod dzieci, a nie pod gości 🤪
A co, będą wiały aż się będzie krzyło 🙃

Oj Monia biedna Ty. Współczuję naprawdę. Mój dureń dzisiaj narzekał, że go w piersiach boli i oddychać nie może 🤢 wpuściłam jednym uchem wypuściłam drugim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta madra z Ciebie kobietka.
Monia trzymamy kciuki by ci sie wszystko dobrze poukladalo. Zdrowia dla meza.
Moj wczoraj tez sie zle czul, ale wzial jakis napoj wzmacniajacy. Wygonilam go do drugiej sypialni. Wkurza mnie w pracy u niego grzeja do 25 stopni. Na dworze tylko 2 stopnie. Do domu wraca u nas jak jest 22 to ja juz w krotkim rekawku chodze. A mlody jak biega to zgrzany. A trabia by nie przegrzewac dzieci. Maz jak wraca z pracy mowi, ze zimno.
U nas tez zero sniegu. Tez wam go zazdroszcze ja uwielbiam snieg.
Tynka sesja jest co pol roku i ty sie tak stesujesz? to ty kobieto do konca studiow sie wykonczysz psychicznie. Daj troche na luz. Nie musisz byc perfekcyjna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta dobre masz podejście to teściowej i gości hahaha 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Monia kurcze oby wszystko było dobrze trzymaj się kobitko i dasz rade sama z Azizkiem masz już wprawę 😉 No i super że z praca oki jednak jakieś ludzkie odruchy i zachowania mają 😉
Ja tez lubię ta zmianę na rano bo w prawdzie muszę wstać po 5 ale po 14 w domu i do wieczora dłuuużo czasu na zabawy a Amelka co dzień to fajniejsza i coś nowego umie i biega już po całym domu normalnie jak poszłam do tej pracy to inaczej na nią patrzę i bardziej doceniam każda chwilę 🙂
Tynka my mamy taki odpychacz ale z pchaczem 2w1 Amelka dostała na mikołaja i jak o coś takiego chodzi to powiem Ci że ona już się umie odpychać nóżkami sama i śmiga po domu 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja wczoraj napisalam list i oczywiscie rozlaczylo mi internet 😠
Ewka kolejnych licznych lat e zdrowiu i milosci 😘
Monia kroczek do kroczka i wyjdziecie na prosta 🙂
ja wczoraj zrobilam fryzure Misiowi, grzywe obcielam, chce zeby mial dluzsze wloski
Marta podoba mi sie Twoje obecne podejscie, ja tez musze sie zabrac za siebie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sekret przespanej nocy Amelki tkwi hmm.. sama nie wiem gdzie no ale chyba w tym odstawieniu cycka dwa tygodnie temu w nocy z czwartku na piątek dostała ostatni raz koło 5 nad ranem bo się ugięłam ale później już nic aż do dnia dzisiejszego i na początku się budziła po 4-5 razy ale wtedy wstawaliśmy z Kuba (częściej on niż ja ale ja też) do niej nosiliśmy i na początku to trwało jakieś 15-20 minut ale z dnia na dzień coraz krócej i w tym tygodni obudziła się 1-2 i na rączki na 3 minutki i spała dalej a dzisiaj się nie obudziła w ogóle 🙂 🙂 🙂 mam nadzieje że tak już zostanie!!! Najgorsze w tym jest że mleka wogóle nie pije no ale je kaszkę bardzo ładnie więc musi jej to wystarczyć!!! Strasznie się ciesze że się udało ją odstawić tak w miarę bezproblemowo bo myślałam że będzie gorzej!! Ale o cycku jeszcze nie zapomniała bo jak tylko dopadnie gdzieś kawałek mojego "gołego" ciała to ślini gryzie i ssie jak popadnie 🙂 nie wspominając o policzkach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeszcze raz dzięki za życzonka 😆 Nam córka zrobiła prezent tuz przed samym wyjściem zaczęła chodzić jak szalona 😆 Dziś cały dzień trenuje więc nie ma czasu nawet napisać.
Wczorajsza kolacja super się udała ja nadrabiałam czas kiedy byłam na diecie 🤪 zjadłam tonę bitej śmietany i owoców i moja kochana zapiekankę mazurską 😆
Hania była super dzielna wcale nie przeszkadzało jej to, ze została z ciocią (tak jak przy nas po butli do łóżeczka i sama zasnęła) siostra się śmiała, że miała czas na tv 😆
Teraz już nie będę taka głupia i nie będę przeżywać jak córcia sobie bez mamy poradzi. Musimy korzystać bo jak pojawi się drugie dziecko to znów szybko nie wyjdziemy.
Olcia gratuluję przespanej nocy 😆
Monia dużo zdrówka dla męża. Dobrze, że jest w szpitalu.Gdy mojemu ojcowi pojawił się taki guz nie mógł jeść oddychał z trudem, miał problem z połykaniem śliny i jeździliśmy od szpitala do szpitala dopiero w 3 znalazło się miejsce dla niego 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewa a co bylo tacie jeskli mozna wiedziec? bo tu debile dalej nie wiedza kupa badan i nic konkretnego :/
zazdroszcze wyjscia! NO I RADOSC NIEOPISANIA jak Haneczka zaczela chodzic u Was gratulacje!
Olcia zazdroszcze przespanej nocy:P
Marta boskie menu dla gosci :P hieh hieh cierpliwosci :p
dziekujemy za zyczenia, Azizek jadl ladnie dzisiaj w zlobku Panioe przeszczesliwe ja tez 2 naraz jak mnie zobczyly to powiedzialy ze ladnie jadl :P jzu mialy dosc mojego gledzenia :P Azizek dzielny chlopczyk, od 6.30 do 18 w zlobku, zadowolony, no i powiedzial dzisiaj jesc po holendersku powtorzyl po Pani 😮 Ja o 5 wstaje, po 6 wychodzimy i wracam o 18, dom, spakowalam meza i polecialam po Azizka, potem na zakupy od razu i do szpitala do meza,i doppiero kolo 20 bylismy w domu 😜nie wiem jak jutro wstane, Azizek zjadl prawie 200 mm kaszki i po godzinie 100 ml mleka :P zarlok Maly. Robi papa do wszystkich naokkolo, szczerzy sie tez do wszystkich i od wcczoraj wlaczylo mu sie chodzenie do tylu :P
Dobranoc uciekam spac !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny ja tylko na moment bo mam dużo nauki na sobote niestety. my już po roczku impreza była super Adaś cały czas sie śmiał nie chciał iśc spać 😜 Złapał różaniec hehe może kupi mamie audi kiedyś 😜
Wklejam Wam torcik wykonany przez babcie 😉 i coś tam jeszcze. Adaś już ładnie chodzi wprawił się już wcale nie chce na kolanach hehe wszystko psuje telefony piloty itp hehe pozdrawiam!

krowa

z fipciem

z pieskiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agnes1978 napisac posta 5 minut mówisz? Zgadzam się ale przeczytać to co napisaliście zajmie mi o wiele więcej czasu bo teraz mam do przeczytania dobre 15 stron.... a ja po prostu na to nie mam czasu bo mam pełno papierkowej roboty w szkole w związku z tym ze dostałam do swojej klasy ucznia niepełnosprawnego w stopniu umiarkowanym (ktory powinien byc w szkole specjalnej a nie w ogólnodostepnej) mam kontakt z niektórymi dziewczynami na facebooku i czasem sobie piszemy choc najcześciej to z mandarynkowa mama 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale swietny torcik! Adas jaki sliczny chlopczyk, super ze urodzinki uadane.
Dzisiaj lekarz meza powiedzial ze jego pobyt w szpitalku moize potrwac nawet 2 tyg 😮 😮 😮 ja pierdole, nawet nie chce myslec!!!!! jestem zmeczona po 20 bylismy w domku dopiero, butla i spaac, o kapielinie bylo mowy jutro sie wykapie Azizek, juz 2 dzien bez kapania. Jutro maja pidzamkowy dzien z czytaniem, fajnie mm nadzieje ze fotki porobia jakies, Azizek ladnie zaczal jesc, spi tez ladnie i . poszedl w slady Amelki bo dzisiaj obudzikl sie o ...... 5!!!!!! w szoku bylam jak spojrzalaam na zegarek pierwsza nocc taka w zyciu, zasnal po 21 a wstal o 5 :Pciekawe jak dzisiaj :P
jutro piatek i weekend wolny mam nadzieje ze opoczne! Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry,

Ja na chwilę, bo w pracy jak zwykle.
Tesciowej i szwagierki nie mam, nie chciały am zawadzać, bo pracujemy, śpią u wujka. Hehe chyba nie chciały pomóc..Powiedziałam mężowi, że mogą w sobote przyjść a noc jak chcą.

U nas jakoś leci. Ze spaniem nie ma problemu, Daniel idzie o 21, wstaje o 7. Czasami się budzi na wodę, czasami wcale, a najczęściej daje mu na śpiocha, bo zaczyna się wiercić, więc zanim się obudzi to już temu zapobiegam. Jak się obudzi to odkładam go i zasypia sam. Ale coraz mniej śpi w dzień.
Mój mąż ma dzisiaj urodziny, więc robię torta po południu 🙂 oczywiście niespodzianka, nawet mu życzeń z rana ie złożyłam, żeby myślał, że zapomniałam :P

A dla naszych Solenizantów zdrówka i uśmiechu :*

Monia, a dla Ciebie bidulko, wytrwałości i dużo siły, żebys nie padła nam czasem :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...