Skocz do zawartości

Czerwcoweczki 2012 | Forum dla mam


midorada_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Oj aga też bym się wkurzyła. Ja jak tylko dowiem się jak mąż pracuje w październiku to idę w sprawie chrztu Hani.
Aniu oby w końcu wszytko się między wami ułożyło.
Maju super że kiecka zakupiona i brawa dla Polusi że taka grzeczna była.
Aneta oby Oskarek szybko do zdrowia wrócił.

Ja dziś będąc z moja mamą , Alą i Renią i Elenką na spacerze pierwszy raz w samym centrum karmiłam Hanię, głodomora pochłonęła mleczko które wzięłam i domagała się więcej. Na szczęście udało się znaleźć taką ławkę że byłam mało widoczna-ukryłam ile mogłam cyca pod pieluchą, choć na niewiele się to zdało bo Hania się wierciła i darła-mała zołza. ale nikt większej uwagi na mnie nie zwracał bo akurat z LCK młodzież "robiła" przedstawienie i ku radości dzieciaków puszczane były olbrzymie bańki mydlane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 938
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień dobry

ja mam chrzest osobno w sobotę , bo ze śłubem.
Nie bylo problemów , na nauki malzenskie nie musielismy chodzic tylko na jedna gdzie byla
babka z poradni zycia w rodzinie i uczyla nas kiedy sa dni plodne a kiedy nieplodne 😁

Aga no szkoda ,że juz mu kasę dałaś, bo tak to poszukalabys w innym kościele 🤨
dlatego jestem za tym zeby ksiądz miał kase fiskalna i niech wystawia rachunki i płaci podatki jak każdy człowiek. Najbardziej się na nas wzbogacają taka jest prawda.
Jakbyś miała rachunek to mogłabyś poprosić o oddanie kasy, tak jak np w sklepie.

Aneta a co Ty robisz w tej Szwajcarii?? jak dobrze pamiętam to jakaś kafejka? restauracja?
jest to tak opłacalne że stać Ci nawet na przeloty? no i musisz znać język?
Fajna ta robota Ci się udała 🙂

Dorotka gdzie Ty mieszkasz w tym Londynie? ja kiedys mieszkałam w west acton i zaraz przy lotnisku heathrow 🙂 i żałuje ze przyjechałam, moze bym sie tam czegoś dorobiła :/
Podobało mi się w Anglii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aga ten wasz proboszcz to chyba z choinki sie urwał.patrzą tylko na kase ile kto w koperte włoży.u nas były proboszcz miał normalnie cennik ! ;/ za ślub..pogrzeb zyczył sobie 500zł.za chrzest 200;/ 15min gadania i 200zł szok ! całe szczęście juz go nie ma a nowy proboszcz jest zaje*isty 😁 narzekać nie mogę na niego .poprosiłam o chrzest bez Mszy i nie było problemu sama termin i godzinę wybrałam.ale wiecie co..szczyt bezczelności co mu szkodzi zrobić chrzest nA Mszy?komu to przeszkadza? każdy ma prawo wybrać jak chce chrzcic.bezczelny z ta gadka ,że chrzest dla publiki.. uhh takich ksiezy bez powołania jest wielu ! ;/

Anetko dobrze,że juz w domku. stęskniona na maxa za synkiem zapewne.i wcale się nie dziwie 🙂
ćwiczcie i będzie wszystko dobrze.

Nenia nie ma co się w sumie wstydzić.cyc na "fony" i do karmienia 😁 w końcu nie bedziemy siedziały wiecznie w domu bo wstyd w terenie karmic.nie mamy innego wyboru.z czasem sie przyzwyczai 😉 ja widziałam kobitki,że bez przykrycia pielucha karmiły 🤪

Mały śpi a ja ide sie szykować.na 11 mamy lekarza.ciekawe co powie na wyniki morfologi małego no i na ta żółtaczke..ciekawe czy zaszczepią.troche sie boje,że bede musiała go odstawic na troche od piersi.najwazniejsze,żeby mu to juz zeszło.
u nas słoneczko niby jest ale na dworzu zimny wiatr.beznadziejne wakacje !
Miłego dnia Mamuśki 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Aga to sie nawnerwialas na proboszcza. My juz zalatwilismy z naszym chrzciny na 16.09 bylo bez problemow nasz proboszcz jest fajny i mily. Dalismy w kopercie 50zl na chrzciny bo u nas daje kazdy co laska. Chrzest u nas bedzie na 13 wiec tak na 14.30 pojdziemy na obiad do restauracji.

A ja wlasnie musialam przewinac mala bo walnela taka kupe ze az pocieklo mi po nogach a trzymalam ja na rekach przy cycku. Ubabrana Ania,fotel i ja fuj... a mala taki zaciesz z tego miala ze tylko ja nagrac trzeba bylo. Ale nie dziwie sie ze duzo bylo bo wczoraj wogole kupy nie zrobila wiec dzis nadrobila wszystko 🙂
U mnie w dalszym ciagu jest kuzynka dzis wyjezdza. A niedlugo planujemy isc do galerii handlowej polazic po sklepach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
eh, nic mi nie mówcie o tym proboszczu 😠 😠 😠 co ma być to będzie ale najbardziej zabolało mnie stwierdzenie ze pod publikę chrzest robię i to robienie pod górkę że na mszy chrzest to problem.....
Dorota masz rację, człowiek najchętniej przeszedłby na ateizm po takich problemach...
Kasia Ty jesteś z Konina??? już raz się pytałam ale chyba przeoczyłaś, bo ja się urodziłam w Koninie 🙂 i mieszkałam tam do 8roku życia 🙂 🙂
Marlena wyczytałam na fb że jedziecie do szpitala, trzymam kciuki 😘
piszę tu bo na fb coś się kitwasi i nie widać w ogóle komentarzy także żadna rozmowa.
Wiola, cudne Twoje dziewczyny 😘

u nas pogoda w kratkę i nie wiem kiedy się na spacer wbić żeby nas nie zmoczyło.... byłam tylko po Marcina bo babcia wzięła go na noc (święto lasu) więc tylko się przejechaliśmy i do domu...fajna końcówka lata...Emi mam nadz że u Ciebie lepiej z pogodą,

miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocik napisał(a):
eh, nic mi nie mówcie o tym proboszczu 😠 😠 😠 co ma być to będzie ale najbardziej zabolało mnie stwierdzenie ze pod publikę chrzest robię i to robienie pod górkę że na mszy chrzest to problem.....
Dorota masz rację, człowiek najchętniej przeszedłby na ateizm po takich problemach...
Kasia Ty jesteś z Konina??? już raz się pytałam ale chyba przeoczyłaś, bo ja się urodziłam w Koninie 🙂 i mieszkałam tam do 8roku życia 🙂 🙂
Marlena wyczytałam na fb że jedziecie do szpitala, trzymam kciuki 😘
piszę tu bo na fb coś się kitwasi i nie widać w ogóle komentarzy także żadna rozmowa.
Wiola, cudne Twoje dziewczyny 😘

u nas pogoda w kratkę i nie wiem kiedy się na spacer wbić żeby nas nie zmoczyło.... byłam tylko po Marcina bo babcia wzięła go na noc (święto lasu) więc tylko się przejechaliśmy i do domu...fajna końcówka lata...Emi mam nadz że u Ciebie lepiej z pogodą,

miłego dnia 🙂


tak jestem z konina mieszkam tu od 4 lat wczesniej mieszkalam 30km przed koninem. Nie lubie tego miasta co teraz mieszkam nawet nie ma gdzie isc z dzieckiem na spacer.
U nas pogopda sloneczna lecz wietrzna. Co robicie dzis na obiad ja mam lenia i bedzie pizza z wczoraj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no z tego co pamiętam z dzieciństwa to masz rację, nic ciekawego tam nie ma, a już na spacery z dzieckiem to w ogóle. no ale to było taki szmat czasu temu że polegam jedynie na tym co napisałaś i na szczątkowych wspomnieniach. na pewno nie chciałabym się z Gdyni nigdzie indziej wyprowadzać, no chyba że do Wioli do Chorwacji 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haaaj 🙂

Ja wczoraj byłam na basenie, po prostu czad, popływałam jak dziki bąk 🙂 🤪 🤪
U nas ładnie i słonecznie 🙂 Dziś odwiedziła mnie kumpela, co na co dzień mieszka w Wawie, więc miło 🙂

Aga ten xiądz to jakiś debil. Brak słów na tych czopów. Mój Wojti jak raz poszedł zapytać czy mu msze zrobi z chrztem lub sam chrzest np w sobotę, to mu nawciskał, że kościół to nie biuro ani korporacja, żeby zamawiać 😮 😮 😮
DEBIL!!!

trzymam kciuki, mam nadzieje, ze wszystko wyjdzie po ludzku 😘
Marlenka daj znac po wizycie, czekamy na dobre wieści 😘
Katia moja Pola czasem jak walnie kupola to po sam kark, aż nie wiadomo jak przebrać 🙃 🙃
U nas na obiad rosół 🙂

Co do karmienia na dwórku, dziś też miała action 🙂 dałam radę 🙂
ja to tylko dygam przed spotkaniem ucziów, reszta mnie gila 🙃

Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

Czarna, czy to już w te sobotę masz ślub? Czy ja dobrze to zrozumiałam? 🤪 🤪
Co do mieszkania. W tej chwili mieszkamy poza Londynem. Jakieś 5km od tzw blachy. Wcześniej mieszkałam na Clapham Junction - i tam byłam w pełni szczęśliwa, gdyby nie to ze mieszkanie było przy głównej ulicy i po 2 latach mieliśmy dosyć. Przeprowadziliśmy sie na pn, bo mamy bliżej do lotniska. Od 6ciu miesięcy mieszkam w Cheshunt, a poprzednie 2 lata w miasteczku obok Waltham Abbey. A gdzie Acton jest to wiem 😉 dość dużo tam chyba rodaków mieszka. 🙂 I są tam polski przychodnie i lekarze 🙂
Aga, to go teraz oglądamy jest w 3miescie 😉 cieżko jednak powiedziec co zrobimy. Co w Polsce można robić by naprawdę spokojnie finansowo żyć? Wiecie jak to jest, do dobrego sie człowiek przyzwyczaja... 🥴 Eeee zobaczymy co życie przyniesie... ☺️ ☺️

Dziewczyny, Dominik nie ma już kolki od 3 tyg, czy myślicie ze moge wypić kawę, czy może jeszcze nie ryzykować 🥴 inne rzeczy, których wcześniej nie mogłam jeść - pomidory, groszek zielony, majonez już wprowadzilam i jest ok, ale zastanawia mnie ta kawa 🥴

Co do karmienia. Ja tez raz musiałam karmić. U mnie tak wypadło , ze karmiłam w samochodzie na tylnym siedzeniu. 🙃 U nas w sprzedaży są takie specjalne chusty do karmienia. Na początku sceptycznie na to patrzalam, ale teraz widzę sens tego i chyba sie w taka zaopatrze. Wrzuca ja pózniej na FB.

Tysia, moja health visitor mówiła ze stałe jedzenie od 6go dopiero, bo nie wszystko jest u dziecka w wieku 3 czy 4 miesięcy wykształcone i przystosowane. Także skąd twoja kuzynka wzięła teorie ze w UK sloiczki ruszają od 3,5 m-ca to nie wiem 😮 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
midorada myśle,że powinnaś spróbować wypic kawe ale na poczatek moze bardzo słaba..jak nie wypijesz to nie bedziesz wiedziała.u nas tez kolki ale jest co raz to lepiej

na fb postów wiekszości tez nie widze
tak jak pisałam z szpitala nas wypuścili.ta lekarz nie widziała powodu,żeby małego hospitalizowac.pobierali mu krew z piety.strasznie krzyczał.w pewnym momencie zachłysna sie śliną i przestał oddychac.odruchowo szybko na bok i pielegniarka klepała w plecki to doszedł do siebie.ale co nerwy dzis straciłam to moje ;/
za tydzień kontrolna morfologia i bilirubina.dobrze niby,że lekarz nasza chciała sprawdzic co jest ale niepotrzebnie straszyła.mówiła takim językiem,który wskazywał na to,że Szymek może byc poważnie chory 🤢 tak ją odebrałam 😞 najwazniejsze,że wyniki lepsze !
Dzieki dziewczyny za miłe słowa :*

mały wykąpany,najedzony zasypia.a ja mam tyle sprzątania w domu że szok :P wiec uciekam i życzę miłej nocy :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hello Mamcie 🙂
co do Szwajcarii to mamy tam z byłym mężem przyjaciela rodziny który wszystkie święta spędza w Polsce z nami jest to Pan w wieku 60 lat który ma trzy restauracje w Zurichu i ja w jednej z nich pracuję 🙂ale to nie jest tak że tylko obsługuję klientów,muszę rano pojechać do hurtowni muszę poprasować obrusy wieczorem muszę restaurację przygotować na następny dzień czasem zmywam jak jest dużo gości i sprzątać też trzeba a więc nic mnie nie omija czasem nawet ten Giunter u którego pracuję przywiezie mi swoje koszule do prasowania a więc jak lecę na tydzień to wstaję o 7.00 a kładę się około północy 🙂co do pieniążków to się opłaca najniższa krajowa tam to 4,500tyś CHF (franki szwajcarskie)to na nasze jakieś 15tyś złotych a więc jak to rozbije się na mój tydzień to jest całkiem dobrze 🙂ale już zaczną mi wchodzić wyjazdy dwu tygodniowe więc będę musiała dać jakoś rade 🙂przeloty bo któraś pytała,a więc za bilet płacę około 700-900zł w dwie strony 🙂z Poznania jest jeden mankament bo będę miała przesiadki w niemczech a tak to latałam bezpośrednio z warszaway..i tak to wygląda 🙂
Oskarek u babci a my zaraz ruszamy do Poznania po klucze 🤪 już troszkę rzeczy zabieramy 🤪 a 31 jadą meble 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anett napisał(a):
hello Mamcie 🙂
co do Szwajcarii to mamy tam z byłym mężem przyjaciela rodziny który wszystkie święta spędza w Polsce z nami jest to Pan w wieku 60 lat który ma trzy restauracje w Zurichu i ja w jednej z nich pracuję 🙂ale to nie jest tak że tylko obsługuję klientów,muszę rano pojechać do hurtowni muszę poprasować obrusy wieczorem muszę restaurację przygotować na następny dzień czasem zmywam jak jest dużo gości i sprzątać też trzeba a więc nic mnie nie omija czasem nawet ten Giunter u którego pracuję przywiezie mi swoje koszule do prasowania a więc jak lecę na tydzień to wstaję o 7.00 a kładę się około północy 🙂co do pieniążków to się opłaca najniższa krajowa tam to 4,500tyś CHF (franki szwajcarskie)to na nasze jakieś 15tyś złotych a więc jak to rozbije się na mój tydzień to jest całkiem dobrze 🙂ale już zaczną mi wchodzić wyjazdy dwu tygodniowe więc będę musiała dać jakoś rade 🙂przeloty bo któraś pytała,a więc za bilet płacę około 700-900zł w dwie strony 🙂z Poznanie jest jeden mankament bo będę miała przesiadki w niemczech a tak to latałam bezpośrednio z warszaway..i tak to wygląda 🙂
Oskarek u babci a my zaraz ruszamy do Poznania po klucze 🤪 już troszkę rzeczy zabieramy 🤪 a 31 jadą meble 🙂


kurde Aneta to niezła robotę masz ! niejeden Ci takiej pozazdrości 🙂
Widze ze przeprowadzka idzie w ruch 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂

U nas dziś pochmurno, ale ciepło 🙂 Jeden spacer zaliczony, wieczorem drugi 🙂

Upiekłam dwa ciacha na jutrzejsze urodzinksy Wojtidża, ale gafa ze mnie, czekałam aż galaretka zgęstnieje i poszliśmy na spacer.. wracam a ona już gotowa do jedzenia w garnku.. I nie da rady biszkopta zalać..
Zrobiłam nową i czekam aż wystygnie 😁 😁
Co za czop ze mnie!! 😁 😁

Dziś przyjeżdża siostra Wojtka z Piły dzieciakami i mężem, ale jutro rano jada na 3 dni nad morze wykorzystac ostatnie dni lata, wrócą we wtorek na dwa dni, potem i tak wpadaja na chrziny, więc fajno 🙂
Pierwszy raz zobaczą Polcie 🙂

Anetka fajną masz pracę 🙂 Fajna kasiora 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
heja 🙂
rzadziej się tu zagląda bo na fb na bieżąco plotkujemy 🙂
Aneta grunt to byc zadowolonym z pracy, z tego co piszesz to zasów niezły masz ale i wynagrodzenie też spoczko 🙂 trzymam kciuki za przeprowadzkę 🙂
u nas tak jak Ciebie Maju pochmurno ale spacer jeden tylko się udał bo po południu już leje...
Maju jeszcze raz sto lat dla Wojtiego 🙂 udanej imprezki 🙂
Dorota, tak tylko pytam co przeglądacie bo raczej logiczne że taka decyzja nie powstanie z dnia na dzień tylko czy przenieść się do Polski to trzeba faktycznie przemyśleć. nie jest u nas za różowo ale myślę że z takim fachem w ręku jaki ma Miłosz nie było by wam trudno 🙂

my zbieramy się właśnie po nosidełko bo Marek wyczaił na tablicy w Gdańsku BabyBjorn. na allegro jest drogie a my jedziemy oblukać takie używane. Chcemy śmignąć na grzyby więc nosidełko potrzebne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tyssiiaa napisał(a):
Ja tu zapominam zagladac bo ploty na fb 😁

Aga te nosidla sa super ja kupiłam takie zwykle i albo maly za ciezki bo wisi mi prawie pod cyckami haha 🤢


😁 😁 😁 😁 no właśnie forum plotkarskie mega się zrobiło 🙂 🙂
a nosidełko mega extra 🙂 właśnie się pierze i będziemy używać, miałam wcześniej taką chustę bebelulu do noszenia ale nie podobało mi się to całe obwiązywanie się i chcę ją wystawić na sprzedaż bo to nosidełko będzie o wiele lepsze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocik napisał(a):
Tyssiiaa napisał(a):
Ja tu zapominam zagladac bo ploty na fb 😁

Aga te nosidla sa super ja kupiłam takie zwykle i albo maly za ciezki bo wisi mi prawie pod cyckami haha 🤢


😁 😁 😁 😁 no właśnie forum plotkarskie mega się zrobiło 🙂 🙂
a nosidełko mega extra 🙂 właśnie się pierze i będziemy używać, miałam wcześniej taką chustę bebelulu do noszenia ale nie podobało mi się to całe obwiązywanie się i chcę ją wystawić na sprzedaż bo to nosidełko będzie o wiele lepsze 😉


Aga a dalabys linka na te chuste i za ile chcesz ja sprzedac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Laski 🙂
strasznie mnie boli głowa z lewej strony tak jakby skroń i przechodzi mi w dół do zębów tak do siódemki i ósemki 🤢 już nie wiem czy to ciśnienie cholerka czy też nie okropny ból 🤢
zapomniałam Wam napisać że z przyczyn nie zależnych ode mnie musiałam usunąć fb 🥴
klucze odebrane, ubrania przewiezione 🙂jeszcze tak ostatnio myślałam co zrobić z tym moim mieszkaniem tutaj w łodzi i stwierdziłam że nie będę go sprzedawała bo nigdy nic nie wiadomo jak się życie potoczy a tak to zawsze będę miała gdzie wrócić albo córcia będzie miała 🙂
Oskarek dzisiaj spał w nocy 8 godzin obudził się o 5.oo zjadł mlesio i poszedł dalej spać o 8.00 pobudka znowu mlesio i dalej śpi 🙂
wczoraj chodziłam z nim po manufakturze najbardziej podobała mu się jazda windą bo była przezroczysta i wszystko było widać no i troszkę ubranek zakupiliśmy bo już nosi 74cm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
heja kochane 😉

tak jak napisałam już na fb dzień nie zaczął się dobrymi dla mnie wieściami....zła jestem jak nie wiem co.... 😠 😠aż miałabym ochotę podjechać do tego zakładu i sprawdzić czy faktycznie nie przyjmuje bo może tylko nas z gruponu odwaliła, a może po prostu mamy pecha, eh....no cóż nic mi innego nie pozostaje jak czekać, czy w ogóle nas dziś przyjmie, bo ta moja co zawsze mi rzęski robiła to jest tak zarobiona że nie ma kiedy, chyba w styczniu już zaklepię sobie termin na wakacje 😁

Aneta masz rację ze najlepiej sobie mieszkanie zostawić bo nigdy nic nie wiadomo, więc jeśli masz taką okazję to pewnie że tak 🙂 co do bólu głowy to jeśli Ci nie będzie przechodziło po tabletkach to bym na pogotowie podjechała. szkoda że musiałaś fb skasować, to jedynie tu kontakt będziemy z Tobą miały.
Kasiu tak jak Ci napisałam, porobię zdjęcia to Ci prześlę fotki. on już wycofał tą aukcję a i tak nie miał fajnych zdjęć. kosztowała mnie ona 100zł + przesyłka. najpierw prześlę Ci fotki i się zastanowisz 🙂

dzień zapowiada się nijak...nie ma słońca, niby jest pochmurnie taka jakaś dziwna ta pogoda :/

miłego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...