Skocz do zawartości

Czerwcoweczki 2012 | Forum dla mam


midorada_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 938
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
WItajcie kochane 😘

My po pierwszej nocy w domku, Polcia budziła się co 2 lub 2,5 godziny na jedzonko, więc całkiem przyzwoicie, rano troche pomarudziła..

Dziś nawiedziła nas położna, nie myślałam, że tak szybko wpadnie, ale naładowała mnie pozytywną energią, dużo powiedziała i udzieliła odpowiedzi na nasze pytania.

Widze, że każda z nas boryka sie z jakimiś problemami, nie ma lekko, zawsze coś, kupki, kolki, katarek, powiem szczerze, że dobrze że tu z Wami jestem przynajmniej wiem, że nie tylko ja mam trudne chwile, mimo, że Polcia ma dopiero 6 dni..

tez tak macie, że czasem Wam już ręce i nogi opadają?
Trzeba być silnym, musze przyznać, że mój mąż to zasługuje na złoty medal.
jest tak kochany, pomaga mi, w nocy przynosił mi Polcie do karmienia, przewijał ją, teraz pojechał na zakupki. Normalnie skarb 🙂

Wiecie co, strasznie sie nastawiłam na karmienie piersią, ale w razie co kupiłam Bebiko 1, to dawali czasem Polci w szpitalu, czasami mam wyrzuty sumienia, że chce ją dokarmiać.. ale to przecież normalne, no nie?

Kiedy wychodziłyście na pierwszy spacer? jak będzie łądna pogoda to planuje po weekendzie.

Anetka Adam jaki zdolniacha hohoho, ps mam pytanie do Ciebie a propo pasa poporodowego. Ja tez jestem po cesarce, kiedy zaczęłaś go nosić i pytanie jak pielegnujesz blizne, smarujesz ją czymś, jak się goi? Ja jutro ide na ściąganie szwów. To pytanie jest do lasek po cesarce, ale co do pasa to pamietam, że Aneta miała zakupiony 🙂
Kozinka trzymam kciuki za męża, mam nadzieje, że się uda 🙂

Ps w ogóle mam wrażenie, że szybko wciąga się mój brzuch 😁 ale mam mini rozstępy 🤢 🤢

Miłego dnia Mamusie
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chusteczek to dla mnie najlepsze sa jednak te z pampersa te z kindi mialam ale biale i nie polecam sa slabo nawilzone, ja tez bylam w rossmanie i kupilam chusteczki ale pieluch pampers promocyjnych nie bylo jutro wpadne zobaczyc powinny byc a jest promocja za pake 108szt za 50zl rozmiar 2.
My teraz obiadek robimy dzis twarozek i ziemniaczki, mala przysypia sobie w wozku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hello mamcie 🙂

dziś mega marudny dzionek...może to ta pogoda??? prawie cały dzień dziś pada i mega burze...a zaczęło padać jak akurat wybieraliśmy się na spacer 😮 😮 byliśmy już przebrani i spakowani, zeszliśmy na dół i co widzimy przez drzwi klatki???mega krople...także tyle żeśmy się naspacerowali .... 🤢 🤢
Maju, super że mężuś pomaga 🙂 a co do spacerku to my wyszliśmy jakoś bodajże po 10 dniach a wcześniej się werandowaliśmy
co do chusteczek to nam pasują te z biedronki 🙂
a co do czopków to Ci Emi nie pomogę bo jeszcze nie używaliśmy i mam nadz że nie będziemy musieli używać

jeszcze godzinka się przekulać z naszą skrzekułką i kąpiel 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hello

wkoncu znalazłam troszkę czasu,
Mój Olafek ma chyba kolke jelitową, w brzuszku słychac jak lataja mu gazy i nawet jak sie przyłoży rękę to czuć. Infacol jak narazie pomógł, bo teraz Maluch wkońcu zasnął, tzn jakieś 2godz temu... czekam aż wstanie i będę go kąpać.
Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak brakuje mi Męża teraz jak poszedł do pracy.
Jeszcze widzę ,że biedak chodzi niewyspany, niedość że na 18stą chodzi to się jeszcze nie potrafi wyspać. Ja tez chodzę jak neptyk 🤢 🤢 🤢 😮 😮 😮
Wczoraj już myślalam ze się nie wykąpię , bo Brzdąc cały czas marudził.
Na szczęście nie płacze ale stęka i marudzi i troszkę popłakuje ale nie wyje jak syrena 🤨 ☺️
Co mnie najbardziej denerwuje to stojąca w miejscu moja waga...
Chyba wogóle przestanę jeść i coś ruszy bo mnie już szlag trafia poprostu 😞 😞

Maju super ,że juz w domciu z Polcią jesteście 🙂 teraz czas się zaklimatyzować 🙂
Fajnie ,że Mąż pomaga mi tez dużo pomógł. Sama nie dałabym rady. Polcia jest śliczna 🙂:*
Kocik tak oglądam Twojego Maluszka i stwierdziłam ,że ma nietypową urodę 🙂 śliczny jest 🙂
Wogóle wszystkie te Nasze dzieciaczki są piękne 🙂
Kozinka pokaż foto biggi Adasia 🙂

To na tyle bo Maluszek juz zaczyna się ruszać . Buźka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maju w pas wskoczylam w 7 dobie po cieciu tylko ze ja mialam szwy rozpuszczalne ale jak jutro Ci sciagaja to wbijaj sie w pas czym szybciej tym lepiej 🙂
na blizne uzywam plastrow sutricon sa wydajne bo paczka starcza mi na miesiac..w opakowaniu jest 5 plastrow ale mozna je docinac wiec mi z jednego wychodza 4 i zmieniam co drugi dzien ale jak ide pod prysznic to plaster zdejmuje myje blizne i pozniej znowu go naklejam 🙂ale jest jeszcze jedno cudo mianowicie kolagen naturalny poczytaj sobie colway kolagen silver nie jest tani ale rewelacyjny i na brzuszek nawet do posmarowania boski ..ja kupie go jak mi sie plastry skoncza 🙂gdybys chciala zalatwie troszke taniej niz w necie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień DObry

Dzisiejsza nocka nawet o.k. Mały pospał, to chyba dzieki kropelkom 🙂 trochę marudził ale znośnie
Teraz Olafek leży w wózku i gada coś do siebie i purta co chwilę, wiec chyba Infacol pomaga 😉
Dzisiaj lecimy do lekarza po receptę na mleko i przy okazji pokazać wysypke p doktor.
Odrazu chce zapytać o tą skazę ile ona się utrzymuje czy kiedys zniknie itd
Jedno mnie cieszy ,że jestem nawet wyspana 🙂 bo wczoraj to była jakaś masakra 🤔
Mężul dzisiaj oddaje krew, więc ma wolny dzień od pracy 🙂 jupiii nie bede sama 😎

Midorada
co się dzieje z Twoim Maluszkiem.. Może to nic poważnego, moze to te kolki go tak męczą ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam dopiero nadrobilam forum wczoraj lekarz i goscie i tak zlecislo... Ten charczacy nosek to być moze jakas alergia pokarmowa dostalismy skierowanie do laryngologa niech obejrzy sluzowke na szcescie udalo mi sie zapisac na 19lipca.
Czarna nam tez infacol pomaga co dam kropelki to po 10min taka kupa ze pampersa brakuje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotko, daj nam znac do u lekarza.

My wyspane też, Julcia przebudziła się o 12 później o 4, a potem już rano o 8 jak tatuś szykował się do pracy. Na spacerze usnęła po chwili śpi już półtorej godziny, jeszcze za pół bym się nie obraziła, bo właśnie sobie przypomniałam, że nie jadłam dzis jeszcze śniadania, tylko coś tam w locie złapałam i w sumie wypadałoby coś zjesc. Ubralam się w pas poporodowy i przyzwyczajam się do nowej-ściśniętej sylwetki 🙂

Wiolu, co u Ciebie? Kolki Leę tak męczą strasznie? Pytałaś jakiegos lekarza albo położną co to może byc? Czy po prostu mała ma taki charakterek, że musi byc głośno? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witamy się i my 🙂

nocka w miarę bez marudzenia, pobudki standardowo co 1.5 - 2.5 godz. ale najważniejsze że po jedzeniu nie ma już takiego płakania i długiego usypiania.

Dorota co się dzieje?? koniecznie daj znać po wizycie u lekarza.
Justyna to dobrze że macie już termin, czekamy na wieści co lekarz orzeknie.
Wiola....skąd ja to znam....mój miewa czasem dni litości i łaskawości dla mamy 😁 jak np dziś, ale śpi dopiero teraz, bo wcześniej kopara i to czy na rękach czy w łóżeczku....masakra...i też się uspokaja jak na cycku siedzi, choć i tu potrafi nerwowo go szarpać 😮 😮
Emi super że kupkę macie już z głowy 🙂

a mnie nadal katar męczy i to najgorzej w nocy bo w dzień to jeszcze jakoś da sie przeżyć.

my już spacerek zaliczony bo trzeba korzystać do południa bo po południu znowu może padać i burze...tak jak wczoraj :/

miłego dzionka mamusie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kochane przepraszam ze was troszke zaniedbuje ale powiem wam ze nie ograniam mąż ma ten tydzien popołudniowki i naprawde jest ciezo be niego, mały potrzebuje duzo uwagi a juak juz spi to latam na miotle, albo goscie przychodza i tak w kóło, jutro mam 10 osob gosci nie wiem jak dam rade 😮

Maju
super że już w domciu, Polcia jest przeslodka, Maju ja pas tez załozyłam tydzien po cieciu, plastrów na blizne ja nie uzywam bo jest ona tak nisko ze i tak majtki ja przykrywaja i tak.

Midoranda czekamy na wiesci co sie dzieje

Tysia
tez jestem ciekawa co lekarz powie o moj tez charczy

Co do chusteczek to mi najbardziej pasuja te z pampersa ale te zwykłe zielone bo te sensitive sa mniej nawilzone, no ale jak mały zrobi kupe to podmywam go ciepła woda i watkami bo chusteczkami jednak zbyt podraznia sie ta dupke.

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
Moja mała chyba przyzwyczaiła sie zasypiać przy cycku, bo jak tylko odłożę ją do łózeczka to się budzi, tylko na rękach by chciała być noszona. Cały dzień wczoraj nie dała mi nic zrobić, ale uparcie będę próbowała ją odkładać bo niedługo będę miała takie mięsnie rąk jak facet.
Maja ja blizne smaruje żelem "cotractubex" w ulotce pisze tak "stymuluje gojenie się rany i przeciwdziała niefizjologicznemu tworzeniu się blizny"
Co do chusteczek to ja używam narazie pampers sensitive, ale nie jestem z nich zadowolona bo tak jak emi napisała są mało nawilżone. Staram sie w domu czyscić jej pupcie przegotowaną wodą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
haj,

Tysia git, że w miare szybko udało się Adasia zarejestrować!
Czarna super, że z Olafkiem lepiej, aż sobie zapisałam, że Infacol jest dobry na kupy, w razie jakby nas ten problem spotkał. Super, że mąż w domku, od razu lepiej!
Mi mój baardzo pomaga 🙂
Wiolka może malutka tez odczuwa te upały i tak marudzi, Wy tam pewnie teraz Sahare macie co?

U nas Polcia dziś w nocy pospała 4godziny nawet, potem świarowanko, cycek, teraz znowu śpi.
Wpadnie do nas mama jej przypilnowac na chwile , a my lecimy obejrzeć dwa lokale, bo już chrzciny planujemy.

Słuchajcie mam pytanie do mam karmiących piersią.
Karmie na zmiane jedna i druga piersia, ale i tak widze, że ta lewa pierś jest większa, czy to się jakoś unormuje, i czy po wszystkim, te cycuchy wrócą do normy? Czy już zostanę Madonną z WIelkim Cycem? 😮 😮 😮

Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mikula napisał(a):
Hejka
Moja mała chyba przyzwyczaiła sie zasypiać przy cycku, bo jak tylko odłożę ją do łózeczka to się budzi, tylko na rękach by chciała być noszona. Cały dzień wczoraj nie dała mi nic zrobić, ale uparcie będę próbowała ją odkładać bo niedługo będę miała takie mięsnie rąk jak facet.
Maja ja blizne smaruje żelem "cotractubex" w ulotce pisze tak "stymuluje gojenie się rany i przeciwdziała niefizjologicznemu tworzeniu się blizny"
Co do chusteczek to ja używam narazie pampers sensitive, ale nie jestem z nich zadowolona bo tak jak emi napisała są mało nawilżone. Staram sie w domu czyscić jej pupcie przegotowaną wodą.


Mikula, właśnie mi teściowa kupiła Cepan i mam smarować póki rana jeszcze czerwona, i mam właśnie Contractubex, więc tez będę używać.

Co do cycusia to u mnie podobnie.. Polcia ssa ssa, zasypia przy cycu, leżę z nią ok 10-15 min, odkładam do łóżka i ta się budzi.. ocipieć można.. wczoraj 4 godziny z nią tak walczyłam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adam uzywa contractubexu i drapie sie jak glupi kazalam mu go odstawic ...ja blizne tez mam niziutko i zupelnie nic nie widac nawet w bikini 🙂plastry natomiast sa super juz nie pamietam ktora mama polecala Nenia albo Midorada i kupilam nie musze smarowac tylko naklejam i juz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 😉
mąż niestety nie zdał 😠 1 sierpnia ma kolejny egzamin 🥴
my dzisiaj po bioderkach-jest wszystko ok,ale za 8 tygodni do kolejnej kontroli,jeśli będzie taki sam wynik jak dzisiaj to będzie to ostatni raz 😉 paranoja... wizyta ze skierowaniem od lekarza wypisanym w tym samym ośrodku odpłatna 40zł...wizyta trwała max 5 minut 😮 😮
wysypka wyszła dzisiaj w ilości niezliczonej u małego,tak samiutko było z Klaudią,temperatura 36.8 więc jest już wszystko ok,kilka dni i po wysypce śladu nie będzie jak i po całej choróbce 🙂 wszyscy już zdrowi,epidemia opanowana 😁 😁
dzisiaj w końcu dom posprzątałam jak należy,obiadek zjedzony,więc teraz czas na laby,z tym,że Klaudia nie spała dzisiaj i mam nadzieję,że pójdzie koło 19-20 w ramach zmęczenia,a młody się budzi powoli,więc laba też chwilowa 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...