Skocz do zawartości

MAJÓWECZKI 2012 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 835
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej! jestem miałam gości i nie wypadało przy nich w necie siedzieć.

oj u nas ze dwa dni temu mały walnął łapką w obrazek na ścianie nie wiem jak paluszek się zakrwawił aż kapało... Mania jak prawdziwa opiekuńcza siostra i plasterek już na paluszku za moment był- no i na moment bo przecież "co też mi się tu przykleiło " pomyślał mały i jakoś oderwał 😉 😉

Oj Adam to kolosik, że hoho mój nie wiem ile ma wagi a długość dawno nie mierzona więc akurat dziś z rana tak orientacyjnie go centymetrem krawieckim zmierzyłam to było coś ok 79 cm, więc mimo iz dlugi się ur to do Adama się nie umywa!!! a z drugiej strony no mieć tak wysoką mamę a nie jak ja średniara, przecietniara 167 cm.... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
-zębów u nas brak

- ekspresowo siada, tak samo przechodzi z siadu na czworaka i z powrotem szybciutko i już są momenty ze myśle "o zaraz pójdzie" a on figa z makiem krok, dwa, podczołga się, wyciągnie łapkę i juz ma to co chce, więc nadal nie chce raczkować.

- podciaga sie do stawania raz lepiej raz gorzej,
- zasuwa podtrzymywany czy za łapki czy pod paszkami,
- potrafi powolutku przejść od łóżeczka którego się trzyma do łóżka po sąsiedzku,
- myk i już zsuwa sie tyłem z łóżka na podłogę i cholera od razu odkręca lub puszcza łóżka i po prostu klap na pupę
-woła nas krótkimi "e" 🙃 chociaż dziś leżał sobie po kąpieli i gadał przeróżne sylaby od da-da ta-ta po ma-ma-ma czy a-da przeplatane z prychaniem, piszczeniem czy ba-bą i coś jakby la-la czy ja-ja- tego nie rozumiem... ale jak coś od nas chce to my jesteśmy krótką głoską "e" 😁
no i gada coś do nas czekając aż mu odp a on znowu "e" i cos doda extra i czeka na odp i tak se czasem pogadamy......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
słyszałyście o akcji "panny młode", Tysiu jest u CIebie i w tym roku ma być pierwszy raz we Wroclawiu ASI, gdyby była w Wa-wie to bym chyba wzięła w niej udział bo normalnie w szafie u rodziców wisi moja zapomniana już suknia... Pomyślałam nawet o Poznaniu ale po operacji Mani tyle sie tam najeździliśmy że juz mnie się z lekka nie chce...
myślę, że się wcisnę w suknię po prawie 9 latach! nie jest źle!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia my nie mamy ślubu wiec ta akcja nie dla mnie 🙂

Dziś był mały na pobraniu krwi z tatą bo musimy miec aktualną morfologiei mocz bo we wtorek smigamy do alergologa w zwiazku z małego urmiencami i pani wbiła w paluszek zaczęła naciskać zeby pobrac krew a Adas spojrzał na Roberta potem na nią i zaczął się tak glosno smiać ,że Robert nie mogł go uspokoić 😁 co go dusiła to ten w śmiech hahaha na szczescie wszystkie wyniki ksiązkowe 🙂 mocz pobierałam rano z nocnika bo woreczek u nas sie nie sprawdza Adas jest taki żywiołowy ze chwila moment i się odkleja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej!
o mój mały ryczał ekstra mocno na pobraniu jak miał chyba 5 m-cy i właśnie mi uświadomiłaś, że niedługo znowu kontrola w por. metabolicznej. wtedy spr się woreczek a teraz pewnie i u nas nie przejdzie 🙃
ten rumień Adam długo ma?
ja zauważam ostatnio jakąś chropowatą skórkę na policzkach, raczej nie widać tylko czuć... wcześniej tego nie było...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hubi też umie wołać 🙂 Zazwyczaj mnie potrzebuje i jak jestem na horyzoncie to woła "mama, mama!" a jak nie reaguję (niestety się zdarza...) to podchodzi do mnie, wspina się po nogach i dalej "mama.." no i tego się nie da zignorować 😉
Na dobranoc macha na pożegnanie i w 70% przypadków mówi "papa" 🙂 Jeszcze miał fazę na odpowiadanie na pytanie jak robi kurka "kokoko" ale coś mu przeszło. Robi tylko dziubek jakby miał mówic i sie śmieje zaraz 😉 Fajnie, że taki komunikatywny już 🙂
No i 6 ostrych zęborów ma. cyca ugryzie czasem niemiłosiernie. 2 razy mnie ugryzł do krwi w nos!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mnie Adaśko gryzie w policzki i ręce boli jak cholera 😞 do teraz mam siniaki 😞

Asia no rumieńce mu wychodza z każdym kolejnym ząbkiem po czym znikają nie wiem od czego bo nawet jak był na samym pepti to mu to wyskakiwało jak ząbek wychodził... też ma taką tareczkę.

Uwielbia budyń czekoladowy i kisiel ale truskawkowy i raz ugotowałam na tym soczku bobovity chyba z maliną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc mamusie! Mn ie znowu dawno nie było, bo oczywiście problemy z laptopem. Powiem Wam że mam go dość i juz nie moge sie doczekac kiedy bede w Polsce i kupie nowego.
U nas Adasiek też nie ma ząbków, za ta pięknie raczkuje i z rackowania siada, wstaje przy wszystkim, puszcza się i klap na dupke. Przejdzie tez pare kroczków przy kanapie lub łóżeczku.
Co do diety dziecka to ja zapomniałam to kisielku i budyniu. Musze zrobić, bo Adasiek to taki głodomorek że głowa mała. Non stop by jadł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hm... Tysia widzę, że kombinujesz z alergizującymi produktami (czekolada!) PEwnie trudno będzie znaleźć co uczuliło Adasia. Chyba, że te testy sa takie niezawodne.. Niew eim, na szczęście nie mam doświadczenia z alergiami w rodzinie. Muszę wykombinować jakis kisielek tylko najpierw wymyślę z czego go zrobić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie

Sandross ja Ciebie pamiętak jeszcze z brzuszka!!! masz już dzieciaczka kolejnego ?? jeeej jak ten czas leci!! Czy dobrze widze że to Tatianka??
nie wiem o co chodzi z pannami młodymi bo ja raczej mężatka i to stara...

u nas Emma nie ma żadnego zęba, nie raczkuje, nie gada - trochę się martwię bo jej siostra zawsze była ok 2 mce do przodu (w wieku Emmy już chodziła!!!!!!!)
do tego jak w końcu skumałą brawo to bije brawo ale... z piąstkami zaciśniętymi! joannaar tu pyt do Ciebie głównie - czy to normalne????!!!/????

Emma jadłą dotąd słoiczki ale jak ostatnio zobaczyła kotlety mielone na patelni to prawi tam wskoczyła więc je już właściwie wszystko - mielaki, buraczki, ciasteczka, bitą śmietanę, jog naturalny, truskawki (i to w postaci lodów które dla Domki robiłam)... ostatnio przestałam się (tak bardzo) stresować że nie potrafi gryźć i dostała do ręki marchew całą gotowaną,.ciasteczka hipp.. wiem że w żłobku dostała kisiel typu gorący kubek i zjadła cały!!!! po cyzm dostaa ataku smiechu!!!

aha czy wasze dzieci też jak tylko stracą was z pola widzenia to też tak przeraźliwie krzyczą???!!!! ja nawet siku nie mogę iść bez Emmy na rękach!!!!!!!!!! CO ROBICIE Z TYM ??

TYsiaaa czy TY może siostrzyczkę już dla Adaśka w brzusiu nosisz? :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kochane nie było mnie sto lat u was ale tak jakos czasu na wszystko brak. U nas wszystko w porzadku, Wiktor juz z 2 miesiące siedzi sobie a teraz zaczyna wstawac, mówi baba, mama i tata, robi papa i mówi papa mamy tez 8 zebów i jemy praktycznie wszystko, mam najwiekszy problem z mlekiem bo Wikto wogule nie je juz mleka na żadko wszystko je tylko na gesto, dobrzde że te kaszki sa z mlekiem. No a co u was wróciłyscie do pracy? Ja nie ja sie zwolniłam i otworzyłam kwiaciarnie, mam pracowanice na pół etatu bo w tym czsie co ja jestem w kwiaciarni to Łukasz siedzi z małym. Wróciłam też juz do swojej wagi ale ten czas leci masakra, buziki maluszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć!
dudasia napisał(a):
Asia, jak robisz kisiel? Sama??

tak i na wzór przepisów ze strony, którą Ty zaproponowałaś -jak sie nie mylę- osesek.pl
chyba Ty pisałaś, tak?
jak kisielek leciutko ostygnie to mniam mniam, sama podjadam.
my np gruszkę startą dodajemy do 50ml wody a w drugiej 50 ml wody łyżeczka mąki ziemniaczanej i po zagotowaniu mieszamy i później wcinamy!
mam w zamrażalce jagody, też spróbuję.
i jak Tysia wspominała można zamiast wody z soku dla niemowląt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tyssiiaa napisał(a):
mnie Adaśko gryzie w policzki i ręce boli jak cholera 😞 do teraz mam siniaki 😞

Asia no rumieńce mu wychodza z każdym kolejnym ząbkiem po czym znikają nie wiem od czego bo nawet jak był na samym pepti to mu to wyskakiwało jak ząbek wychodził... też ma taką tareczkę.

Uwielbia budyń czekoladowy i kisiel ale truskawkowy i raz ugotowałam na tym soczku bobovity chyba z maliną 🙂


u nas zniknęła ta chropowata skórka na policzkach ale jednocześnie coś takiego dziwnego ma pod żuchwą, jakby taki plac ciemno żółty z krosteczek...małe to ...mhm raczej się pilnujemy bo jak coś dostanie do posmakowania extra to nie wszystko na raz tylko odrobinę i co jakiś czas...

Tysia a jak to czekoladowy? taki z torebki czy robiłaś?

a ja myslałam, żeś mężatką a to chyba mi się z Elizą z brzuszka porąbało, prawda? chyba ona ślub brała cywilny...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale co ja tak o tym żarciu jak tu mój Igor zaczął raczkować wreszcie!!! 🤪
powoli, ostrożnie ale całkiem długo dystansowo i też ze wspinaczką po maminych nogach na finale 😉
przyznam, że spisałam to jego raczkowanie już na straty bo na nogach to już był całkiem expert a tu niespodzianka piątkowa 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pollyanna napisał(a):

u nas Emma nie ma żadnego zęba, nie raczkuje, nie gada - trochę się martwię bo jej siostra zawsze była ok 2 mce do przodu (w wieku Emmy już chodziła!!!!!!!)
do tego jak w końcu skumałą brawo to bije brawo ale... z piąstkami zaciśniętymi! joannaar tu pyt do Ciebie głównie - czy to normalne????!!!/????

aha czy wasze dzieci też jak tylko stracą was z pola widzenia to też tak przeraźliwie krzyczą???!!!! ja nawet siku nie mogę iść bez Emmy na rękach!!!!!!!!!! CO ROBICIE Z TYM ??

TYsiaaa czy TY może siostrzyczkę już dla Adaśka w brzusiu nosisz? :P


Aniula może jak załapał dopiero z tym klaskaniem to i załapie, że ma rozłożyć łapki- mój też tak na początku zaciskał, spoko. No ale jak bedzie często je zaciskać i trochę sie napinać to może wzmożone napięcie ale z tym to na początek do pediatry, wiadomo.

mój mały raczej zasygnalizuje niezadowolenie tylko w momencie jak go odkładam z rąk, ale dlatego, że chce bym go prowadzała... może Emilka tęskni za mamunią po żłobku 😞

a co to za pytanko do Tysi? coś się szykuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...