Skocz do zawartości

MAJÓWECZKI 2012 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 835
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
mały je pięknie wszystko ale pod warunkiem, że usiądziemy na przeciwko siebie na podłodze..., ze wszystkiego innego mi ucieka.
o Asia ja też stwierdziłam, że Igor nie ma teraz czasu na cyca w dzień- jak go cos zainteresuje to po prostu zeskakuje z kolan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a kark mnie dziś boli nie miłosiernie!!!!!!!!!!!!!! cały tydzień w biegu z moją małą dwójką, ciągle poza domem!!!!!!!!!!

Asia to buziaki dla starszego smyka z okazji urodzin i dla malucha i Ciebie z okazji zaliczenia 9 m-cy czyli jak drugiej ciąży... 😉-
wysyłacie dziewczyny swoje trzylatki teraz do przedszkola od września? dobrze kojarzę, że trzy latka mają teraz Domka, Piotr i Bartuś?
Moja Mania do zerówki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
justyna_malutka napisał(a):
Tysia mój Adasiek to potrafi przejść dookoła pokoju. Chodzi wzdłuż kanapy, fotela, krzesełka do karmienia, i tak sobie chodzi 🙂
A pozatym musze sie pochwalić bo mój bezzębny maluszek stał sie dziś dwuzębnym maluszkiem. Wyszły na raz i stukają mu dwie jedynki 🙂


Gratuluję pierwszych ząbków Adasiowi!!!

My też dołączamy do maszerujących. Hubiś na wczorajsze urodziny brata zaczął się wspinać a na swoje 9 miesięcy chodzi wzdłuż ławy, puszcza się też jedną rączką i czasami ćwiczy równowagę puszczając się. O zgrozo przyłapałam go jak walił w szybę obiema rączkami na raz stojąc przy drzwiach balkonowych a radochę miał wieeelką z tego..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
joannar napisał(a):
a kark mnie dziś boli nie miłosiernie!!!!!!!!!!!!!! cały tydzień w biegu z moją małą dwójką, ciągle poza domem!!!!!!!!!!

Asia to buziaki dla starszego smyka z okazji urodzin i dla malucha i Ciebie z okazji zaliczenia 9 m-cy czyli jak drugiej ciąży... 😉-
wysyłacie dziewczyny swoje trzylatki teraz do przedszkola od września? dobrze kojarzę, że trzy latka mają teraz Domka, Piotr i Bartuś?
Moja Mania do zerówki 🙂


Dziękujemy :* Nie trudno się domyślić, że u nas imprezowy czas stąd mnie nie ma.. Dzisiaj cała rodzina była jutro koledzy Bartka wpadną więc zamieszanie na całego.

Ja Bartka do przedszkola to bym już wysyłała najchetniej. Póki co zacznę od odnowienia jego kontaktu z rówieśnikami na zajęciach przygotowujących do przedszkola i na basenie no i zobaczę jak ze zdrowiem jego będzie po tym..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Joannaar u nad Domka od września juz w państwowym przedszkolu. Radzi sobie świetnie. Panie są zachwycone ze taka mala ( niby rok mlodsza) a najbystrzejsza :P hehe - myślę ze to m Inn dlatego ze wcześniej chodziła do zlobka
Emma juz też w żłobku juz ale za to w końcu się rozwinęła psych i zaczęła pełzać chociaż.. Jakie te moje dziewczyny różne! Domka w jej wieku juz chodziła.dziewczyny starszaków - jak robicie urodziny? W domu czy na jakimś placu zabaw? Rodzina i koledzy czy osobno????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My już po urodzinach. Byli tylko koledzy/koleżanki z rodzicami bo ja tu żadnej babci nie mama, tylko ciocia z wujkiem. Było super tylko głowę miałam dwa razy taką 🙂
Co do przedszkola to my idziemy od września bo wtedy jest darmowe. Niestety tylko na 3 godziny dziennie, ale dobre i to. Szczerze to sie juz nie moge doczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej!
to u was Ania tak przeszło, że Dominiką wcześniej do przedszkola- nie ma przepełnień, fart czy"wiedziałaś z kim zagadać"? Domka rezolutna dziewczyna, oby tak zostało.

Asia my wcześniej byliśmy na dniach otwartych w kilku przedszkolach prywatnych (na wszelki wypadek) gdzie masa zabawy zorganizowanej i zajęć np plastycznych, teatrzyki -wiesz wszystko pod zachętę- ale udało się państwowo.

Justyna rozumiem Cię, że nie możesz sie doczekać 🙂

dziewczyny a jak u was z zapisami? bo np u nas w Wa-wie to systemem elektronicznym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a u nas urodzinki do 3-ich to tak rodzinnie, znajomych mało bo Marylka głównie wtedy na rehabilitacjach a 4 i 5 ur to poprosiła o tort i babeczki do przedszkola bo nie mogła się zdecydować kogo ma zaprosić i stwierdziła, że tort ma być dla wszystkich do przedszkola 😁
ot prosto i bez większych zmartwień
no my w Wa-wie to rodziny też nie mamy i trudno tak połączyć np rodzinę z tutejszymi znajomymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tyssiiaa napisał(a):
Justyna gratuluje Adasiowi ząbków teraz to już pójdzie z górki ! 😁

mój już nawet nie chce przy kanapie chodzić już się puszcza i do mnie gna hahaha 😁 mały łobuz 🙂

Wszystkiego dobrego dla maluszków.. to już 9 miesiecy o matko jak zleciało!


no no mały geniusz, chyba w tatusia bo kiedyś pisałaś że też taki szybki był w chodzeniu 😁

no kurcze u nas null zębów, nawet już nie czekam ale on taki duży że czasem bym mu dała coś do rączki do chrupania- ale czym.............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam jestem mamą wrześniowej Wiktorii .Bierzemy udział w konkursie i potrzebujemy pomocy.

Wiki bardzo prosi wszystkie ciocie i inne osoby o głosy w konkursie na Facebooku . Wystarczy polubić stronę Pani Kamili Rutkowskiej i potem zdjęcie Wiktorii. Prosimy udostępniajcie to na swoich profilach niech Wasi znajomi też nam pomogą Nagrodą w konkursie jest sesja fotograficzna . ♥ Pamiętajcie o polubieniu strony

https://ww...359984263&type=3&theater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry mamusie!

mój Igor coraz bardziej zachwyca się dzidzią w lustrzanym odbiciu w przedpokoju- gada do siebie, robi "bodzio bodzio" z odbiciem a ostatnio nawet zaczął je lizać. Przesiaduje tam po ok 5-10 min za każdym razem jak mija tą szafę z lustrem na czworaka.

miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania, my też juz po maratonie urodzinowym. W sobotę zjechała sie rodzina (na miejscu tylko częściowa ale jechali po kilkaset km na tę okoliczność). W związku z tym musiałam trochę obiadowo, tortowo, sałatkowo i słodko się przygotować. W niedzielę była imprezka dla kolegów (bo koleżanek nie posiadamy 🙂 ). Tak więc teraz odpoczywamy...
U nas juz 6 dużych zębów więc Hubiś rwie się do paluszków, wszelkiego rodzaju chrupaczków, wcina bułki, normalnie wyszarpuje sobie kawałki jedzenia jak mały lewek 😉 Marchewkę surowa jak dostanie to też sobie odgryza kawałki i dławiąc sie połyka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dudasia napisał(a):
Co do przedszkola to u nas oczywiście system elektroniczny. Nawet nie wiem zza bardzo od kiedy zapisy. My z pierwszego rzutu w życiu się nie dostaniemy bo ja na wychowawczym. Ech...

asia ja też tak myślałam przy Mani pierwszym zapisie a tak na prawdę okazało się, że w tym systemie zero info czy jesteś na url wych czy nie, tylko czy jesteś zatrudniona i inne ważne rzeczy typu czyś samotna itp
czasami chcą zaśw z pracy dopiero jak już Cię system wylosuje ale to już zależy od bardzo skrupulatnego dyrektora. Ja z koleżanką z pracy zadzw do kadr by nam wystawiły zaśw, że po prostu jesteśmy zatrudnione a w efekcie nikt nawet nie spojrzał na nie ba nawet ich do rąk nikt nie wziął i dostały sie nasze dzieci od razu.
W moim bloku jedno dziecko sie nie dostało bo mama w ogóle nie była zatrudniona ale uparta wykorzystała fakt, że można złożyć odwołanie i szok- dostała się córka 😁

Asia powodzenia a info ok lutego na stronach miast a od marca zapisy- tak w Warszawie i u was pewnie też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dudasia napisał(a):
hmm... w ubiegłym roku zapisy w maju były więc to chyba różnie w każdym mieście. Wiem, że w ubiegłym roku trzeba było potwierdzać dane za pomocą PIT-a!!!
No nic, zobaczymy..


hej u nas w tamtym roku chyba można było zdobyć więcej punktów za podatki odprowadzane w Warszawie, to tyle- ale nie jestem pewna bo my to juz z automatu przechodzilismy do starszych grup po wypełnieniu ośw. woli kontynuowania. no widać że to trochę inaczej.
czy tak czy siak powodzenia 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej

Asia
jakie słodkie dzieciaczki!! Iguś jaki duży! też jadł faworki? 🙂

co do przedszkola - to pół roku chodziłam (od marca do września) i błagałąm. dzwoniłam itd aż w końcu chyba na odczepnaego powiedzieli mi że mam Domkę przyprowadzić na pół dnia i zobczymy jak się zachowa.. mimo że był ponad komplet dzieci... zostawiłam ją od 8 do 12 - jak odbierłam to mówiłą że nie chce iść tak fajnie a panie zachwycone bo wszystko kumała, grzeczna, samodzielna (ubieranie, kupa, jedzenie itd i w ogóle nie płacze) więc powiedziały że ją chcą mimo że mają kpl dzieci - tak więc chyba to zasługa mojej "upierdliwości" i samej Domki 🙂 (a dokłądniej tego że to "żłobkowe" dziecko i przez to bardziej samodzielne

Emmka nadal bez zębów , kula się po podłodze jak ninja trochę już podnosząc kuperek, w żłobku ponoć staje przy meblach ale jakoś nie wierzę.... je na potęgę (to co my) a w żłobku ciociom podobno kisiel gorący kubek podjada.. (sic!!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć czołem!
a dzięki za komplementy- te dzieciaki to słodkie akurat tego dnia bo po faworkach- no Iguś też bezząbek ale po okruszku i pełna buźka, aż się trząsł i właził na mnie, wiecie jak to jest 🙂

o Ania no dobry patent z tą upierdliwością a myślę Asia, że kurcze da się ten system obejść, przecież nawet to widać po tym że do danych przedszkoli chodzą dzieci tamtejszych nauczycielek- przecież to nie zbieg okoliczności.... 😉 trzymam kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...