Skocz do zawartości

MAJÓWECZKI 2012 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 835
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dudasia napisał(a):

U nas dziś, z okazji 5 miesiecy, podałam Hubertowi pierwsze 3 łyżeczki jabłka 🙂 hehe Może dzięki temu doczekam sie jakiejś kupy (aktualnie czekam już 5 dni na kupę). Wodę już mu dawałam i nic nie pomogła - no ale nie powiem żeby dużo wypił, może 10ml, więcej mu nie umiem wcisnąć!

Asia a Hubertowi cos jest prze brak kupy?? bo podobno dzieci na piersi nawet tydzień nie muszą robić kupy?? 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
elaania napisał(a):
dudasia napisał(a):

U nas dziś, z okazji 5 miesiecy, podałam Hubertowi pierwsze 3 łyżeczki jabłka 🙂 hehe Może dzięki temu doczekam sie jakiejś kupy (aktualnie czekam już 5 dni na kupę). Wodę już mu dawałam i nic nie pomogła - no ale nie powiem żeby dużo wypił, może 10ml, więcej mu nie umiem wcisnąć!

Asia a Hubertowi cos jest prze brak kupy?? bo podobno dzieci na piersi nawet tydzień nie muszą robić kupy?? 🤔 🤔


No nic mu nie jest. Po tygodniu noszenia kupska trochę mi stęka w nocy i mam wrażenie, że się męczy, ale nie mam pewności czy przez to zalegające kupsko czy co. W każdym razie problem od miesiąca. Co tydzień mu pomagam bo trzymam się tej wiedzy, że dzieci nawet do miesiąca kup nie robią. Jutro idziemy do pediatry bo szczepienie wypada trzecie zrobić to podpytam jeszcze.

A w ramach rozszerzania diety to po wczorajszym jabłuszku dzisiaj dodałam do jabłka kaszy manny, później na spacerze dałam mu cała bułkę do ręki i ją zmielił całą 😉 Chciałam mu dac polizać winogrona a Hubi zamiast lizać to wessał cały miąższ, że mi skórka tylko w palcach została. Dziecko zachwycone było więc mu dałam kilka gronek 😉 A po południu nalałam sobie zupki brokułowej i chciałam zjeść z Hubim na kolanach i coś mi strzeliło do głowy żeby brokułka mu dać. No i wcinał z dużej łyżki metalowej - wszystkie brokuły z zupki mi zjadł i kilka ziemniaczków, które tylko troszkę zgniotłam. Później mi refleksja przyszła, że zupa była gotowana z selerem a niby trzeba unikać przy maluchach.. Zobaczymy co będzie po takim dniu. Jak przynajmniej jednej kupy z tego nie będzie to ja juz nie wiem co robić.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
elaania napisał(a):
pytanie do mam zażywających tabletki anty dzidziusiowi, chodzi ni o te dla karmiących piersią, kurde zażywam już 4 miesiąc i dostaje regularnie okres 😠 😠 😠 😠 a zażywam je bez przerwy 🥴 jak jest u was??? 🤔 🤔 🤔


hmm... ja w sumie nie biorę tabletek i jeszcze mi okres nie wrócił no ale nie jest tak, ze tabletki wywołują jakiś tam szczątkowy okres?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dudasia napisał(a):
elaania napisał(a):
pytanie do mam zażywających tabletki anty dzidziusiowi, chodzi ni o te dla karmiących piersią, kurde zażywam już 4 miesiąc i dostaje regularnie okres 😠 😠 😠 😠 a zażywam je bez przerwy 🥴 jak jest u was??? 🤔 🤔 🤔


hmm... ja w sumie nie biorę tabletek i jeszcze mi okres nie wrócił no ale nie jest tak, ze tabletki wywołują jakiś tam szczątkowy okres?

no w sumie mogą ale nie powinny 🙃
zawsze było lekkie plamienie ale tym razem jest normalny okres 😠 😠 😠 😠
ale i tak dobrze bo po pierwszy porodzie lało się ze mnie jak z kranu 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dudasia napisał(a):
a dzisiaj rano odkryłam, że Hubertowi przebił się pierwszy ząbek 🙂 🙂 Dolna, prawa jedyneczka 😉
gratulacje pierwszego ząbka 😘 😘 😘
u nas chyba jeszcze daleko do zębów bo Bartek miał prawie 10 miesięcy jak wyszły pierwsze 😁 😁 😁 wiec pewnie u Ani tak będzie bo po dziąsłach nic nie widać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
joannar napisał(a):
Jeśli chodzi o wyjedzony piasek z doniczki okazało się, że na szczęście żadnej reakcji nie było 😁 aż się boję co będzie przy raczkowaniu, bo z Manią było spokojnie. A może wasze starsze dzieciaczki coś nabroiły jak same ruszyły do przodu?

uuuu to co to będzie jak odkryje piasek w piaskownicy 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😉 😉 😉 😉 😉
no u mnie Anie odnalazłam dziś pod stołem tak się przemieszcza w każdy możliwy sposób 😁 😁 ale i tak wydaje mi się leniuszkiem w stosunku do Bartka w tym czasie ale to chyba przez to ze jest bardzo grzeczniutka 🙂 za to jak zacznie swoje gadanie albo piszczenie to masakra cały dom ja słyszy 🙂 a tak w ogóle to Bartek znowu taki gaduła mie był, mimo to zaczął szybko mówić
, kurcze mieszanka do poczecia ta sama a dzieci całkiem różne 🙂 😁 😁 😁 😁 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe, u nas też Hubi zupełnie inny niż Bartek 🙂 Nie chcę zapeszać ale Hubi to ostoja spokoju. Aż się nie możemy nadziwić. Ciekawe jak dzisiejszą nockę przeżyje po szczepieniu..
Jedno podobieństwo jest z Bartkiem - masa 🙂 Takie kluseczki z tych moich dzieci. Tzn teraz to Bartek szczypiorek ale był klucha.

No i chyba w końcu Hubert zacznie przygodę z basenem. W sobotę sa u nas zajęcia da niemowląt i ma się znaleźć dla nas miejsce - zobaczymy 🙂 Bartek też miał zacząć ale ma katar nieziemski więc musi mu trochę zelżeć.

Co u Was??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć czołem
dudasia napisał(a):

A w ramach rozszerzania diety to po wczorajszym jabłuszku dzisiaj dodałam do jabłka kaszy manny, później na spacerze dałam mu cała bułkę do ręki i ją zmielił całą 😉 Chciałam mu dac polizać winogrona a Hubi zamiast lizać to wessał cały miąższ, że mi skórka tylko w palcach została. Dziecko zachwycone było więc mu dałam kilka gronek 😉 A po południu nalałam sobie zupki brokułowej i chciałam zjeść z Hubim na kolanach i coś mi strzeliło do głowy żeby brokułka mu dać. No i wcinał z dużej łyżki metalowej - wszystkie brokuły z zupki mi zjadł i kilka ziemniaczków, które tylko troszkę zgniotłam. Później mi refleksja przyszła, że zupa była gotowana z selerem a niby trzeba unikać przy maluchach.. Zobaczymy co będzie po takim dniu. Jak przynajmniej jednej kupy z tego nie będzie to ja juz nie wiem co robić.. 🙂


oooooooo a co z tym selerem? bo ja mu już z 3 zupki na selerze zrobiłam 😮 dziś do zupy dodałam pora.

swoją drogą to Hubi ma przemiał niezły, mój też tak dziś patrzył jak wcinam jogurt a siedział akurat na kolanach, ale mnie korciło..... 😁 a on i tak sam wepchał łapki i wylizał je 😁 ostatnio spróbowałam mleka i nic mu już nie było to może i po jogurcie nic nie będzie.

Ja też jak Asia dałam dziś Igorowi z okazji 5 m-cy jabłuszko, pierwszy raz nie wpychał łapek do buźki tylko wcinał z zapałem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
elaania napisał(a):
dudasia napisał(a):
a dzisiaj rano odkryłam, że Hubertowi przebił się pierwszy ząbek 🙂 🙂 Dolna, prawa jedyneczka 😉
gratulacje pierwszego ząbka 😘 😘 😘
u nas chyba jeszcze daleko do zębów bo Bartek miał prawie 10 miesięcy jak wyszły pierwsze 😁 😁 😁 wiec pewnie u Ani tak będzie bo po dziąsłach nic nie widać 😉


gratuluję 😁
Mania miała 7,5 m-ca, zrobiła taka niespodziankę na dzień dziecka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dudasia napisał(a):
elaania napisał(a):
pytanie do mam zażywających tabletki anty dzidziusiowi, chodzi ni o te dla karmiących piersią, kurde zażywam już 4 miesiąc i dostaje regularnie okres 😠 😠 😠 😠 a zażywam je bez przerwy 🥴 jak jest u was??? 🤔 🤔 🤔


hmm... ja w sumie nie biorę tabletek i jeszcze mi okres nie wrócił no ale nie jest tak, ze tabletki wywołują jakiś tam szczątkowy okres?


no ja też nie biorę i nie mam okresu. zupełnie mi do niego nie śpieszno. Po Manii miałam po 6 m-cach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o słuchajcie, jak pisałam śmigamy na rehab z tym wzmożonym napięciem i do zestawu nie uwierzycie co nam dorzucili- psychologa i logopedę!!!!! Dają teraz to wszystkim niemowlaczkom a dwa lata temu pamiętam, że nie było tak chętnych więc pewnie dlatego tak łączą teraz ćw z extra dwupakiem 😲

Zatem drogie mamuśki chodzę z synem do psychologa a jutro idziemy po ćw do logopedy 😁 😲 😁 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no psycholoszka miała duży kosz z zabawkami, co i rusz wyciągała nową grzechotkę i mu podawała i .... właściwie to wszystko 😁
ale owszem owszem mamy jeszcze kolejne wizyty, pewnie ma nowe zabawki 😁

a jedynie co powiedziała to aby podawać zabawki i bawić się z dzieckiem od przodu, nie zachodzić od tyłu czy boku i by w zw ze wzmożonym nap, podawać zabawki na których nie może zacisnąć łapki, czyli żadnych pieluch czy włosów, haha ale to przecież nie zabawki 😁
aaa i żeby zabawkę trzymać jak najdalej by sięgał daleko.

no jak mus to mus i w zw z tym musem dziś dostał mus jabłkowy, taki głupiutki reklamowy żarcik 😁

dobranoc
jutro napiszę jak po logopedzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej zaznaczam że poczytałam, ale jakoś weny brak na pisanie 🥴 🥴
jeszcze muszę wybrać jakieś zdjęcia najbliższej rodziny do przedszkola na poniedziałek, bo będą się uczyć o rodzinie 🙂 najgorsze to ze wszystko na dysku i powiedzieli na ostatnia chwile i muszę latać jutro po marketach żeby wydrukować 😠 😠 😠 😠
Musze tez jeszcze stwierdzić ze przedszkola są superrrrrr!!!!!!!!!!!! Bartek tak sie usamodzielnił ze szok, nawet jak chce mu w czymś pomóc to nie pozwala tylko wszystko sam 😁 😁 😁
Anka pierwszy raz dostała dziś mus ze śliwki i jabłka i tak zajadała ze szok 🙂 w ogóle mam wrażenie ze woli deserki owocowe niż obiadki 🙂
a miałam mało napisać 🙂 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
WITAM DZIEWCZYNY 🙂
JESTEM LUTÓWKA 2012, MAMĄ CUDOWNEJ ADY 🙂
RAZEM Z ADUSIĄ BIERZEMY UDZIAŁ W KONKURSIE, W ZWIĄZKU Z CZYM BARDZO PROSIMY O WASZE GŁOSNY NA ZDJĘCIE MALUTKIEJ 🙂
POZDRAWIAMY I ZYCZYMY DUZO ZDRÓWKA W TA PASKUDNA POGODE :* :*
http://apps.facebook.com/witajcie-na-swiecie/gallery/index/hash/6a95b3f7e17b2727c3b039314b2cea37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
elaania napisał(a):

jeszcze muszę wybrać jakieś zdjęcia najbliższej rodziny do przedszkola na poniedziałek, bo będą się uczyć o rodzinie 🙂 najgorsze to ze wszystko na dysku i powiedzieli na ostatnia chwile i muszę latać jutro po marketach żeby wydrukować 😠 😠 😠 😠
Musze tez jeszcze stwierdzić ze przedszkola są superrrrrr!!!!!!!!!!!! Bartek tak sie usamodzielnił ze szok, nawet jak chce mu w czymś pomóc to nie pozwala tylko wszystko sam 😁 😁 😁
Anka pierwszy raz dostała dziś mus ze śliwki i jabłka i tak zajadała ze szok 🙂 😮


hej z tymi zdj rodzinnymi u nas była taka sama akcja, były do przyniesienia na drugi dzień, więc popołudniu prawie wszyscy się spotkali w najbliższym zakładzie fot., błagając o wywołanie zdjęć na już 😁 wy luz bo macie na to weekend.

A poza tym to prawda- przedszkola są super 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
w związku z logopedą 5 m-cznego dziecka- o dziwo podobało mi się, może dlatego, że pani milutka 😆 a na poważnie to konkretna babka była- najpierw wywiad, potem badanie jamy ustnej- rękawiczka i do buźki a mały był tym zachwycony jak mógł pogryźć czyjeś palce nie swoje 😁 i poza tym kilka porad:
- >np, przy karmieniu łyżeczką nie zdejmować jedzonka z niej wycierając o górną wargę tylko przystawić łyżeczkę niech dziecko samo próbuje ściągać z niej pokarm- my akurat tak robimy 🙂 a przy Manii nawet nie wiedziałam że tak trzeba tylko "wpychałam" jedzonko właśnie tak wycierając o górną wargę 😜
-> zamykać dzidziusiowi usteczka jak zasypia (no chyba, że ma katar)
-> podszczypywać języczek i w miarę możliwości wpychać go do środeczka
-> gryzaki jak najbardziej jak dziecko ma potrzebę, powiedziała by najlepiej kupić takie w kształcie szczoteczki, długopisów tylko z tym kółeczkiem chroniącym przed wepchaniem do gardła gryzaka (są w rossmanie) i jakieś gryzaki z siateczką do której niby można owoc włożyć...???
Ważne by dzieci gryzaki przekładały z łapki do łapki i gryzły z każdej strony tymi dziąsełkami.
-> przyglądać się czy dziecko ma dużą potrzebę ssania smoka, np spróbować uśpić bez smoka i tak coraz mniej i mniej go. Jak dziecko ssie pierś podnosi język do góry by wyssać mleko a przy smoczku język jest spychany na dół- konflikt
-> używać mało butelek i kubków niekapków.
-> ciekawostka: wiedziałyście, że po tym jak często dziecko gryzie np gryzaka z jednej strony widać asymetrię! Jak go badała to właśnie zapytała czy jej nie ma bo mocniej gryzie z prawej strony.
-> ciekawostka: wiedziałyście że gdy podczas karmienia dziecko tak ociera stópki czy rączki o siebie tzn, że dobrze zasysa cyca to podobno bardziej widać przy noworodkach
-> ciekawostka: podobno już na oddz noworodkowych zatrudnia się logopedów 😮 ale jest ich na razie bardzo mało- w Wa-wie na razie tylko w jednym szpitalu, ma to na celu od razu przedstawić mamom wszystkie sposoby, -np jak karmić- stymulujące aparat mowy.

wow ale się rozpisałam
dobranoc

oooo a póki co mój bąbel właśnie szuka smoka przez sen 😜
->
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o, dzieki za ta relację od logopedy! Ale ciekawostek dużo!
A taką siateczkę na owoce widziałam u znajomej i nawet w sklepie kiedyś ale nie wiem czemu nie kupiłam... Dzisiaj juz o tym myslałam, że by się przydało bo sie Hubi przysysa do owoców jak szalony a w siatce mógłby sam, bezpiecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...