Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !
Widzę,że i u was też ciekawie...
Alek od soboty ma biegunkę,boli go brzuszek i tyłek był koloru bordowego przez tą kupę. Oczywiście dopadła nad jelitówka,pewnie przywlokłam z pracy... 😠
Byliśmy u lekarza i nic konkretnego mi nie powiedziała,więc wychodzi na to,że dawałam wszystko tak jak trzeba. Dobrze,że kolejki nie było to przynajmniej się nie wkurzyłam,że straciłam czas...
Malwina gratulację ,teraz już z górki ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Wiecie co, normalnie ręce mi już opadają. Daniel ma normalnie jakąś schizę na wspinanie się na wszystko co się da, kanapy, ławy, stoliki, szafki... Wczoraj jak się obudził to jak weszłam do sypialni to już miał jedną nogę za łóżeczkiem, przy mnie juz przerzucił drugą, a śpi w turystycznym, więc jest nisko, łóżko sięga mu ponad pachy. Dzisiaj położyłam go spać po południu, a za jakiś czas huk i krzyk, wchodze a ten na podłodze, nawet nie płakał, bo wiedział, że źle zrobił, głowę stukł durny. Nie wiem jak on ma siłę na te wspinaczki, a łóżko to juz w ogóle nie wiem jak on wylazł. Dzisiaj stanął na jakiejś zabawce i się przerwócił na kafelki buzią. Górną jedynka rozkwasiła mu górną wargę wewnątrz, krew, płacz, afera na cztery fajery. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to nieźle Marta...Mój ma szczęście chce wchodzić tylko na łóżko na którym go usypiam i na nic więcej nie wchodzi.
Ola gratulacje dla Szymka.
Dziewuszki a co wy tak mało piszecie?Wchodzę i wchodzę a tu takie puuuuuustki 😞
U nas szał robi piaskownica,rodzice zrobili dzieciom w starym brodziku...Zabawy co nie miara 🙂 Dzisiaj pobudka o 6:15 i czekam teraz aż Gabi padnie bo już siły do niego nie mam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja przez tydzien nie moglam sie zalogowac.
Malwina gratulacje.
Moj mlody powyrywal ze wszystkich okien balkonowych uszczelki, nie wiem czy je dokupie.
Dzis bylismy u lekarza bo w piatek szczepienia. Ricci nic nie przytyl dalej wazy 13 kg i mierzy 83 cm. Dzis go pielegniarka wazyla i mierzyla na tej noralnej wadze dla doroslych. Az w szoku bylam, ze stal 2 minuty i patrzyl co sie dzieje.
Moj mlody juz tez kilka razy spadl na glowe. Wczoraj wlazl na kanape ale okno bylo tak odsuniete, ze chcial sie przytrzymac i one odjechalo. Nie dal rady i wyladowal na podlode. Troche poplakal, ale zaraz wlazil znowu. Tydzien temu tak upadl, ze krew z nosa leciala. Wczoraj mi naupychal paluszkow do zamkow w szafce. Pochowalam klucze a on za wszelka cene chce sie tam dostac. Ostatnio to nawet ogonem dinozaura probowal je otworzyc. Wie, ze cos sie wklada ale nie wie co. Dzis rano patrze co robi. A on Myszke Miki pluszowa polozyl i butelke do buzi jej wklada, i daje jej pic. Ok zmykam, bo widze, ze odkurzane beda tarasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Do mnie dzis przyszla paczka z bakaliami i olejem rzepakowym do testowania. Ale zla jestem bo kurier rano dzwonil ze w paczce wylal sie olej. Pisalam do pani od produktow i kazala odebrac paczke . Zajrzalam do niej a tam butelka jedna w drobny mak potluczona a druga cala.Musialam wszystkie paczki z bakaliami myc i prac rekawice kuchenna,fartuszek,czapke z daszkiem i torbe z materialu na zakupy i cholera cale rece sobie pokaleczylam przes te malenki szkielka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malwina czyli tostować nie bedziesz?
Agnese Ricci ma pomysly jak duży łobuziak 😁 Michał na szczęście słucha zakazów, o prawda nie odrazu, kilka razy trzeba powtórzyć. Wczoraj piekarnik był gorący, dobrze wiedział że nie wolno dotykać i kucał żeby popatrzeć co w środku ale nie dotykał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnes dziękuję 😉
Aniu to zazdroszczę, że Michaś tak słucha moja Hania wie, że nie może bo jak na diabła robi to sama mówi no no ale niestety nadal robi swoje 🥴
Dziś dodałam do racuchów Hani mleka krowiego kapeczkę mam nadzieję, że córcia zniesie to dzielnie. Trzymajcie kciukasy 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziś wszystko mnie mile zaskakuje 😆 Moje dziecko weszło na 4 piętro!!! Trzy ostatnie pokonała całkowicie sama bez trzymania mnie za rękę 😆
Do tego sama korzystając z mojego telefonu dokonała wpisu na fb 🤪 gdyby kumpela nic nie napisała do mnie to pewnie bym nie zauważyła 😁
Hanka się posila przed wspinaczką 😉
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/254/img213n6.jpg/][IMG]http://img254.imageshack.us/img254/9854/img213n6.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale super. Gratulacje dla Haneczki 4 pietro to strasznie duzo schodow miala do pokonania. Widzisz Ewa jaka bedziesz miec pomoc przy synku.
U nas nadal pada od rana non stop. U sasiadki w ogrodzie 10 cm wody wszystko plywa.
Riccardo widzial jak naklejalam wkladke. Teraz jak tylko siedze na kibelku Riccardo przychodzi i otwiera szafke. Wyciaga wkladke i mi podaje za kazdym razem, a dzis to nawet mezowi podawal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no to Hania sie popisała 4 piętro super 🙂 u nas Szymon ma zakaz wchodzenia po schodach - i sie tego sam pilnuje bo mam schody strome w domku - jakby spadl.... oj to wole nie mysleć bo na dole płytki...
Ale tam gdzie widzi schody na dworze to leci jak szalony do nich 🙂
u nas fufore tez robi piaskownice mamy swoja na ogródku - szymon mógłby tam siedzieć cały dziań 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Właśnie wsadziłam ciasto cytrynowe do piekarnika. Ale ma siedzieć godzinę, a póxniej jeszcze lukier, hmmm kiedy ja to zjem :/

Mój gwiazdor coś dzisiaj nie spał w nocy 1,5h 😮 cos mu chyba na móżdzek padło, nie pamietam już kiedy sobie ostatnio zrobił pobudkę. Leżał po ciemku, wstałam raz, bo on wstał na nogi, więc go ponownie położyłam i zakryłam. I tak gniótł się aż zasnął. Wczoraj spał w dzień raz, ale 3,5h, może był wypoczęty. Chociaż on jednak potrzebuje dużo snu, nie to co Natalia. Tej nigdy się nie chce spać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas znow od rana pada. Dzis idziemy na 10.25 na szczepienia. Poszlam wystawic smieci, patrze a tam list na nastepne szczepienie na 26 czerwca na pneumokoki nastepne.
W tym tygodniu zostalam z pampkami, zabieraja we wtorki, zawsze kolo 10tej. Zawsze wystawiam jeden worek w poniedzialek wieczorem a drugi we wtorek rano by jeszcze pieluszki z nocy byly zabrane. Tym razem wybieglam przed 9, patrze a smieci juz zabrali.
Marta ale narobilas smaka na ciasto. Wrzuc przepis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nic mi się nie chce. N. sprzedała mi choróbsko. No ale zawsze to lepiej jak ja dostanę niż Daniel. Niby tragedii nie ma, ale czuję się słaba. Jeszcze z wczoraj mam syf w kuchni po gotowaniu i zaraz muszę to ogarnąć póki D. śpi.

Agnese, ja tradycyjnie korzystam ze strony Moje wypieki http://www.mojewypieki.com/przepis/ciasto-cytrynowe

Zamiast masła dałam olej i zamiast śmietany, jogurt gęsty typu greckiego...u mnie tureckiego. Trzymałam 60 min. w formie na babkę wysoką i uważam, że było za długo. Jest genialne, ale jakby krócej siedziało to byłoby wilgotniejsze. Juz wcześniej je robiłam, ale w zwykłej formie prostokątnej i własnie było wilgotne.

Agnese u Ciebie są te pyszne babki, te wysokie z nadzieniem... mmmm koleżanka mi kiedyś przywiozła jedną, bo jej tesciowa mieszka we Włoszech. Do dzisiaj pamietam ten smak... adwokat mmmm 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj dziewczyny kusicie smakołykami 😉
Ja już po spacerku u nas lato w pełni 😆 wzięłam Hani butle z kaszą a sobie książkę i głupia myślałam, że zaśnie 😁 Oczywiście po 2 godzinkach wróciłyśmy do domku i zaraz walniemy się razem 😆
Kupiłam w sklepie chłodnik sokólski i zajadam się 😆 uwielbiam ten smak w takie upalne dni 😆
Mi się marzy takie ciasto kruche z rabarbarem i wiem, że mamcia moja kochana w niedziele mi takie upiecze 😆
Agnes to pieluszki u was oddzielnie zabierają? Czy ja źle zrozumiałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej .
U nas również lato w pełni.Dopiero wróciliśmy ze spacerku.Gabrylek już śpi a ja mam chwilkę dla siebie.
Od kilku dni okropnie boli mnie głowa i nawet tabletki średnio pomagają.Zła jestem od rana bo młody po 4 się obudził musiałam mu na sygnale mleko grzać a później mucha mnie obudziła;/
Wracając ze spacerku zrobiłam jeszcze ostatnie zakupy przed niedzielną komunią i wstąpiłam do lumpka bo było -20%.Kupiłam małemu dresy do ciorania na podwórko,2 pary spodenek na lato za 2,50 zł.Chyba muszę częściej ten lumpek odwiedzać.
Jutro przyjeżdża B. ,ciekawe jak Gabi na niego zareaguje...
Ja oczywiście znowu na diecie i ćwiczeniach ale jakoś średnio widzę poprawę.
U nas pali dziś niemiłosiernie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak Ewa, myslalam, ze kiedys pisalam. U nas jest sortowanie smieci. Kazdy ma kalendarz i jest rozpiska co, i kiedy zabieraja w jakich workach. Pampki zabieraja tylko we wtorki w zoltych workach. Mokre rzeczy takie jak odpadki z jedzenia, obierki wystawia sie w swoich bidonach brazowych a w srodku musi byc worek ten miekki co sie rozklada i to zabieraja w poniedzialki, srody soboty. Papier zabieraja co dwa tygodnie we wtorki. Szklo i metal tez co 2 tygodnie w sobote w secjalnym zielonym bidonie. W piatki zabieraja suche rzeczy, czyli szmaty, folie taka co sie nie przetwarza, opakowania po lodach lub miesie. To zabieraja w workach przezroczystych. We wtorki co 2 tygodnie zabieraja plastiki przetwarzalne /np. butelki po coli lub plynach/ i to tez w worku niebieskim. I kazdy w domu najczesciej na balkonie trzyma swoje bidony. 😉 😉
Marta te babki to pandory i panetony. Pieka tu przed swietami Wielkiej Nocy i Bozego Narodzenia. Pyszne sa. To sa drozdzowe babki - babka bez niczego to pandor a paneton to z nadzieniem klasyczny to skorki z pomaranczy i rodzynki, posypuje je sie cukrem pudrem, ktory jest zawsze dolaczony. Pakowane sa w kartony kolorowe lub tez w faolie sliczna z ozdobami. Tez teraz robia wersje z roznym nadzieniem czekoladowym, tiramisu, biala czekolada. Tu jest taki zwyczaj i mi sie podoba, ze sasiedzi, znajomi obdarowuja sie przed swietami wlasnie takimi babkami. Nikt nic nie musi na sile wymyslac. Tez sa pakowane z slodkimi musujacymi winami. Najlepiej bo tu te babki sa po 2,5 e i najczesciej sa 1kg, sa tez 1,5 kg. A w Pl ostatnio widzialam po 40 zl. Tuz przed swiatami takie babki sprzedaja po 1 e. To nawet juz sie piec nie oplaca. A termin waznosci maja 4 misiace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moje dziecko dziś potkneło sie na chodniku i ma nos i pod nosem obdarte. Michał to istny rozrabiak, jak na chłopaka przystało 🤢 może to też przez to że nie dmucham tak na niego, pozwalam mu się przewracać. Chciałabym zeby byl samodzielny bo chce mieć kolejne dziecko.
Wy uważanie na dziecko żeby mu się coś nie stało? Ja Misia ostrzegam ale jak usilnie coś robi to pozwalam mu się przekonać że idzie w złym kierunku.
I ja mam ochotę coś upichcić, obiad wczoraj zrobiłam to w sumie mam czas.
A u mnie w mieście był dziś prezydent, nawet zdjęcie zrobiłam 😁
Ewka już miałam kilka razy pisac i zapominałam, apropo kremu z filtrem, ja wiem ze w pochmurne dni też słonce przenika, ale specjalnie Michała nie smaruje żeby cialo wyprodukowało wit D3 i wtedy nie podaje Michałowi w kropelkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu ja nie dmucham na Gabrysia.
Ostatnio milion razy mu powtarzałam żeby rączkami nie ślizgał po futrynie.Nie rozumiał a ja tylko czekałam aż guza sobie nabije.I tak się stało,guz na pół czoła jak zaczął płakać to posadziłam go na dywanie i mu powiedziałam,że go ostrzegałam i że ma nie płakać i przestał.
Może ja bym na młodego chuchała ale moi rodzice go puszczą samego na podwórko,oni sobie siedzą a on gania.Ostatnio jak mi go wieczorem do domu przyprowadzili to był cały czarny od żużlu,łącznie z pampersem,bodami i włosami.O czapce już nie wspomnę.
Gabryś jest ładnie opalony na buźce i rączkach ale dziś kupiłam mu krem ale na każdą pogodę.Ciekawe czy się nada,mam też z tamtego roku ale jest dla dzieci od pół roku i jest dobry bo sprawdzałam datę ważności.Jak myślicie mogę nim smarować?
Dziewczyny gdzie jesteście???Udzielać się Monia,Tynka,Agnese i cała reszta!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malwina każdy kosmetyk ma datę ważności po otwarciu, co nie równe z datą na zgrzewie. Najczęściej kosmetyki dla dzieci mają ważność 6 lub 12 miesięcy po otwarciu. Musisz sprawdzić.
A tu przykład http://www.blondhaircare.com/2013/04/data-waznosci-kosmetykow.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnese, zamorduje Cię, własnie sobie w googlach wpisałam te babki i wyoglądałam zdjęcia, ślina cieknie. Ubóstwiam takie drożdzowe baby. Gdyby u nas takie sprzedawali za takie psie pieniądze to chyba bym miała specjalną szafkę na zapasy. Musiałam się zadowolić swoją cytrynową babką. Chyba muszę męża zmusić do przeprowadzki, już mi się przejadła turecka baklava. Ale marzy mi się ta babka mmmm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...