Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ggulek napisał(a):
Kikuś dopiero teraz zauważyłam zdjęcie Wikusi w Twoim profilu, ale słodziutka pysia 🙂


dziękujemy 🙂
my też używamy tych new baby 2 😉
jutro mamy wizytę u okulisty 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
izunia1986op napisał(a):
Sztunia Ty mrozisz swoje mleko?Musze zrobicdsobie jakis zapas,bo musze osemke wyrwac i nie wiem jak dlugo nie moge karmic.I w czym mrozisz?
Jak dlugo mozna trzymac zamrozony i kiedy go odciagac.


My mamy roz.3.Dzisiaj kupilam Huggies,zobaczymy co to za jedne sa 🙂


mroże, ja mam laktator z aventu i tam sa takie pojemniczki z niebieską zakretką
odciagam do nich i od razu zakrecam, opisuje kiedy odciagałam i wio do zamrażlnika na tylna sciankę i moze lezec 3 mieisace nawet
odciagałam dawno, poki co mam dwa zapasy a nic nie wyglada zebym potrzebowała wiec nie odciagam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
izunia1986op napisał(a):
Sztunia Ty mrozisz swoje mleko?Musze zrobicdsobie jakis zapas,bo musze osemke wyrwac i nie wiem jak dlugo nie moge karmic.I w czym mrozisz?
Jak dlugo mozna trzymac zamrozony i kiedy go odciagac.


My mamy roz.3.Dzisiaj kupilam Huggies,zobaczymy co to za jedne sa 🙂




mroże, ja mam laktator z aventu i tam sa takie pojemniczki z niebieską zakretką
odciagam do nich i od razu zakrecam, opisuje kiedy odciagałam i wio do zamrażlnika na tylna sciankę i moze lezec 3 mieisace nawet
odciagałam dawno, poki co mam dwa zapasy a nic nie wyglada zebym potrzebowała wiec nie odciagam



wlasnie czytalam,ze po znieczuleniu mozna karmic.Ale wole maly zapasik zrobic.Chyba zamowie 4 pojemniki do mrozenia i juz.
Musze zrobic porzadek w gebie,bo mi sie zeby sypia......po Niko tez tak mialam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my kredkami do malowania buzi zaarcie malujemy codziennie od kilku dni
juz mam dosyc bo wszystko jest tym ubabrane ale chociaż mam chwilę spokoju 🙂

dzieciaki spią
ja idę zrobić kąpiel na YCD beda czekać 🙂
no i na męza rzecz jasna 🙂

co tu taki spokoj?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moje dzieciaki tez spia.Alan pil o 19.30 po kapieli juz nie chcial.Jestem ciekawa o ktorej wstanie.
Ja musze spadac spac,bo rano o 9.15 mam z Niko wizyte u lekarza.Znowu trzeba o 8 wyjechac,a wiec budzik obowiazkowo trzeba nastawic.

Wasze dzieci tez tak ciagle stekaja,jecza podczas snu?

Sztunia,a w czym masz zamrozone mleko?MAsz te kubeczki czy woreczki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia_sztuk napisał(a):
ewcia napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
http://www.mamabebe.pl/product-pol-12132-Butelka-antykolkowa-z-szeroka-szyjka-240ml-ze-smoczkiem-Poziom-1.html
Zamówiłam tą butelczynę, żeby małej można było dawać w niej moje mleczko odciągnięte 🙂)
Byłyśmy na bioderkach. Wszystko super. Jutro gin. Biorę tabsy dla karmiących i będzie unga bunga 🙂 wczoraj mnie troszkę blizna pobolewała, ale to chyba na pogodę.


kasia a co to za firma?? nie słyszałam o takiej??
a czemu chxesz podawac butla pokarm swój?? potem moze byc problem ze ssaniem piersi. czytylko awaryjnie??

Ewcia muszę ją nauczyć, bo jak będę musiała gdzieś wyjść to Michał sobie z nią nie poradzi, a ciężko jej idzie jedzenie z butli.
Ewcia to jedyna firma, która robi butelki które odprowadzają powietrze z butelki podczas gdy dziecko je 🙂


tak tam pisze?? bo nie czytałam. a jesli chodzi i antykolkowe to chyba z kazdej firmy sa i to one chyba zapobiegaja połykaniu tego powietrza. nio ale moze sie nie znam. ja mam avent ale to najmniejsza, bo dostałam w szpitalu... a pewnie potem juz zainwestuje w kubek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
A jeszcze co do Pampersów to których używacie? Ja mam te New Baby 3-6 kg i to śmierdziuchy są :/ Fakt skóra jest sucha, żadnych odparzeń nie ma, ale ten zapach bardzo szybko się wytwarza, nawet pół godziny po założeniu (pewnie jak tylko pierwsze siuśki się pojawią).


ja mam pampers premium care 2 Mini 3-6kg. i nie zauwazyłam zadnego smrodku, to mzoe tylko w tych zołtych tak jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewcia napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
ewcia napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
http://www.mamabebe.pl/product-pol-12132-Butelka-antykolkowa-z-szeroka-szyjka-240ml-ze-smoczkiem-Poziom-1.html
Zamówiłam tą butelczynę, żeby małej można było dawać w niej moje mleczko odciągnięte 🙂)
Byłyśmy na bioderkach. Wszystko super. Jutro gin. Biorę tabsy dla karmiących i będzie unga bunga 🙂 wczoraj mnie troszkę blizna pobolewała, ale to chyba na pogodę.


kasia a co to za firma?? nie słyszałam o takiej??
a czemu chxesz podawac butla pokarm swój?? potem moze byc problem ze ssaniem piersi. czytylko awaryjnie??

Ewcia muszę ją nauczyć, bo jak będę musiała gdzieś wyjść to Michał sobie z nią nie poradzi, a ciężko jej idzie jedzenie z butli.
Ewcia to jedyna firma, która robi butelki które odprowadzają powietrze z butelki podczas gdy dziecko je 🙂


tak tam pisze?? bo nie czytałam. a jesli chodzi i antykolkowe to chyba z kazdej firmy sa i to one chyba zapobiegaja połykaniu tego powietrza. nio ale moze sie nie znam. ja mam avent ale to najmniejsza, bo dostałam w szpitalu... a pewnie potem juz zainwestuje w kubek 🙂


Też mam Avent antykolkowe i są super, bo widać, że dziecko powietrza nie łyka tylko bąbelki do środka butelki wylatują i się przez chwile na mleczku robią. Do tego smoczki, na których usteczka są ułożone jak na cycu z powodu tej bańki.
A co do Pampersów to jutro w Selgrosie się rozejrzę za jakimiś z innej serii i już oczywiście na większą wagę, bo tych dwójek New Baby mam multum :/ Założyłam jej dziś Dadę i Dada tak nie wali, ale jest jednak sztywniejsza od Pampersów 2. Co dziwne jak porównywałam Dadę z Pampersami New Born 1 to wydawały mi się takie same jeśli chodzi o miękkość. Te dwójki są chyba bardziej miękkie niż jedynki 😮 Jutro spróbuję te z Rossmana pieluchy, bo z kilkanaście ich mam z tego tortu.
Nudzę się, bo Łukasz ma premierę swojej gry ulubionej i gra z kumplem, który wyjechał do Anglii i gadają na Skypie przy tym. Wera już dawno śpi. Chyba też pójdę spać, bo co tu robić 😜 Wciąż nie wiem co mu kupić na urodziny :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
a mnie w tych premium wkurza ta siateczka

jeju ale sie najadłam słonecznnika łuskanego prazonego
szczeka mnie boli 🙂


a mi sie wydaje ze własnie ona odizolowuje kupke i juz pupka nie ejst taka brudna. ja jestem z nich zadowolona. ale mam jeszcze 1,5 paczki wiec moze potem zółte kupie, i wypróbuje.

u nas kurde tak czy siak wypływa, bo nie maja gumeczki na srodku tylko gładko, i przez te pieluszkowanie i kacza pupke wypływa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sztunia chyba Ty pisałaś o tym żeby wsadzić fotelik na kółka - napewno wypróbuję 🙂 Póki co postawiłam troche oparcie w gondoli tak żeby dzidor bardziej siedział niż leżal i tak czy siak musiałam najpierw uśpić, potem wsadzić. Nie minęło 25 minut i pobudka a właściwie to ryk przez sen. Dałam smoka to raczył otworzyć oczy i zobaczyc, że krzywda mu się nie dzieje :P Ale dojechaliśmy tylko pod klatkę to się rozwył.
No łachudr no.

A propo pieluch to ja sie przerzuciłam na Dadę już dawno. Nic nam nie wylatuje, no kupa czasem jak luźniejsza ale to nawet w Pampersie była normalka. Nie śmierdzą, nie są tak miękkie jak Pampy ale też nie najtwardsze. Ogólnie pasuje. A siatka w Pampach premium też mnie wkurza. Jak będę w rossmanie to może zakupie te Babydream na próbę.

Ggulek super, że jestes i trzymam kciuki żeby zdrówko wróciło.

Obdarzona - babcia jest mega. Nie wiem jakbym zareagowała na nią :P Nie wiem czy bym ze śmiechu nie padła :P

Marycha przepiękna. Też chce takie włosy 🙂

Dobranoc :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lady, sto lat, dużo pociechy z dzidka, męża i kota! 🙂


Dzień dobry 😎
obdarzona, babcia wymiata 😁 co do pierwszego razu po porodzie, to po Bartku dałam się namówić na coś seksopodobnego dopiero jak młody miał ze 3 miechy, ale ja miałam 12 szwów na zewnątrz i sporo w środku - było masakrycznie, myślałam,że zejdę, ból nie do wytrzymania. Ale powoli, powoli z czasem wszystko się unormowało.
Teraz się nie boję bólu, tylko mam jakieś psychiczne opory.
Wczoraj byłam u ginki, bałam się badania, a nawet nie poczułam jak mi wziernik wsadziła - nic mnie nie bolało. Dziewczyny, jaka siara...mówiłam jej,że mam mega ciotę i żeby mi tylko wypisała zaświadczenie i zrobiła USG czy tam jest wszystko ok, ale ona się uparła,że krwi się nie boi i chciałaby mnie zbadać.... gabinet jej zalałam, normalnie coś okropnego... 🙃
A ona po badaniu,że czasami tak wygląda pierwsza miesiączka po porodzie i że sobie dojebałam tymi brzuszkami, bo za wcześnie zaczęłam ćwiczyć i coś tam, coś tam 😜 w każdym razie mam brać zelazo, pić wapno i witaminę C łykać.
Kasia ja jestem ślepok, ale chyba dobrze widzę na zdjęciu,ze Marysia ssie zapchanego butelkowego smoka? Nie rób jej tego...ja jak urodziłam Bartka to w szpitalu była taka pomysłowa położna, dała mu smoczka zapchanego tetrą, a potem w TV mówili,że gdzieś zdarzył się przypadek,że dziecko połknęło takiego smoczka i położna chcąc wyjąć popchnęła go dalej i dzieciątko się udusiło. Normalnie ciary mam jak widzę takie eksperymenty 🙃
Marynia śliczna 🙂 te nasze włochacze są cudne 😁

Co do pieluch, to ja mam Dadę i Pampers New Baby, dwójki. Stosuję na zmianę, a na noc pampersa, bo się boję,zeby małej się tyłek nie odparzył od Dady - słabo chłonne, wilgoci nie odciągają od pupy wcale. A Pampersy za to śmierdzą jak diabli, ale przynajmniej sucho 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki 😉 Ja właśnie założyłam dziś na noc Dadę i pupcia była sucha. No i po tak długim czasie (6 godzin wytrwała mała bez jedzenia) jedyny zapach jaki się pojawił to taki mleczny, bardzo lekki. Pampers by już walił na kilometr :/
Też mnie badał gin przy ciocie, ale traf chciał, że już wtedy aż takie morze nie płynęło. Mało tego miałam jeszcze to usg dopochwowe z ciotą co mi kazał natychmiast na sygnale zrobić. Poszłam se do Kunerta, bo tam się najszybciej dostałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ze mnie się tyle krwi wali,że jestem przerażona. Co pół godziny zmieniam podpaskę, a mam chyba największe z możliwych... U Ciebie też był taki hardcore?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja śpi teraz też, idę pranie wstawić i może odkurzę. Boje się łazić, bo się topię 🤢 krwawienie po porodzie to było nic w porównaniu z tym... 🤨
Ej ja to jestem pojeb. Stwierdziłam,ze mojemu dziecku za słabo leci z butelki i powiększyłam dziurę w smoczku - teraz za to się dławi i nie nadąża połykać 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astruś ona nie śpi z tym smokiem i nawet nie potrafi go sobie sama przytrzymać. Ja jej go zawsze przytrzymuję żeby się uspokoiła jak bardzo płacze i działa 🙂 a o tym przypadku o którym piszesz to słyszałam bo położna w szpitalu nam opowiadała właśnie.
Udało mi się bułkę zrobić, młoda leży w łóżeczku, gapi się na zwierzątka w karuzeli i stęka strasznie, chyba próbuje coś wypuścić z siebie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...