Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Spokojnie. Nie denerwuj się. Jak mu przejdzie to nadrobi. Jak nie chce jeść to podawaj mu pić chociaż. Wszystko się jakoś ułoży.

Ja już od tygodnia podaje krowie też, ale pije też mm. U nas z kupami nic się nie dzieje, po krowim bez zmian. Ale niestety zaczął się czas odparzeń. Daniel je wszystko i w mega ilościach , masakra. Jak przez chyba 2 tygodnie mało jadał po tej jelitowce to teraz nadrobił i znowu się zrobił papuśny. Między posiłkami jęczy na potęgę i niestety ciastka ida w ruch, paluszki i rodzynki. Łazi do kuchni i wiesza się na blacie, bo wie, że tam coś jest do jedzenia. Pija ogromne ilości wody. Nie wiem gdzie on to mieści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nikoś tez podjada miedzy posiłkami i tez nie wiem gdzie to miesci,wyciąga płatki i niesie mi zebym mu dała.paluszki ciasteczka chrupeczki normalnie musze chowac przed nim.ja dawalam mleko zwykłe z kartonu a dokladniej robiłam na nim grrysik i Nikosia chyba bolał brzuszek po tym i miał rzadsze kupy i więcej więc wróciłam do mm i daje 3 razy jeszcze.kolacja o 19 o 23 mm i 8 rano mm Nikosiowi wylaza ząbki jak mu nacisne na dziąsła to tylko czuje pod palcem ząbki jeszcze nie wybite,ma narazie 10 ale czuje i widze ze bedzie wysyp następnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Dziewczyny dawno mnie nie bylo ale praca do pozna dom i ledwo zyje, do tego maz ma nocki wiec po pracy jestem sama z Azizkiem i na dodatek teraz wstaje o 4 rano, kloade sie o 23 i nie wiem jak ja to ciagne jeszcze 😁
Azizek zdrowy na szczescie apetyt dopisuje w koncu sloiczkow juz nie podajemy tylko nasze papu !
Malwia ja mam nadzieje ze problemy Gabrysia to wynik ciezkiego jedzenia )przepraszam ale jak dla mnie to o baardzo wczesnie zaczal jesc moco doprawione potrawy a to bardzo niezdrowe na brzuszek i na nerki' i ze nic powazniejszego to nie jest. Jestem pewna ze jak zmienicie dietke to od razu sie polepsszy! co do sytuacji z B to mam nadzieje ze to sie ulozy i super ze na terapie idziecie, nie zwlekajcie bo moze sie okazac ze jest naprawde o co walczyc!!!!!!!!

Tynka ty co chwila w ciazy jestes, tak kraczesz i kraczesz az w koncu wykraczesz 🙂 ZYCZE CI TEGO Z CALEGO SERCA !
Ewa brzuszek na pewno sliczny ale ja mam problem z netem i nie moge otworzyc zdjecia 😞 a szkoda bo ja uwielbiam ogladac ciazowe brzuszki :P

u nas w weekend ma byc 20 stopni :P ale sie ciesze
dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia fajnie, że się odzywasz i piszesz co u Was 😆
Dziewczyny wczoraj oglądałam zarąbisty program na tvn style Położne. Płakałam jak bóbr powróciły emocje sprzed roku. Świetnie zrobiony program poród pokazany od A do Z super sprawa dla dziewczyn które boją się nieznanego 😆
U nas dziś słoneczka brak 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia to nie jest do końca tak jak Ci się wydaje. Do ukończenia 12mca życia dziecko powinno jeść już wszystko, nawet obiad z dwóch dań. Sól wprowadza się po 10mcu, oczywiście w ilościach innych niż dla dorosłego człowieka, a przyprawy, typu zioła, są od 7-8 miesiąca. I dzięki niektórym przyprawom, które poprawiają trawienie, dzieciom się lepiej trawi. Po ukończeniu roku czasu jedyną rzeczą, z która się trzeba wstrzymać sa pieczarki i grzyby, a wszystko inne powinno przechodzić przed ukł. pokarmowy bez echa. Jezeli Malwina karmiłaby źle, to początki byłyby od czestego bólu brzuszka. Byc może jest coś co go faktycznie zatrwadza, może jedna rzecz nawet, ale niekoniecznie. Może to po prostu zespoł leniwego jelita lub jakaś wada wrodzona, lub genetyczna. Nie ma co mówić, że Malwina źle karmi, bo przyczyna może być zupełnie inna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
U nas dzisiaj noc straszna,co chwila płacz i znowu młodzieniec spał ze mną.
Monia nie wiem czy doczytałaś ale Gabryś jest tydzień na diecie i jest bez zmian.
Tak więc ja sama już nie wiem od czego to może być.
Jak chodziłam z małym do pediatry i jak pytała mnie co mały je i powiedziałam,że prawie wszystko to mi powiedziała,że bardzo dobrze i że jestem mądrą mamą,która wprowadza wszystko.Lekarz u moich rodziców(który przepisał leki ) powiedział,że w dalszych badaniach wyjdzie od czego zaparcia,sam się dziwił,że u nas to wystąpiło bo Gabryś je prawie wszystko i zero słodyczy.To nie można jednoznacznie stwierdzić.a powodem może być zespół leniwego jelita lub coś innego.
Zła jestem bo te cholerne leki nie pomagają 😞
Ewa to fajnie,że są takie programy.Do dziś moja położna się ze mnie śmieje,że jako pierworódka dobrze się trzymałam podczas ciężkiego porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malwina jak Michał był mały to też raz na 3 dni robił kupki, tylko byl na piersi i ponoć mogło tak byc. Ale po wprowadzaniu nowości dawałam przed jedzeniem kilka lyków przegotowanej wody, i nie bylo problemów. Nie denerwuj się jeszcze rezultatami, może Gabryś psychicznie jest wykończony i dlatego taki niespokojny. Trzymam kciuki za słoneczne dni dla Was 🙂
Ewka nie podoba mi sie taka parodia piosenki 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja nie jestem głęboko wierząca, w PL chodziłam rzadko do Kościoła w inne dni niż świateczne, teraz już wcale, bo tu nie ma kościoła, ale też za bardzo mi ta parodia nie podchodzi, choć na swój sposób jest zabawna. To niby temat na dłuższą rozmowę, więc tylko krótko napiszę, że kościół katolicki niestety powoli kwalifikuje się do reformy i po cześci zasługuje na takie kpiny. Bo przydałoby się zmienić wiele rzeczy poza głównym problemem, jakim jest celibat i większości problemy z niego wynikające, czyli te co chwilę pokazujące się nagłówki w gazetach o molestowaniu przez księży. Już nawte nie czytuje tych artykółów, bo od samych nagłówków robi się po prostu niedobrze. Nic więc dziwnego, że sobie wszyscy żartują!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂
ja nie wyobrażam sobie podawania Emilce mleka w kartonie 😮 i nie podlega to u nas żadnej dyskusji 😉
my zdecydowaliśmy się zaszczepić dodatkowo na meningokoki, Ola była szczepiona to i Emilkę zaszczepimy 🙂
Tynka, jak już się tak nastawiłaś to życzę upragnionej drugiej ciąży 🙂 🙂

popieram, okropne takie parodiowanie 🤢 a do wpisu marater wolę się nie odnosić bo wywiązała by się niepotrzebna dyskusja 😉 Kościól to nie tylko księża ale Coś więcej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Owszem Agnese, że Kościół to nie tylko księża, ale coś więcej, zgadzam się jak najbardziej, ale niestety księża sa jej pierwszymi przedstawicielami! I to własnie przez nich nasza religia niestety mocno od dawna podupada. Efekty widać w niedziele w kościele i puste ławki.

Pediatrzy zalecają mleko krowie od 18mca. Po ukończeniu roku można powoli wprowadzać, jak dziecko nie ma alergii, nie ma żadnych przeciwwskazań. A czekanie do ukończenia 36mca jak jest na opakowaniach mm to jedynie nabijanie kabzy producentom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nasi pediatrzy zalecają mm 🙂, zwłaszcza że nasze mleko w kartonie koło mleka nawet nie stało 😜 a jednak mm zawiera wiele potrzebnych dziecku składników 🙂 moja starsza córka piła Bebilon do 3 lat 🙂 z Emilką będzie podobnie 🙂

księża niestety to tylko ludzie, tacy sami grzesznicy jak i my, przykro że coraz mniej jest prawdziwych z powołania 😞 a religia podupada też przez nas katolików(niby), niestety 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnes, ale ja mówiłam o polskich pediatrach.

Przeze mnie niby katoliczkę też, cóż... może się kiedyś coś zmieni wreszcie i przestanie być schematycznie na odwal.

Mnie wzięło spanie, chyba przez ten gorąc. Chociaż dzisiaj zaledwie 19st. I teraz jestem nie do życia. Moja ferajna też jeszcze śpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny! a nas zlapal wirus od 3 dni! myslalam ze ma luzne kuki na zeby bo wychodza mu po obu stronach gorne trojki-ponoc najgorsze! - od 3 dni nocki masakra-chodze dzisiaj jak zombie...dzisiaj nocka calkiem byla masakrytczna spalismy moze z 3 godzinki co ok. 20 minut sie budzil z placzem; co chwila kupa dostal w nocy goraczki i z rana poszlam do lekarza i niby wirus 😞 mlody piszczy ze masakra ja nierwowa niewyspana...starsi sie kloca jakis odlot 😠 kurcze tylko czekam na wieczor zeby glowe do poduszki przylozyc 😉 mam nadzije ze dzisiaj nocka lepsza bedzie! najlepsze ze ja tez cos czuje zoladek mam nadzieje ze mi niec nie bedzie brrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moim zdaniem podając kartonowe mleko nie krzywdzę Gabrysia.
Taka jest moja decyzja a jeśli ktoś inny chce dawać mm to też dobrze.
Każda z nas wie co ma robić.
Powtórzę po raz kolejny ludzie 15-20 lat temu nie wiedzieli co to mm dawali prosto od krowy mleko i dzieci żyją,są zdrowe i nie trzęśli się nad dziećmi tak jak teraz wszyscy.
Byliśmy u lekarza i wirus.Nie dostał leków tylko mam mu dawać to co dawałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
timecontrol15 napisał(a):
Moim zdaniem podając kartonowe mleko nie krzywdzę Gabrysia.
Taka jest moja decyzja a jeśli ktoś inny chce dawać mm to też dobrze.
Każda z nas wie co ma robić.
Powtórzę po raz kolejny ludzie 15-20 lat temu nie wiedzieli co to mm dawali prosto od krowy mleko i dzieci żyją,są zdrowe i nie trzęśli się nad dziećmi tak jak teraz wszyscy.
Byliśmy u lekarza i wirus.Nie dostał leków tylko mam mu dawać to co dawałam.


a napisz co dajesz Gabrysiowi i co jest mu? wiem ze pisalas pewnie ale nie chce mi sie wertowac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieci śpią, obiad już nastawiłam. U nas już 22.00 a mężu jeszcze nie wrócił z pracy. Ja to mam z niego pożytek.
Jak wieki temu pisałam na brzuszku, jak urodziłam Natalię, to była dziewczyna, której córka nie chciała pic mleka mm, w ogóle, mleko z piersi już się skończyło. Nie było szans tez na kaszę na mleku ani nic innego. Od czwartego miesiąca zaczeła podawać jej jajko smażone pierw na talerzyku na parze...poźniej już na maśle. Pediatra jej zalecił jeszcze budyń na mleku krowim. Inaczej by głodowała, nie chciała nic jej jeść. Nic jej nie było.
U nas krowie nie stanowi większości. Ja kupuje w kartonie, ale specjalne dla dzieci, typu light i wzbogacone o wapń i witaminy A, D, E. Danielowi nic nie jest, więc nie widze problemu.
Moja córa kończy dzisiaj 3,5 roku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,
piosenka mi również nie podeszła,brak szacunku do religii. Jeszcze ta w tle,pomijając cały nietakt to rzygam tym "hitem" . . . 🤢

Podaję wam linka do bloga, na którym dziewczyna analizuje skład chemiczny kosmetyków, w tym dla dzieci. (jest chemikiem kosmetycznym) To dla tych dziewczyn, które uważają,że coś jeśli jest dla dzieci to znaczy,że jest zdrowe = wielki błąd ! ale warto poczytać. Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...

Picie do 3 r.ż. mleka Bebilon ? 🤨 Agnieszka to nabijasz kasę producentowi...
Już sie przestanę zastanawiać dlaczego nasze trzylatki patrzą się na mleko krowie ze łzami w oczach, po prostu chyba nigdy tego nie piły 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o ja ale dyskusje :P
ja niestety linka nie otworze bo mi net zamula 😞
mleko w kartonie- to nie to samo co prosto od krowy, ja juz mam zamiar wprowadzac powoli w budyniu np. bo slyszalam ze mozna, ale na pewno nie bede podawac do picia w butli do spania czy po przebudzeniu. Ja od dziecka nienawidze mleka, moja mama miala ze mna 7 swiatow bo patykiem nie chcialam tknac wszystkiego co na mleku i tak jest do dzisiaj.
co do religii to kiedys na brzuszku pamietam byla zazarta dyskusja ja powiedzmy ze nie mam zdania na ten temat wiec sie nie wypowiem, kazdy ma swoje zdanie i to bylby pewnie burzliwy temat rzeka
Malwina nie gniewaj sie na mnie za to co napisalam, ja po prostu ciagle mam przed oczami wpis jak Gabrys mial 4 miesiac a Ty mu juz vegety sypalas do zupek ☺️ nie wiem co to jest ale bardzo wam wspolczuje, naprawde mam nadzieje ze szybko przejdzie i sie probllem rozwiaze, bo to straszna trauma dla dziecka takie problemy z kupa, blizniaki mojego kuzyna jak mieli po 2 latka trafila im sie seria zatwardzen i mieli duzy problem bo bali sie potem robic kupe (doslownie!) i trzymali do ostatniej chwili i kupa ladowala w gaciach. naprawde trzymam kciuki zeby bylo dobrze!!!!!!!!!!!!
a ja mam dzisiaj wolne. dostalam nie wiem czemu w suimie jednym dniem nie pogardze :P
aha Aziz juz teraz je wszystko i dzisiaj ma zrobione cos a'la bigosik z odrobina kapusty bialej z kasza kuskus jak mayslicie nie bedzie jazdy po kapuscie ? nie liczac baczkow :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka z linku korzystam już od jakiegoś czasu bo któraś z dziewczyn dodała wcześniej linka. Jest naprawdę super 😆
Ja nie dodałam tego linku dlatego, że go promuję po prostu byłam w szok jak wczoraj słuchałam radia i prowadzący zachwalał kower promujący nową płytę zespołu.
My dziś na 12:30 szczepienie 🥴 dziewczyny ja już zgłupiałam po urodzinach Hani miałyśmy szczepienie MMR i teraz wg kalendarza szczepień powinnyśmy mieć szczepienie w 16-18 miesiącu na błonica itd. więc jeszcze za wcześnie.
Chyba muszę zadzwonić do ośrodka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja na temat religii sie nie wypowiadam bo mam podejscie jak Marta.
Co do mleka mm to moja kolezanka podaje 5 letniemu chlopcu i jeszcze kaszki. Wiec wszystko zalezy od matki.
Ja bede podawac mleko takie co sie bierze z automatu. W centrum jest zamontowany automat ze swiezym mlekiem. Codziennie przyjezdza samochod i dowozi. Po kazdym nalaniu wszystko samo sterylnie sie myje. Mleko jest 2 razy drosze ale zdrowzsze.
Teraz bede powoli wprowadzac w budyniu, jak Monia pisze do 1,8 roku bede podawac mm.
Riccardo jak tylko slyszy muzyke ugina nozki w kolankach i tanczy.
Wczoraj po spacerku padl. Nie zdazylam go nawet wykapac spal 12 h od 18 do 6.00. Pil dwa razy mleko o 22 i 2 rano.
Sto lat dla Natalki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...