Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Justyna podzielam Twoje zdanie,ja vegety nie używam właściwie wcale, a jeszcze w takiej proporcji to dla mnie masakra 🤢 ja wolę zasięgnąć opinii kilku osób niż ślepo wierzyć jednej to moje zdanie. Wg mnie tłumaczenie,że je i żyje lub nic się nie stało to trochę bzdura, bo niekiedy to co jemy wychodzi później, np kłopoty żołądkowe itp. ale tak jak pisałyście każdy odpowiada za swoje dziecko, ja tam nadgorliwa nie jestem i póki mogę mieć wpływ na to, że moje dziecko nie zna przypraw i je na pewno zdrowiej niż ja to będę się tego trzymać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aziz tez juz spioszka sobie, na czas burzy Monika - panikara powylaczala wszystkie wtyczki, nawet rybkom tlen odciela 😁 i puszczala glosno muzyke z telefonu, robila tany tany z synusiem i glosno spiewala zeby zagluszyc grzmoty :P jeszcze dodam ze wszsedzie pozaslaniane zaslonami okna 🤪 trzeba sobie jakos radzi a co :P
dobranoc !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja juz po bierzmowaniu 🙂 - mowieci mi Blanka 🙂 😁 😁

kazda mama odpowiada za swojed ziecko, nie ma co krytykowac. Tylko strasznie sie zdziwilam, bo ja osobiscie nawet vegety nie tkne, wole sol i pieprz, a co dopiero male dziecko.
OWszem, w kaszy i miesie jest gluten - dlatego podaje sie to po skonczynym 5 miesiecu i tak przez 2 miesiace, potem mozna bez problemu gluten podawac.
Cioctka tesiowej dla dziecka swojego [ mial ze 2 miesiace ] zamiast tych herbatek dla dzieci, robila mu zwykla czarna.. prawie dziecko zabila bo mial tak wysuszony zoladek ://

Tynka - wcale sie nie dziwnie, tez bym opierdolila z gory na dol.. po chuj sie wtarcaja w zywienie TWOJEGO dziecka.. szok.

ja dzis mialam spiecie z dziadkami Adriana. Mala mi jak wstala o 8 to do 13 wogle nie spala.. udalo jej sie usnac wkoncu, a tamci drzaja ryje na caly regulator ze poczta do Nas [ my jestescmy slepi i nie widziemy..] i az mala sie obudzila z placzem.. zeszlam opierdolilam, ze moze by tak ciszej bo mi dziecko budza, i jak chca to moge im ja przyniesc niech kolysza. to ten madry stwierdzil, ze niech sie przyzwyczaja... bo przeciez nie krzyczenia my nic nie uslyszymy. no zesz kurwa mac 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka ja tym chyba ich zabiła.... oni chyba zgupieli dawac coś bez wiedzy rodziców a gdyby mały zaczął wymiotować itp i co bys powiedziałam na pogotowiu? Że od czego.... -az brak słów....

Ja wprowadzam gluten w 5 miesiącu i cały 6 a po 6 jedzonko - bee gotować sama (mam ogródek) ale nie bede dawać żadnych przypraw - tylko naturalne - zioła (mam ksiązke polskiego autora o rozszerzaniu diety u dziecki i nam jeste dokłądnie napisane jakie zioło i kiedy mozna wprowadzac

Mój po szczepieniu zachowuje się normalnie - tylko na nóżce tam gdy było kłócie ma ślad ok 5 cm całe czerwone tak jakby bąbel płaski - no i go ta nózka boli w tej okolicy....
musze sie temu przygladac czy bedzie to postepowac czy sie cofać...

Ktoś wie jak wrzucic filmik na youtube dla wąskiego grona? Bo chciałabym Wam pokazac Szymka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ola Amelka też ma taka plamkę po szczepieniu i bardzo twarde to jest w tym miejscy wcześniej po szczepieniach też miała twarde ale nie takie czerwone i nie wiem czy to przez upały czy po prostu taka szczepionka zobaczymy czy jej to zniknie a ty daj znać czy Szymkowi znika. Trochę dzisiaj była marudna po tym szczepieniu ale bez tragedii zresztą całe popołudnie była u sąsiadki na imieninach a tam miał ją kto nosić więc zbytnio tego nie odczułam mam nadzieję że jutro już będzie normalnie.
Dalej u nas duszno jak cholera cały dzień się zanosiło na burzę i nic z tego więc pewnie kolejna noc z 3 pobudkami:/:/
Oczytałam się waszej dyskusji o jedzeniu no i jak to z wszystkim bywa ile osób tyle opinii ale dobrze że każda pisze jak postępuje bo w końcu po to mamy to nasze forum 🙂 A tak na marginesie to wczoraj doktorka mi powiedziała że jak będę gotowała zupki sama to mogę trochę posolić jak będę próbowała bo będzie mi się wydawała ohydna tak jak te ze słoiczka a jak nie będę próbowała to niech je bez przypraw wiec ta sól to kwestia naszego smaku pewnie, ja na początku na pewno będę podawała słoiczki a jak będzie lepiej jadła to się jeszcze zastanowię.
A co do vegety to nie używam ale za to kocham ziarenka smaku i sypie do wszystkiego ile się da 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aleksandra- zasuwaj do lekarza!!!
mi lekarka od razu mowila, ze jak bedzie czerwone na okolko klucia to od razu do lekarza!! bo moze sie zrobic stan zapalny!

ale sie wkurwilaaaam! wstalam wczesniej bo o 9.15 mamy wyjazd na rehabilitacje, wychodze z pokoju i co widze?! tesciowa pali na korytarzu przyy pokoju malej! bo kurwa ciezko wyjsc na balkon czy na strych.. i mowie do niej zeby tu nie palila to jak kurwa grochem o sciane!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
innicone napisał(a):
! tesciowa pali na korytarzu przyy pokoju malej! bo kurwa ciezko wyjsc na balkon czy na strych.. i mowie do niej zeby tu nie palila to jak kurwa grochem o sciane!!!

tak czytam o tych tesciowych i ciesze sie ze moja na innym kontynencie 🤪 No czsasami reprezentuja KOMPLETNE bezmozgowie. Jak dobrze pojdzie to ja w pazdzierniku bede sie na swoja wsciekac 😁
TAK W ogole dzien dobry. Nocka super przespana, jedna pobudka o 3 i spanko do 7.40 🙂 musze dodadc ze moj wspanialy steskniony maz jak wrocil z nocki to zobaczyl ze Aziz nie spi, tylko fika nozkami i steskniony wzial go na rece. Aziz sie rozbudzil i zanim zasnal to szalal w lozeczku jeszcze grubo ponad pol godziny. Zasnal maz od razu a ja rozbudzona musialam czuwac. 😮
Teraz Aziz piszczy w kojcu, gryzie zabawki a mamusia ma chwile dla siebie :Psniadanie zjedzone, jak Mlody zasnie to kawuuusiaaaa 🙃
milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a bylo dobrze. nikt nie palil w domu. bo kurwa ciezko zrozumiec ze jak nie bylo Ady to palta sobie gdzie chceta, ale jest mal edziecko i sie kurwa nie pali bo potem ona to wdycha.. to juz kurwa korci zeby palic bo ciezko dupe ruszyc na balkon czy cos :xxxx
ciekawa jestem ile czasu tak pali bo ja widzialam dopiero dzis! ;xxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!!!
U nast tez w porównaniu do poprzednich nocek to super dwie pobudki o 2 i o 6 na jedzonko i spanie do 8:30 pewnie pospała by dłużej tylko okropna burza przeszła i się obudziła ale dobrze bo chociaż jest trochę chłodniej i jest czym oddychać i Amelka właśnie fika na sofie obok mnie nóżkami wesoła więc chyba kryzys szczepionkowy minął!! a mi z kolei powiedziała że może być takie zaczerwienienie po szczepieniu i żeby obserwować jak się nie powiększa tylko znika to wszystko oki pppfff.... z tymi lekarzami każdy gada coś innego!!!

Aha i przypomniało mi się jeszcze ja tez jeszcze nie mam okresu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też nie mam okresu - i ginekolog kazął mi przyjśc jak nie dostane 6 miesiecy po porodzie a jak dostane to 8 miesiecy po porodzie - czemu - nie wiem....
Ja dzis zaliczyłam jedna pobutke o 3 bo Szymon próbowął sie przekrecić na brzuszek i okurat leżał na tej nodze po szczepieniu kóra go poli ale wyciszyłam go i spał do 8 potem zjedlismy sniadanie i znów śpi - teraz jak wstani przyjże sie jego nadze...

A co do filmiku mój M. wziął do pracy aparat wiec jak wróci to zgram z karty pamieti filmik i wrzuce 🙂

A my jutro jedziemy na imieniny do Bolesławca 🙂 niecałe 100 km przed nami 🙂

A ja dziś szalej w kuchni i robie paszteciki z ciasta franuskiego i królewca - ciacho 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
u nas noc tez przyzwoita 🙂 też przeszła mega burza,ale co z tego,znowu gorąco.
A ja mam okres i to taki mega :s i bola mnie plecy na dole,bolą na górze- pięknie tylko życ !! 😎 :s
Zaraz przyjedzie moja Mama,popilnować na ok godzinę Alka. Ja mam skoczyć na starówkę pooglądać tam w sklepach sukienki. Są fajniejsze sklepy a z wózkiem nie mam szans,bo wszystko na Iszym piętrze kamienic :/ Z resztą w taki skwar to mi się nie chce przed dom wyjść z wózkiem a co mówić iść w jedną stronę 2 km :P jak było chłodniej to spokojnie sobie chodziłam a teraz dupa :/
też planuję robić sloiczki Alkowi,chociaż wszyscy stukają się w głowę 🙂 mamy mały ogórdek przed domem,nic niepryskane ale nie oszukujmy się- na prawdziwe warzywa typu marchewka trzeba czekać do jesieni... Wcześniej to sypane chemią,więc dziękuję. Zobaczymy jak to wyjdzie bo w połowie sierpnia wracam do pracy,więc nie wiem czy bedzie czas sta,ć i robić marchewki :P

Co myślicie dziewczyny o czymś takim. Chcę ograniczyć wydatki na jedzenie,zwłaszcza że ja wracam do pracy,Alka jedzenie też drogie, Niańka 900 zl ! 😮 i pomyślałam,zeby wykupywać obiady na mojej stołówce w szkole. Niektóre nauczycielki tak robią i miesięcznie na dwie osoby wychodzi to około 200 zł oczywiscie tylko dni robocze.Kurde my za dużo na żarcie wydajemy, a tu ser pleśniowy a tu trochę wołowiny do spagetti. Tomek wychodzi z załozenia,że nie traci 200 zl na papierosy więc mozemy sobie pozwolić i niebardzo chce takei obiady ze stołówki. No,ale ja już 3 lata tam pracuję i nie narzekam na jakość jedzenia... sama nie wiem :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mamusie jesli komus sie przyda moja rada, to polecam Alantan zasypke, koszt niecałe 8zł, posypałam szyje Michała bo od tego upału wszystkie fałdki wokoło szyji były czerwone i dziś ani śladu, na potówki ponoc tez ma byc dobre.
Tynka jak tylko masz mozliwosc zaoszczedzic to czemu nie.

u nas noc - koszmar, Michał budził sie co 1h, juz myslałam ze zostawie go mężowi a sama kapituluje, w koncu o 3 dałam czystej wody i spal do 6, o 7 cyc i spanko do 9.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka, mysle ze to dobry pomysl, skoro wiesz ze sa dobre te obiadki. Przede wszystkim pieniadze, a i cenny czas zaoszzedzisz! ciezko jest na poczatku latac po zakupy, glowic sie co na obiad i stac przy garach ta godzine czy poltorej, skoro za niewielkie pieniadze mozesz tego uniknac a 200 zl na obiady dla 2 osob to naprawde niewiele. W weekend macie wiecej czasu dla siebie to i wypas obiad mozesz zrobic :P
Aziz zasnal, maz tez a ja uciekam dorobic surowke. Obiad mam gotowy bo wieczorem zrobilam, a znowu nie nie mam pomyslu co na jutro zrobic.Prosze o jakis fajny pomysl 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pamietam ze kiedys pisalyscie o nosidełkach, mam zamiar sie w takie zaopatrzyc jak bede szybko chciala wyjsc do sklepu, znalazlam takie http://193.23.48.135/moby-baby-oryginalne-nosidelko-zobacz-okazja-i2390300315.html
http://allegro.pl/moby-baby-nosidelko-5-pozycji-material-3d-okazja-i2390300298.html
tylko kompletnie nie znam sie na funkcjonalnosci, macie jakies wskazówki czym sie kierowac?
oczywiscie uwzgledniam wage synka, prawie 9kg wiec te dla 6miesieczniakow odpada.
Monia ja gotuje bardzo proste obiadki jak ogórkowa, kotlet, rosół z makaronem, pomidorowa gdzie nie trzeba cały czas stac przy kuchence bo z Michałem by to nie przeszło. Dziś mam obiad z wczoraj bo ugotowałam duzo a mąż ma obiadki w pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...