Skocz do zawartości

Czerwcoweczki 2012 | Forum dla mam


midorada_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Aniu najlepszego dla Adasia i dla Klaudusi :* niech rosną zdrowe 😘 😘

ja wkońcu mogę zasiąść na kompa.. wczoraj od rana lecielismy załatwiać becikowe a potem mały zrobił się marudny, wieczorem to już w ogole wieczorem nie wiem co mu było ale marudził marudził i marudził... spał może tylko z godzine w ciągu dnia jak byliśmy w PCŚ wiec może zmęczony kupkę robił taką ,że hoho wiec chyba to go nie męczyło może to dziwne ale nie wiem czy go dziąsła nie swędzą bo wciąż sobie "ssie" dolną wargę przygryza ją ślini się to swoją drogą ślinianki mu zaczęły działać całe piąstki wkłada do buzi nie wiem co jest grane 😜

po wakacjach u teściów ok. w piątek wieczorem teściowa została z małym a my przyjechaliśmy do Poznania i poszliśmy na stary rynek na romantyczną kolację 😁 wiec trochę odżyliśmy 😜 dzisiaj idę złożyć wniosek o przyjęcie do żłobka zobaczymy co z tego wyjdzie..

Ewolinka u nas chrzestnymi byli brat Roberta i moja kuzynka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 938
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
DorotaK napisał(a):
Dziewczyny karmiące piersią - jecie lody? Jest taki upał, a ja tak uwielbiam lody (pamiętacie moje szalone wyprawy na lody snickersowe w ciąży 🙂 ? ) i nie wiem czy można jesc jak się karmi. Snickersowych, truskawkowych ani straciatella nie pochłonęłabym, ale jakieś śmietankowe na przykład? Po nocach mi się śnią 😁


lody można jeść jak najbardziej i to każde 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hi mamitas 🙂

Nas Polcia zaskoczyła, poszła spac o 23, spała do 4, potem cycus i spała do 8 aż musiałam ją obudzić i nakarmić, bo na 9 przyszła kosmetyczka pazury mi robić 😁
Mąż zajął się Polcią i zasnęła.. śpi do teraz 🤪 🤪 Kochaniusia 😘

Dziś wpada położna na ważenie Poli, aż jestem ciekawa ile waży 🙂
Dziś skoczę zapisać Polcie do przychodni do lekarza na wizytę i na szczepienie, wczoraj odebraliśmy ten Pesel, to można działać 🙂

Dziś miałam grilla robić na obiad, ale chłodniej na dwórku, w sumie dobrze, bo jest czym oddychać.
Wczoraj na spacerze Pola tak się rozdarła, że czułam się jak wyrodna matka, która prowadzi swoją malutką płaczącą córeczkę.. a ona po prostu głodna była.. w domciu od razu cycuś i gites 🙂

Tysia ja uwielbiam jabłko-mięta, ale czaje się na nowe smaki cytryna-mięta i malina-mięta 🤪 🤪
Dorotka ja normalnie wpirzam lody i got malina, właśnie eczoraj szliśmy z mężem i Polcią na lody i były zamknięte, i się śmiejemy, że dlatego zaczęła płakać, bo mamusia lodów nie zjadła 🙃 🙃
Emi super pomysł z tymi zaproszeniami, jak masz zajawkę i lubisz to robić, to czemu na tym nie zarobić?
Kozinka 100 lat dla Twoich pociech 😘 😘 😘
Midorada dobrze, że teściówka Ci pomaga, zawsze lżej i jest z kim pogadać 🙂

My chrzciny mamy załatwione na 9 września, mamy 13 osób, w tym dwa maluchy (córki meża siostry), u nas chrzestna to męża siostra, a ode mnie mój kuzyn, bo ja to rodzeństwa nie mam 🤨

Miłego dzionka Mamuśki 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas chrzciny były na 30 osób dodatkowo trochę osob nam odpadło bo mąż kuzynki miał wypadek 3 dni przed i niestety nie byli wstanie bo auto do kasacji a tam jest kuzynka+mąż+4dzieci 🤪 🤪

my mamy szczepienie 3 ale nie bedzie szczepiony bo jeszcze troszkę przeziebiony 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My wczoraj miałyśmy spokojny dzień, do 18 mniej więcej. Później jak tatuś wrócił z pracy - przed 19 zaczęła krzyczec i skończyła ok 21.30 jak już całkiem opadła z sił. Na początku myśleliśmy, że jej zimno, więc ubraliśmy i przykryliśmy kocykiem, ale znów się spociła i darła się jeszcze bardziej. Ze 6 razy przewijaliśmy bo na zmianę kupa i mega siusiu wylewające się z pieluchy. Cycki nie były smaczne, cos nie odpowiadały, wiec zastanawialiśmy się co zjadłam, że jej nie smakuje - no ale nic nowego nie było. W końcu wrzuciliśmy do wanienki - 7 minut spokoju. Później znów wrzask, wiec złapaliśmy za suszarkę i podziałało - szum uciszył. Siedzieliśmy po ciemku i w ciszy, zeby nie obudzic - oj ciężko wczoraj było. My też się tak zmęczyliśmy, że po 22 poszliśmy spac. Julcia spała do 6:30 - REKORD SNU 😁 Nieźle musiała się namęczyc wczoraj. Ciekawe czy to była kolka czy foch raczej. Dziś obudziła się o tej 6:30, później o 9 i od godzinki znów spi.

Pewnie za jakiś czas zbierzemy się na spacerek. Wczoraj podczas spaceru zgłodniała i musiałam ją w parku nakarmic - powiem Wam, że dziwnie się czułam z cyckiem na wierzchu, ale kryłyśmy się pod pieluchą 🙂 Mam koło domu fajny park, w którym na większości ławek siedzą mamcie z dziecmi - wiec nie było tak źle, jest tak taki fajny pisk i szum wokoło.

Nie wiem czy się nadaję na spacer - wyłączyli mi dziś ciepłą wodę wiec nie dało się z rana odświeżyc ani umyc głowy - więc wyglądam dziś jak zaniedbana mamuśka 😁

Ale muszę isc sobie kupic lody 🤪 😁 😁 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ani wszystkiego najlepszego dla Adasia i dla Klaudii 🙂

Ja jem wszystko, lody, sorbety, czekoladę. Unikam chipsów i napoje gazowanych za to piję Karmi Classic-rzekomo na laktacje dobrze wpływa 🙂

Troszkę chłodniej dziś więc działeczka wskazana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotka ja lody noramlnie jem - rozne rozniste, nawt te z zakazanymi owocami jak wisnie 😉
Co do olimpiady - jest troche bardziej tloczno w miejskiej komunikacji, ale mezu szybciej do pracy wychodzi i szybciej wraca 🙂
Ewolinka u mnie tez bardzo skromne przyjecie na chrzest - chrzestni i najblizasza rodzina i nie w lokalu tylko w domu. Zastanawialam sie lasnie nad chrzestnymi, bo wydawalo mi sie, ze swiadkowie ze slubu nie powinni byc chrzestnymi, ale moze cos zle zrozumialam. My mamy z tym problem i nie wiemy kogo wziac... 🥴 🥴
Kozinka buziaczkia dla Twoich pociech 😘 😘 😘 😘 😘 Moj Maludek tez dzis 2 miechy konczy - ale ten czas leci... 🤪 🤪 🤪 🤪

Buziaki kochane - do pozniej 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kochane u nas dzis chłodnie ale fajnie 🙂

Tysia mój tez całe piąstki do buzi wkłada i tez jakis marudny już się zastanawiam czy to dziąsła go nie swędzą na zeby ale to chyba za szybko co? Już sama nie wiem

U nas na chrzcie będzie 31 osób + 5 dzieci my robimy w lokalu u nas 50 zł od osoby. a dzis jade jeszcze do ksiedza formalnosci koncowe załatwić.

Sandra mam pytanie mój mały wogule sie nie najada, a jak zje wiecej to ulewa bo mu sie chyba to w żoładku nie miesci, myslisz że mogłabym sprubowac dawać chociaż pół łyżeczki kleiku ryżowego czy jeszcze jest jednak za malutki?

Miłego dnia Mamcie i Kochane Misiaki 🙂

Ja własnie robie zaproszenia dla małego potem sie pochwale jak cosik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry
Dziś się nawet wyspałam, mała jak poszła spać o 10 to obudziła się dopiero o 4.30 🙂 . Na dniu mało śpi i tak już chyba zostanie bo zrobiła sie bardziej aktywna. Pięknie wodzi oczkami za zabawkami, zaczyna troche gawożyć no a te piękne uśmiechy to ukojenie dla serca.
Od dwóch dni karmie tylko piersią i myślę że jej wystarcza. Dziś w nocy wypiła tylko z jednego cyca a drugi miałam przepełniony więc odciągnełam laktatorem. Po 5 minutach potrze ile odciągnełam a tam normalnie różowe mleko, strasznie się przestraszyłam, mam brodawkę pękniętą. Jak myślicie można karmić dziecko w takim przypadku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej laski!

Moje dziecko mnie wykonczy, wasze pobijaja rekordy w spaniu a moja w NIE spaniu. Od 5 rano do 1 w nocy dnia nastepnego spala w sumie 45min!!! 😲 😲 😲 Az sie wierzyc nie chce ze 2 miesieczne dziecko moze tyle nie spac. Dzisiaj znowu to samo, pobudka o 7 i do tej pory spala na mnie 15 min. Nie wiem co jej jest bo nie ma kolki, jest najedzona, sucho ma, nie za goraco, nie za cieplo 😮 😮 😮 Polezy chwile spokojnie a pozniej w ryk i nos kurde te 5.5kg, kregoslup mi zaraz peknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emi Wiktor jest jeszcze za maly na kleik, mozna dawac najwczesniej od 4 miesiaca i powoduja niestety zatwardzenia. Czemu myslisz ze sie nie najada?

Mikula mozesz karmic z peknieta brodawka ale ja bym sobie posmarowala kremem avent i wlozyla wkladke laktacyjna, szybciej sie zagoi.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂
u nas chrzciny za rok w maju planowo też 30osób ale to się jeszcze może zmienić 🙂
mój synuś to kawał cwaniaka żeby zasnął w dzień to muszę z nim leżeć i udawać że śpie 😁
a wieczorem jak zbliża się 21.00 czyli czas kąpania to się drze strasznie a jak już wyląduje w wannie to jest radość nie z tej ziemi później butla i do łóżeczka lulać 🙂pobudka około 2.00 w nocy na amciu i dalej spać później o 5.00 tatuś do niego wstaje i już bierzemy go między siebie żeby jeszcze pospał bo w przeciwnym razie byłoby koniec spania 🙂
ja po fryzjerku 🙂zostało mi 3kg do zrzucenia 😁jest radość 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hello mamcie 🙂

my dziś po kolejnym dniu na Jarmarku, wczoraj wypatrzyłam torebkę i musiałam po nią pojechać 😁 ale Mati ładnie sobie cały spacerek pospał więc mamcia mogła poszaleć po straganach 😁

co do chrztu to my też robimy w domu i tak myślę że do 20 os z dziećmi się zamknie. no i co się okazało?? że jednak mamy we wrześniu 😁 😁 a dokładnie tak ja wy Maju 🙂 9.09 bo chrzestny ma przesunięta tą konferencje 🙂 także gites będzie z głowy 🙂 dziś idę do proboszcza i mam nadz że nie będzie robił problemów bo my przecież po rozwodzie...

Aniu buziaki dla Twoich szkrabów 😘 😘
Midorada, super że teściowa Ci pomaga i że masz do kogo buzie otworzyć 🙂
Wiola współczuję takiego umęczenia...faktycznie strasznie mało Ci śpi.... 😮 😮
Dorota super że maleńka tyle dała Ci wypocząć 😉
Justyna super że wakacje się udały no i extra że mieliście chwilkę dla siebie 🙂
Emi koniecznie się chwal jak skończysz 🙂

my to miewamy różnie, nie raz nocki są fajne tj. budzi się tylko na cycka i zasypia dalej, ale ostatnio coś po cycku nie może zasnąć i tak ze dwie godz łącznie z karmieniem się kulamy w nocy...także oczy mam potem na zapałkach 😁

miłego dnia mamcie i msiaczki 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas do 14:00 było spoko a potem wypił tyle ile odciągnęłam czyli 170 skończyło się a on tak marudził że nie mogłam go uspokoić o.O wiec siegnęłam pierwszy raz po modyfikowane i zrobiłam 90 wypił wszystko po czym zasnąl i śpi do teraz... wiec chyba się nie najadł.. ;/ ja zaczne dawać kleiki czy tam kaszki po 3,5 miesiąca 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Polska służba zdrowia jest po prostu ..... to niech sobie każdy dopowie 🥴
w sobotę ugryzła Klaudię osa w nogę (chyba osa), to było 3 ugryzienie w jej życiu,ani razu nie było alergicznych objawów,więc kończyło się na ocćie i wapniu do picia,a teraz w sobotę jak ja ugryzła to zrobiła się duża bania z okropnym czerwonym wkłuciem,trafiła chyba w żyłę na stopie bo żyła powiększyła się i pogrubiła jakieś 5 razy i na oczach puchła jej wzdłuż całej nogi i wyglądało to jakby jej ktoś do żyły mleko wstrzyknął 😮 ocet na nogę i lód ale puchło coraz bardziej,Klaudia z płaczu siwa więc pojechaliśmy na pogotowie bo czegoś takiego nie widziałam w życiu,już sie wystraszyłam że to szerszeń albo coś ją ugryzło 😮
pogotowie wyjazdowe w ośrodku było po drodze więc staneliśmy bo to przecież też ratownicy i też są wyszkolenie,pobiegłam z nią na rękach,PAN DOKTOR w ciemnym korytarzu rzucił okiem i powiedział żeby smarować bo jej z tym nic nie zrobi,pytam go czy coś się nie dzieje bo ona nie miała uczulenia a teraz takie coś,on na to,że jakby to było uczulenie to by coś więcej się działo,ja do niego,że to przecież małe dziecko,że tak się nigdy nie działo i że coś jest nie tak...mówię mu,że żądło jest pod skórą i nie da się wyciągnąć,żeby jej go wyjął...odpowiedział,że on jej też nie wyjmie i żeby jechać do domu... 😮 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justyna Twój Adaś to niezły żarłoczek 🙂 a jak tam z katarkiem? już lepiej??
bo ja mam wrażenie że nam tak jakby wróciło?? kurde...dobrze że jutro idziemy do lekarza i albo szczepienie będzie albo stwierdzi że jest przeziębiony.
Wiola, Ania super że wasze pociech tak fajnie reagują na rodzeństwo. bo to mała różnica wieku i łatwo o zazdrość i złośliwości. mój Marcin czasem widać że jest zazdrosny a co dopiero takie maluchy którym tak się nie da wytłumaczyć jak 10cio latkowi 😉
Ania co Ty piszesz to jest niewiarygodne 😮 😮 po prostu skandal!!!!! jak można na korytarzu wydać diagnozę i zostawić matkę z dzieckiem samemu sobie!!!! w sumie nie powinno mnie to dziwić bo tak jak piszesz taka ta nasza służba zdrowia bywa....ale mimo to jestem mega zszokowana....Biedna Klaudynka...

ja po załatwieniu chrzcin, wiec są na bank 9.09 i dałam 100 bo było co łaska a nie wiedziałam ile mam dać więc dałam tyle. zapomniałam jedynie spytać o to czy fotograf może być bo byłam tak zestresowana czy mnie nie zrąbie za to że my po rozwodzie ale nic nie powiedział, porobił zmiany w karcie i wspomniał jedynie że czasem tak w życiu bywa że się ludzie rozchodzą i nie zgadzają ze sobą więc kamień z serca 🙂

dziś kupiłam na próbę pieluchy dada z biedry i powiem wam ze całkiem jestem zadowolona, nawet powiedziałabym że są lepsze od tych tecowych gaga 🙂

miłego wieczoru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kocik u nas od urodzenia "jakby zapchany nosek" wiec czy minęlo czy jest to dla mnie i tak tak samo.. i szczepienia na bank nie zrobi u nas bo pewnie powie ze chory... a u Ciebie jak tylko katarek to chyba mozna szczepić... u nas gorączki nie ma ale kurde chyba idą zęby 😮 😮 marudzi jak nigdy i znowu zjadł 230ml.... ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas prawdopodobnie chrzciny 19.08,bo wszystkim wtedy pasuje (brat i tata jeżdżą na trasach międzynarodowych) zostało tylko iść do księdza,ale to tylko formalność,bo jesteśmy po ślubie kościelnym,chrzcimy dziecko tam gdzie poprzednio więc tylko trzeba teraz księdzu dać w łapę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no u nas też gorączki nie ma, okaże się jutro jak z resztą i czy będzie szczepienie.
co do ząbków to nie pamiętam kiedy się zaczynają ale chyba koło 3 miesięcy może się zacząć coś kluć 🙂 na pewno ślini się na potęgę ? 🙂 mój Marcin pamiętam że na pół roczku dostał pierwsze ząbki

mam pytanko: czy używacie pudru do pupci?? bo my mamy tyle że możemy sie zapudrować od stóp do głów i to wszyscy razem 🙂 bo każdy kto przychodził to podobne zestawy nam prezentował 😉 a wydaje mi sie że jeśli niema potrzeby tj.zaczerwień, potówek na pupci to chyba nie trzeba przy przewijaniu pudrować? jak pojawiają się jakieś zaczerwienienia to stosuję sudocrem ale może ze dwa razy miałam potrzebę go użyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...