Skocz do zawartości

Czerwcoweczki 2012 | Forum dla mam


midorada_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 938
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzien Doberek

Dzisiaj spędziliśmy parę godzin na dworze 🙂
Byłam zaplacic rachunki , wskoczyłam na solarium 🤪 az sie lepiej czuje 😎
No i zaopatrzylam sie w kosmetyki bo juz mi sie konczyly 🙂

Mały dzisiaj zrobił kupkę , z moja pomocą ale zrobil bezproblemowo,
dociskalam mu kolanka do brzuszka i poszło jak bułka z masłem 😁
I nie zapeszając tak jakby dzisiaj kolki ustały,
moze przyczyną tych kolek byly zaparcia ? 😮 🤨 🤔
Mam nadzieje ze problem z kupką juz sie konczy 😉
Jutro do pediatry po recepte na mleko i oddac te pieprzone zaswiadczenie od alergologa.

Verandzia mam pytanie , z jaka refundacją masz wypisywaną recepte na bebilon??
50% ? czy 30 %??
Pytam bo pierwszy raz lekarka wypisala mi z 50% refundacja ,
zas alergolog wypisala mi z 30% refundacja i jestem glupia z tego już...
Jutro pojde do pediatry i ciekawe jaka recepte mi wypisze ,
ciekawe od czego ta refundacja zalezy 🤨 i kto to ustala 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja mam dziś istne wakacje. Wczoraj poszła spac o 21.30 - spała do 4, obudziła się na pół godzinki na jedzenie - spała do 7.30, godzinka jedzenia i przytulania - sen do 11 - spacer połączony ze snem - później mała przekąska i śpi dalej na brzuszku, pierwszy raz w życiu 🙂 Normalnie nudzi mi się 🙃 Posprzątałam, pozmywalam, zjadlam jak człowiek a nie w przelocie 😁 Zaraz przychodzi moja przyjaciółka, ciężaróweczka w 8 miesiącu 🙂 nie widziałyśmy się ze 2 miesiące chyba, stęsknilam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ależ macie fajnie z tym spaniem, że dzieciaczki dają wam się wyspać, no ja nie narzekam bo od bardzo dawna nasz bąbelek spał aż 3 godz od 23 do 2 🤪

Maju skoro nosisz już takie rozmiary to nie powinnaś się stresować nadmiernymi kg zwłaszcza że tak jak piszesz nie widzisz ich po sobie 🙂 ja nawet nie chcę mówić jaki ja rozmiar noszę 😁 mi zostało 3 kg do wagi wyjściowej ale chcę więcej zrzucić ale tez u mnie stanęło. Co do ćwiczeń to myślę że te 6 tyg po których musimy się do gina zgłosić na kontrolę powinno minąć. zresztą sama będziesz czuła bo ja np jak szybciej idę to mnie jeszcze podbrzusze boli więc wiem że ćwiczenia jeszcze u mnie muszą poczekać.
Vera biedni wy z tymi oczkami 😞 kurcze przepychanie kanalików?? mam nadz że to nie jest bolesne.
Emi buziaczki dla dzielnego szkrabka 😘
Czarna super że kupki są to i może faktycznie kolki się zmniejszą lub w ogóle ustaną 🙂
Aga super że z Hanią wszystko si 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
verandzia napisał(a):
30%Mi pediatra wypisuje.A jak zapytałam czy muszę isc do alergologa a ona do Mnie a po co 😁
A musze zapytac czemu 30 a nie 50%od czego to zalezy moze Sandrabedzie wiedziec ?:O


Właśnie sama nie wiem. Na pierwszej wizycie u pediatry kiedy wyszła ta skaza,
dostalam recepte na 1 puszkę mleka na spróbowanie z refundacją 50 %.
Alergolog zaś wypisała mi recepte z 30% refundacja , i jeszcze tej recepty nie wykupiłam,
jutro zobacze jaką pediatra wypisze mi receptę, moze wtedy sie pomyliła 🤨
a jak wypisze z refundacją 30% to zapytam , jak to jest z ta refundacją ... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tyssiiaa napisał(a):
Aga super! Buziaki dla Mateuszka jak ten miesiac szybko minal 😁



buziaki przekazane 😉

on jest taki słodziutki ze całowałabym go non stop 😁 😁
pewnie macie to samo 🙂

pogoda taka deszczowa i tak czarno za oknem że młody jak zasnął o 15.30 tak śpi do tej pory...już sobie wyobrażam nockę 😮 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
laski, od kiedy Wasze Maluchy noszą pampersy rozmiar 2?
Moja jeszcze w 1 wchodzi 😁 i się zastanawiam kiedy jej 2 zapodac, pewnie zauważe, że się nie mieści..

Dorotka super, że mała dzisiaj śpioszka 🙂 Daj znac jak po spotkaniu z psiapsiółą 🙂
Czarna widzę z Małym wszystko ku dobremu 🙂 jupiii
Fajno, że na solar skoczyłaś, też bym poszła dwa-trzy razy co by kolor załapać, ale jeszcze się chyba wstrzymam, chociaż na pewno bym w bieliźnie wskoczyła 🙂
Emi brawo dla Wiktorka, dzielny chłop 🙂
Tysia Adaś to juz spoooory chłop 🙂 Twoje cyce widze dają radę, że chłop tak przybiera 🙂
Kocik u mnie z kolei Pola dzisiaj w dzień szał, to jest nadzieja, że w nocy pośpi 🙂

U nas już chrzciny załatwione.
Wojti dziś załatwił Kościół, 200zł za chrzest, to nawet spoko nie? Bałam się, ze wiecej skasują.. 😮 😮 Lokal zarezerwowany, więc dziki szał 🙂

Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie
Ostatni czas to tylko odwiedziny u lekarzy mam nadzieje że to już za nami. Wczoraj byliśmy na badaniu bioderek, wszystko ok. Nastałam się trochę w kolejkach a to do rejestracji a to do gabinetu a badanie tylko 5 minut.
Pisałyście o dopajaniu dziecka, ja małej przed tym jak dostałam kropelki sab simplex dawałam herbatke koperkową z hipp. Dawałam jej również 5 % roztwór glukozy, bo takie było zalecenie pediatry a to dlatego że mała miała żółtaczkę a glukoza wiąże bilubirynę i wypłukuje ją w siuskach.
Dziewczyny polecam wam staniki firmy Alles mama ja kupiłam u mnie na osiedlu w sklepiku u brafiterek ale też można je kupić przez internet.
Moja mała też ostatnio przespała 6 godzinek aż się przestraszyłam, ale z każdym kolejnym dniem widze że sie pomału przestawia na tryb noc dzień, bo na dniu nie chce spać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mam pytanie.
Dziś martwi mnie zachowanie mojego 2tygodniowego dziecka.
Prawie cały dzień nie śpi.
Wstaliśmy koło 9, potem prawie non stop cyc do 12.
o 12 drzemka na pół godziny, potem znowu cyc. Zasnęła o 14, spała do 16.
I od 16 do teraz to jest 5 godzin nie śpi, tylko je, lezy, zasneła może na max 20minut..

Czy to możliwe że takie małe dziecko tyle nie śpi??
Najgorsze to karmienie prawie przez 3 godziny.. cyce mi odpadną.
Jutro ją zważymy i zobaczymy, czy to moje mleko coś daje.
Bo czasami mi już ręce i nogi opadaja ile można przy cycu być.
Najgorsze jak zaśnie przy cycku.
Próbuje ja budzić sutem a ta nic, dopiero jak ją odkładam to sie budzi 😮 😮 😮można jajo znieść!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pszczelarka napisał(a):
Mam pytanie.
Dziś martwi mnie zachowanie mojego 2tygodniowego dziecka.
Prawie cały dzień nie śpi.
Wstaliśmy koło 9, potem prawie non stop cyc do 12.
o 12 drzemka na pół godziny, potem znowu cyc. Zasnęła o 14, spała do 16.
I od 16 do teraz to jest 5 godzin nie śpi, tylko je, lezy, zasneła może na max 20minut..

Czy to możliwe że takie małe dziecko tyle nie śpi??
Najgorsze to karmienie prawie przez 3 godziny.. cyce mi odpadną.
Jutro ją zważymy i zobaczymy, czy to moje mleko coś daje.
Bo czasami mi już ręce i nogi opadaja ile można przy cycu być.
Najgorsze jak zaśnie przy cycku.
Próbuje ja budzić sutem a ta nic, dopiero jak ją odkładam to sie budzi 😮 😮 😮można jajo znieść!!!


Maju kontroluj wagę Małej, ja miałam z moim te nsam problem co chwila cyc, praktycznie cały czas wisiał i mimo to spadał z wagi 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja u mnie było podobnie cały czas mi wisiała na cycu, ale u mnie mała nie przybierała na wadze więc zaczełam ją dokarmiać. Teraz ma karmienie mieszane, w nocy wystarcza tylko cyc bo mam większa produkcje ale za dnia musze jej dac dwie bytelki po 60ml. Teraz jak jest troche większ to potrafi sie złościć przy cycku to wiem że już jej nie leci, ale wcześiej to zasypiała i non stop się budziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maju mój też czasem tak miewał tyle że on do tego jeszcze płakał w tych przerwach. a co zasnął i go odkładałam to się budził....także siedem światów 😮 😮
teraz coraz częściej zdarza mu się spać dłużej w ciągu dnia a dziś to już w ogóle pociągnął 4 godz a i tak obudziliśmy go do kąpieli bo pewnie dalej by śpiochał 😁 więc jak na razie daje czadu tj.płacze... bo już się należał i starczy trzeba normę płakania dziennego wyrobić 😁

miłego wieczorku i spokojnej nocki wszystkim misiom życzę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wlasnie mala zakonczyla koncert, no tak sie jeszcze nie darła, myslałam ze cos jej zrobiłam w kapieli albo ubierajac... ale pusciłam jej nasza piosenke, w sensie rodziców, i jak miala podniesiony łepek, tak po 15 sekundach padł i spi 🙂

z przyjaciółka super, poopowiadałam o porodzie, ona o swoim pierwszym, szykuje sie na drugi - w drugiej połowie wrzesnia. Podobno bardzo chciala przyjsc w odwiedziny jej 3-letnia córcia, bo zna Julcie ze zdjec na fb bo tatus i ciocia jej pokazuja, i chciala sama zobaczyc i dotknac 🙂 podobno wybiera sobie które zdjecie jej pokazac - z babcia, z wujkiem, w łózeczku 🙂

padam, caly dzien sama, jeszcze czekamy na tatusia... głodna a nie moge sie malej pozbyc bo wyje

Maju, my od wczoraj nosimy dwójki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja mnie też to męczylko dlatego odciągałam i dawałam butlę bo mógl godzine być na cycu i ciągnąl; ciągnął i zasypiał wiec wolałam dac całą butlę wypił w 10 min i spał 3 h i napewno dużo spokojenijszy niż przy cycu... dobrze ,że nie śpi w dzień przynajmniej w nocy bedzie spała ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny
Jutro z mala ide na szczepienie i mam pytanie do mam ktore juz sa po szczepieniach jak zniosly szczepienie wasze maluchy i jak potem sie zachowywaly w domu? Mam nadzieje ze mala dobrze zniesie i nie bedzie goraczkowac.
Dzisiejszy dzien Ania malo spala obudzilysmy sie o 9 i tak do 19.30 Ania nie spala z wyjatkiem krotkich drzemek na spacerze, nauczyla sie maluda noszenia na rekach i nie polezy sobie sama bo zaraz sie wnerwia i lezaczek bujaczek to jest dobry na chwile i to najlepiej jak jestem jeszcze obok niej i ja bujam ale i tak 10min nie wysiedzi. Teraz spi ale przed chwila slyszalam ze takie kupsko poszlo ze glowa mala trzeba ja przebrac mam nadzieje ze nie wybudzi mi sie i bedzie spala dalej.
Zauwazylam ze chyba mam mniej mleka musze zaczac herbatki pic bo w dzien cycki mam miekkie i malo mleka na wieczor i w nocy produkcja sie zwieksza ale tez nie tak duzo. Niby mala sie najada ale szybko oproznia cyce.

Aha bylo pytanie o wysypke po bananie to wysypka zeszla po dwoch dniach ale Ania byla cala w czerwonej wysypce od glowki po stopki praktycznie. Ide mala przebrac i spac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pszczelarka napisał(a):
Mam pytanie.
Dziś martwi mnie zachowanie mojego 2tygodniowego dziecka.
Prawie cały dzień nie śpi.
Wstaliśmy koło 9, potem prawie non stop cyc do 12.
o 12 drzemka na pół godziny, potem znowu cyc. Zasnęła o 14, spała do 16.
I od 16 do teraz to jest 5 godzin nie śpi, tylko je, lezy, zasneła może na max 20minut..

Czy to możliwe że takie małe dziecko tyle nie śpi??
Najgorsze to karmienie prawie przez 3 godziny.. cyce mi odpadną.
Jutro ją zważymy i zobaczymy, czy to moje mleko coś daje.
Bo czasami mi już ręce i nogi opadaja ile można przy cycu być.
Najgorsze jak zaśnie przy cycku.
Próbuje ja budzić sutem a ta nic, dopiero jak ją odkładam to sie budzi 😮 😮 😮można jajo znieść!!!


Maja moja przez pierwszy okres 24 na dobe byla na cycu, ja bym nei szalala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...