Skocz do zawartości

MAJÓWECZKI 2012 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam!
21.03 Igor postawił swój pierwszy kroczek 🙂 i od tej pory przy każdej okazji podejmuje ponowne próby. Kiedyś w żartach powiedziałam, że "szybciej zacznie chodzić niż mu te zęby wyjdą..." i skomentuję dalej mój cytat- zębów brak- HA HA 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 835
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Asia robiłam taaaaaaaakie oczy jak czytałam o Bartku, kurcze bo takie rzeczy jak nauka szlaczków czy próby rozpoznawania głosek (ucz go , że głoski to litery bo tak w przedszkolu uczą)-chociaż tu nie udolne ale jednak i reszta co wymieniłaś to powiem ci, że to materiał starszaków w przedszkolu a właściwie obecnie zerówki, bo starszaki obecnie przerabiają program zerówkowy.
-Aby mu to uporządkować ucz go rozpoznawania (słuch) jakie słyszy głoski na końcu i na początku słowa.
-Wzrokowo np w którym słowie widzi w środku np głoskę "l" - wypisz mu różne słowa.
- staraj się by póki co nie pisał liter bo w szkole będzie "bida" jak nauczycielka nauczy literkę trochę inną a nie np drukowaną jak uczą dzieci dorośli ale praca z tekstem (zadania które podpowiadam) jak najbardziej. A szlaczki super ćwiczenie- początki pisania- to niech ćwiczy namiętnie.
- np też ile widzi słów w zdaniu
- PRZEDE WSZYSTKIM zacznij od nauki sylab ale z klaskaniem - tego uczą już 4 latków (średniaków). Uczą się szybko i to pomaga w nauce czytania
- matematyka (działania)niech będzie na przykładach, śmiesznych, dziecięcych taki do zapamiętania
itd itp
co ja Ci dodam- tylko gratulować takiego zapału 😁 no i jak napisałam uporządkuj mu ładnie tą wiedzę by nie zmarnować. Oczywiście jak mu się znudzi odłożyć wszystko nawet na dłuższy czas.

Ja na plecach nauczyłam się pływać jak miałam 20 lat!!!! 😁 a poza tym po prostu tonę...

Moja Mania natomiast w wieku 2 lat zaskoczyła mnie tym, że układała sama w tempie ekspresowym puzzle 60 szt!

Myślę, że każdy ma talent tylko trzeba obserwować, czasem późno jest odkryty- np ja odkryłam mój talent plastyczny dopiero w 6 klasie dzięki nauczycielce a do 6 klasy znienawidzona matematyka po zmianie nauczyciela okazała się być moją pasją po dziś dzień!

Życzę waszym dzieciom by trafiły na super nauczycieli!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia nie wiem czy będzie możliwość go puścić do starszej grupy- chociaż cały czas jestem pod wrażeniem, że Ania taka opcję dla Domki załatwiła 😁

Jeśli masz dylemat idź z synkiem do poradni psychologiczno- pedagogicznej (wiele ich) i niech po prostu ocenią Bartka i wydadzą zaśw., bo niestety czasem a nawet często mimo bystrości umysłu dyskwalifikuje możliwość nauki dziecka w starszej grupie nie dojrzałość emocjonalna i to też sprawdzą. Dodam, że wiele dzieci wbrew pozorom z emocjami kiepsko sobie radzi a rodzice są zdziwieni...

ps.Asia a jakie prace plastyczne wykonujesz? jesteś po jakiejś szkole? Czy to pasja?

Oj a miałam tylko Igusia pochwalić ........ 🙂 To moja namiętność -gadanie! Mi do brzegu trudno w gadce dopłynąć- haha może dlatego że z tym pływaniem u mnie tak kiepsko jak wspomniałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia, ja tez robię wielkie oczy:-) Kurcze, nie wiem jak z tą dojrzałością emocjonalną, trudno mi ocenic. Rozpoznawanie glosek w wyrazach- bez problemu. Sylaby tym bardzuej bez. Pisanie ze sluchu!! Wczoraj mu zadawalam to super mu szlo, choc czasem zjadal samogloski. Nigdy go nie uczylam pisania literek. On sam je tworzy- odtwarza. Teraz w elementarzu są wzory do pisania ale chyba nie będę go tym katować. Co do prac plastycznych to Bartek uwielbia wsxelkie prace - masa solna, pladtelina, wycinanki, maliwanie farbami, kredkami oczywiscie tez... Ale jak na horyzoncie jest Hubiś to się praktycznie nie da nic zrobić bo Hubiś wszystko hy jadł a po drugie Bartek stale "musi" się opiekować braciszkiem o ile ten nie spi;-)
Wczoraj kupiliśmy Hubisiowi pierwsze buciki, rozmiar 20. Bartek pierwsze buty mial 22!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
Domka wróciłą - z zapaleniem oskrzeli i pęcherza ... antybiotyk bierze, Emma boleśnie przechodzi ząbkowanie + katar po pas i od niego kaszel tak więc znowu mam wesoło :/

Dudasia - jeeeesuuuuuu co Ty masz za dzieciaka??!!! mały geniusz!!! moja Domka alfabetu niet, cyferki to max do 2-3 - tyle że dla niej siedzenie na miejscu i np czytanie czy liczenie to abstrakcja bo ona cały czas. .. biega!!! nawet jak "siedzi' i je to sie na tym krześle rusza - jak dla mnie to ona ma adhd i lekarz mi to potwierdził też ostatnio (kolejny) mimo że u dzieciaków niby się nie rozpoznaje - pediatra jak był u nas w domu na wizycie i zobaczył całkiem spokojne (wg mnie) zachowanie Domy to zaproponował że przepisze mi dla niej jakieś pixy na adhd właśnie 🙃 🤪
jeśłi piszę nieskładnie to sorry ale zmęczona jestem bardzo bo w pracy też dużo się dzieje no i nocki nieprzespane...
spokojniej nocy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry!
wita was mama dwuzębnego Igora 😁 w poniedziałek taka niespodzianka dla mamy się pojawiła a jednocześnie od poniedziałku Iguś dalej ćwiczy ale co najwyżej dłuuugie stanie bez trzymanki i chodzenia niet! Zatem kroczki były takim fal startem ale grunt, że były.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dudasia napisał(a):
Asia, a Ty pedagig czy poprostu z ramienia doswiadczonej mamy te rady?:-)


a te rady to doświadczenie mamy dziecka, które już kończy przedszkole (jeszcze nie starszego 😁 ) a u nas kładzie się duży nacisk na te zajęcia programowe w przedszkolu aż jestem w szoku bo czasem czuję się jakbym była matką uczennicy z podstawówki.
Ja sama fakt studiowałam w nauczycielskim kolegium fizyki, więc "liznęłam" pedagogiki czy psychologii (ba nawet filozofii- chociaż do dziś nie wiem po co ona, chyba na specyficzną młodzież 😉 ) ale w zw z fizyką to w szkole (podst i gimnazjum) miałam do czynienia z młodzieżą i to w sumie 1,5 roku tylko.
Mania mnie wiele nauczyła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ha ha Ania trochę Cię rozumiem- moja córcia generalnie ciągle cała się rusza- jak gada przebiera nogami, rękami nawet jak leży to kręci się na całym łóżku ale ona przede wszystkim gada, gada, gada!
A z tymi lekami dla Domki...? ale coś jej dajesz? chyba nie? bo sama w końcu pisałaś, że nie w tym wieku z taka diagnozą!

jak dla mnie dzieci są po prostu różne jak i dorośli. Jak uczyłam w klasie integracyjnej i nauczyłam się jednego by nie porównywać ich ze sobą tylko do każdego podejść indywidualnie- ot i cały sposób na dzieciaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a tak bez wyrażania opinii tylko w praktyce Mańka w wieku do 2 lat z hakiem nowinki łapała w lot a jak poszła do przedszkola "zniknęła" w tłumie- jeszcze rok temu trudno ją było przymusić by nawet kredkę do ręki wzięła ale w tym roku jej grupa jakby inne dzieci! Boże jakie mądre, nagle wszystkie ciągle coś rysują, ćwiczą pisownię, głoski biorą udział w konkursach i niby to było wcześniej ale teraz jakby same z siebie. Więc chyba trzeba poczekać na moment "małych cwaniaków".

Za to Igor to dopiero uczy mnie od nowa wszystkiego, wczoraj myłam 3 razy podłogi+ dywan dzięki kochanemu urwisowi.

Widzę jednak, że i wasze dzieci jakby różne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania, ja za to mam dziecko skrajne w drugą stronę. Bez problemu posiedzi na krześle godzinę coś robiąc. Oczywiście później musi odreagować np. na trampolinie. Ale fakt, nie znam drugiego takiego dziecka w jego wieku. No i on taki od zawsze, duzo obserwuje, skupia sie bardzo na wszystkim i ma dobrą pamięć. Generalnie jest inteligentny, błyskotliwy, ma super poczucie humoru ale... wśród obcych dzieci wygląda jakby był opóźniony w rozwoju. Obserwuje dzieci z rozdziawioną buzią, nie reaguje na polecenia, nie odpowiada na pytania. No wdtyd jak nie wiem ale sie juz przyzwyczailam troche ;-) Ostatnio bylismy na urodzinach u jego najlepszego kumpla, przyszlismy jak bylo juz sporo dzieci no i ta sytuacja przerosla Bartka - pol godziny musial postac z boku jak polinteligent zanim zaczal sie rozkrecac. Na pewno jie jest przebojowym dzieckiem ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A dzieci juz lepiej sie mają Aniu? U nas odpukac spokój.
Hubi juz przechodzi pół pokoju w swoim śmiesznym stylu :-) 7zębów na liczniku. Jutro idziemy drugi raz do fryzjera bo wlosy juz w oczach znowu- ciekawe jak bedzie... Bartek od malego grzecznie i cierpliwie na fotelu siedzial ale Hubiś jest inny :-)
Chyba w koncu kupujemy przyczepkę, o ktorej kiedys tam marudzilam:-) Huraaa! Bagaznik rowerowy nabyty, jeszcze tylko na wiosne czekamy i w długą!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
joannar napisał(a):
dzień dobry!
wita was mama dwuzębnego Igora 😁 w poniedziałek taka niespodzianka dla mamy się pojawiła a jednocześnie od poniedziałku Iguś dalej ćwiczy ale co najwyżej dłuuugie stanie bez trzymanki i chodzenia niet! Zatem kroczki były takim fal startem ale grunt, że były.


Zapomniałam pogratulować ząbków, gratulaaaacjeeeee!!! Teraz się posypią pewnie kolejne 😉
Hubiś za to chodzi jak szalony na tych swoich chwiejnych nóżkach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam!
Moje children też rozwalone na łopatki przez katary i infekcje gardła. Dziś przyjechałam do Ostrołęki i zanim dojechałam tu do celu to już zahaczyłam z Igim o przychodnię. Póki co tylko źle to wyglądało ale zatkany, że aż żal patrzeć. Maryla to już sobie sama radzi z katarem, uff.

Ania a jak wasze dziewczyny już lepiej?, no Domi to kiepsko zaczęła od razu dwie infekcje...

Asia od wczoraj nie przerwanie z super mocą bolą mnie plecy po bokach -pod łopatkami aż mi było wczoraj trudno oddech łapać i biustonosz rozpinałam-, no trochę się nastałam przy kuchennym blacie ale czy to może być coś od mojego chyba rozpadającego się kręgosłupa? Czy jakieś tam "kocie grzbiety" itp. profilaktycznie pomogą?

życzę zdrowia w te święta, spokoju, po prostu rodzinnych świąt. A w lany poniedziałek by was porządnie a nie na żarty prima aprilisowe oblali 😉 tak za powodzenie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a Igi coś tam znowu kombinował z chodzeniem w środę a w czwartek wlazł sam na łóżko aż Mania mnie zawołała- myślałam, że go podsadziła więc go zdjęłam a on w śmiech podleciał do łóżka, nogę do góry zadarł i myk siedzi na górze po czy na czworaka na stoliczek z telewizorem i stoi na nim- krew mi zmroziło!!! Boję się go puszczać samego do pokoju Mani bo od razu włazi na łóżko -notorycznie!
Ale zabawna jest w tym jedna rzecz, że tym razem nie zęby ale nauka wspinaczki spowodowała że znów przestał ćwiczyć kroczki tylko udoskonala stanie bez trzymanki+no i te wspinaczki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dudasia napisał(a):
A dzieci juz lepiej sie mają Aniu? U nas odpukac spokój.
Hubi juz przechodzi pół pokoju w swoim śmiesznym stylu :-) 7zębów na liczniku. Jutro idziemy drugi raz do fryzjera bo wlosy juz w oczach znowu- ciekawe jak bedzie... Bartek od malego grzecznie i cierpliwie na fotelu siedzial ale Hubiś jest inny :-)
Chyba w koncu kupujemy przyczepkę, o ktorej kiedys tam marudzilam:-) Huraaa! Bagaznik rowerowy nabyty, jeszcze tylko na wiosne czekamy i w długą!!!

Boże u nas dopiero się delikatnie zagęszczają włoski 😆
No tak a słyszałyście kolejną wersję, że tej wiosny to może i w kwietniu nie być?...... bk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak tam świętowanie mamuśki? My jutro planujemy sanki z okazji śmigusa i to nie Prima Aprilis ;-)
Przyczepka zakupiona, juhu!!! Pierwszy spacer zaliczony w sobotę, Bartek najbardziej podniecony wycieczką był. A u fryzjera gładko poszło, chlopaki pięknie ostrzyżeni na święta:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tyssiiaa napisał(a):
Witam jutro Was na drobie :d my zdrowi 😁

chodzimy 😁 jakie rozmiary nosza wasze maluchy?? Adaś wskoczył w dres 92 body na 98 a rozmiar buta 22 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! masakra

Tysia, no masakra :-) Hubiś chodzi w 80/86 a buty 20 przy czym mam wrażenie, ze ma wieeelkie stopy ;-)
Hubiś też już chodzi:-) Moja mama w szoku bo jak go widziala 10 dni temu to tak nieporadnie probowal chodzic a teraz smiga jak nie wiem.

Asia, Hubis tez sie wspina na jedno lozko. Raz wlazł na biurko z tego łóżka - strach sie bac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia, co do Twoich pleców to nie mogę jednoznacznie powiedziec ale jak masz trudność z oddechem głębszym i może nawet primieniowanie "do serca" to jest to kręgosłup. Jako, że to taki symetryczny ból spróbuj poleżeć na plecach na twardej powierzchni, powyciągać się troche. Jak sobie poidpoczywasz to może samo przejdzie szybko. Daj znać jak nie będzie przechpdziło..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam! No jak na razie plecy nie bolą mniej tylko po lekach przeciwbólowych, właśnie boli mnie tak symetrycznie aż tchu brak a ostatnio trochę czuję drętwienie w tym miejscu, no staram się prosto leżeć ale z tym odpoczywaniem.... A do tego podłapałam przeziębienie od maluchów i łeb i pęka, z nosa leje się...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia już w tej przyczepce dzieci jeździły? Obydwoje? Nie pomarzły? czy frajda przewyższała wszystkie minusy tej pogody?

Tysia my to wiesz w zależności jaki sklep a raczej w większości 86/92 rozmiarówka, buty 21 to tak na styk, kupiliśmy więc 22 z zapasem bo póki co ma przerywniki w tym chodzeniu.
no kurcze wydają się te stópki spore

pzdr bo już nie wysiedzę. pa dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
joannar napisał(a):
Asia już w tej przyczepce dzieci jeździły? Obydwoje? Nie pomarzły? czy frajda przewyższała wszystkie minusy tej pogody?

Tysia my to wiesz w zależności jaki sklep a raczej w większości 86/92 rozmiarówka, buty 21 to tak na styk, kupiliśmy więc 22 z zapasem bo póki co ma przerywniki w tym chodzeniu.
no kurcze wydają się te stópki spore

pzdr bo już nie wysiedzę. pa dziewczyny


Jeździli ale póki co w wersji wózek. Rowerem po śniegu jeszcze się nie zdecyduję;-) Za to może w tygodniu spróbuję pobiegać z dziećmi :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...