Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ewka jak Ci ślicznie z tym brzuskiem. Hani nie zakładasz już czapki? Ja Michałowi kilka razy założyłam zwykłą czapkę z daszkiem nie na uszka, ale jakoś dalej się obawiam że go może zawiać 🤢
My używaliśmy Alantan Plus, bephanten i sudokrem. Ale chyba najbardziej sprawdziła się soda dodana do kąpieli przez kil;ka dni podczas tych upałów, wtedy Michał dostał potówek pod pieluszką. Olcia a może to wina pieluszek, kiedyś dziewczyna pisała na blogu że nie mogła nic poradzić na odparzenia u córki i okazało się że to od pieluszek Pampers, po tym jak zminili szate pieluszek widocznie coś do nich dodali i przeszła na te z rossmana (babydream) i przeszło samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ja uzywam alantanu i tormentiolu. Tak wiem, ze niby nie mozna, ale tylko na Ade to dziala na odparzenia. Posamruje raz/dwa tormentiolem i juz nie ma, a ona sie rzadko odparza, ale jak juz sie odparzy to az rany ma. Teraz miala rany od biegunki, był problem ze zmiana pampersa. Jeszcze gencjaje stosowałam 1% roztwór WODNY ! bardzo dobrze wysysza.

ŁAAAŁ EWA wygladasz cudownie 🙂 az zazdroszcze brzuszka :P ja bym chciała z jednej strony, ale z drugiej juz nie za bardzo :P. taka jestem rozdarta troche 😞 bo bym chciała 2jke z mala roznica wieku ( do 3 lat ), ale z drugiej strony boje się straszliwie :p. Hania ma tak samo jak Ada ;-) nienawidzi czapek, jak jej zaloze i się zapomni to nie zdjemuje, ale jak sobie przypomni juz czapka już na ziemi, nawet te wiazane. Drugi raz tez nie da sobie załozyć. O tyle dobrze, ze ma sporo włosów :p z tylu ma dluzsze ode mnie ;-) ale to takie delikatne piorka sa.
Aniu, nie obawiaj sie o wiatr, nasze dzieci to juz nie niemowlaczki 🙂 ja Adusi uszków nie zasłaniam wcale :P

Byłam dzis bez pradu od 12 az do teraz.. masakra jak to człowiek jest uzalezniony od elektrycznosci :P.

Mloda zaczyna cos łapac.. kaszle i ma stan podgoraczkowy, mam nadzieje ze to zeby i nie sprzedałam jej anginy. Dałam nuforen, witamice C i prawosluzowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
AA, bedziecie uczyc dzieciaki na nocnik? ja zaczne juz niedlugo 🙂 madra dziewczynka 🙂 dziś zanim zaczeła robić kupkę to mnie poinformowała trzymajac sie za pampersa i mowiac 'fuu" i dopiero zaczeła 🙂
nic na siłe, jak sie uda bedzie fajnie, a jak nie to trudno 🙂 za rok sie nauczy. Tylko musze kupic maly nocnik, bo ten co ma to duzy owtor i jej chuda dupka wpada do srodka :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
U nas temat odparzeń jest ciągle na tapecie.... U nas najlepiej sprawdza się ostawienie chusteczek nawilżanych do pupy i za każdym razem mycie pod kranem. Do tego zasypka z mąki ziemniaczanej albo smarowanie Linomagiem. Używam też do pupy balsamu Cetaphil,niby jest do całego ciała i twarzy ale bardzo pomaga na pupę Alka. Jeszcze radzę w nocy zmieniać pampka żeby pupa nie była ciągle wilgotna. A- my zmieniliśmy pampersy na Huggiesy,były w dobrej cenie w biedronce i powiem wam,że pupa też się poprawiła 🤔
A właśnie- czy przewijacie dzieci w nocy? My ostatnio bierzemy Alka w nocy do nas i ja go zawsze przewijam,bo pampers prawie pełny i szkoda mi żeby kisił się do 7 w mokrym.
My czapkę zamieniliśmy na chusteczkę. Wiadomo jak jest wiatr duży i zimno to idzie czapka,ale bez przesady.
Na dzień dziecka muszę kupić Alkowi jakieś butki do domu. Ma bardzo wysokie podbicie i widzę,że reszta kapci normalnie go ciśnie,bo stópka taka uciśnięta później.... 🤢
Jedziecie gdzieś na wakacje z maluszkami? My chcemy,ale nie mamy pomysłu gdzie 😠 Mąż się uparł na zagranicę,ale drogo wychodzi. T ma ochotę na Turcję 😉
fotka -> z krótkimi włosami. fakt słabo wyszłam,ale kiedyś prosilyście to macie 😁 [url=[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/577/dscn1252gu.jpg/][IMG]http://img577.imageshack.us/img577/4738/dscn1252gu.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]]Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...[/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja Ady nie przewijam w nocy, moze dlatego ze sie nie budzi, a pampers po nocy jest prawie suchy 🙂a spi ze mna oczywiscie ;-) jakos nie mam serca ją zostawic sama w pokoju w lozeczku, a samej wrocic do meza :P.
ja huggisow nienawidze :< twarde, sztywne. Kupilam w Sokółce pampersy ale jakies inne, ciensze i z inna oprawa graficzna. Dziwne :P

my mamy ochote nad morze, ale sie zobaczy. W nastpenym roku, albo za dwa chcemy jechac do Chorwacji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
My na odparzenia stosujemy sudocrem,ja jestem zadowolona 🙂
Ewcia ślicznie wyglądasz.
Gabryś też chodzi bez czapki lub w czapce z daszkiem.Dzisiaj byliśmy nad jeziorkiem w trójkę.
My mamy zamiar jechać do Wałbrzycha do mojej przyjaciółki,zahaczyć o góry i Wrocław,ciekawe czy się uda,bo ja bardzo bym chciała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam
http://www.srokao.pl/2011/08/analiza-kosmetyki-dzieciece-kremy-z.html
Ja na podstawie analiz sroki wywaliłam większość kosmetyków,zwłaszcza takich jak sudocremy. Nie popadam w fanatyzm,ale dzięki temu blogowi wiem,że nie kupuję wazeliny i wody za grubą kasę 🙂 Wczoraj byłam w rossmanie i patrzyłam jak babki brały kremy L'oreala czy Ziaji i uśmiechałam się pod nosem 🙂 przesiąkłam juz trochę sroką i bardzo uważnie czytam teraz składy i kupuję że tak powiem pod nią ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny.
Dziś święto pospałam do 6:10 😆
Tynka ja też dużo rzeczy wyrzuciłam jak zaczęłam podczytywać bloga sroki 😆 Teraz nawet na fb mi doradza już prywatnie z kremami dla Hani 😆
O wakacjach to ja w tym roku raczej mogę zapomnieć (dalekie wyjazdy) obym dała radę się nad Śniardwy zatoczyć to będę najszczęśliwsza na świecie.
Teraz 2 dni spędziłam z Hanią bardziej aktywnie tzn na działce i już czuję jak brzusio cięgnie i noga rwie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂
Kamila Ty jeszcze karmisz? tylko pogratulować 🙂
ja również korzystam z rad sroki, ale podchodzę do tego z pewną rezerwą 😉
nie mamy jeszce nocnika, kiedy Ola była mała to ciągle słyszałam że już! powinna robic na nocnik, ja rozpoczęłam trening jak miała skończone rok i 9 miesięcy, po tygodniu pieluchy poszły w odstawkę, z Emilką będzie podobnie 🙂 znam rodziców ambitnych którzy sadzali dziecko na nocnik przed skończonym rokiem a w rezultacie sikały w pampersa do 3 lat albo i dłużej 😉
Ewka, fajna ta Wasza trójka 🙂
Tynka ładnie 🙂
my wyjeżdżamy w góry do Niedzicy, właśnie szukamy nosidełka turystycznego dla Emilki 🙂
Śniadrwy 🙂 🙂 w ogóle Ewka Ty to jakby cały czs na wczasach, okolica piękna 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewa, brzusio sliczny, Hania jest taka urocza i wciąż bardzo podobna do taty.

Olu, moja N. miała odparzenie kiedyś, które zmieniło jej się własnie w takie krosteczki na siurce. Nawet bała się siadać, bo bolało. Po kremach nic nam nie pomagało, więc ostatecznie poszliśmy do lekarza, okazało się, że to uczulenie. Akurat wtedy kupilam w PL te pieluchy shit z Babydream 😠 Lekarz przepisał wtedy krem dosyć mocny/ bo można było smarowac tylko raz dziennie.

Daniel z nocnika ucieka, więc jeszcze po prostu nie chce do niego robić i tyle. W nocy ja tylko krótko po urodzeniu przebierałam, bo czasami się zdarzały kupy, a później już nie, bo nie chce go nigdy wybudzać. No i od chyba dwóch miesięcy już ta pielucha jest sucha rano, ale zanim go wyciagam to już jest siur, więc nie zdążam z nocnikiem na poranne siku. D. twardo śpi całą noc, więc nie robi siku w nocy.

Tynka, wyglądasz ślicznie, z Ciebie jest bardzo ładna kobieta, we wszystkim Ci dobrze. A ta pizza 😁

U nas chyba najlepiej się sprawdzają własnie Huggiesy. Zawsze bardzo lubiłam pampersy, Przy Natalii były super, a od Daniela ciągle daje siurami, jak mu je ubieram. Nie wiem, wydaje mi się, że w TR spadła ich jakość. Coś z nimi nie tak.
Odparzenia nam się zdarzają, ale rzadko, używam krem turecki z apteki, więc nie pomogę. Czasem bepanthen też. D. jak się odparza to zwykle jest to sama dupcia, posladki już nie. Po prostu sie zaczerwienia. No ale teraz tak już będzie/ w końcu je wszystko. Wczoraj pożarł pół papryki nadziewanej ryżem i leczo z bakłażana. D. zdecydowanie ma gust turecki. N. niby też, ale dla niej mięsko jest ponad warzywami.

Ja już chyba się wyleczyłam z trzeciego dziecka. Chyba dwójka nam wystarczy, oni życia poza sobą nie widzą, ciągle razem, nie muszę zajmować im czasu oddzielnie, a to jest komfort.

No i nie wiem co miałam jeszcze pisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
przewijanie w nocy? ja nie wiem co to znaczy 🙂 😉 używamy od samego początku tylko Pampersów i będziemy im wierni do końca 😉 choć nie powiem ostatnia promocja Dady w Biedronce gdzie wychodziło 0,34 za sztukę kusiła, bo jak są w normalnych cenach to nie ma dużej różnicy między Dadą a Pam., zwłaszcza że my Pampersy kupujemy zawsze w jakieś promocji 🙂
gdzieś własnie czytałam że chore uszy to raczej od kataru niz wiatru, bardziej boję się słońca i stąd kapelusik na główce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też był moment,że A spał całą noc bez wybudzania i zmieniania pampersa.
Teraz z kolei tak ok północy się zrywa i drze w swoim łóżeczku,stoi przy szczebelkach i je ciągnie. Bierzemy go wtedy do siebie i śpi do rana z nami a jak mocno się rozpycha to go mąż odnosi 😉
Ja mam dzisiaj dzień luzu,wolne w pracy,Tomek też. Niania przyszła na 9,zabrała Alka na spacer i do siebie na cały dzień,prowiant spakowany i poszli 😆 Trochę miałam wyrzuty sumienia,że się tak dziecka pozbywam,ale z drugiej strony - ja muszę się uczyć,Tomek też ma mnóstwo papierów... Nic,idę pisać opinię. Przebadałam swoich rodziców testami,ciekawe co wyjdzie 😉
Dzięki za komplementy,ale fryzura bardzo źle się ułożyła na foto 😉 A pizza była pyszna,Alek też zjadł duży kawałek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
U nas noc oki tylko ja jak zwykle durna siedzę do późna a później nie najlepiej się czuję.Dzisiaj w dzień też nie mogłam za bardzo spać 😞Do tego cholernie boli mnie głowa i co chwila leci mi krew z nosa.Jakoś od kilku dni dziwnie się czuję 😞
Tynka super wyglądasz a Alek faktycznie bardzo podobny do Twojego męża 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzieciaczków z okazji Dnia Dziecka :*
My dzisiaj leniwy dzień,pogoda za oknem nie ciekawa a chcieliśmy iść nad jeziorko 🙂 Dziś na obiad robię pizze na cieście francuskim bo już mam dość wymyślania obiadów.Jutro jedziemy do B. babci,bo 2 razy Gabisia widziała tylko.
100 lat dla solenizantów :* Gabiniu dzisiaj kończy 16 miesięcy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wszystkiego całuśnego dla naszych dzieciaczkó :*
Ewka kupujesz Hani nowe smoczki, nie bedzoesz jej oduczać? Ja nie dawałam Michałowi przez dwa dni, ale on i tak dostaje smoka tylko do spania. Błędem było bo po 2 dniach dałam znów i teraqz już płacze jak nie dostanie do spania, bo wie ze mu zabieram. Musze jeszcze raz sprobować za jakiś czas.
Kamila Ty naprawde jeszcze karmisz? Pisałaś że przestałaś chyba przed roczkiem Ady... Czy mi się wydawało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się wydawało,że już nie karmisz piersią. Pamiętam,że tłumaczyłaś że palisz papierosy bo nie karmisz już Ady. No,ale może coś mi się pomyliło 😉

Kurde mamy problem z butami dla Alka. Ma wysokie podbicie,szeroką ale krótką stopę... Befado odpadają :/ w ccc też nic nie znalazłam.. Bartek drogi jak diabli...
No i znalazłam cos takiego ->
Są bardzo ładne na żywo,alek ładnie w nich stawia nogi, u ans dzieci w przedszkolu takie noszą. Tylko cena - 115 zł :| No,ale mają aż 3 rzepy,więc mogę wyregulować porządnie żeby się nie wpijały w stopę. Sama nie wiem. Jak na razie lata na bosaka po domu. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ostatnio właśnie moja siostra kupowała dzieciom te buty, ponoć są bardzo zdrowe i korygują problemy z nóżkami 🙂ona te buty zamawaiała przez internet 🙂 polecił im ortopeda zarówna Hania jak i Pawełek źle stawiają stopy i stąd decyzja o zakupie Danieli 🙂 my 4 lipca mamy jeszcze wizytę w Poradni Reh., to tylko tak kontrolnie, mam nadzieję że już ostatni raz i zobaczymy co nam pani doktor powie o stawianiu przez Emilkę nóżek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzięki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi odnośnie smarowania dupki wiecie co ja w sumie nawet o tym nie pomyślałam że oryginalne pampersy mogą uczulać i może u nas tak właśnie jest bo cały czas jechaliśmy na biedronkowych a teraz była promocja na oryginalne i kupiłam i może to z ta się wzięły te odparzenia hmm.. zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny czytam was na bieżąco ale jakos brak weny miałam na pisanie.więc tak Nikoś dużo mówi a nawet powtórzy ładnie wszystko dosłownie wszystko teraz ma etap kopara uwielbia kopary i mówi kokara i dziś dostał piękną kokare od chrzesnego na dzień dziecka i Nikoś dzis ma IMIENINY 🙂 mam pewien problem bo od niedawna Nikoś zaczoł mi chodzić na palcach i nie wiem czy wybrać sie z nim do lekarza czy przeczekac to bo mój mąz jak był mały tez tak chodził.ucze Nikosia na nocnik ale nie chce często mu ściagam pampersa i goni bez i tłumacze zeby powiedział jak chce sisiu ale on powie jak juz sie zleje,jak jest ciepło to spoko po polku goni bez pampka i ubieram mu takie butki całe gumowe szybko wtedy je umyje i dupke tez i nowe spodenki zakładam myśle ze przez to lato sie oduczy pampersów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Daniel dzisiaj miał występ z okazji zakończenia roku w żłobku. Wyszedł w spedenkach kąpielowych na scenę i trochę potańczył. 😁

Tynka, pocieszę się. Ja tu kupiłam sandały dla Daniela za 70 lirów, czyli jakieś 140zł. Nie mieliśmy wyjścia, nie ma tańszych a dobrych. Te są specjalnie wyprofilowane. Ortopedyczne, korygują chodzenie. I faktycznie, jak D. zaczął je nosić to przestał stawiać nogi do zewnątrz. Nie żałuję zakupu. Dla Natalii też kupiliśmy pierwsze buty do chodzenia za 60 lirów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wcześniej zaczęłam odpisywać ale Amelka przyszła i musiałam kończyć bo był wrzask. a wracając do kremów to chyba się skusze na bepatnhen teraz używałam linomagu i czasami z nivea na odparzenia jak była jaką czerwona lekko dupka to smarowałam sudocremem i było oki a teraz te odparzenia i najgorsze jak znika czerwone to krostki zostają :/ hmm.. nie wiem jak nie pomogą pampki z biedronki to pójdę do lekarza niech to oglądnie.
Kurcze jakieś katarzysko się nam przez tą głupią pogodę przyplątało i Amelka w nocy nie mogła spać a do tego wychodzi jej ostatnia czwórka i dwie trojki na raz :/:/
A co do przebierania to ja Amelkę tez przebierałam może z dwa miesiące po urodzeni uw nocy i tyle później też nie chciałam jej rozbudzać i spała bez przebrania a teraz ma praktycznie suchy pampres chyba że nie spi w nocy tylko sie budzi i wierci to wtedy jej mokry ale bez przesady tak może z dwa razy nasikane! No i Amelka też śpi z nami kurcze jak pomyśle jak karmiłam i wstawałam po kilka razy do neij i karmiłam na siedząco żeby jej nie wziąć do siebie i tak ładnie spała w swoim pokoju w łóżeczku a teraz masakra śpi w łóżeczku może z godzinę i się budzi i jest koniec:/:/ najgorsze że nie wiem jak ją oduczyć:/:/ zastanawiam sie nad kupnem łóżka dla niej może będzie lepiej ale jakie wybrać hmm.....
a co do czapki to ja też nie przesadzam ale jak wieje to zasłaniam uszka chociaż też sądze że to raczej od choroby a nie wiatru uszka są chore no ale moja babcia by tego nie przeżyła... 🙂 🙂 🙂a na mocne słonko daję chusteczkę na głowę 🙂
kurcze z tymi bucikami to problem jak nic ja też co chwilka kupuję inne i zaraz mi coś nie pasuje a ceny kosmiczne naprawdę ... :/ Teraz mamy takie sandałki jak ma Haneczka i w sumie zn ich jestem zadowolona i na zimę chyba też takie o domu będę kupowała a cena całkiem spoko!
Hmm.... .z tym Kamili karmieniem to dziwna sprawa no ale.... 🙂 🙂
Sto lat solenizanci i wszystkie dzieciaczki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...