Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Michałowi jest przykro dobrzemu!!!!!!
ja 3 razy mogłam obchodzić dzień matkito2 razy olałtemat wiec niech ma pacan

lelivaa próbowałaś jużjakarmic sztucznym, bonp. Majkapiła mojemleko z butli ale sztuczaka nie chciała

druga sprawa tomoze spróbuj razno odciagnac nakaszke, a wieczorem dozamrazalnika


idekwiatki podlewac ipic piwsko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaszminka, nie na moje nerwy byłoby takie życie, z nieodpowiedzialnym gnojkiem i jebniętą teściową, szczerze Cię podziwiam.

mieliśmy iść na to ognisko i wianki razem, ale chłop mnie wkurwił i został wyeksportowany razem ze swoim synusiem, bo w jeden kij pierdzą 😠
Ja se wykąpałam maleństwo i zasnęła po 180ml 🙂

Dziewczyny, czy to normalne,że moje ciśnienie wynosi 90/46 ? Całe życie miałam niskie ciśnienie, w ciąży max to było 100/70. Ale rzadko kiedy ogólnie miałam mierzone poza ciążą. A teraz babcia zostawiła ciśnieniomierz i codziennie mierzę, wtedy co mi się tak w bani kotłowało mialam 70/50.

Ogólnie to mam nadal wkurwa na ta moją jebniętą babkę, bo teraz arie odstawia jak to ja mogłam ją tak ostro potraktować 😠
I zrobiłam se meliskę, bo zaraz kogoś pogryzę.
Kto mnie poczęstuje fajką? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra napisał(a):
Jaszminka, nie na moje nerwy byłoby takie życie, z nieodpowiedzialnym gnojkiem i jebniętą teściową, szczerze Cię podziwiam.

mieliśmy iść na to ognisko i wianki razem, ale chłop mnie wkurwił i został wyeksportowany razem ze swoim synusiem, bo w jeden kij pierdzą 😠
Ja se wykąpałam maleństwo i zasnęła po 180ml 🙂

Dziewczyny, czy to normalne,że moje ciśnienie wynosi 90/46 ? Całe życie miałam niskie ciśnienie, w ciąży max to było 100/70. Ale rzadko kiedy ogólnie miałam mierzone poza ciążą. A teraz babcia zostawiła ciśnieniomierz i codziennie mierzę, wtedy co mi się tak w bani kotłowało mialam 70/50.

Ogólnie to mam nadal wkurwa na ta moją jebniętą babkę, bo teraz arie odstawia jak to ja mogłam ją tak ostro potraktować 😠
I zrobiłam se meliskę, bo zaraz kogoś pogryzę.
Kto mnie poczęstuje fajką? 😜



Kochana ja Cie poczestuje............tylko z butow wyskoczysz,bo faje leza jak rzucilam palenie czyli dobre 3 lata.I kiedys znajomemu zabraklo i otworzyl i czekaja Bog wie na co 🙂Ale jaka cena na nich jest 7,95.Kur...sprawdziłam banderole 2008 rok 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra napisał(a):
Jaszminka, nie na moje nerwy byłoby takie życie, z nieodpowiedzialnym gnojkiem i jebniętą teściową, szczerze Cię podziwiam.

mieliśmy iść na to ognisko i wianki razem, ale chłop mnie wkurwił i został wyeksportowany razem ze swoim synusiem, bo w jeden kij pierdzą 😠
Ja se wykąpałam maleństwo i zasnęła po 180ml 🙂

Dziewczyny, czy to normalne,że moje ciśnienie wynosi 90/46 ? Całe życie miałam niskie ciśnienie, w ciąży max to było 100/70. Ale rzadko kiedy ogólnie miałam mierzone poza ciążą. A teraz babcia zostawiła ciśnieniomierz i codziennie mierzę, wtedy co mi się tak w bani kotłowało mialam 70/50.

Ogólnie to mam nadal wkurwa na ta moją jebniętą babkę, bo teraz arie odstawia jak to ja mogłam ją tak ostro potraktować 😠
I zrobiłam se meliskę, bo zaraz kogoś pogryzę.
Kto mnie poczęstuje fajką? 😜


ale zawsze masz takie niskie?? od urodzenia?? to moze taki człowiek i moze jak tak ciebie wkurwiaja wszyscy to chca ci zrobic dobrze, podniesc cisnienie 🙂 hihi
ja ogolnie mam te drugie niskie, tez mam czeto 120/45, 110/40. ale tez nie mam cisnieniomierza tylko jak jestem u rodziców to mam krecka i mierze codziennie, hhee
ale na mnie i takie cisnienie działa kawa, jak nie wypije to masakra, jestem nie do zycia...

co wy sie macie z tymi chłopami, mój wyglada na to ze jest oki, ale tez cos dzis prezbaknał ze mała Igusia mu zyczen nie złozyła, ani buźki nie dała hehe. Fakt on mi od dziewczyn zrobił prezenty na dzien mamy, ale on jest mobilny, wsiada w samochód i jezdzi po sklepach wiec prezencik to nie problem. nawet na allegro zamawiał z obcego konta i przyhcodziło do pracy, a ja uziemiona jestem z nimi dwiema prawie...

PS?u nas swieto, dzieci spią juz, Zuzia padła bo nie spała w dzien,a Iga tez mało spała, ale jej to nigdy nie pzreszkadzało w tym zeby wieczorem do 22-23 buszowac, hihi beda pewnie łazic w nocy obie 🙂
nio i ZUzia miała dzis w nocy zalana pieluszke, wiec nie wiem czy to norma ze raz nic a raz duzo... mówiła ze dopadli ja łózkosikacze i nie dała rady ich odgonic. a wczoraj jak była sucha to pwoiedziała "przepedziłam łóżkosikaczy" hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izunia, ja nie paliłam nigdy nalogowo, w ciąży oczywiście wcale,ale jestem strasznym nerwusem i lubię mieć gdzieś na zapleczu jakieś linki mentolowe, bo wtedy najszybciej się wyciszam 😉
a ostatnio wlaśnie dwa ostatnie wypaliła mi koleżanka i bardzo dobrze zresztą..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jaszminka napisał(a):
Ale mnie mój wkurza miał wrucić z pracy cały tydzień go nie było a w poniedziałek znowu jedzie ale gdzie tak nie ma go tel.albo nie odbiera albo zajęty już pewnie kolegów spotkał oszaleje!



Matko co za chłop..........zajebac i tyle.Moj pedzi do nas 1200km i nie w glowie mu takie akcje.Bo kto wazniejszy?
Ja juz kiedys meza przed drzwiami zostawilam.Bo poszedl z kolegami na piwo i obiecal,ze do 22 bedzie.A wiec zadzwonilam i powiedzial,ze juz jedzie.........minelo 15min.bylam juz pod kolderka z domem dla bezpieczenstwa zamknietym 🤪 🤪
Wiecie jak z niego lalam gdy pukal do okna.........hihii...zaznacze,ze byla zima 🤪 🤪
Swinia ze mnie wiem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
izunia1986op napisał(a):
Astra napisał(a):
Jaszminka, nie na moje nerwy byłoby takie życie, z nieodpowiedzialnym gnojkiem i jebniętą teściową, szczerze Cię podziwiam.

mieliśmy iść na to ognisko i wianki razem, ale chłop mnie wkurwił i został wyeksportowany razem ze swoim synusiem, bo w jeden kij pierdzą 😠
Ja se wykąpałam maleństwo i zasnęła po 180ml 🙂

Dziewczyny, czy to normalne,że moje ciśnienie wynosi 90/46 ? Całe życie miałam niskie ciśnienie, w ciąży max to było 100/70. Ale rzadko kiedy ogólnie miałam mierzone poza ciążą. A teraz babcia zostawiła ciśnieniomierz i codziennie mierzę, wtedy co mi się tak w bani kotłowało mialam 70/50.

Ogólnie to mam nadal wkurwa na ta moją jebniętą babkę, bo teraz arie odstawia jak to ja mogłam ją tak ostro potraktować 😠
I zrobiłam se meliskę, bo zaraz kogoś pogryzę.
Kto mnie poczęstuje fajką? 😜



Kochana ja Cie poczestuje............tylko z butow wyskoczysz,bo faje leza jak rzucilam palenie czyli dobre 3 lata.I kiedys znajomemu zabraklo i otworzyl i czekaja Bog wie na co 🙂Ale jaka cena na nich jest 7,95.Kur...sprawdziłam banderole 2008 rok 😮


hihi dobre Izunia, silna wola brawo 🙂 a teraz jzu chyba ponizej 10zł nie kupisz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewcia napisał(a):
Astra napisał(a):
Jaszminka, nie na moje nerwy byłoby takie życie, z nieodpowiedzialnym gnojkiem i jebniętą teściową, szczerze Cię podziwiam.

mieliśmy iść na to ognisko i wianki razem, ale chłop mnie wkurwił i został wyeksportowany razem ze swoim synusiem, bo w jeden kij pierdzą 😠
Ja se wykąpałam maleństwo i zasnęła po 180ml 🙂

Dziewczyny, czy to normalne,że moje ciśnienie wynosi 90/46 ? Całe życie miałam niskie ciśnienie, w ciąży max to było 100/70. Ale rzadko kiedy ogólnie miałam mierzone poza ciążą. A teraz babcia zostawiła ciśnieniomierz i codziennie mierzę, wtedy co mi się tak w bani kotłowało mialam 70/50.

Ogólnie to mam nadal wkurwa na ta moją jebniętą babkę, bo teraz arie odstawia jak to ja mogłam ją tak ostro potraktować 😠
I zrobiłam se meliskę, bo zaraz kogoś pogryzę.
Kto mnie poczęstuje fajką? 😜


ale zawsze masz takie niskie?? od urodzenia?? to moze taki człowiek i moze jak tak ciebie wkurwiaja wszyscy to chca ci zrobic dobrze, podniesc cisnienie 🙂 hihi
ja ogolnie mam te drugie niskie, tez mam czeto 120/45, 110/40. ale tez nie mam cisnieniomierza tylko jak jestem u rodziców to mam krecka i mierze codziennie, hhee
ale na mnie i takie cisnienie działa kawa, jak nie wypije to masakra, jestem nie do zycia...

co wy sie macie z tymi chłopami, mój wyglada na to ze jest oki, ale tez cos dzis prezbaknał ze mała Igusia mu zyczen nie złozyła, ani buźki nie dała hehe. Fakt on mi od dziewczyn zrobił prezenty na dzien mamy, ale on jest mobilny, wsiada w samochód i jezdzi po sklepach wiec prezencik to nie problem. nawet na allegro zamawiał z obcego konta i przyhcodziło do pracy, a ja uziemiona jestem z nimi dwiema prawie...

PS?u nas swieto, dzieci spią juz, Zuzia padła bo nie spała w dzien,a Iga tez mało spała, ale jej to nigdy nie pzreszkadzało w tym zeby wieczorem do 22-23 buszowac, hihi beda pewnie łazic w nocy obie 🙂
nio i ZUzia miała dzis w nocy zalana pieluszke, wiec nie wiem czy to norma ze raz nic a raz duzo... mówiła ze dopadli ja łózkosikacze i nie dała rady ich odgonic. a wczoraj jak była sucha to pwoiedziała "przepedziłam łóżkosikaczy" hihi



a mnie korci sprobowac ciasta ,ktore zrobilismy dla taty.Ale kij....jutro sie dowiem czy sie udalo.Jeszcze chce cukrem pudrem napisac Dla Taty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izunia1986op napisał(a):
Jaszminka napisał(a):
Ale mnie mój wkurza miał wrucić z pracy cały tydzień go nie było a w poniedziałek znowu jedzie ale gdzie tak nie ma go tel.albo nie odbiera albo zajęty już pewnie kolegów spotkał oszaleje!



Matko co za chłop..........zajebac i tyle.Moj pedzi do nas 1200km i nie w glowie mu takie akcje.Bo kto wazniejszy?
Ja juz kiedys meza przed drzwiami zostawilam.Bo poszedl z kolegami na piwo i obiecal,ze do 22 bedzie.A wiec zadzwonilam i powiedzial,ze juz jedzie.........minelo 15min.bylam juz pod kolderka z domem dla bezpieczenstwa zamknietym 🤪 🤪
Wiecie jak z niego lalam gdy pukal do okna.........hihii...zaznacze,ze byla zima 🤪 🤪
Swinia ze mnie wiem 😜

Izunia, ja zrobiłam lepiej...bo zasnęłam, a on walił w okno ze 3 godziny podobno i na koncu poszedł spać do samochodu i przylazł dopiero jak zobaczył nikle swiatełko lampki kontaktowej, bo wstałam do Bartka 😁 mnie w nocy nic nie obudzi,a dzieci ledwie sapną,a ja na baczność stoję 😁 też zimno wtedy jakoś było. Ale pamięta to do dziś 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
izunia1986op napisał(a):
Jaszminka napisał(a):
Ale mnie mój wkurza miał wrucić z pracy cały tydzień go nie było a w poniedziałek znowu jedzie ale gdzie tak nie ma go tel.albo nie odbiera albo zajęty już pewnie kolegów spotkał oszaleje!



Matko co za chłop..........zajebac i tyle.Moj pedzi do nas 1200km i nie w glowie mu takie akcje.Bo kto wazniejszy?
Ja juz kiedys meza przed drzwiami zostawilam.Bo poszedl z kolegami na piwo i obiecal,ze do 22 bedzie.A wiec zadzwonilam i powiedzial,ze juz jedzie.........minelo 15min.bylam juz pod kolderka z domem dla bezpieczenstwa zamknietym 🤪 🤪
Wiecie jak z niego lalam gdy pukal do okna.........hihii...zaznacze,ze byla zima 🤪 🤪
Swinia ze mnie wiem 😜


nio ja tez bym chyba ocipiała z takim chłopem. mój w sumie teraz rzadko wychodzi, ale zcasami mu sie zdarzało nie wrócic na czas, albo jak poszedł na firmowa impreze i pzreciagał i pzreciagał, dzwoniac do mnie oczywiscie zebym sie nie martwiła, to ja od zmysłów odchodziłam jakby to jakis mój syn był, ze mu sie krzywda stanie, ze nie wraca, ze moze gdzies go napadli ajk był pijany, bo my na obrzezach miasta mieszkamy, i tu jest czesc osiedla takiego komunalnego gdzie takie szuja czasami sa, dra mordy, kreca kółka samochodem na skrzyzowaniu. pamietam chyba jak zuzy nie było jeszcze i mieli na miescie 1 lutego pamietam imieniny szefa czy cos, wracał taksa a ze nie miał kasy wiec wrócił do domu zeby mu zapłącic, w zastaw zostawił mu telefon w taksówce. ja od poczatku od zmysłów odchodziłam, ale słysze pantofelki stukaja, jest oki, a potem ze brał kase z szuflady (jakas wtedy lewa gotówka była, nie na koncie) i poszedł, zamknał drzwi, ja od razu ze dalej na balety poszedł i dzwonie do niego,a tu obcy facet odbiera (myslałam ze skonam, gdzie ten maz jest,z e ktos inny odebrał jego komórke) a ona zapłącił taksówkarzowi i wrócił z telefonem do domku. normalnie moje nerwy na próbe maksymalna chyba wtedy wystawił. były chyba ciche dni, albo darłam jape cały tydzien na niego, juz nie pamietam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra no właśnie moje nerwy są już na skraju wytrzymałości i chyba długo tego nie wytrzymam po co obiecywał że wróci to pomoże mi przy małym itd..??
On myśli,że jak pracuje to ja mam się podporządkować,ale przepraszam bardzo jakim prawem??
Wielce się wysili,że popracuje kilka godzin ale za to pózniej może się spokojnie wyspać a ja co 24 godziny na dobę zajmuję się dzieckiem i prawda czasami ponarzekam ale to tylko i wyłącznie ze zmęczenia. Dzisiaj mały musiał dostać syropek przeciw bólowy bo nic nie działało na dziąsełka dopiero po tym spokojnie zasną.i on ma prawo powiedzieć że ja nic nie robię tylko zajmuję się dzieckiem a pózniej dziwi się że bardzo schudłam jak czasami śniadanie jem dopiero o 13?? Kochany mój skarbek nie pozwolę mu być takim jak tatuś wpoję mu do głowy co jest w życiu najważniejsze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochane ja tam jestem szczesliwa,ze maz w drodze.Na bank bedzie dymm......bo zonka juz zadania dla meza ma.HIhihii

Spadam na rowerek i zagrac z Niko,bo biedak czeka na mnie.
Ciasto posypalam pudrem 😉

Jutro chce do zoo jechac,ale czy wyjdzie to sie okaze w jakim stanie bedzie Dawid.Bo jak mam z maruda jechac to dziekuje bardzo 😁

To babeczki laptop dostaje juz wolne i uciekam.

Dobranoc 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jaszminka napisał(a):
Astra no właśnie moje nerwy są już na skraju wytrzymałości i chyba długo tego nie wytrzymam po co obiecywał że wróci to pomoże mi przy małym itd..??
On myśli,że jak pracuje to ja mam się podporządkować,ale przepraszam bardzo jakim prawem??
Wielce się wysili,że popracuje kilka godzin ale za to pózniej może się spokojnie wyspać a ja co 24 godziny na dobę zajmuję się dzieckiem i prawda czasami ponarzekam ale to tylko i wyłącznie ze zmęczenia. Dzisiaj mały musiał dostać syropek przeciw bólowy bo nic nie działało na dziąsełka dopiero po tym spokojnie zasną.i on ma prawo powiedzieć że ja nic nie robię tylko zajmuję się dzieckiem a pózniej dziwi się że bardzo schudłam jak czasami śniadanie jem dopiero o 13?? Kochany mój skarbek nie pozwolę mu być takim jak tatuś wpoję mu do głowy co jest w życiu najważniejsze 😞


Jaszminka, cholera nie musisz sie podporzadkowywac i masz prawo czasem ponarzekac. Ja wiecznie narzekam, a moj Grzes dzielnie to znosi ☺️ Tez masz prawo odpocząc, a jak wszystkie wiemy przy takich maluszkach to jedt przaca 24/dobę. Zrob mu jazde bo zasluzyl. To, ze jestes kobieta nie znaczy, ze masz siedziec w domu z dziecmi, gotowac obiadki i nic poza tym. Szkoda, ze nie wpadl na to, ze ty tez chcialabys wyjsc z kolezankami, i ie raczyl cie poinformowac, ze sie swietnie bawi i nic mu nie dolega.
Kurde, normalnie zla jestem na tego twojego chlopa 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Meti a ja jestem zla na siebie ze moje dziecko ma takiego tatusia,on mysli ze odegra sie na mnie i po sprawie ale nie pomysli ze przez jego glupote cierpi tez dziecko. Cwany jest ale wystarczy mu ze posiedzi z malym dwie godziny i juz mi go zostawia bo musi odpoczac.szkoda tylko ze ja nie moge sobie tak odpoczac ale ci tam to jest tatus pszymusiu i tyle.
Klade sie pewnie i tak nie zasne ale...Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde coście se dzieci porobiły z takimi imprezowiczami no 😜 Kurna dziewczyny z problemami typu "poszedł z kumplami na piwo i mnie olał" mam ochotę napisać widziały gały co brały, bo nie wierzę, że wcześniej takich akcji nie było. Ślub czy dziecko człowieka nie zmieni. No może po czasie dłuższym jeżeli taki w końcu wydorośleje. Dzieci się robi z odpowiedzialnymi facetami i domatorami 😜
Ja od dawna nie wiem co to takie problemy, z takimi gówniarzami to się ostatni raz motałam 10 lat temu 😜

Obejrzeliśmy z Łukaszem fantastyczny film:
http://www.filmweb.pl/film/Nietykalni-2011-583390
Polecam zdecydowanie. Już dawno tak dobrego filmu nie widziałam. I to na faktach jeszcze. Wzruszyłam się i uśmiałam też. Rewelacyjny.

A teraz czas spać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,hej........

na sniadanie inka z ciastem rabarbarowym-niebo w gebie.Łatwe,tanie i pyszne.Przespis z neta mam.

Maz dojechal,ale jestem szczesliwa.
Noc ok.

Dostalam esa..........zostalam ciocia 🤪Moja fryzjerka urodzila core Magdalenke tydz.o terminie i wazy 3500 i dl.58cm.A jutro do szpitala sie miala wstawic.3h rodzila 😮No ,ale rok przerwy to to wszystko bylo rozciagniete.

Alan rozrabia w lozeczku.Ale sie patrzyl na meza.Taki zdziwiony,ze ktos jest u mamy w lozku.
Nosek cos mamy zawalony.W nocy byl kaszel,bo splywalo do gardla.Ale podalam Nasivin,bo widac bylo jak sie meczy.Od dzisiaj kuracja z woda morska i mascia majerankowa 🙂I jeszcze raz dziennie dam prawoslaz ochronnie na gardlo.

Lady,moj maz zawsze mial dobry kontakt z kolegami.Czesto mielismy wypady ze znajomymi,a wiec przez zalozenie rodziny nie mozna tego zostawic.W sumie z tego grona to tylko my mamy dzieci 🤪I na poczatku koledzy namawiali go na jakies wypady rajdowe.Pare razy zwrocila uwage,ze mamy rodzine i musimy pod nia planowac takie rzeczy i sie skonczylo.Teraz juz wcale,bo woli na motorze pojezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry w nocy spałam tylko dwie godziny a o 5 już mały się domagał noszenia po całym domu.
Biedaczek mój malutki nie dość że bolą go dziąsełka to jeszcze jakiś chory się zrobił ma katarek i straszny kaszel w nocy to aż myślałam że się dusi tak kaszlał więc spał ze mną w łóżku(on spała ja czówałam).Jutro musimy iść do lekarza nie ma wyjścia,tylko lipa bo dzisiaj musimy iść z małym na zakupy ale jest tak gorąco że tragedia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza właśnie chodzi o to, że dorosły mężczyzna potrafi z takich rzeczy rezygnować. Nie wyobrażam sobie jak mąż i ojciec może stawiać na pierwszym miejscu kolegów. Mój kolegów też ma i większość z nich jest wciąż singlami, ale co z tego. Single się bawią inaczej 😜

Miałam napisać o odparzeniach wcześniej i zapomniałam. W szpitalu taka bardzo fajna kobitka mi radziła by absolutnie nie smarować dziecku na co dzień kremami przeciw odparzeniom, bo one bardzo wysuszają. I tak oto takiego kremu do tej pory nie otworzyłam, smaruję pupcię tylko po kupie i na noc Linomagiem i Werka nie wie co to odparzenia. Raz miała lekko zaczerwienione przy samym odbycie gdy robiła kupę w odcinkach przez cały dzień, to poszedł w obrót Sudocrem. Raz posmarowałam cienką warstwę i znikło bez śladu.

Nocka super, małe dalej śpi. Pogoda też ekstra, więc zabierzemy wózek do rodziców by potem do parku iść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...