Skocz do zawartości

MAJÓWECZKI 2012 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 835
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Wiitam dziewczynki!!!
Wróciłam z ponad miesięcznego urlopu 🙂 Przeżyłam jakoś sama z chłopakami nad morzem i.. nawet fajnie było 🙂 Parę kilo w dół jako skutek uboczny 😉 Chłopaki współpracowali żeby było dobrze ale pod koniec załapali katar. Na szczęście tylko katar..
Czy ja jestem jedyna, która nie zaczęła rozszerzania diety? Tzn. przepraszam, moje dziecko polizało gofry, lody i zlizywało kawę z kubka w kawiarni 😉 Takie nadmorskie wakacyjne rozszerzanie diety 😉 Ale myslę żeby cos wprowadzić bo Hubi ma zaparcia... Nad morzem nie robił kup sam. 2 razy czekałam tydzień na kupę i w końcu pomagałam mu ale widze, że nic się nie reguluje mu... Nie chcę żeby się przyzwyczaił do czopków.. Sama nie wiem co teraz robić.

Asia, historia przerażająca z tą policją... Aż mi skóra ścierpła na plecach!

Dziewuchy, wracajcie z urlopów i odezwijcie się czaasem!!!

Ja w domu mam jeszcze sajon, nie mogę sie ogarnąc, zorganizować a tu chrzciny 30.09 - my też. Myślę, że w październiku będę aktywniejsza.

Buziaki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witammm 🤪 🤪

wrócilismy z Krakowa w niedziele oczywiscie moja kluska chora 😞 katarek ma robie inhalacje z olbasa masc majerankowa frida... już troszkę lepiej ale budzi się nad ranem z płaczem wtedy interweniuje i fridą mu nosek udrażniam...

uwielbia deserki jabłuszko-banan z bobovity wcina i chetnie buźkę otwiera... kaszkę bez zmian na noc a tak to cyyyyc 🙂 waga ponad 9kg mielismy miec szczepienie ale niestety choroba 😞

Asiu pytałaś ile miał przy urodzeniu - 55cm teraz nosi ciuszki 74/80...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o witam dziewczyny powracające z podróży 😁
och te katarki- my też już po pierwszym katarku, mały miał mieć psikane rano i wieczorem 1 raz do noska euphorbium. Luks- u nas już po. I nawet mieliśmy na końcu szczepienie, pani doktor stwierdziła, że nie ma żadnych przeciw wskazań już, no to jak nie to nie. Ale fakt dzieciaki się męczą!

Asia to się nazywa rozszerzanie diety- no to co najlepsze 😁 Jak mój brat- zabrał swojego 6 m-cznego bąbla na jakiś festyn i dosłownie nakarmił kotletami mielonymi 😁

Mój mały póki co warzywa je i nawet je polubił: marchew, pietruszka, ziemniak, dynia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
joannar napisał(a):
o witam dziewczyny powracające z podróży 😁
och te katarki- my też już po pierwszym katarku, mały miał mieć psikane rano i wieczorem 1 raz do noska euphorbium. Luks- u nas już po. I nawet mieliśmy na końcu szczepienie, pani doktor stwierdziła, że nie ma żadnych przeciw wskazań już, no to jak nie to nie. Ale fakt dzieciaki się męczą!

Asia to się nazywa rozszerzanie diety- no to co najlepsze 😁 Jak mój brat- zabrał swojego 6 m-cznego bąbla na jakiś festyn i dosłownie nakarmił kotletami mielonymi 😁

Mój mały póki co warzywa je i nawet je polubił: marchew, pietruszka, ziemniak, dynia


Asia, sama gotujesz warzywa czy słoiczki idą? Zastanawiam się od czego zacząć... Ale to i tak dopiero w październiku bo teraz chrzest na głowie. A muszę mu chyba coś namieszać w diecie co by wypróżniać się zaczął regularnie bo dzisiaj już znowu mu czopka dawałam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej po przerwie, miałam "delikatne" zamieszanie ... ale teraz chwilę spokoju

Jeśli chodzi o mnie to tym razem zaczęłam sama gotować bo przy Manii szły słoiki jeden po drugim.
Zaczęłam od marchewki, póki co gotuję na wodzie butelkowej, takiej najlepiej z opinią CZD- np Primavera. Rozdrabniam, dodaję łyżeczkę dobrego masła (ale tu się okazało że mały po maśle coś krostek dostał, chociaż mnie się ostatnio udało wypić mleko i nic mu nie było 😁), teraz zamiast masła łyżeczka oleju rzepakowego (można oliwę z oliwek) i wywar rzecz jasna z ugotowanych jarzynek. Dopiero jak zaczęłam robić rzadsze to Igorowi bardziej posmakowało. Co ok 5 dni dodawałam coś extra, - ziemniak, pietruszka (tu właśnie mu posmakowało dopiero bo pietruszka dała konkretny posmak 😁), była i dynia i koperek - ale miałam suszony.
Myślę też o brokule, może seler?
Od trzech dni dodaję gluten, no po pierwszym dniu hoho pojawiły sie krostki i brak kupy przez 2 dni (dziś to nadrobił z nadwyżka 😉 ) krostki też zniknęły, właściwie już wtedy wieczorem. no nie wiem co to. Tu muszę przyjrzeć się uważnie, bo niedawno okazało się że siostrzeniec męża ma celiakię a ma już chłopak 6 lat a dopiero się zorientowano.
Dajecie już gluten?, bo możemy już od 5 m-ca przy karmieniu piersią i podobno lepiej że szybciej by właśnie uniknąć alergii. Ja daję1,5 łyżki kaszki ryżowo- pszennej z gruszkami i jabłkami bobovity- bo to odpowiednia akurat dawka. Zmienię potem na bezmleczną kaszkę manną wieloowocową bo tam wystarczy 1 łyżka a to zagęszcza zupki i mały nie bardzo taką chce i muszę wywaru więcej robić.
Jetem zadowolona, że teraz tak robię nawet blender kupiłam, przy Manii po prostu nie miałam czasu- chociaż jakby co mam w domu słoiczki (te z mięsem) ale to na później na wszelki wypadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tysiu Adaś je kleiki, kaszki z mleczkiem modyfikowanym i robisz na wodzie, czy bezmleczne i robisz właśnie na mleku modyfikowanym?

A propo's wody teraz małemu jak pisałam podaje butelkową ale u Manii z braku czasu (masa rehabilitacji) to i czasem zagotowałam normalną kranówę do herbatki czy kaszki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zbyt wiele nie miałam do nadrabiania 🙂
mam nadzieję ze wracam do was już na stałe 🙂
Bartek dostał się 3 tygodnie temu do przedszkola i mam teraz troszkę czasu żeby popisać z wami 🙂
U mas tez po chrzcie, ale to było na początku września 🙂
tez juz wsuwały obiadki gotowane samemu i raz na noc kaszke na mleku modyfikowanym, ale tuz przed sama kaszka idza w ruch jeszcze cycki, jak zje oba to do dobicia kaszka w butelce 🙂
i właśnie mamy lekki katarek od Bartka, i są nerwy podczas odciągania 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hi hi cześć ela 😁
to rewelka, że Bartek w przedszkolu, jak to się stało, bo pisałaś że sie wcześniej nie dostał 😁

Ania całkiem inna niż ją zapamiętałam, dzieciaki sie zmieniają 😁

a no właśnie bo ja się zastanawiam, jaka ta kaszkę podać i czy w ogóle on będzie chętny, a Ania chętnie wypiła?

Ha kolejny katarek na forum... 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bartek dosłał sie tylko przez to ze zrezygnowała dziewczynka a on wskoczył na jej miejsce 🙂 oczywiście przezywałam ze on będzie płakał a tu okazało sie ze moje dziecko nawet nie zwraca uwagi ze ja wychodzę i zostawiam go 🙂 tak ze super 🙂 już nawet zaliczył pierwszą wycieczkę do puszczy niepołomickiej 🙂
a Anka chętnie wsuwa kaszkę bo to słodkie 🙂 za tydzień idziemy na szczepienie oczywiście jak katar minie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie :*

u nas nadal katarek wczoraj bylismy w szpitalu z podejrzeniem zapalenia płcu no i przy tym tym on od urodzenia charczy tym noskiem jak diesel zrobili rtg płuc są czyste morfologia gazometria spoko a nosek?? niby to normalne i przejdzie z czasem wyrosnie z tego. nie zapomne widoku jak wsadziła Adasia w tube plastikową był taki scisniety rącki do góry masakra a płakal nieziemsko przy tym powiesiła tub 🤪 na haku i go trzymalam wygladal jak wisielec z tymi raczkami do gory az sie poryczalam ale najwazniejsze ze zdrowe pluca ma katarek wciaz mimo odciagania zapisal nam wczoraj pediatra ze szpitala mucosolvan na rozrzedzenie wydzieliny ale nadal nie widze poprawy 🤔

Adas je kleiki na moim mleczku pije cyce odciagam swoje mleko i pije butel a kaszke robie mleczno ryzowa z bananami waniliowa lub zwykla dodaje tylko wode sloiczki uwielbia banan jablko i pije soczki robione z marchewki slodziak na maxa 😉 kaszuche pije z takim apetytem wypija 240/280 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tysia, zdrowia życzę! No i żebyś już nei przeżywała takich stresów! Niezły apetyt ma Adaś.
U nas dziś, z okazji 5 miesiecy, podałam Hubertowi pierwsze 3 łyżeczki jabłka 🙂 hehe Może dzięki temu doczekam sie jakiejś kupy (aktualnie czekam już 5 dni na kupę). Wodę już mu dawałam i nic nie pomogła - no ale nie powiem żeby dużo wypił, może 10ml, więcej mu nie umiem wcisnąć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, cholera mój mały nażarł się dziś piachu z donicy! wyszłam na chwilę a on sobie leżał na kocu na podłodze, no ale wiecie te koce to dla naszych dzieciaków są za małe... 🙂 wchodzę a on leży boczkiem obok dużej donicy i myk łapkę do góry, zaczepia i gmera w ziemii, to ja krzyknełam by nie ruszał to on w śmiech i znowu pizd łapkę w donicę. Jak podleciałam to oczywiście trochę piachu już miał w buźce i na bluzce 🤢 cholera oby nic mu nie było, bo czasem przecież odżywkę dodaję. Od razu go do łazienki zabrałam i wyszorowałam łapska i ten piach z buźki wyjęłam.
a miałam już tego fikusa wywalić bo liście gubi od dłuższego czasu.

Tyśka makabrycznie z tą tubą musiało wyglądać.

Nie wiem czy pisałam, że mały chodzi na rehab, na wzmożone napięcie (w kończynach górnych)... jednak teraz

Dobranoc

Ps. Fajnie że jednak ktoś sie tu pojawia.
A dzis zanim weszlam na forum to też myślałam o Eli i Ani- może i ją myślami ściągniemy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂 u nas paskudna pogoda leje juz od wczoraj wieczorem 😞 ale za to może grzybki się pojawią 🙂 😉
U nas chrzest na szczęście jest bez mszy sam obrzęd i komunia 🙂 tak ze super i Anka była grzeczna, ale jak Bartka chrzciliśmy to całe 15 minut chrztu darł sie jak oszalały i nie szlo go uspokoić 🤪 🤪 🤪 🤪 dopiero jak wyszliśmy z kościoła to zapadła cisza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej! O Bartek ostro się bronił 😁 To luks z tym samym obrzędem, My Mariankę chrzciliśmy w Warszawie (była super grzeczna, cały czas spała) a Igora w Ostrołęce (no jak pisałam, może nie ryczał ale kręcił się nad wyraz dużo i do cyca się pchał jak cholera) i w obydwu miastach była normalnie msza.

U nas wczoraj była cudowna pogoda, no dziś nie pada ale jakoś tak ponuro, chociaż coś się słońce próbuje przebić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...