Skocz do zawartości

MAJÓWECZKI 2012 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
mój bąbel po serii ggguuu,gggiii itp przez jakis czas mało gadał i nawet zaczęło mnie to zastanawiać aż tu nagle tak mi się rozgadał i od jakiegoś czasu ciągle tylko słychać "ada ada ale ada" 🙃 w dodatku śmiesznie to intonuje! najchętniej mówi to w wersji gardlowej lub tak cieniutko mówi- tak dłuugo, jakby śpiewał aaaaaaaaaaaaaaa.
Śmiesznie trochę to wszystko brzmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 835
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej! Ja jestem coś przemęczona więc tylko się przywitam i zapytam - Asia, Ty jakoś doprawiasz zupki?? Zastanawiam się co zrobic żeby Hubi chętniej jadł... Z warzyw to może jeszcze kalarepkę na początek. Przypomniało mi się właśnie, że z tych przepisów korzystałam namiętnie przy Bartku - teraz nawet jeszcze nie zajrzałam 😉
http://www.osesek.pl/ksiazka-kucharska-dziecka.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiu on jeszcze nie chodzi chodziło tu raczej o foto zeby pokazać wujkowi dres ktory od niego dostał a jak lezał to się nie prezentował tak jak stoi 🙂 nie popędzamy go sam już sobie staje jeszcze troszkę i w łózeczku bedzie stał bo już sam w nim siediz i się podciąga 🙂 moj Robert miał 8,5 miesiąca jak zaczął chodzić ja miałam 10 🙂 ale wszystko w swoim czasie 🙂

Dudasia ja dodaje do zupek szczypte soli szczypte cukru a je ziemniaczek,marchewka i pietruszka 🙂 narazie nowości nie wprowadzam 🙂

Bylismy dzisiaj u laryngologa wkońcu mam nadzieje ,że trafiliśmy na super lekarza zbadał dokładnie przeprowadził wywiad czy po porodzie były jakies niedroznosci mowie ze nie i ze po tyg jakos zaczal charczec. dostalismy skierowanie na wymaz z gardla i noska no i za tydz mamy sie stawic do szpitala doktor po dyzurze nas przyjmie na oddzial i go ssawka odciagnie to co mu zalega uff moze to pomoze zadnych zmian alergicznych nie ma moze w wymazie beda jakies bakterie wtedy je bedzie leczyl bactrimem i czyms tam jeszcze bo sam lekarz podejrzewal ze maly nie byl odciagniety po porodzie i to mu zalega "zabieg" zrobi lekko go znieczulajac i zrobi to ssawka wieksza niz do noworodkow a wtedy jak to nie pomoze to bedziemy martwic sie dalej:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc mamusie! Ja znowu w Irlandii. Urlop był za krótki jak dla mnie. Ehhh no nic trzeba wrócić do szarej rzeczywistości.
CO do powrotu do pracy to ja mam macierzyński do 17 listopada więc od 19 wracam do pracy. Troche mnie to przeraża bo nie pracowałam prawie rok. No nic zobaczymy co bedzie.
Co do rozszerzenia diety to my chyba jestesmy na prowadzeniu. Adas je juz mięsko ( kurczaka i indyka), chrupki kukurydziane które uwielbia, chlebek i wiele innych rzeczy 😉 Uciekam do łóżeczka bo jakaś śpiąca jestem. Pa mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tyssiiaa napisał(a):
Asiu on jeszcze nie chodzi chodziło tu raczej o foto zeby pokazać wujkowi dres ktory od niego dostał a jak lezał to się nie prezentował tak jak stoi 🙂 nie popędzamy go sam już sobie staje jeszcze troszkę i w łózeczku bedzie stał bo już sam w nim siediz i się podciąga 🙂 moj Robert miał 8,5 miesiąca jak zaczął chodzić ja miałam 10 🙂 ale wszystko w swoim czasie 🙂


hej! aaaaaa jeśli chodzi o dresik to to zwróciłam uwagę też, wujek ma dobry gust!
O kochana ale i sądząc po osiągnięciach rodziców to Adaś ma predyspozycje do szybkiego chodzenia ;D, szczególnie Twój Robert wyrwał do przodu jak strzala!

Kurcze ja nawet nie wiem ile miał mój Michał jak zaczął chodzić bo nie wie, muszę teściową podpytać.
Marylka mimo wady stóp po 10-ym m-cu stała w łóżeczku i zaraz też dreptała przy meblach a potem dluuuuugo za rączkę. Chyba sie bała bo nie łapała zupełnie równowagi! a potem jakby nigdy nic zapomniała się podczas zabawy na podłodze- wstała bez podparcia i poszła do drugiego pokoju- aż nas zamurowało! Tym bardziej jeszcze zabawne to było, że na drugi dzień biegała za starszymi chlopcami, którzy grali w piłkę!!! 😁 No ale już miała rok i 7,5 m-ca!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Justyna
A co z dzieciaczkami jak wrócisz do pracy?

Asia ja tylko ziołami do tej pory doprawiałam- koperek lub natka pietruszki i zawsze mu to bardziej smakowało niż kiedy zapomniałam coś dosypać.
hitem okazała się jednak zupka kalafiorowa! i nie wiem czy dlatego bo kalafior jest faktycznie pyszny, czy dlatego że podgotowałam go wcześniej w osolonej wodzie by pozbyć się robaczków z różyczek. no i tym samym był fajny smak!
wczoraj dałam buraczka z marchwią i pietruszką- nie wiem czy już można ale aż buźkę otwierał szeroko 😁
sama mam dylemat czy czegoś właśnie nie dodawać, jak wy- pisałyście o soli i cukrze....

Tysia dobrze, że wszystkie badania dasz radę jeszcze robić dopóki jesteś w domu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ha wczoraj zapisałam się na następną wizytę z małym na ćw i........ tam tam, uwaga- tym razem mamy pedagoga w pakiecie 😮 nie wiem co o tym myśleć

wczoraj byliśmy znowu u psychologa, było zastępstwo i taką wpadkę zaliczyły te psycholoszki- pytałam poprzednio czy w zw z tym napięciem może więc bawić sie swoją miękką książeczką (skoro odpadaja takie rzeczy jak pieluchy) - odp, że tak...??? to samo pyt zadałam - chyba z zadziorności- tej na zastępstwie- odp absolutnie nie! tylko takie grube tekturowe.

Komentować nie będę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc mamusie!
Z dziećmi bedzie mój mąż bo ja tylko na pół etatu wracam. Mam nadzieje ze jakoś sobie poradzi 🙂
Co do chodzenia to Piotruś zaczął dreptać przy meblach jak miał 8 miesięcy, mając 10 już ładnie chodził bez niczyjej pomocy, nigdy nie chodził za rękę, za to teraz bez się nie ruszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej jestem i ja 🙂
nie odzywałam się bo Bartka miałam w domu chorego i nie miałam czasu na nic. ale juz chodzi z powrotem do przedszkola wiec luzik 😁 wczoraj miał pasowanie na przedszkolaka 😁 jaka duma mnie rozpierała ,bo pięknie wierszyki mówił i śpiewał 😁 😁 😁
Co do diety to my tez już jemy mięsko, kurczaka i królika. Tylko mam opór przed podaniem chrupek kukurydzanych czy chlebka, bo boje się, ze się udławi 😮 😮 😮 😮 ale Bartek w jej wieku już to jadał wiec sama nie wiem 😮 😮 😮 🤪 🤪
a ile razy teraz karmicie piersią? bo u nas w rano, po południu, ok 19:30 przed snem i o 3-4 rano. w sumie wychodzi 4 razy 🥴 🥴 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tyssiiaa napisał(a):
u nas tak jak Adas spał w nocy tak teraz srednio budzi się koło 4 i z 30 min musi sobie pośpiewac oczywiscie nie rszam go bo nie placze ale ma gadanke 😁


haj mamuśki!
u mnie Mania też miała taką fazę, bardzo dobrze robisz, że nie wstajesz! Też tego nie robiłam i szybko jej to przeszło 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
elaania napisał(a):
Hej jestem i ja 🙂
nie odzywałam się bo Bartka miałam w domu chorego i nie miałam czasu na nic. ale juz chodzi z powrotem do przedszkola wiec luzik 😁 wczoraj miał pasowanie na przedszkolaka 😁 jaka duma mnie rozpierała ,bo pięknie wierszyki mówił i śpiewał 😁 😁 😁
Co do diety to my tez już jemy mięsko, kurczaka i królika. Tylko mam opór przed podaniem chrupek kukurydzanych czy chlebka, bo boje się, ze się udławi 😮 😮 😮 😮 ale Bartek w jej wieku już to jadał wiec sama nie wiem 😮 😮 😮 🤪 🤪
a ile razy teraz karmicie piersią? bo u nas w rano, po południu, ok 19:30 przed snem i o 3-4 rano. w sumie wychodzi 4 razy 🥴 🥴 🥴 🥴 🥴


oj pamiętam jak ta duma rozpierała! gratuluję mamo przedszkolaka!

a ja właśnie dziś wyjęłam pierś z kurczaka na obiad, taką prosto od kury ze wsi i właśnie się zastanawiałam czy nie podać, skoro i Adaś nr2 😉 i Aniulka już pałaszują mięsko. Chyba mnie natchnęłyście 😁

Mój bąbel to chyba i z 6-7 razy przystawia się do cyca, bo taki z niego cycoch mały- chyba to lubi- ale czasami zje dużo mniej niż kiedyś zauważyłam to ostatnio- chyba brzuszek już się dobrze zapełnia tym stałym jedzonkiem 😁

Justyna a co Piotruś robi jak wstanie w nocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna Piotrek robi to co robi najlepiej, czyli sie drze, żeby do niego przyjść. Jakby tego nie mógł normalnie powiedzieć, albo zawołać. No ale.
Dlaczego obawiacie się przed jedzeniem chrupek? z chlebkiem to moge zrozumieć, ale chrupek? Przeciez one sie rozpuszczają jak tylko sie ich dotknie czyms mokrym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
Justyna ja sie chrupek nie bałam w sumie tylko w pamięci tkwiły mi ubrania poklejone nimi a szczególnie włosy 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 moje i Bartka 😁 😁 😁 ale Ania już tez zaliczyła w sobotę swoje pierwsze chrupki i ile było złości jak sobie nie mogła poradzić z resztkami pozostałymi w dłoni a chciała dalej jeść 😁 😁 😁
Bartek w przedszkolu, Ankę babcia uśpiła i śpi na dole, mąż w pracy a ja z kawą delektuje się ciszą 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...