Skocz do zawartości

MAJÓWECZKI 2012 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej hej,
rekrutacje od 7.05 u nas.
Dzieci zdrowe, uff.. Śmigamy sobie super wiosennie - ja na rowerze, dzieci w przyczepie. Suuuperaśnie jest!!! Jutro jedziemy do ZOO! Rowerem w 10 minut zajadę. Mam zamiar kupić roczny bilet, dla Bartka też już muszę niestety ulgowy, ale myślę, że wykorzystamy! ZOO jest za duże żeby na raz zwiedzić a tak będzie można nawet na chwilę wpadać 🙂 Cieszę się jak dziecko 😉

Zdrowia wszystkim chorym życzymy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 835
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
czesc mamusie! Zazdroszcze Wam tych spacerków, chodzących dzieci i w ogóle. Ja ostatnio na nic nie mam czasu. Po pracy jestem padnieta i każdy spacer z dziećmi to katorga. Jeszcze mieszkam w centrum i nawet nie mam gdzie z nimi wyjść, chyba że pochodzić po sklepach. Ostanio byłam na placu zabaw (40 minut drogi w jedna strone) ale tylko sie wkurzyłam bo Adaś jako ze jeszcze nie chodzi to sie umeczył, bo poraczkować nie mógł, Piotrek non stop w placz bo nie miał się kto nim zająć. Masakra jakaś...
A w ogóle to jest jeszcze jakieś niechodzące maleństwo czy tylko mój leń?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej! Witamy MAJOWO Majóweczki nasze i majowe dzieciaczki!!! Hubiś juz jutro roczek a impreza w niedzielę. Ale zleciaL ten rok! No i super, ze jako tako nasze forum przetrwało do pierwszych urodzin dzieciaczków :-)

Justynka, Ty się ciesz, że Adaś tyle raczkuje, toż to zdrowo:-) Bartek mój zaczął jak miał 13 i bardzo szybki opanował tę sztukę. Adaś pójdzie jak burza niebawem.
Jak reszta mamusiek się ma? Buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!
W związku iż nie mogłam się coś zalogować wczoraj (???) to dziś uroczyście życzę dla najstarszego Huberta szybkich nóżek do biegania, zdrowego ciałka, energii co by aż z niego promieniowała i codziennego wielkiego uśmiechu na ustach 😁 a mamusi byś miała dużo radości, werwy i cierpliwości każdego dnia.

Masz rację mamuśka- fajnie, że chociaż częściowo się tu utrzymałyśmy by móc chociaż te pierwsze życzenia złożyć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
justyna_malutka napisał(a):
czesc mamusie! Zazdroszcze Wam tych spacerków, chodzących dzieci i w ogóle. Ja ostatnio na nic nie mam czasu. Po pracy jestem padnieta i każdy spacer z dziećmi to katorga. Jeszcze mieszkam w centrum i nawet nie mam gdzie z nimi wyjść, chyba że pochodzić po sklepach. Ostanio byłam na placu zabaw (40 minut drogi w jedna strone) ale tylko sie wkurzyłam bo Adaś jako ze jeszcze nie chodzi to sie umeczył, bo poraczkować nie mógł, Piotrek non stop w placz bo nie miał się kto nim zająć. Masakra jakaś...
A w ogóle to jest jeszcze jakieś niechodzące maleństwo czy tylko mój leń?


witam Cię zapracowana Justynko, wielka szkoda że taka nie czasowa dla chłopaków jesteś a tu jeszcze ten plac zabaw daleko! No przyznam współczuję, bo wiem jak się można umęczyć przy dzieciakach nawet na spacerze...
No chyba nie leń ten Adaś skoro radzi sobie chociażby na czworaka! Wszystko w "poprawnych" widełkach czasowych więc tylko czekać 😁
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My jutro rodzinnie przy torcie, tzn. Iguś z siostrą i rodzicami.
Wielka impreza 19 maja- w sali zabaw by się dzieciaki znajome wyszalały z okazji ROCZKU IGUSIA 😁
Więc torty będą dwa- a co! 😉 ten jutrzejszy dla synka od mamuni a 19 maja, się zobaczy.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękuję za życzenia dla Hubisia :* :* :*

Igusiu roczny, Tobie zdrówka i bezpiecznych pierwszych kilometrów na własnych nóżkach!!!!

Hubiś potwornie marudny od paru dni i nocy, dzisiaj zaczął kichać i kaszleć... Na nadchodzący weekend zaplanowane odstawianie od cyca ale jak się rozchoruje to nie wiem sama... Któraś z Was karmi jeszcze? Asię podejrzewam 😉
Jestem padnięta, wyczerpana i zmasakrowana. Największe marzenie to przespać choć 6h podczas jednej nocy... Dzisiaj miałam kilka 10-15 minutowych drzemek jedynie ;(

Pozdrawiam wszystkie zmęczone mamusie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dudasia napisał(a):
Dziękuję za życzenia dla Hubisia :* :* :*

Igusiu roczny, Tobie zdrówka i bezpiecznych pierwszych kilometrów na własnych nóżkach!!!!

Hubiś potwornie marudny od paru dni i nocy, dzisiaj zaczął kichać i kaszleć... Na nadchodzący weekend zaplanowane odstawianie od cyca ale jak się rozchoruje to nie wiem sama... Któraś z Was karmi jeszcze? Asię podejrzewam 😉
Jestem padnięta, wyczerpana i zmasakrowana. Największe marzenie to przespać choć 6h podczas jednej nocy... Dzisiaj miałam kilka 10-15 minutowych drzemek jedynie ;(

Pozdrawiam wszystkie zmęczone mamusie :*


A w ogóle dzień dobry 😁
A wiesz, że miałam o to samo zapytać z tym karmieniem 🙂

No niby karmię- czasem tak późnym popołudniem "sie przytuli" a w nocy to jest tak:-> od ok m-ca zdarza mu sie nawet 5 nocy pod rząd, że w ogóle nie wstaje do cyca a później kolejnych 5 że obudzi się raz. Generalnie jest tak, że ten "przytulas" popoludniowy do cyca mogę śmiało zlikwidować bo tyle teraz w koło sie dzieje, że potrafi się oderwać a w nocy nawet jak już wstanie to czasem chwilę possie i odkręca się- no więc w nocy to chyba taka czasem potrzeba przytulenia na chwilę....???? Też myślę o zakończeniu ... no zobaczymy
Bo mimo iż noce ogólnie spokojne to dziś była jakaś masakra!!!!!! Przez ok 2 godz prężył się, wyginał, puszczał bąki, RYCZAŁ jak nigdy! a jednocześnie wcześniej przygryzał mocno smoka jak już mu podałam. MOże te wzdęcia to wcześniejsze nadymanie? no nie wiem bo w efekcie dałam mu lek na ból i padł wreszcie po ok 10 min! A ja spałam w sumie ze 3 godz.. a rano jakby nigdy nic wstał sobie ok 6.30 z uśmiechem od ucha do ucha.
Mamy nadal tylko 2 zęby.. a reszta?

Asia a Ty karmisz tylko w nocy czy i w dzień?
Zdrowia dzieciom życzę.
A i powodzenia Asik w odstawianiu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej! Ja karmię na dobranoc i robię za smoczek w nocy 😉 Hubiś śpi strasznie niespokojnie. On potrafi się obudzić i popłakiwać 5x/h!!! Tak więc ja nie wiem czy od porodu przespałam ciurkiem 3h.. Kończę więc z cycem bo w końcu czas się wyspać!
Ale dzisiaj cudna pogoda była, cały dzień na świeżym powietrzu, udana wycieczka rowerowa, gofry, taplanie w fontannach... Jutro też coś fajnego trzeba wymyślić. Może znowu ZOO i piknik w parku.. Szkoda tylko, że komary się zaczynają - dzisiaj zabiłam jednego 😠

U nas zębów 8 i ciekawe co i kiedy dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mamusie
zaniedbuję Was ostatnio ale to z braku czasu - siebie też niestety zaniedbałam... musze się wziąć za siebie..!!!!!!

u nas długi weekend był na pogotowiu - Emma 40st gorączki... przez 5 dni!!!! masakra!! okazało się że to była 5cio - dniowa 3dniówka!!! wrrrr myślałam że osiwieję nie wiedząc co dziecku jest aż w końcu pojawiła się wysypka... uff!!
musiałam zabraż Emkę ze żłobka - chodzi już tylko w razie W.

poza tym przeprowadzamy się właśnie do domku ogrodem! 🙂 jupi!! dużo z tym zachodu ale warto! do tego mamy ok 1 km do morza teraz spacerkiem przez las..
🙂

u nas tylko 3 zęby , nadal nie chodzimy

lecę dalej pakować rzeczy!

buziaki mamusie i wszystkie roczniaki!! najlepsze zyczenia z Gdyni! 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć!!!
Ania, ale Ci zazdroszczę przeprowadzki i tej odległości od morza!!!! Pakuj się pakuj... i czasem zaglądaj! Emka ze żłobka zabrana bo choroby? A jak nie żłobek to Ty z nią znów siedzisz?? Dzieci są strasznie męczące w tym wieku... My w przyszłym tygodniu oddajemy Bartka dziadkom na kilka dni - pierwszy raz taki luksus będzie! Szkoda tylko, że nie biorą Huberta, nie ukrywam, że bym wolała 😉
Cycki mi pękają!!! 🙂 Pierwsza noc bez cyca za nami. Hubiś z tatą walczyli całą noc, Hubiś ponoć cały czas wołał "ammmm ammmmm!!" no i płakał dużo. Ale ja twardo się zamknęłam w drugim pokoju. Może dzisiaj będzie lżej... Idę sobie nalać wina! Wczoraj się upiłam połową kieliszka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam!
O kurcze Ania no zazdrość mnie bierze taki luksus dom z ogrodem nad morzem 😁 Oby wam się wspaniale mieszkało!!!
Pewnie strachu było z Emilką ale przynajmniej już po wszystkim!

Asia jak kolejne noce? ja ostatnio w upał miałam ochotę na zimne piwo- chociaż za piwem nie przepadam i pewnie też bym się nim szybko upiła po takim czasie. A swoją drogą może trzeba zacząć i u nas odstawianie bo 1 czerwca mamy wesele ... 😁.... ale obciach będzie jak też się tak szybko upiję 😉
Przyznam, że się boję - mały ostatnio coś zaburza rytm dziennych drzemek i w nocy też coś zaczął się kręcić.... Morał taki- nie zachwalać!!!!
Boję się, żeby nie były teraz noce przy odstawianiu jak u Ciebie Asia. A trochę liczę, że jak u Manii będzie- skończyła 13 m-cy i przestała wstawać w nocy.

Tysia dla Adasia kolejnego roczniaka po sto buziaków na każdy policzek 😁

Kurcze od ok 2 m-cy po prostu non stop zapierdzielam! Ciągle coś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki ciocia Tysia! Ściskamy Cię w tym zabieganiu! Całujemy Adaśka!
U nas też autkowo było na roczek 🙂
Chciałam podkreślić, że ja już nie karmię 🙂 No i od dzisiaj już mnie cycki nie bolą - w końcu 😉 No i wino sączę codziennie 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusie
witam po długiej przerwie ;D
widzę, że u każdego już zapal zmalał do pisania. Ja mam tyle na głowie, że po prostu już nie chce mi się neta odpalać i wchodzę na chwilę jak muszę.
Nasz stan:
Igor zęby nadal 2 !!!!????!!!
Młody już na stałe nie wstaje w nocy od dłuższego czasu (bo wcześniej miał "wpadki" 😉 )
Czasem przyssie się do cyca, bo w całym ostatnio zabieganiu nie miałam czasu myśleć by go odstawić ale w efekcie widzę, że się po woli sam odstawia 😁 jak tego nie zrobi to na pewno sama urwę to przed wakacjami i myślę, że bez problemu.
no i biega, biega, wspina się i zaczął potwornie łobuzować! I gada coś po swojemu gestykulując zabawnie 😁

Mania miała komisję lekarską a przed nią masa czasu poświęcona na formalności, jutro wyniki.... a w piątek Mania ma zabieg na migdała i też od pon ciągle jakieś badania.
A w między czasie inne kontrole, rehabilitacja, sprawy urzędowe, dom, dzieci, trochę męża... w sobotę 1 czerwca była miła odmiana- wesele 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

u nas troche mniej bo nowe kontrakty wchodza więc dopiero zapier... się zacznie za miesiąc dwa 😁
kuzyna dziewczyna już od marca nie pracuje ja póki co radzę sobie sama czasem zostaje dłuzej ale wiadomo kosztem czegoś podwójna wypłata sama się nie zrobi 🙂

Adaś ma 11 zębów i idą kolejne 🙂 we wrzesniu lecimy do Egiptu na wakacje wiec wtedy chyba dopiero odpoczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej hej!!!
Jestem, żeby nie było 😉 Wróciłam w końcu do domu po podróżach. Mieliśmy super urlop nad morzem. Spaleni słońcem, wykąpani w morzu i wyjeżdżeni na rowerach 🙂 Przyczepka rewelacja. Posiedziałam też u rodziców gdzie również rowerowo pozwiedzałam "stare śmieci". Bardzo bardzo miły czas. Wczoraj wrócilismy a dzisiaj juz trzeba było się wbić w intensywny rytm i padam na twarz.
Bartek dostał się się do przedszkola, do którego chcieliśmy przy pierwszym podejściu!!! Szok! Coś się pozmieniało w tych przepisach... Na pewno odkąd u nas wprowadzili ścisłą definicję samotnej matki, wg której jest nią kobieta, która sama wychowuje dziecko a ojciec wyrzekł się dziecka, przebywa w więzieniu albo cory psychicznie zdaje się... to już nie ma przekrętów, że ludzie bez ślubu mają większe szanse na przedszkole 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas 9-ty ząb się przebił, gaduła straszny z Hubisia, próbuje powtarzać wszystko co mówię, naśladuje zwierzątka, a w ogóle dogadać się z nim można na każdy temat - zawsze trafnie odpowie "tak" albo "nie" na zadane pytanie (szczególnie jest to cenne jak pytam czy chce kupkę albo siku, czy chce jeszcze jeść/pić ale odpowiada w każdej kwestii). No i fajnie nuci piosenki zasłyszane. Straszną mam radochę bo z Bartkiem taką komunikację miałam o wiele później. Fajne te roczniaki choć wykańczające jednak..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...