Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć !
Czarek też opanował wchodzenie na łóżko.Na fotel mu trudniej ,to wchodzi na łóżko i idzie na fotel (stoi obok).
U nas zęby się zatrzymały i dobrze bo trochę odpoczniemy.Zostały tylko piątki do wyklucia .
Ostatnio Czarek nauczył się śmiać jak ten dzieciak z serialu rodzinka .pl,mamy ubaw po pachy 😁
Ja nie planuję co ugotować,jakoś z dnia na dzień się kombinuje.
Ewa jest taki" sernik z rosą ",nie ma możliwości żeby nie wyszedł tylko ja nie daje tyle mleka co w przepisie(zależy jaki mam ser).Wiedeńskiego nie piekę bo wiem, że nie wyjdzie,a zjadłabym chętnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewa, zazdraszczam 🙂 U nas w komplecie tylko jedynki, dwójki na górze i wszystkie czwórki.

Agnese, Ricci normalnie rozwija się w błyskawicznym tempie. Daniel też się wspina na blaty w kuchni, nie wiem skąd ta siła sie bierze u niego.

Daniel już nie skacze po kanapach, chyba że Natalia skacze to on tez wtedy. Przeszło mu, wchodzi i siada, coś mu zawsze dam jeszcze do podgryzania i chwila spokoju.

Moja siostra robi ten sernik Rosa, pychotka.
Już nie pamiętam kiedy jadłam surówkę ze śmiętaną. Wyłącznie oliwa. Nie ma u nas śmietany, tylko jogurt. Pamiętam jak zrobiłam jedną ze swoich pierwszych surówek w Turcji, kapusta, marchew, pomidory i ogórki chyba i zalałam to wszystko jogurtem. Mąż zrobił wielkie oczy, bo tu się tak nie jada warzyw - surówek.
Tynka marze o cieście z rabarbarem. Tez nie ma u nas. Przywiozłam nasiona ze dwa lata temu, dałam tesciowej, aby zasadziła w ogrodzie. ANi słychu ani widu do dzisiaj. Pewnie jak zejdzie z tego świata to zasadzę.

Głowa mi pęka, mąż wymasował, przeszło, bo on ma jakies lecznicze ręce, po mamusi, ale znowu połaziłam trochę i znowu mnie boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
Cholerka chyba Gabrysiowi coś się pokręciło wstał dzisiaj o 5:30.Dobrze,że dziś szybki obiad to może się z nim położę 🙂
Ewcia uważaj na siebie i odpoczywaj 🙂 Gratulujemy Haneczce ząbka.
My mamy jedynki,dwójki i czwórki.Zauważyłam,że trójkowe dziąsełka są opuchnięte.
Ja mam ochotę na sernik na zimno ale najlepiej jakby ktoś mi zrobił i przyniósł.
Wczoraj na kolację robiłam pastę jajeczną na kanapki bo wieki nie jadłam a miałam taką ochotę,że szok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas dzis pieknie, upal. Wczoraj bylam na placu zabaw o 16 i zero dzieci.
Ricci chyba ma to po mnie. Ja z siostra wchodzilysmy na szafe i skakalysmy na lozko. Tez wchodzilysmy po futrynach drzwi by byc wyzej.
U nas tez nie ma smietany, salatki skrapiam oliwa z oliwek.
Mi dentysta powiedzial, bym przychodzila do gabinetu jak ja bede miala swoja wizyte. Powiedzial, ze dobrze jak dziecko przyzwyczaja sie do zapachow jakie tam panuja.
Moj mlody uwielbia muzyke, tanczy jak tylko cos slyszy. Ostatnio furore robi mucha w mucholocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas skwar od dawna, choć w porówananiu do zeszłego roku, jest jeszcze ciut chłodniej jak na tę pore roku, całe szczęście! W południe jak zwykle nikt nie wychodzi. Ostatanie dzieci są o 9-10 rano, choć już wtedy nieźle pali i wychodzą dopiero o 18.00.

Ja zaraz lecę do kuchni, u mnie dzisiaj szczawiowa z jajkiem i warzywa z szybkowaru. Musze jeszcze groszek zielony powyciagac z obierek, zblanszowac i zamrozić. Mąż kupił na bazarze jarmuż, no i muszę pogrzebać w necie, bo nie mam na niego pomysłu lub po prostu pozawijam gołąbki i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !
Ja to dzisiaj wcale nie mam na nic chęci,pomysłu....
Niania zabrała Alka do siebie,żebym mogła spokojnie sobie posprzątać i dobrze. Trochę roboty jest. Jutro jestem cały dzień na uczelni,w niedzielę również,więc samo się nie posprząta.
Ciastko z rabarbarem wyszło bdb,już go nie ma ! 😁
Kompot też dopijam i zabieram się do sprzatania.
U nas też gorąco,ale po południu nadawali grad 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie.
Ja dziś miałam troszkę gorszą noc Hania o 2 obudziła się z kaszlem i tak potem co chwila się biedulka męczyła podałam jej leki i nad ranem niby było trochę lepiej ale ze względu na to że to weekend postanowiłam wybrać się do lekarza. Na szczęście osłuchowo wszystko oki tylko wirusowa infekcja gardła. Na wszelki wypadek lekarz przepisał nam antybiotyk aby jak coś się złego zacznie dziać to podać a nie jeździć do ambulatorium.
Teraz Hania śpi ja muszę zejść na dół po zakupy i chyba też się położę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi maz kupil odkurzacz pionowy bez workow, jest rewelacyjny. Tu to sie nazywa miotla. Ja mam model rowenty. Byla wtedy jakas promocja i dostalam jeszcze taki maly podreeczny. Dwa sa bezprzewodowe mozna odkurzac 40 minut. Na dole sa szczotki co sie kreca i wyczesuja dobrze dywan. Niestety Riccardo jak go widzial dostawal bialej goraczki i z nim walczyl. Ona tak wyglada, jest dla alergikow. http://www.youtube.com/watch?v=nr7QcKBhPQg
Maz mi kupil drugi taki zwykly. Tez bez workow, jak ja nim odkurzam Ricci na nim jezdzi. Ma swoj ale wie, ze jest jakis zabawkowy. Mimo, ze jak sie wlaczy to tez szumi. U nas idzie 7 zebow rownoczesnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas te odkurzacze są bardzo popularne. Ja przymierzam się do zakupu już od wielu miesiecy, ale nie mogę znaleźć takiego jaki by mi odpowiadał. Trochę sa ciężkie, a ja ten zwykly mam ciężki. Chciałam taki mało kłopotliwy, żeby na szybko ogarnąć po rozdeptanych ciastkach przez dzieci. Tu są popularne, bo zwykle używa sie je do ogarnięcia po gościach, a że Turcy lubią sie wizytować to jest użyteczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie.
Wyspałam się jak młody Bóg Hania spała od 20:30 do 6:20 bez przerwy. Chyba też musiała odespać poprzednią noc.
Mi też się podoba model rowenty ale trzeba przejść się po sklepach bo na oko to nie zakup odkurzacza.
Moje dziecko brzydko kaszle 🥴 Na szczęście w nocy nic ją nie męczyło i apetyt jest wiec myślę, że szybko wróci do normy 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam!!
u nas tez się przyplątało choróbsko najpierw myślałam że to od zębów bo wychodzą jej kolejne (na tą chwilę na wierzchu jest 12) ale jak dwa dni się utrzymywała temperatura to poszłam do lekarza i okazało się to co i u HaNECZKI CZYLI GARDŁO BARDZO MOCNO Czerwone i oczywiście antybiotyk i syropki biedactwo takich nie chce pić że szok na ale co poradzić i dzisiaj taka piękna pogoda a my w domku cały dzień 😞 ale już nie ma temperatury wiec jutro jak tak będzie to zabiorę ja na zwnatrz 🙂 Ewka a jak Hania obeszło sie bez antybiotyku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Laseczki,
ja wypompowana po dniu na uczelni.Jutro wyjazd o 7 🤢
Dzisiaj Alek tak mi wyrżnął na asfalcie,że krew się z nosa polała i to strumieniem !!! 🥴 Cały był we krwi,ja również. Dobrze,że to zrobiło się 200 m od domu,ale to było dla mnie wieczne...a miny ludzi bezcenne ☺️ Niosłam go na rękach,jeszcze pchałam wózek i starałam się wycierać mu tą krew.. Doszlismy do domu i już przestał krwawić,ale miny sąsiadów bezcenne. Akurat przy sobocie każdy musiał przy ogródku coś dziabać i się gapić 😉 Na szczęście 3 minuty później moje dziecko już biegało i nic oprócz brudnych ubrań w łazience nie wskazywało na wypadek. Ma to samo co ja czyli bardzo delikatne naczynka .
A ja nawet nie wiem ile Alek ma zębów,paszczy nie chce otwierać i pokazywać . Z tego co pamiętam to miesiąc temu było 9,więc teraz pewnie jest już więcej. Gryzie ładnie i właściwie wszystko,więc chyba ma czym 😜
Kurde szwagierka z teściową tak mi nerwa zruszyły,nawet nie chce mi się pisać 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olcia zycze zdrowka.
Biedny Alek, juz jeden zajac zaliczony. Dobrze, ze nic powaznego sie nie stalo. 🥴
Tynka tak wlasnie to jest mieszkanie z tesciami, niby pomagaja, ale ile nerwow to kosztuje.
Dziewczyny moj mlody cala noc walczyl, krecil sie strasznie swedza go dziasla, chyba z 6 zebow wychodzi rownoczesnie. Wczoraj dorwal szczoteczke elektryczna i nia myl sobie zeby, nie chcial jej oddac i dzis tez. Chyba mu kupie taka dla dzieci.
Wczoraj mi pokazal jak sie wchodzi na krzeselko. Rozmawialam z mezem, nie zwracalismy na niego uwagi. Ja patrze a on sie wspial na boczny podstawek, on jest zamontowany na stale, tam jest napisane do 3 kg. Patrzylam tylko czy sie nie zarwie. A on wlazl pierw na ten boczny podstawek i wlazl do krzeselka. Stoliczka wczesniej nie zdjelam. I tak wczoraj zrobil 2 razy. Maz musi ten podstawek wymontowac, bo najgorzej jak ja wyjde do lazienki na chwile a on wejdzie i sie zarwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂
dobrze że Alkowi nic poważnego się nie stało 🙂 ja bardzo długi czas walczyłam z krwotokami Oli, ona również miała słabe naczyńka, teraz juz jest dobrze, ale swoje też przeszłam 😞u niej to nie musiało być upadku a krew się lała najczęściej jak było gorąco i śluzówka wysuszona, lub z powodu kataru
my wczoraj czas spędziliśmy w bibliotece, mają tam specjalną salę odpowiednią nawet dla takich maluchów jak Emilka, mała zachwycona taką ilością książek, ściągała z półki i siadała do stolika aby jej poopowiadać 🙂panie czytały bajkę a pózniej były prace plastyczne 🙂 a pomyśleć że jeszcze do niedawna chadzałyśmy tam tylko we dwie 🙂
u nas 12 zębów, nadal brak trójek, 1,2, 4 na swoim miejscu 😉
zdrówka dla Amelki i Haneczki 🙂
pozdrawiam 🙂 i udanego wypoczynku sobotnio- niedzielnego, choć Tynka to raczej nie wypocznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
My wczoraj mieliśmy jechać nad jeziorko wsiedliśmy do auta a Bartek mówi żebyśmy moim rodzicom niespodziankę zrobili i pojechaliśmy nie nad jezioro tylko do moich rodziców.Gabryś opalony,ja ramiona spieczone i naładowane akumulatorki na dłuuuuuuugi czas 🙂 Wczoraj Gabryś uderzył nosem w stół i krew mu leciała 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ojej ale macie przygody z noskami :/ a raczej nie wy bo Wy to tylko nerwy a dzieciaczkowe noski....
My ciągle nie mamy 2-jek na dole.... jakos tak dziwnie - teraz wychodzi ostatnia czwórka a gdzie te dwójki? Choc od wczoraj Szymon wszystko gryzie - jak nigdy i oby to był znac że ida dwójeczki - ale tez wiedział kiedy - przed szpitalem :/ a ida mu bardzo wolno wiec na bank do dnia pobytu w szpitalu nie pokaza sie :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj widzę, że krwawy weekend 😞
Olu widzę, że bardzo sie stresujesz tą wizytą lekarską we Wrocku. Trzymam kciuki.

A ja dzisiaj jestem znowu niedoważona. Normalnie jakby mnie ktoś wyrwał ze snu o 3 w nocy. A spałam do 7.15. Natalia ostatni tydzień w przedszkolu i wakacje i nie będe musiała sie już tak zrywać, żeby wszystkich wyszykować.

Zaraz idę robic sos do makaronu z mięskim. Zupę mam z wczoraj, z soczewicy, więc się dzisiaj nie narobię. No ale znowu mam warzywa do mrożenia.
Wypiłam kawę zbożową, szkoda że nie ma w niej kofeiny, dzisiaj zbawienna, Redbul też by mnie postawił na nogi, ale nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moja teściowa ostatnio mówiła o zupie z soczewicy, a ja nigdy jej nie jadłam. Sama nazwa wydaje mi się mało smaczna 🥴 jak smakuje i jak się gotuje?
Aleksandra trzeba się dobrze nastwić , moje akurat pomogą Wam odkryć co dolega synkowi 🙂
Etap upadków na dobre rozpoczęty, my dziś na zdejmowanie szwów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...