Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witajcie 😆 😆 😆
Jestem w domku 😆 Nie jest ze mną najlepiej bo czuję się dobrze jak leżę a jak pochodzę troszkę to brzusio pobolewa i twardnieje 😞
Cieszę się, że już jestem w domu z rodziną a z drugiej strony jest mi strasznie ciężko bo Hania się garnie do mnie a ja nie mogę jej ani na ręce wziąć ani się mocno poprzytulać bo nie mogę brzusia dotykać. Szkoda mi jej bardzo bo rączki do mnie wyciąga i chce aby ją wzięła i przytuliła a ja nie mogę 🥴 Mówię Wam straszne uczucie. Dzięki Bogu Hania rozłąkę ze mną znosiła lepiej ode mnie nie było płaczu 😆 Jestem zmęczona tą całą sytuacja i do tej pory uwieżyć nie mogę, że to mnie spotkało 🥴
Pozdrawiam i dziękuję za trzymanie kciuków 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewka ja w ciąży z Michałem byłam 3x w szpitalu z powodu skurczów i skaracącej szyjki, więc po części wiem jakie to straszne uczucie, dziecko jeszcze nie gotowe na świat a tu takie cyrki 😞 tylko pamiętaj że przy oszczędnym trybie życie szyjka się wydłuża i wszytsko wraca do normy a pewnie jeszcze przenosisz Stasia 😉 pamiętam że mi położna mówiła żeby się czymś zająć bo pod,świadomość i stres też są ważne. Chodzi mi tu np o czytanie czy oglądanie, do czego nie trzeba ruchu. Ja sobie potarzałam jak Michał miał szytą głowe, że przeciz nie bedzie za jakiś czas nic pamiętał, więc Haneczka pewnie trochę będzie rozczarowana reakcją mamy ale przyzwyczai się. A jakie postępowanie jest u Was w szpitalu? Ja miałam fenoterol i isoptin, albo magnez w kroplówce.
Olcia był już przypadek na forum z kleszczem, jak nie zrobił się rumień to wszystko w porządku. Przy rumieniu dają miejscowy antybiotyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ola i jak tam miejsce po kleszczu? Mam nadzieję, że wszystko oki.
O 18 mam wizytę u lekarza więc proszę trzymajcie kciuki.
Dziś cały dzień "pilnuje" mnie siostra jutro wolne bierze mąż potem dyżur przejmuje siosstra na 2 dni ciekawe kiedy im się znudzi 😆
Dziewczyny mam pytanie jak na allegro dodajecie coś do koszyka to potem widzicie co macie w koszyku?
W szpitalu dostałam 3x kroplówkę z magnezem, zastrzyki 2 razy dziennie papawaryna, do tego 2 zastrzyki dla aby płuca dziecka się szybciej rozwijały. Codziennie 3x nospa i 2 razy luteina. W sobotę zostałam tylko na tabletkach i było wszystko oki i teraz przyjmuje magnez i luteinę i jak coś nie halo to jeszcze nospa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Dziewczyny Ewa super ze wrocilas dobrze ze zCie pilnuja bo pewnie ciezko by ci bylo samej!
Z Amelka bedzie dobrze ! cholerstwo jedne zawsze sie przypaleta!
Aniu ja robilam kiloka dni po spodziewanej miesiaczce test i wyszedl negat i po tygodniu wyszedl juz pozytyw, a wyszlo tak bo zamiast dostac okresu mialam jajeczkowanie :P nowe mieszkanie emocje i opoznilo to caly cykl 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
Ewcia super,że u Was lepiej.Stasia poproś żeby wytrzymał jeszcze troszkę 🙂
Ja już ugotowałam zupkę,zrobiłam gyrosa bo jutro mam imieniny i stwierdziłam,że sprawię sobie bombę kaloryczną a co 🙂
Chociaż cieszę się bo już 2,5 kg schudłam.Moja kochana praca 🙂
W pracy ok,od piątku do poniedziałku mam wolne więc jedziemy sobie na Kaszuby do B. rodziny 🙂
Gabi nie może się przyzwyczaić że mnie nie ma a jak przyjeżdża z B.po mnie do pracy to płacze bo chce do mnie a ja np. zamykam drzwi i opuszczam roletę.
U nas standardowo ostatnio gubienie smoczka już nie wspomnę,że to 4 zgubiony w ciągu 1,5 tygodnia :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam!! no chyba dobrze z tym kleszczem będzie bo już praktycznie śladu nie ma ale dzisiaj idziemy na szczepienie więc się dopytam co i jak i czy można ją w ogóle szczepić!!!
Ewka to dobrze że masz strażników bo pewnie sama zaraz byś coś robiła 🙂 🙂
ale u nas skwar 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewka super wiadomośc, Staś już duży chłopak 🙂 Pozytywne nastawienie wiele daje, i nie miej wyrzutów sumienia że Cie rodzina wyręcza, to wszystko dla Waszego dobra 😉
Olcia koniecznie napisz co powie lekarz i czy zaszczepią.
Ja pójde na 18 miesięcy na ostatnie szczepienie, czyli pod koniec miesiąca.
Malwina zrozumiałe że Gabryś stęskiony za mamą, od urudzenia był tylko z mamunią więc teraz teski pewnie przeogromnie.
Marta co dziś gotujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko- co za ruch ! 🙂
Ewa dobrze,że masz pomoc. Wykorzystuj ile wlezie i odpoczywaj. Szkoda,że nie można się wyspać i odpocząć na zapas ;-) Akurat by się przydało przy narodzinach Stasia. Czy Ty masz chustę do noszenia dziecka? Wczoraj widziałam sąsiadkę,mamę 3 miesięcznej dziewczynki i 2 letniego chłopca. Niosła córkę w tej chuście a syna wiozła w wózku- od razu pomyślałam o Tobie. Nie miałam chusty,ciekawa jestem jak sie sprawdza w realu 🙂
A pochwalę się,że nie mogę znaleźć żadnego stroju kąpielowego. Oczywiście w grę wchodzą tylko stroje jednoczęściowe albo tzw tankini (bluzeczka+ majtki). Jak w brzuchu,tyłku spoko to w biuście odstaje,jak dobre w biuście to brzuch nie wchodzi. Biust mi się zmniejszył po ciąży 😞 I jak tu jechać nad morze bez stroju?! 🥴
Z nowości- od tygodnia wprowadzam Alkowi mleko krowie,zmian brak i przede wszystkim smakuje 🙂 jak wasze dzieci reagują na owoce? Alek jak zobaczy wiśnie,czereśnie albo porzeczki to dostaje jakiegoś "ataku" i muszę zaraz mu to dawać jeść 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam!!
no my już po szczepieniu zaszczepili Amelkę bo pooglądała miejsce po kleszczu i mówiła że chyba dobrze wyciągnięty bo nic nie widać ale żeby przez miesiąc obserwować to miejsce czy nie wystąpi rumień i jak by się coś działo to od razu do niej po antybiotyk. Zapisała mi jeszcze taka maść na receptę po ukąszeniu przez komary bo strasznie długo amisi zostają ślady i wczoraj posmarowałam ta maścią i rzeczywiście już dzisiaj tylko maleńki punkcik został. Szczepienie przebiegło nawet spoko rozpłakała się ale zaraz pokazałam jej zegar i przestała ale ma takie zgrubienie i trochę rano marudziła i dwa razy dzisiaj spała co się jej nigdy nie zdarza ale może tez się nie wyspała bo miałam na noc jeszcze dwie Kuby siostrzenice więc poszły spać bardzo późno a wstała przed 7!!! Kurcze taka ładna pogoda a ja miała mieć urlop przez ten tydzień ale zrezygnowałam i m,am pod koniec lipca i wtedy pewnie będzie padało :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jaka to maść po ukąszeniu komara-Nikodema okropnie pogryzły komry na buzi i ma wielkie czerwone bomble i własnie szukam czego zeby mu posmarowac zeby szybko sie wygoiło.my dzis mielismy byc na szczepieniu ale nie poszliśmy poczekam jeszcze tydzien wtedy bedzie 2 tyg. jak nikos skonczył antybiotyk.u nas tak tną komary ze przestalam wychodzic wieczorem kiedy juz fajna pogoda na pole siedzimy w domu.od kiedy zaczełam dawać Nikosiowi grysik na noc to przesypia mi cała noc i je dopiero o 8 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Stasiu rosie ladnie duzy chlopczyk kurcze to juz tuz tuz!
Tynka szcczerze odradzam stroj typu bluzeczka +majty bo jesli ktos ma troszke za duzo w pasnie to majteczki ladnie sie wpijaja w tluszczyk i wyglada to okropnie 😞 z wlasnego doswiadczenia wiem a luznawe majty (jakby ktos chcial tak zakombinowac ) to oczywiscie nie sprawdzaja sie w wodzie 😁 😁 😁 ja w tym roku poluje na jakis fajny jednoczesciowy 😉
padam wysprzatalam chalupe i ide spac. Dzisiaj wpadlam na pomysl brania prysznica z Azizkiem. Zostalam w majtach i pluskalismy sie bo zawsze jego wykapie a ja potem jak juz ogarne dom i poloze Mlodego ide sie kapac jak na skazanie 😞 pomysl sie sprawdzil i tak juz chyba bedzie codziennie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No ale ruch od 2 tygodni już niewiele skrobiecie laseczki.
U mnie była mama 2 tygodnie. A że bilet znalazłam tani to wróciłyśmy do PL razem, więc jestem w PL na chyba ze dwa tygodnie. Bilety w jedną stonę były po 150zł.
U nas ogólnie wszystko ok. Daniel jedynie ma jakiś chyba skok rozwojowy już od 3 czy nawet 4 tygodni. Darty jest okropnie, przylepiec straszliwy, odejść na kilka kroków nie można, bo zaraz wyje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kobietki 🙂
Ja też zaglądałam ale nie ma co nadrabiać 😞
Dziewczyny wracajcie 🙂
My w piątek rano pojechaliśmy na Kaszuby do B. rodzinki,mieliśmy wracać w niedziele ale mały noc z piątku na sobote tak się darł,że poezja.Więc wróciliśmy w sobotę późnym wieczorem.A wczoraj byliśmy u moich rodziców.
U nas coś ostatnio płacz w nocy,Gabryś praktycznie nic nie je i ciągle płacze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurde dziewczyny mój Nikodem to samo drze sie wpada w płacz bez powodu przytula sie marudny jest chyba coś im sie zas zmienia,wieczorem tak mi sie drze nie chce zasypiac sam musze stać koło łóżeczka a jak tylko odejde to tak ryczy az sie dławi jakas masakra.mam nadzieje ze szybko to minie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny napisalam mega posta i laptop mi padl bo sie nie podlaczylam 😞
wiec melduje sie 🙂
w niedziele bylismy caly dzien nad morzem , od 13 do 18 Aziz nawet na chwile nie usiadl!!!! latal za mewami pilkami itd itp prawie nic nie zjadl no szok! kapiel w morzu zaliczyl woda w morzu okropnie zimna ze tylko stopy zanurzylam odwrocilam sie na chwile i patrze a Aziz z dupka w morzu 😁no i poszedl po calosci z tata sie ykapal caly :P
bilans jest taki ze ja jestem mega zjarana a chlopcy piekne czekoladki 😉 balam sie ze za mocno sie pali Azizek ale jednak afrykanskie geny zrobily swoje :P dzisiaj wolne maz ma ramadan od dzisiaj wiec ide sie odstresowac na zakupy i do znajomej i wracam i staje do garow 😁 Marta nawet nie wiesz jak ja ci zazdroszcze ze sie ulotnilas z domu na czas ramadanu ! powiedz jak ci mija czas w pl
do mnie mama przyjezdza 12 sierpnia ale tylko na tydzien dobre i to
y planujemy remont pokoju powiedzcie jak wam sie podoba taki komplet:
http://www.kinderallesartikel.nl/product_info.php?products_id=1033
http://www.kinderallesartikel.nl/product_info.php?cPath=11_14&products_id=651


nie wiem czy nie bedzie za smutno ale pomysklalam sobie ze jak beda stonowane kolory to wtedy naklejkammi moge dodac uroku na sciane a jakby byl niebieski albo zielony to wtedy z dodatkami byloby ciezko
doradzcie prosze!
Ewa a co u Was
dziewczyny odzywajcie sie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia, wiesz co mnie ramadan nie rusza za bardzo. Mąż nie przestrzega wcale, więc dla mnie jest to normalny miesiąc tak naprawdę. Mój mąż to z religią tak na bakier, nawet do meczetu nie chodzi. Ja pilnuję się jedynie, żeby się za bardzo nie afiszować z wodą na dworze, żeby ludzi nie draźnić. U nas jest przecież 40 st., ciężko, ale nie piję przy kimś kto pości.
Na ostatni tydzień ramadanu będziemy u teściowej oczywiscie., bo za 1,5 tygodnia wracamy, ale moja teściowa też nie pości.
Ja lubie takie stonowane kolorki, więc mi się podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam!!!
no rzeczywiście cisza jak makiem zasiał :/:/ ja zaglądam w pracy dość często ale że nic się nie dzieje u nas to i nie ma o czym pisać:/
któraś z dziewczyn pisała o nazwę maści po komarach no my mamy "cutivate" jest super jak posmaruje na noc to rano nie ma śladu albo maleńki punkcik zostaje kosztowała niecałe 9 złotych ale to jest maść na receptę nam przepisała doktorka przy szczepieniu!!!
a tak poza tym to Amisiak się coraz więcej rozgaduje jest taka kochana że masakra jak wracam z pracy to bym ją zjadła normalnie i co dzień to jakieś nowe słówka 🙂 🙂
a co tam u Ewki????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia mi też się kolorystyka pokoiku podoba i przynajmniej coś innego niż niebieski i zielony prawda??? aha super fotki z nad morza umm.. ale tez bym popływała i poleżała na słonku !!!! My mieliśmy jechać do Szwecji do Kuby siostry ale chyba nic z tego bo kuba nie będzie mógł aż tyle dni opuścić w pracy n oi nie wiem gdzie pojedziemy ja mam urlop od 22 lipca więc się zobaczy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
Ja już po pracy 🙂Bartek poszedł na fuchę od 15 i jeszcze go nie ma 😞
A ja od końca lipca będę pracowała i w kiosku i w piekarni/cukierni jako sprzedawca.
Już tak na poważnie zaczęliśmy szukać mieszkania no i tyle u nas.
Gabryś dalej osmarkany i kaszelek ma ale już jest lepiej.
My do pryskania na komary mamy SIO Natural, a po ukąszeniu mamy Dermophenazol.Pani w aptece mi poleciła to kupiłam.W piątek wybiorę się chyba na szczepienie pod warunkiem,że młodzieńcowi przejdzie katar.
Monia mi też się kolorystyka podoba 🙂
A Ewa miała jechać do dziadków(?) i miała dzisiaj wracać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...