Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
🙂
szkoda, Monia, że nie było mi dane zobaczyć Twojej miny w momencie wręcznia "prezenciku" od Azizka 🤪 😁 😁 😲
u nas pochmurno, zimno i do tego pada, oby na Boże Ciało ciut się rozjaśniło 🙂
ja na Dz. Matki dostałam różę i śliczną laurkę, którą wręczyła Emilka a jaką zadowoloną minkę miała 🙂 🙂 Ola już ją odpowiednio poinstruowała 🙂 🙂

na szczęsie, Marta, masz już odwiedziny z głowy, ufff moja teściowa mieszka daaaleko, więc luzik, nie narzekam 😉

mojego mężą firma refunduje szczepienia na pneumokoki dzieciom swoich pracowników, mam termin ustalony na 04 czerwca ale sama nie wiem czy szczepić???? kolejny dylemat...
na meningokoki się zdecydowaliśmy termin w przychodni 14 czerwca
z tego co pamiętam to u Ciebie Monia szczepi się wszystkie dzieci, u Agnese we Włoszech chyba też?
bo u nas w Polsce to zdania podzielone i bąź tu człowieku mądry 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Zdrowia dla Gabrysia.
Marta teraz masz luz, tesciowa szybko nie przyjedzie. Moja to na odwrot, wszystko pouklada nawet ci tylek by podtarla. Zbyt mono ingeruje i sie wtraca. 🥴 🥴
U nas nadal dni w kratke. Tak brzydkiej wiosny tu dawno nie bylo. Wczoraj poszlam z mlodym na plac zabaw. Bylo wietrznie i troche chlodno. Widzialam, ze Riccardo przechodzi kolo zrodelka gdzie pije sie wode. I tak sobie mysle, ciekawe nie biegnie do kranu. I niby przeszedl, a ja spokojnie chcialam zajrzec do plecaka. A ten w 5 sekudn sie odwrocil i otworzyl karan, a do tego wlazl do miski gdzie byla woda. Spodnie mokre po kolana. Zdjelam mu szybko buty, wrzucilam do plecaka. Ricciego na rece, w drugiej rece rower i do domu. Dobrze, ze mamy tylko 2 minuty do domu.
My szczepilismy na pneumokoki i neumokoki. Teraz w czerwcu 25 nastepne pneumokoki jakies polaczone. U nas wszystkie szczepienia sa gratis. Rodzice dostaja list miesiac wczesniej. Tez babeczki te co robia szczepienia mowia, kiedy nastepna wizyta. Nigdy nawet 2 minut nie czekalam na szczepienie. kazdy musi przyjsc o okreslonej godzinie. Ile razy przyszlam nawet 10 minut wczesniej to one z korytarza z daleka juz wolaly by wchodzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mam nadzieję, że na przynajmniej parenascie tygodni mam z głowy, choć z nią nigdy nic nie wiadomo. Dzisiaj mamie opowiadałam ak to fajnie się wypoczywa u mnie w domu, nie kiwając palcem. Ja też przy następnych odwiedzinach u niej zrobię podobnie, a co!

Monia, na szczęście zbieranie to jeszcze nie jedzenie, bo mogło być różnie 😁 U nas zdjęcie pieluchy i łażenie gołodupca znaczy siur na dywan 😁

U nas pneumokoki są normalnie w kalandarzu szczepień. Ja szczepię i się nad tym nie zastanawiam. Ale myślę, że jakbym nie zaszczepiła, a dzieci by się pochorowały to nigdy w życiu bym sobie tego nie darowała. Nigdy! Nie wiem po co ta nagonka, skoro więcej krzywdy jest z nieszczepienia dzieci niż z chowania pod kloszem, bo niezaszczepione i nie daj bóg się jeszcze rozchoruje.

U nas jak zwykle gorąc. My tylko rano i wieczorem o 19 wychodzimy i już tak od dawna i jeszcze dłuuuuugo. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co, mój syn zrobił się ostatnio straszny całuśnik. Ciągle przychodzi i sie przytula i daje buzi i też jak coś ma w planach zbroić, dotknąć, rzucić, to pierw przychodzi mnie zmiękczyć buziakiem, a później broi 😮 To chyba szkoła tatusia 😁 Ciekawe czy ja też będę taka mamusia synusia jak dorośnie... ja pierdziuuuu, znienawidzona przez synową :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja dziś kupiłam forme do muffinów i będę piec :d Marta masz może sprawdzony przepis?
Monia nawet nie mogę sobie wyobrazic Twojego zaskoczsenia prezentem Azizka.... 😉
Marta ostatnio tez była u mnie tesciowa na 2h, pobiegłam do sklepu obok po rybe na obiad, moze to trwało 5min, wracam a Miś guz na środku czoła 🤢 nie wiem czy to moja nadopiekunczość ale ćiśnienie mi podniosła tekstem że powinnam mieć rogi oklejone to by sie nie uderzył...
Ja na meningokoki moŻe bym zaszczepiła ale są płatne. Co do szczepień to uważam że NFZ chce unikać epidemii np żółtaczki czy innych chorób zakaźnych. Jedyną chorobę skutecznie dało się wyleczyć to czarną ospę. Gdybym miała wybór czy szczepic na te refundowane jeślu musiałabym zapłacić to pewnie też bym nie szczepiła. Jestem raczej przeciwnikiem niż zwolennikiem.
Ostatnio złapała mnie babka na ulicy zebym podpisała liste pt "Ratujmy maluchy" przeciwno wczesnym posyłanijme do szkoły. Ja do niej że nie podpisze bo uważam że to dobry pomysł. Też popatrzyła jak na wariatkę 😮
Ewka jak brzusio?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie szczepiłam tymi płatnymi. Owszem wahałam się i zastanawiałam nad pneumo,ale dałam sobie spokój.Po tej kretyńskiej szczepionce na ospę i inne syfy, Alek ciągnął nóżką i miał ją często napiętą. Dzięki Bogu napięcie zeszło,śladu nie ma. Lekarka ofc mnie wyśmiała,bo pewnie mi się przewidziało... 😠 I niemożliwe,że to po szczepionce. No ciekawe.
Ja podpisałam petycję w akcji "ratujmy maluchy". Uważam,że wysyłanie 6latka do szkoły jest poronionym pomysłem,ale nie zrozumie tego ktoś, kto nie pracuje w przedszkolu i nie zna specyfiki pracy z takimi dziećmi. Do tego dodać sposób w jaki dzieci się uczą w szkole,co muszą opanować na starcie w I klasie. Dzisiaj odrabiałam lekcje z moim 7letnim bratem,więc wiem co mówię.
Szkoda gadać,szkoda rodziców a przede wszystkim dzieci. Tych,które w 6latkach dopiero rozwijają skrzydła i nabierają pewności,budują relacje,przestają wyć i po prostu dorastają do czegoś więcej niż klocki i lalki.
Cóż,ale zanosi się że chociaż będę miała z tego tytułu pracę po studiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja teraz jestem dość na bieżąco z puszczaniem wcześniej do szkoły bo u nas dzieci moich sióstr miały iść w wieku 5 lat.Ale okazało się,że dzieci muszą iść te które urodziły się do 30 czerwca,nasze dzieci nie pójdą bo jedno urodziło się 2 lipca a drugie 27 sierpnia,więc luzik.Takie dzieci muszą 2 lata siedzieć w zerówce,podobno dzieci w wieku 6 lat nie bardzo umieją sie dostosować do panujących reguł.Dla mnie to głupota no ale jest wielu zwolenników.
Ewa gdzie jesteś?
Lecę spać bo mały się kręci przez te zęby i jestem zmęczona moim bólem zęba 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia prezent bombowy 😁 😁 😁
Też uważam, że na 6 latki w szkole jest za wcześnie. Ja jednak patrze na to też ze strony technicznej nasze szkoły nie są gotowe na przyjęcie tak małych dzieci.
Emocjonalnie też te dzieciaki ciężko sobie w szkole radzą 🥴 ale co z tym zrobi rząd licho wie.
Mój mąż wczoraj rano wyjechał 😞 Dziś dziecko zrobiło mi pobudkę o 5:12 a teraz siedzi i rozkrusza herbatnik na kanapie jest tym zafascynowana więc stwierdziłam, że raz jej pozwolę a co 😁
Ja czuję się dobrze synek kopie jak szalony 😆 ja już jestem wielka na plusie prawie 10 kg ale co tam zrzucę 😜 w obwodzie juz 105 cm Moja babcia ciągle powtarza, że lekarz sie pomylił i ja pewnie zaraz urodzę bo taka duża jestem 😁 😁 😁
Ja niestety też nie szczepiłam tymi płatnymi bo kasy brak a lekarz rodzinny na każdej wizycie proponuje 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No ja się nie wypowiadam w temacie szkoły, bo my na razie nie planujemy przeprowadzac się do PL. A tu N. i tak idzie do szkoły w wieku 6 lat, bo juz dawno temu reforma szkolna się zmieniła.
Gdybym mogła to bym jej nie posłała, bo i tak jeszcze będzie sie uczyć 20 lat.

Głowa mnie boli, a mam obiad do gotowania 🤢

Aniu, kurcze nic Ci nie polecę z przepisów na muffiny, bo ja własnie nie mam tej formy. Nie mam keksówki i nie mam na muffiny własnie, więc nie robię babeczek. Ale jak dla mnie ciasto na muffiny a ciasto na zwyczajne ciasto do formy nie różni się niczym, więc nie powinno być problemu. Na "Moich wypiekach" jest oddzielna zakładka na muffiny i babeczki, zajrzyj, może coś Ci podpasuje i zrobisz. No i musze jeszcze kupić inna formę na tartę, bo moja jest jakas do bani i ciasto z boków spływa :/

Dora idę gotowac pomidorówke z ryżem, co by sie nie zmęczyć za dużo 😁 i nie spocić. U nas dzisiaj miało być 36st. i całe szczeście nie ma słonka, więc jest gorąco, ale nie pali, co za ulga, bo mam jeszcze na dzisiaj całą stertę prasowania z 3 pralek, a moja pralka ma 7kg wsadu :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zebrałam się i pisze w koncu :P. Czytam Was na biezaco 🙂 ale jakos weny do pisania brak.
Monia, ahah jaki prezent ;-)
Ja tez szczepiłam tylko tymi rfundowanymi, chociaz lekarka namawia mnie na szczepienie na rota po skonczeniu 2 lat bo tylko jedna dawka, tesciowa nawet powiedziala, zebym szczepila, ona kase da :P 360 zł.

Moja biedulka strasznie sie meczy z zebami, wyszla jej dolna dwojka i dole czworki, jesc nie chce, jeczy. Strasznie mi sie odparzyła bo robi po 4 kupki dziennie :/.
Ostatnio jak zrobiła kupe to podeszła, złapała się za pampersa z tyłu i "fuuu", myslalam ze sie z sikam ze smiechu 😁.
Bylismy ostatnio w Sokółce na tydzien u mojej rodziny. Ciotka ma synka o 4 miesiace starszego (fotki na fb ), a tak fajne sie razem bawili, szok. Karol ją całował, a ta sie tak nastawiała, przytulali się razem 🙂 super! od pradziadka Ada dostała rowerek, siwetny jest, pozniej zmienia sie w hulajnoge - taki dokładnie http://www.youtube.com/watch?v=6d-M9H3-eYw
a ja zdycham, mam angine. Mówic nie moge, jesc nie moge, pic nie moge bo mnie boli tak gardlo, wczoraj mialam 39 goraczki...jakby mnie ktos przerzuł i wyplul.

Ostatnio w lidlu ( od 23.05) był body x2 po 15 zł taniocha, i nawet fajne gatunkowo.

Marta, mowa sie nie przejmuj, szczegolonie ze Twoje dzieci sa 2wu jeczyne. Ada jest jednojezyczna i prawie cale nie gada :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja wczoraj bylam na placu zabaw a Ricci nic nie mowi tylko tata, a po wlosku znaczy mala dziewczynka. Ludzie co byli z malymi dziewczynkami, mysleli ze Ricci je wola.
We Wloszech dzieci tez ida do szkoly w wieku 6 lat. Ale tu jest inny system, nauczyciele sa dostosowani i szkola do potrzeb malego dziecka. Szkola podstawowa trwa 5 lat.
A w sumie ja jestem ze starego systemu, podstawowka 8 klas. Jakos tak byla podzielona szkola, ze w jednym szklydle byly dzieci od 1 do 3 klasy. A w nastepnym od 5 do 8 klasy. Wiec wszystko zalezy od szkoly i nauczycieli. Takie jest moje zdanie. Mysle, ze dla nas lutoweczek nie ma to wiekszego znaczenia. Moj mlody jak bedzie szedl do szkoly bedzie mial skonczone 6,5 roku. Gorzej z dziecmi z grudnia. Wiec ja sie nie martwie.
Tez kolo mnie mieszkaja blizniaczki w sierpniu skoncza 10 lat. Matka ciagle z nimi chodzi nawet na plac zabaw oddalony o 3 minuty od domu. Dla mnie to smieszne. Dziewczyny nawet nie maja klucza. Jak raz dalam jednej by mi otworzyla furtke. To dziwczynka 10 letnia nie umie otworzyc drzwi. Klucz wkladala w druga strone. Masakra. Na komunie dostaly zegarki takie z Hello Kitty. Matka im ich nie daje bo zgubia. Szok. To kiedy moga nauczyc sie ktora godzina? Szczegolnie, ze zegarki nie sa jakies markowe. Kiedy te dzieci moga usamodzielnic sie? Jak sama matka robi z nich sieroty.
Rowerek super. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂
a mnie najbardziej wkurza brak zdecydowania ze strony rządu w sprawie tej całej reformy szkolnej 😠 co kilka miesięcy zmieniają wytyczne 😠 😠 a rodzice już całkiem wygłupieni 🥴
moja Ola była ostatnim rocznkiem który "idzie" starym systemem, u niej w klasie wszystkie dzieciaki rocznik 2002 🙂
jeśli chodzi o gotowość sześciolatków do nauki w szkole to wydaje mi się żę każde dziecko jest inne, są dzieci które doskonale odnajdą się a są i takie które nie są na to gotowe
mój siostrzeniec poszedł rok wcześniej, właśnie kończy pierwszą klasę, na tą chwilę żadnych problemów nie ma 🙂 uczy się tego co moja Ola w zerówce, ona idąc do szkoły czytała i pisała 🙂 on uczy się tego w pierwszej klasie 🙂
nasze dzieciaczki pewnie obowiązkowo rozpoczną edukację jako 6 latki 🙂 nic na to nie poradzimy 😉

my do tej pory za wszystkie szczepienia płacimy, a meningokoki poleciła nam ostatnio pani pediatra, Ola była szczepiona to i Emilkę zaszczepimy, co do pneumokoków mam wątpliwości...
wiem że są rodzice których nie stać na taki wydatek 😞 u nas też się nie przelewa ale w tej kwestii pieniądze muszą się znaleźć...na szczęscie nie musimy wybierać między szczepionką a podstawowymi wydatkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta kusisz tymi słodkościami 😆
Kamila rowerek zarąbisty 😆
Moja Hanka dostałą dziś od cioci ręcznik poncho z lidla jest boski i jej też się spodobał bo chciała iść w nim spać. Kupiłam jej też od babci kółko fotelik do pływania więc już na lato mamy wszystko oby tylko pogoda dopisała. Od nas dostała 2 smoki bo przez te cholerne 3 to tak gryzie smoki ze ja juz nie wyrabiam 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To w takim razie stwierdzam, że mój syn to śpioch.
Daniel wstaje o 7.00, czasami 6.45. Ponownie idzie spać po 3h, czyli zwykle jest to 10.00 max. 10.30. Śpi 1,5h. I później drugie spanie jest o 15.00 - 15.30. Śpi ok. 2h. dzisiaj prawie 2,5h. Wieczorem o max. 21.30 już śpi. W związku z tym, że tu się chodzi w gości wieczorami, bo wszyscy pracują do 18.30 to nam tez się zdarza łazić lub przyjmowac, więc są dni, że do domu wracamy koło 22.00 (a to i tak na TR wczesna pora, bo dzieci chodza po dworze do 24 :/), wtedy po 22 zasypia, ale w dzień odrabia tą godzinę co mu ucieka.

Mąż ma wychodne, niedługo zaczne rozmawiać ze ścianami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnes1978 my mamy na pneumokoki i meningokoki w pakiecie wiec obowiazkowe i powiem wam ze nie zalue, fakt goraczka byla ale to nic w porownaniu do tego co moze byc po tych cholernych pneumokokach i wizja zapalenia opon mozgowych ... wrrrr skoro nas jest to obowiazkowe to chyba maja w tym jakis cel, wiadomo ze w Pl to pewnie kwestia funduszy jakby bylyt refundowane to pewnie wszyscy by na to szczepili 🤨
tutaj dzieci ida do szkoly jako 6-latki ale system jest dostosowany i dzieci nie sa zawalane niepotrzebnymi materialami poza tym ich plecaki sluza tylko do przenoszenia papu i nie waza 10 kg 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hmm czy jest zatem oprócz PL jeszcze jakiś kraj w EU, w którym dzieci idą do szkoły w wieku 7 lat?
No to skoro tacy chcemy być europejscy to bądźmy od początku do końca.

Byliśmy na dworze o 8 dzisiaj i już paliło w czaszkę, że hej. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂
my używamy Bepanthenu, Emilka może ze dwa razy miała odparzony tyłek, kilka razy smarowaliśmy też sudocremem, ale osobiście wolę ten pierwszy jest delikatniejszy 🙂
my 04 czerwca przed szczepieniem porozmawiamy z pediatrą, ale raczej po Twoim wpisie Monia jestem nastawiona na tak 🙂
nie wszystko co europejskie jest godne naśladowania chyba wręcz przeciwnie 😉 😉 faktem jest iż Polskie szkoły w większości nie przygotowane na przyjęcie 6-latków
😞 ja tu widzę największy problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
My używamy kremu Alantan Plus.Jak Czarek był malutki to używaliśmy Bepanthenu.
Od świąt schudłam tylko 4 kg.Wniosek-stres na mnie nie działa 😜.
Co do szkolnictwa ,moim zdaniem ,tak jak większości z Was ,szkoły nie są przygotowane na przyjęcie takich małych dzieci.Na szczęście nasze dzieci są z początku roku.Patrząc na Wiktorię ,która też jest z lutego to myślę,że spokojnie poradziła by sobie gdyby poszła rok wcześniej do szkoły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My używamy Bepanthenu jak dla mnie rewelacja zero odparzeń 😆
A to nasza trójeczka 😆
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/837/30052013.jpg/][IMG]http://img837.imageshack.us/img837/9648/30052013.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...