Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Oj Ewa, szczęście w nieszczęściu. Szkoda auta i wydatków, no ale ważniejsze, że z Wami wszystko dobrze.

U nas wszystko ok. Dzisiaj byłam na szczepieniu, z tygodniowym opóźnieniem. 3 wkłucia, 2 w ramiona i 1 w nogę. Troszkę zapłakał i zapomniał. Daniel waży 10,70kg. Nie spadł na wadze przez chorobę, ale też chyba niewiele przybrał. Ale to nic, dalej dobrze wygląda.

Ja dzisiaj wreszcie mogę powiedzieć, że się dobrze czuję. Dalej mam kaszel, ale chyba już wypłukałam z organizmu ten antybiotyk - truciznę. Apetyt jeszcze nie wrócił, ale przynajmniej nie mam zawrotów głowy i nie mdli mnie 24h.

Dzieci spią, zawsze jak wracają z przedszkola/żłobka 2h bawią się razem, a później 2h śpią. Więc nawet trochę jest spokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej !
U mnie awaria internetu,więc nie sprawdzam regularnie. Teraz jestem z akiem u rodziców,brat przyjechał i właśnie się wygłupiają na dywanie.
Ania fajna ta stronka,co umie dziecko roczne.
Mój Alek to namiętnie wysuwa takie kosze cargo w kuchni i wywala mi wszystkie przyprawy,paczki,makarony i ryże. Kocha to,Stoi przy tym ze 20 minut później mam mu to włożyć i zabawa od poczatku ;-)
Ewcia dobrze,że jesteście cali !
Marta nasze chłopaki ważą tak samo 😉
Mąż wraca na weekendzie do domu,wreszcie 🙂 Wtedy pomyślę o urodzinach.
Śmiejemy sie,że tak sie stęskniliśmy za sobą,że pewnie zmajstrujemy bobasa z tej radości 😁 No,ale mam nadzieję że jak na razie nie 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rany Ewa co ja czytam! jak to dobrze ze jesstescie cali i zdrowi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! szok!!!!!!

a my znowu kurwa antybiotyk!!!!!!!!! od poczatku stycznia to juz 3!!!!!!!!!!!! TYM RAZEM USZY. pO TEJ SZCZEPIONCE 2 dnia dostal katarku i poszla dalej juz cala reszta ale to byla ostatnia dawka na pneumokoki i i ta 5 w 1. ten zestaw BMR i meningokoki chyba jednak pozwole zaszczepic dopiero jakn bedzie mial Azizek poltora roczku. Juz widac ze sie lepiej czuje.Aha i maz dostal zjebe za podawanie Nurofenu Azizkowi, lekarz powiedzial ze na goraczke paracetamol, a nie mocny ibuprofen. Ibuprofen tylko i wylacznie jak juz naprawde boli cos. wiec nurofen skitralam gleboko do apteczki i tyle. Maz wzial 2 zmiane wiecAzizek siedzi w zlobku ok 3-4 godzinki dziennie. Oczywiscie za pozwoleniem lekarza. obyte chorobska sie skonczyly.
Z nowosi to Azizek wczoraj nauczyl sie bic brawo ladnie rozprostowanymi dlonmi, nauczyl siue pokazywac nie nie nie glowka, wypracowal swoj usmiech ktory rozmieka najbardziej zlodowaciale serca :P umie zrobic tuli tuli i jak sie ekscytuje to robi wszystko naraz, nawet papa na dwie rece :P moj Robaczek!!!!!!!
Dobranoc Dziewczyny
aha Tynka mialam Cie pytac juz daaaawno dawno temu, jesli mozna, Ty masz jakies studia/ wyksztalcenie adekwatne do tego ze uczysz w przedszkolu czy tak po prostu studiujac psychologie mozna zostac pania przedszkolanka :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O 7:20 rok temu na świecie pojawiło się nasze Słoneczko.
Ja od 6 rano leżę w łóżku z milką i kosteczka po kosteczce wspominam poród. Pozostała część rodziny jeszcze sobie smacznie śpi. Coraz częściej Hania przesypia całe nocki bez jedzenia.
Miłego dnia dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sto lat dla Haneczki od Riccarda.
Monia dozbrze, ze juz lepiej. Kuruj sie. Zdrowka dla Azizka.
A moj mlody wstal o 5.30, zdjelam firanki, ktore i tak wisialy podwieszone. Mam dzis zamiar umyc 5 okien balkonowych. Ciekawe jak dam rade. Moj mlody jak wczoraj wstal o 6 to poszedl spac o 19stej i spal tylko raz 1,5 h. Riccardo znow w nocy pije mleko. Wczoraj o 17 byl taki zmeczony, ze nie chcial nic jesc. A potem w nocy placze, ze jest glodny. Mleko pil 3 razy i herbate pil z 2 razy. Ja juz nie wiem czy on je jak slon i w dzien, i w noc. Jak obcym mowie, ze Ricci nie ma roku to mowia ze jest duzy, wyglada na 1,5 rocznego chlopca.
Ciekawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
STO LATEK DLA HANECZKI 🙂 🙂 🙂 🙂

Monia nasza mała tez na antybiotyku, pani doktor stwierdziła że ma zapalenie górnych dróg oddechowych, tyle tylko że po niej praktycznie nie widać że chora, brak gorączki, sama nie wiem czy dobrze że zawierzyłam lekarce w przychodni, chyba nastę pnym razem zatelefonujemy po naszego pana doktora 🙂
to nasz drugi antybiotyk 😞 u nas na roczku było 13 dzieci, do tego chrzestny Emilki był na ntybiotyku z anginą, do tego podróż pociągiem, można się było tego spodziewać 😞
życzę więc Tobie i sobie Monia duuużo zdrówka 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dobrego dla Hanii 🙂)
Monia żeby zostać nauczycielem w przedszkolu (tak,tak..tam też się uczy dzieci 😉 ) to trzeba mieć studia wyższe najlepiej pedagogikę wczesnoszkolną albo edukację przedszkolną. Oczywiście liczą się też podyplomówki. Ja nie jestem nauczycielem tylko pomocą nauczyciela a na to stanowisko niepotrzebne jest wykształcenie kierunkowe. Jako jedyna z "koleżanek" z równoległego stołka kończę studia. Mam nadzieję,że uda mi się zmienić pracę po studiach.
A co planujesz się przebranżowić ? 😜
Aga w przychodni też się dziwili,że Alek ma tylko rok. Ubranka zakładam mu na 18 mies. wczoraj schowałam wielki wór z dotychczasowymi,dobrze że mam paczki po znajomej 🙂
Ania/Ola kiedy zaczynacie działać z rodzeństwem dla Michałka/Amelki? Może się razem wstrzelimy w jeden miesiąc znowu 😁 pamiętam,że coś wspominałaś o przyszłym roku tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka my nie chcemy miec dziecka na ten rok porodowy, czyli pewnie zeby sie rodzilo początkiem 2014 to pasuje dzialac we wakacje, choc chcialabym kolejne dziecko wychowywac juz w naszym nowym domku, ale niewiadomo jak sie budowa potoczy. Wiec czas pokaze 🙂
caluski dla Hani 😘
jeszcze chyba roczek Ricciego zostal?
http://4.bp.blogspot.com/-i8V4lx_T8dI/USE_HFynAiI/AAAAAAAAGzI/aAQcNriCZjw/s1600/gif.gif coś na poprawe humoru 🤪

Monia prv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Właśnie mam wolną chwilę. Dzieci wybawione, poszły spać.
Danielowi wczoraj po tych 3 wkłuciach nic nie było, zresztą u nas to norma, moje dziecko jest jak koń... po mamusi.
My mamy 5 zebów, 6-ty na wyjściu, ale od dawna wyjść nie może. Ale chyba go to nie rusza, bo nie ma żadnych problemów ze spaniem, nawet rzadkością stało się picie wody. No i chyba z 3tygodnie temu obraził się na butlę, nie ma zatem szans nakarmić go mlekiem z kaszą przez butlę, a rano przed żłobkiem było mi tak wygodnie, bo szybciej. No i z miski jada kaszę dwa razy dziennie.
Dla Hani samych radości i zdrówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sto lat dlaHaneczki zdrowka i braiszka :P
Agnes1978 ja sie dziwie ze dziecko nie ma goraczki a antybiotyk dala 😮 tutaj daja jak dziecko min ma 3 dni wysoka goraczke i faktyvcznie cos sie pASKUDZI nie wiem, no nic, na pewno nie zaszkodzi 😉
my dzisiaj na kontroli Aziz coraz ciezszy wazy 9200 🙃 i jest zdrowy, bylismy u dziececego specjalisty na ost kontroli,. znamie sie nie powieksza, pytalam o szczepionki ( powiedzial zeby nie swirowac i nie czytac na forach bo tylko osiwiec mozna, absolutnie SZCZEPIC!!!!!!!!!) POZA TYM SORKI ZE TO NAPISZEALESADZANIE DZIECKO NA NOCNIK I uczenie go zalatwiania sie na nocniku mija sie z celemn w tym wieku, i jest glupota, w domu najlepiej na boso i nie meczyc sdziecka bucikami czy kapciamy z twardymi podeszwami jedynie jak sie z domku wychodzi to wiadomo, i w tym wieku tutaj w Holandi norma jest ze dzieci od 6 m-ca do 6 roku zycia choruje srednio - uwaga - 12 razy do roku 😮 a w zlobku norma jest dziecko z gilami po pachy :P
Tynka pytam sie bo kolezanka ma cisnienie na prace w oprzedszkolu i sama bylam ciekawa bo myslalam ze dzieci uczysz. Znajoma inna pracowala jako pomoc nauczycielki, tez po studiach nie w tym kiernku.
uciekam swirowac z Azizkiem bo mnie zaczepia :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeśli chodzi o sadzanie dziecka na nocnik to moim zdaniem to indywidualna sprawa.
Ja gdyby Gabryś nie męczył się przy kupach to pewnie bym go nie sadzała ale,że ma zatwardzenie i widzę,że wygodniej mu idzie na nocniku to go sadzam i wcale nie uważam,że mija się to z celem.Za niedługo wiosna/lato a ja chciałabym żeby chodził bez pampka.Nie wyobrażam sobie dziecka 2-2,5 letniego w pampersie a Bartka siostry syn jeszcze chodzi.
Niektórym dzieciom przychodzi łatwiej nauka nocnikowania a innym ciężej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój NIKODEM zawsze choruje bez gorączki nawet zapalenie oskrzeli przechodzi bez gorączki i teraz też ma antybiotyk.niedługo wiosna tez bede uczyc szybko Nikosia zeby chodził bez pampersa.Nikoś nigdy nie sciaga butów nie mam problemu z bucikami zakładam i biega wczoraj kupiłam mu adidaski NIKE boskie sa rozmiar 22-12cm wkładka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja Hania korzysta z nocnika tylko rano tuż po wstaniu. I niemalże codziennie jest kupka i siku 😆 w ciągu dnia z nocnika nie świrujemy z nocnikiem. Ona lubi siedzieć na swoim tronie czasem mam problem aby ją zdjąć 😆 Buciki zakładam tylko na spacer i czasem jak się Hania mocno upiera aby jej włożyć to pośmiga parę minut w domu. Jak jedziemy do dziadków to cały czas Hania w kapciuchach bo zimno 🥴
Dziękujemy za życzonka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moja starsza córka jak chorowała i dostawała antybiotyk to zawsze miała gorączkę, dlatego dziwi mnie że u Emilki to zupełnie inaczej przebiega, ona ani apatyczna ani specjalnie marudna, jedynie od czasu do czasu kaszle,
mam dokładnie takie samo zdanie jak Ty Monia 😉 znam ambitnych rodziców którzy sadzali dziecko na nocnik w wieku 10 miesięcy a później problem odpampersowaniem do trzech lat 😉
u nas mówią że do ośmiu chorowań to norma, jeśli dziecko przeziębione i obywa sie bez antybiotyku, to uodparnia (takie ma zdanie nasz lekarz) 🙂 z resztą jak dziecko w domu, bez kontaktu z innymi dziećmi i ogólnie izolowane to wiadomo że nie będzie chorowało 🙂 nadgoni jak pójdzie do przedszkola 😉
właśnie przed chwilą moja starsza córka wstawiła popcorn do mikrofalówki i zapomniała o nim 😠smród jak jasna cholera, musiałam przewietrzyc całe mieszkanie o mało co sie nie udusiłam a śmierdzi nadal 😠 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja nocnikowanie przerabiałam rok temu z córką. Robiłam dwa podejścia. Ostatecznie Natalia nauczyła się dokładnie w wieku 2 lata 4 miesiące. Z doświadczenia wiem, że jeżeli dziecko nie jest gotowe to nie ma co tego robić na siłę. Musi zrozumieć, że mokre gatki to znaczy, że zrobiło siusiu. Moja Natalia zupełnie nie kumała, że mokre majtki to siusiu, chodziła z mokrymi majtkami, getrami... nie przeszkadzało jej. Siusiu robiła z częstotliwością 5-15min. Pomimo sadzania co 10min. na nocnik, potrafiła w pół dnia zalać 20 par gatków. Tak wyglądał nasz drugi trening i trwał 2 dni, po czym odpuściłam, bo wiedziałam, że nie ma to najmniejszego sensu. Pierwszy trening to nie chciała siedzieć na nocniku wcale. Po 4 tyg. od drugiego treningu siusiania nauczyła się w dwa dni. W ciągu następnych dwóch dni przestała siusiac do pieluchy w nocy. Pieluchy były uzywane jeszcze 2tygodnie w nocy, do wykończenia paczki, ale wurzucane były suche. Dziecko musi byc gotowe, a nie w żadnym wypadku na siłę. Wiek nie gra tu roli wg mnie, mojej siosry syn siusiał do 3,5 lat. A mojej koleżanki syn od początku był trzymany przy robieniu kupy za nózki, od urodzenia, bo miał zatwardzenia, tak jak Gabryś. Jak miał 1,5 roku to powoli zaczął już siusiać na nocnik. Kupę robił na nocnik wczesniej, własnie przez te zatwardzenia, wygodniej mu było na siedząco.
Osobiście uważam, że naukę można spokojnie zaczynać od 2rż. Wczesniej dziecko nie rozumie co się mówi, nie odczuwa potrzeby przetrzymywania siku do większej ilości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czyli to efekt uboczny - katarek.
Dziewczyny nie można tak jednoznacznie mówić co dziecko powinno. Czasem są predyspozycje i wskazania że możn już coś wprowadzać, jak nocnik. Nie ekscytujmy się za bardzo wypowiedziamy lekarzy, rodzic wie najlepiej 😉
Mi zapiekanka dochodzi w piekarniku, zapaszek unosi się 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
haha ale burze rozpetalam hihi dziewczyny ja tu napisalam co lekarz mi powiedzial, co lekarz to opinia 😉ja tam poczekam do 2 latek i potem bede sie jarac tematem nocnikowania, tutaj niema cisnienia ze dziecko wprzedszkolu ma siadac na nocnik, takze mnie ten temat nie rusza 😉 ide suszyc siano i spac bo o 5 trzeba wstac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...