Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej mamusie 🙂
Nie odzywałam się przez wekend, ale wiecie cierpię na ciągły brak czasu,
podczytywałam Was tylko przy karmieniu, ale odpisac to już nie mam jak
W sobotę przyszła teściowa (sama tego chciałam :huh 🙂 a ja miałam sobie posprzątac,
miała małą wziąc na dwór to wtedy z 2 - 3 godzinki mam na sprzątanie, tylko że deszcz zaczął padac i była z małą w domu,
i normalnie nie wiem czy się poznała na teściowej 🙂 ale cały czas cyc a jak nie to płacz 🙂
no więc posprzątałam w jednej łazience i starłam kurze w sypialni a reszta w niedzielę i jeszcze na dzisiaj mi zostało 🙂
Już więcej tego błędu nie popełnię i prosic teściowej nie będę, wynik tego był taki, że siedziała od 10 do 19 na kanapie a ja z małą w sypialni, plecy mi wysiadły, ale stwierdziłam ze nie będę siedziała obok niej na kanapie, żeby mi w cycki patrzyła
a co się nasłuchałam: oczywiście pokarm słaby (jak zwykle), mało go mam, mam dac drugą pierś bo z tej to mi na pewno nie leci, a mała się po prostu denerwowała, bo po pierwsze ja się denerwowałam, po drugie jak Kamilka je i ciągle ktoś ją za nogą a to za rączkę ciągnie żeby nie spała to się denerwuje 🙂
czasami jak kupkę robi to nerwy pokazuje, ale trwa to tylko chwilkę i zaraz jest ok
W rezultacie teściowa mi powiedziała że męczę siebie i przede wszystkim małą i na pewno będzie miała nerwicę, bo jakbym dała drugą pierś to by się najadła i poszła spac,
Tyle tylko że już tego próbowałam i efekt był taki, że zjadła z jednej (nie do końca) zjadła z drugiej (nie do końca) za chwilę znowu chce jeśc a ja mam zastoje 😠

A propo zastojów 🙂 wekend bez nich to wekend stracony
w nocy z soboty na niedzielę znowu najpierw w jednej później w drugiej piersi ból na całego
chyba taki już mój urok i trzeba nauczyc się z tym życ 🙂 chociaż nie wiem jak przyzwyczaic się do takiego bólu

Wczoraj przyszła moja mama i mogłam dużo więcej zrobic w domu, a po za tym mała aniołek,
na rączkach (niestety) noszona oglądała świat, żadnych płaczów, nawet jak jadła to jakoś tak dłużej niż normalnie.

Dziewczyny współczuję Wam problemów z brzuszkami maluszków
całuski dla nich 😘
moja też się pręży, tak jak pisałam przy jedzeniu czasami, ale może z 3 razy nerwy pokaże i jej przechodzi, to myślę że to żadne bóle brzuszka czy kolki nie są, bo jak już bączka puści to jest lepiej
no chyba że powinnam też jej coś podawac bo się męczy 😞 sama nie wiem 😞

Ilka to miała chyba do rodziców jechac na tydzień, z tego co pamiętam,
może neta tam nie ma

I jeszcze muszę się pochwalic (chociaż cycki chce mi rozerwac w nocy) że mała ostatnie dwie nocki spała po 4 i dzisiaj 5 godzin a później budzi się po 3
teraz też śpi już od 2 godzin i mogłam dzisiaj zjeśc śniadanko normalnie 🙂
Zmykam może zdążę się jeszcze wykąpac

miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej melduje sie i ja przy sniadanku i z nadzieja ze zdaze sie jeszcze wykapac 🤢 🤢 🤢 🤢dziewczyny jak wy to robicie ze wasze dzieciaczki lubia hustawki i bujaczki 😮 😮 😮moje dziecie absolutnie nic tylko raczki mamusi 🤨 🤨 🤨a jak usypiaja wasze dzieciaczki bo moj tez tylko na raczkaz przez bujanie. a i pytam jeszcze raz dajecie dwie piersi odrazu czy dziecko je tylko z jednej 🤢 🤢 🤢 🤢bo mi mowia ze mam do drugiej tez dostawiac sama juz nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 🙂
moj Filip tez jakos nie chce w bujaczku, posiedzi z 2 min moze i krzyk jak nie wiem co...
i nie mam na nic czasu bo caly czas musze miec go na rekach albo lezec z nim na macie i gadac do niego.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
domi81 napisał(a):
hej melduje sie i ja przy sniadanku i z nadzieja ze zdaze sie jeszcze wykapac 🤢 🤢 🤢 🤢dziewczyny jak wy to robicie ze wasze dzieciaczki lubia hustawki i bujaczki 😮 😮 😮moje dziecie absolutnie nic tylko raczki mamusi 🤨 🤨 🤨a jak usypiaja wasze dzieciaczki bo moj tez tylko na raczkaz przez bujanie. a i pytam jeszcze raz dajecie dwie piersi odrazu czy dziecko je tylko z jednej 🤢 🤢 🤢 🤢bo mi mowia ze mam do drugiej tez dostawiac sama juz nie wiem.

Kamilka też nie lubi leżaczka, a dostała od chrzestnego, może jest jeszcze za mała, sama nie wiem
Co do karmienia, to powinno się dostawiac do jednej, przynajmniej tak mi położne mówiły, że dziecko ma opróżnic pierś, moje przystawianie do dwóch naraz kończy się zastojami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie i ja po sniadanku, ale przy kawce z Amelka na cycu heehe
Musialam mojego malego spiocha obudzic Bo spala 8,5 godziny ja to sie zastanawiam czy z nia jest cos nie tak ze tak dlugo spi :/ Bo wasze dzieciaczki to sie budza co 2-3-4 godziny a tylko (chyba) moja tak dlugo...

Domi moja to zasypia przy cycu, u mnie na brzuszku albo u taty na rekach chociaz wczoraj zasnela u mnie w lozku a jak ja zanioslam do jej lozeczka to oczy jak 5zl, ale nie plakala polezala sama pogadala i zasnela sama bez pomocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie! Tradycyjnie czytam was na bieżąco ale się nie wtrącam 😜
My też mamy problem z brzuszkiem ale na szczęście bobotic daje sobie z nim rade 🙂
Mam niestety mało pokarmu i muszę dokarmiać małą sztucznym mlekiem. Na dodatek to zwykłe jej nie pasuje bo ma mega wzdęcia i muszę podawać jej hipoalergiczne a sama musiałam z diety wyeliminować nabiał 🥴
Nocki ładnie mi przesypia od zawsze 😉 (tfu tfu żeby nie zapeszyć) budzi sie o 1 i 4 a dziś tylko obudziła sie o 4 🤪
Dziś mam wizyte u gina,zbada mi podwozie i zobaczymy w jakim jest stanie po porodzie 😮 🙃
Mam takie pytanko. Czy u którejś z was wystapiły hemoroidy po porodzie? ☺️ bo ja mam niestety z tym problem 😠 ☺️
Buziaczki we wszystkie bolące brzuszki i żeby już nie bolały 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Domi ja karmię z jednej piersi, baaaardzo rzadko jej sie zdarza że po tym jest nienajedzona to wtedy przystawiam do drugiej żeby sobie dojadła ale dopiero wtedy gdy z pierwszej je dłużej niż 20minut
Ja słyszalam że lepiej karmić z jednej bo 1. nie robią sie zastoje 2. pierwszy "rzut" mleka jest mało wartościowy, to tak jakby picie, dopiero jak dziecko possie chwilkę to leci to gęstsze i bardziej wartościowe i jak sie za szybko zmieni pierś to dziecko nie ma szansy sie najeść tym wartościowym 🙂

Agatka no nie wiem, podobno dzieci mogą przesypiać do 10godz bez przerwy więc chyba po prostu jesteś szczęściarą 🤪 ale jeśli sie martwisz to skonsultuj to z pediatrą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monkado dzieki troche mnie pocieszylas juz ostatnio sie pytalam lekarza i powiedzial ze to dobrze a jak Bedzie glodna to sie sama obudzi na jedzenie i zeby sie niemartwic. A to wszystko przez Moja babcie sie zaczelam martwic Bo to ona mi nagadala, ze z dzieckiem cos nie tak.... I co czytalam na internecie ze takie dzieci to spia 4-5 godz a jak dluzej to budzic na karmienie itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka

Domi ja też Karmię jedną piersią i następne karmienie to druga pierś nie daję obydwu przy karmieniu może ze dwa razy mi się zdażyło jak miałam krzys laktacyjny ze dawałam dwie piersi ale tak to daję jedną i ssie około 10 minut a nastęne 10 to sobie mamla i zasypia 😜

u Ilki w pożądku jest u rodziców i we czwarek wraca nie ma jak pisać bo internet u rodziców działa jak żółw.

Moja mała dzisiaj znowu rano problem z kupą 🥴 🤢 i w tedy tylko na mne śię uspokaja 😞
mój mąż to jest twardy nie da się jej wymuszanemu płaczu i jak płacze to jej nie bierze na ręce i dzisiaj tak 15 minut płakała aż w końcu zasnęła sama w łóżeczku 😮 ja to na rece bym po minucie wzięła 🙃

Agatka to ciesz się ze tyle śpi choć rozumiem Twoje obawy bo chyba sama bym się zastanawiała ale z chęcią jedną nockętaka bym chciała8 godzin ciągłego snu marzenieeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 😘
Jasiek maruder okropny 😞 ale podczytuję 🙂
dziś wizyta u ginekologa, ciekawe jak to wszystko wygląda 🙂

BUZIAKI 😘
POODPISUJĘ JAK UŚNIE 🙂

a to mój Klusek przed spacerem 🙂
[IMG]http://i45.tinypic.com/156qwl4.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tosia słodki Klusek 😘

A Kornelka to zasypia różnie w zależności od dnia, pogody i jej humoru 😜 czasami wrzucę ją do łóżeczka za chwilę przychodzę a ona śpi a czasami to tylko na rączkach i jak nie daj Boże poczuje materacyk pod główką to jest ryk 😮 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zaliczyłyśmy spacerek 🙂 2 godzinki bez płaczu tylko spanko
i najlepsze że nadal śpi, wtachałam ją w gondoli na górę, pojadłam sobie
i czekam aż moje słonko zgłodnieje 🙂

Muszę małej zrobic badanie moczu jeszcze, bo coś z wagą stanęła i nie przybiera 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zaproszenia wysłane 🙂

Ania nie poddawaj sie z tymi zastojami, ja też myślałam że nie miną i że będę sie męczyła do końca karmienia, w sumie moja walka trwala ok 2,5tygodnia i teraz odpukać jest luks 🙂

I wiecie co, poobserwowałam lepiej tą moją Kornelkę zaczęłam pisać co jem i przyglądać sie jej reakcjom i tym jej kupkom (choć do tego nie mam zbyt wielu okazji 😜) przetrzepalam internet i wyszło mi że Kornelka ma nietolerancję laktozy.. 🤔 😞 muszę jeszcze to z pediatrą przegadać a tymczasem przechodze na dietę bezbiałkową i tylko danio intenso kokosowe sie do mnie uśmiecha z lodówki a ja muszę udawać że nie widzę.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...