Skocz do zawartości

MAJÓWECZKI 2012 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
nasz fotelik tez był obszerny jak się wydawało a jednak nie dał rady 😜 Adaś nie wiem po kim taki wielki ;D Robert wsumie normalny jest. 😁

o matko jaka historia z tą nianią może jak się Emką opiekowała to tak samo robiła? piwko i jazda z koksikiem... 🥴

Szczęsliwego nowego roku mamuśki i bobasy 🙂\co do naszego fotelika tego drugiego to rozkłada się tak jak nosidło na leżaka więc komfort jazdy zachowany 🙂

Asiu co u MArianki? co się stało :O

my już wstajemy w łózeczku raczkujemy i jak biore pod paszki to tupta 🙂 a wsumie biega bo przebiera tak szybko nózkami ze nie ogarniam 😁 najwieksza frajda jak zaraczkuje do szuflady i mu się otworzy i zamknie z hukiem spowrotem ubaw i smiechu co nie miara 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 835
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dzień dobry przy kawie! 😁

a propo's kawy- przyczyna oparzenia w święta, tata wychodził ze świeżo zaparzoną kawą z kuchni a Mania wybiegała do łazienki z pokoju ale obydwoje wychodzili z pomieszczeń które były na rogu przedpokoju więc nie widzieli się i poszli z impetem prosto na siebie! całe szczęście, że Marianka wtedy kasłała i miała głowę pochyloną i rozpuszczone włosy więc większość spłynęło po włosach ale lewa strona twarzy ucierpiała.
czoło i pod noskiem tylko I stopień a na policzku II stopień i trochę tu się nam "diabliło" kilka opatrunków z lekami i od sylwestra tylko aloa vera gelly wygląda coraz lepiej i chyba blizny nie będzie.
Mania jednak o dziwo była zachwycona opatrunkiem (dzieci lubią plasterki i wszystkim tłumaczyć co się stało ;D ), pytała nawet czy może jeszcze nosić go do przedszkola 😮 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
Te oparzenia to moja zmora 😞 Ech, oby nigdy więcej!
Buziaki dla Marianki!!!

Zapomniałam odpowiedzieć na pytanie o nocnik 🙂 Otóż nadal się nocnikujemy 🙂 I nawet stało się to dla mnie zupełnie naturalne 🙂 Ostatnio zapomnieliśmy do teściów nocnika zabrać to Hubi dał rade na Bartka nakładce na kibelek 🙂 Jak na początku raz dziennie Hubi robił kupę tak mu się to spodobało, że chce na nocnik ze 3 razy dziennie i wydusza kupy po kawałku 😉 No i siku obowiązkowe przy każdym zasiąściu na nocniku. Zazwyczaj po śniadaniu, po obiedzie i po wieczornej kaszce robię mu krótkie posiedzenie 🙂 Już chyba z miesiąc praktykujemy i za ten czas zdarzyły się może 3 kupy w pieluchę ale zawsze to w dziwnych okolicznościach było. No. Temat wyczerpałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dudasia napisał(a):
Hej!
Te oparzenia to moja zmora 😞 Ech, oby nigdy więcej!
Buziaki dla Marianki!!!

dzięki

a propo's nocnika
zaintrygował mnie temat- ostatnio rozmawiałam z Michałem- mężem, że spróbujemy z nocnikiem jak mały zacznie chodzić ale w sumie dlaczego by nie teraz skoro małe brzdące ładnie siedzą to fakt niech by sobie posiedział na nocniku chwilę a może...

boję sie tylko że fiknie do przodu bo zrobił się bardzo ruchliwy- uczę go by z siadu przechodził do raczkowania poprzez odkręcanie do bocznego siadu a on do przodu i bach już na czworakach a że czasem zrobi to za szybko, bo dziecko jeszcze bez wyobraźni, to ryjkiem czasem zaora...

a bartka kiedy zaczęliście nocnikować? coś ok 2 r.ż. jak kojarzę czy wcześniej?

mariankę my jakos przed 2 r.ż. ale zaprzestaliśmy bo czekała nas jej operacja i gipsy do pachwin więc jak tu usiąść na nocnik ale jak po kilku dniach dostała zaparcia z tego bezruchu to jakoś ją usadziliśmy na tym nocniku i właśnie wtedy zagipsowana jak na ironię sama chwila moment i załapała kupy, siku i tak chciała już zawsze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
joannar napisał(a):
oj dopiero przypomniało mi się, że dziś igorito kończy juz 8 m-cy 😁 co za matka... 😉

buziaki więc i dla najstarszego Hubiego 😘


Dziekujemy i Igusia całujemy :*

Bartek na nocnik zasiadł jakoś miesiąc po drugich urodzinach. Justyna mnie zmotywowała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a propo's pieluch dziś miałam chwilę i wygrzebałam, że w sklepach stokrotka i w delima jest promocja pieluch: pampers sleep&play 2 paczki za 50 zł. przykładowo w rozm 4 jest 50 szt więc w podwójnej paczce przy tej cenie daje nam 0,5 gr/szt.- mniej niż dada obecnie bez promocji(ok 0,54/szt.). Zatem jak macie te sklepy gdzieś blisko to prom. chyba do 09.01.2013(?)
www.okazjum.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A używałaś wcześniej tych pieluch? Ja jakoś się nie odważyłam 😉

Hubi ostatnio znalazł sobie sposób na przemieszczanie na nocniku, skacze sobie i jakoś tak nóżkami zahacza o podłogę i sunie do przodu co mu daje dużo radości 😉 Gorzej, że ja cała w strachu.. nie o to żeby się nie wywrócił ale zeby nei wywalil zawartości na siebie i na podłoge 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sto lat dla Hubcia i Igorka! :*

też mam zamiar sadzać Adaśka na nocnika co niech się przyzwyczaja 🙂

mojego to nawet po kąpieli nie mogę ubrac bo zaraz wędruje na brzuch i wystawia mi gołą pupcię 😁 u nas te sllep play są po 24,99 co jakiś czas w kauflandzie szczerze fajne bo cienkie ale jedno siku i pielucha do zmiany wiec w dzien spoko ale na noc masakra 🙂 w rossmanie była ostatnio promocja -20% na wszystko plus rabat z karty rossne i za 80 sztuk pieluch zapłaciłam 30,33 zł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gratuluję pierwszego nocnikowego sukcesu 🙂 U nas wczoraj była taka niespodzianka (dzień wcześniej się nie wypróżniał wcale więc sobie wyobraźcie 😉 ). Generalnie mam wrażenie, że dziecku dużo łatwiej na nocniku zrobić coś dużego. W pieluchę to tak po trochu robi chyba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej! miałam weekend niby rodzinny a taki zalatany więc u nas nocniczka nie było póki co...
a tu u was takie wielkie niespodzianki w nich 😜

no kupiłam te sleep&play pampersa- no niby nie są tragiczne no nawet nie złe ale mnie np brakuje w nich elastycznych rozciągliwych zapięć. Zero rozciągliwej góry, więc i gorzej mi sie zapina bo bąbel po prostu sie obraca w to i z powrotem i jak sobie siedzi to wiadomo- wciśnie się w brzusio a nie rozciągnie ta pielucha. Reszta ok- w nocy nawet jakoś sie u nas spr mimo iż cienka, sucho po bokach. Przy Manii miałam active baby pampers- całkiem inne, podobne do dady i tych z rossmana.
Też udało mi sie skorzystać z rabatu 20% na wszystko w rossmanie ;D a jeszcze na te dzieciece doszły mi 4 % RABATU I jeszcze łączone z promocjami gazetowymi- no boska promocja! oby takich więcej!
póki co czekam na jakąś promocję dady...
może otwiera się u was jakaś biedronka? bo u nas jak otworzyli po długim remoncie to był tydzien extra promocji i kupiłam wtedy dada za 21 zł! podobno często tak po otwarciu nowej lub po remontach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc mamusie! Oj dawno mnie nie było. Nawet nie mam zamiaru się usprawiedliwać, bo nie mam jak.
U nas jakoś leci pomalutku. Ja wróciłam do pracy. Znaczy sie troche pracuje, troche nie, ale chociaż wychodzę z domku. Adasiek pięknie raczkuje ( zaczął 13 grudnia), pięknie siada i wstaje w łóżeczku. Na nocniku nie siedzi, bo chciałam go posadzić na Piotrusia, ale jest za duży i wpada mu dupka do środka. Musze kupic chyba cos mniejszego 🙂
co jeszcze. Hmmm Dziś robiliśmy urodzinki Piotrusia. Co prawda ma w czwartek, ale dzis wszystkim pasowało więc miał super impreze. Prezenty też sie podobały, tylko mam problem, bo co ja zrobie z taką ilościa samochodzików? 🙂 No nic dziecko zadowolone to najważniejsze.
Uciekam i obiecuje że bede częściej zagladać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej laski
ja własnie skończylam ... pracować
u nas choróbska katary itp
Emka nie jest nocnikowana bo .. nie siedzi jeszcze za bardzo
poza tym ok - Emka odmawia jedzenia Hippa - tylko nasze domowe jedzonko i tak np ostatnio wciągnęła pomidorówkę mega tłustą z czosnkiem cebulą na wołowinie z chilli i ze śmietaną..... i NIC JEJ NIE BYŁO! tylko była szczęśliwa (dosłownie widziałam na jej twarzy ulgę i zadowolenie!), dziś barszcz też mocno przyprawiony i czosnkowy (Domka i mąż grypa więc czosnek daję wszędize) i też nic....
nadal nie daję jej chleba , ciasteczek czy flipsów do ręki bo boje się że się zakrztusi, zębów niet (zero!!) - dajecie Waszym dzieciakom takie rzeczy? (oprócz justyny-malutkiej bo ty już wiem że od dawna dajesz!)
wczoraj Emma jadła też razem z nami jajecznicę ze szczypiorkiem na maśle i twaróg - była przeszczęśliwa!! (a ja jestem chyba najgorszą matką śwata bo wiem że nie powinna tego jeść!!!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pollyanna napisał(a):
hej laski
ja własnie skończylam ... pracować
u nas choróbska katary itp
Emka nie jest nocnikowana bo .. nie siedzi jeszcze za bardzo
poza tym ok - Emka odmawia jedzenia Hippa - tylko nasze domowe jedzonko i tak np ostatnio wciągnęła pomidorówkę mega tłustą z czosnkiem cebulą na wołowinie z chilli i ze śmietaną..... i NIC JEJ NIE BYŁO! tylko była szczęśliwa (dosłownie widziałam na jej twarzy ulgę i zadowolenie!), dziś barszcz też mocno przyprawiony i czosnkowy (Domka i mąż grypa więc czosnek daję wszędize) i też nic....
nadal nie daję jej chleba , ciasteczek czy flipsów do ręki bo boje się że się zakrztusi, zębów niet (zero!!) - dajecie Waszym dzieciakom takie rzeczy? (oprócz justyny-malutkiej bo ty już wiem że od dawna dajesz!)
wczoraj Emma jadła też razem z nami jajecznicę ze szczypiorkiem na maśle i twaróg - była przeszczęśliwa!! (a ja jestem chyba najgorszą matką śwata bo wiem że nie powinna tego jeść!!!)


Hehe, przynakniej wiesz,ze będzie wszystkojedzącym dzieckiem 🙂 Ja mam z Bartkiem problem bo ten to nic nie chce z tego cy my jemy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
justyna_malutka napisał(a):
czesc mamusie! Oj dawno mnie nie było. Nawet nie mam zamiaru się usprawiedliwać, bo nie mam jak.
U nas jakoś leci pomalutku. Ja wróciłam do pracy. Znaczy sie troche pracuje, troche nie, ale chociaż wychodzę z domku. Adasiek pięknie raczkuje ( zaczął 13 grudnia), pięknie siada i wstaje w łóżeczku. Na nocniku nie siedzi, bo chciałam go posadzić na Piotrusia, ale jest za duży i wpada mu dupka do środka. Musze kupic chyba cos mniejszego 🙂
co jeszcze. Hmmm Dziś robiliśmy urodzinki Piotrusia. Co prawda ma w czwartek, ale dzis wszystkim pasowało więc miał super impreze. Prezenty też sie podobały, tylko mam problem, bo co ja zrobie z taką ilościa samochodzików? 🙂 No nic dziecko zadowolone to najważniejsze.
Uciekam i obiecuje że bede częściej zagladać 🙂


No witamy!!!
Sto lat dla Piotrusia!!
Adaś chyba dalej malutki, że wpada do nocnika, nie? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wydaje mi sie ze Adas to taki normalny. Mam porównanie bo mam 2 kolezanki ktore maja dzieci w tym samy wieku i sa mniej wiecej takie jak Adaś.
Ania nie martw się. Z drugim dzieckiem tak jest praktycznie zawsze. Adasiek tez je z nami dużo rzeczy. Nawet Potrusiowego tortu spróbował. I dlaczego Ty sie boisz dawać ciasteczka, chrupki czy chlebek? Adas tez ząbków niet a je wszystko. Nie zostaiwam go tylko samego jak pochłania chlebek bo nigdy nic nie wiadomo, ale chrupki same sie rozpuszczaja przecież.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...