Skocz do zawarto艣ci

Lipc贸weczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym w膮tku

Najbardziej rozmowne osoby w tym w膮tku

  • Mamusie
Mamu艣ki jakie macie laktatory? jakiej firmy i jak radz膮 sobie z odci膮ganiem pokarmu? Jeste艣cie zadowolone? Kupowa艂y艣cie nowe czy u偶ywane?
Zastanawiam si臋 nad kupnem, bo mam wra偶enie 偶e moja odci膮gaczka za 10z艂 nie radzi sobie z moimi cyckami 馃槣 Tylko nie wiem czy mi warto inwestowa膰 kilkadziesi膮t z艂, je艣li ma dzia艂a膰 tak samo jak ta poprzednia...
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Karola ja mam Tommee Tipee r臋czny i jestem zadowolona. Kupi艂am u偶ywany od znajomej. Ale powiedz mi czy Ty u偶ywasz bo masz nawa艂, czy jak Sta艣 niedojada to za ka偶dym razem 艣ci膮gasz? Bo ja si臋 tak nad tym zastanawiam, jak wiem 偶e Ja艣 ma艂o zjad艂 czy nie odci膮gn膮膰, tylko boj臋 si臋 偶e wtedy tego pokarmu b臋dzie si臋 produkowa艂o jeszcze wi臋cej...
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja mam chyba Canpol, tez r臋czny, nowy jako艣 ponad 199zl kosztowa艂 i 偶a艂uje, ze kupi艂am bo na pocz膮tku sierpnia bratowa by mi przywioz艂a, ale ba艂am si臋, ze przed 2m-ce to mi b臋dzie potrzebny a u偶y艂am go raptem dwa razy jak zojka za d艂ugo spala i ju偶 mnie piersi bola艂y. Ale og贸lnie dzia艂a ok.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam Medela Harmony Nowy kosztuje 200z艂 ale ja dosta艂am od szwagierki i polecam bo naprawd臋 dobrze sci膮ga. Ja co prawda u偶ywam tylko jak Kajka za d艂ugo 艣pi i 偶eby p贸藕niej jej by艂o 艂膮two z艂apa膰 cyca bo ja jest taki wypchany mlekiem to brodawka twarda i nie ma jak z艂apa膰 i w tedy 艂apie mi samego sutka i boli jak jasna cholera...a tak to nie odci膮gam wcale...
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny co艣 tu cicho 馃檪 Wszystkie 偶yj膮 jeszcze nierozpakowanymi co? 馃檪
Ja te偶 regularnie brzuszek czytam w poszukiwaniu czerwonych wpis贸w 馃檪

My si,臋 m臋czymy ostatnio strasznie z tymi kupkami, ale na szcz臋艣cie takich przyg贸d jak Wy nie by艂o 馃槈 Na razie udaje mi si臋 przewija膰 pomi臋dzy, chocia偶 ju偶 dwa razy mi nasika艂a na przewijak.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Rosi a Zoja ma zatwardzenie?

Dzi臋ki dziewczyny za odpowied藕. Chcia艂am kupi膰 bo Sta艣 nie je du偶o, nie opr贸偶nia do ko艅ca nawet jednego cyca na jeden raz i boj臋 si臋 偶e mi pokarm b臋dzie zanika艂 bo podobno pier艣 wyprodukuje tyle ile dziecko z niej wyci膮gnie.

Mam kolejne pytanie. Czy Wasze dzieci kichaj膮? Bo St膮s codziennie kilka razy, ale dzisiaj to ju偶 chyba z 20 kichn膮艂 i kilka razy zakas艂a艂. Niby czyta艂am 偶e tak dzieci oczyszczaj膮 sobie drogi oddechowe ale zaczynam si臋 martwi膰 czy si臋 nie przezi臋bi艂...?
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Karola 馃檪 o to samo si臋 ba艂am bo mi ma艂a kicha艂a i kaszla艂a tak z 2-3 razy dziennie, ale tylko sobie oczyszcza艂a nosek i garde艂ko, szczeg贸lnie po ulewaniu chyba. I nadal kicha czasem nawet w seriach po 3.

To prawda, 偶e piersi tyle produkuj膮 ile dziecko zje ale to dzia艂a w obie strony. Jak Sta艣 zje ma艂o to piersi ma艂o wyprodukuj膮 a jak zacznie je艣膰 wi臋cej to wyprodukuj膮 wi臋cej. My艣l臋, 偶e lepiej sztucznie nie nap臋dza膰 laktacji bo b臋dziesz mie膰 problemy jak monkado teraz z zastojami i takie tam. Tak mi si臋 wydaje. Zojka ma teraz sze艣膰 tygodni i tzw. kryzys 6tego tyg, od kilku dni bardzo du偶o je i te偶 przez chwil臋 my艣la艂am, 偶e si臋 nie najada bo piersi ju偶 puste ale wystarczy艂a doba i ju偶 by艂o tyle pokarmu, 偶e mi samo lecia艂o w nocy.

Zojka nie ma zatwardze艅 tylko ma anemie i musz臋 jej 偶elazo podawa膰 a po tym s膮 rewolucje i ma艂a ma przez to tylko 2-3 kupki dziennie ale mega rzadkie, a偶 wylewa si臋 z pampersa i body i spodenki brudne s膮 no i do tego si臋 strasznie m臋czy, j臋czy, st臋ka, denerwuje si臋 i pop艂akuje mi ca艂y dzie艅 aha i puszcza bardzo du偶o b膮k贸w wi臋c gazy jej si臋 nie zbieraj膮. Dzi艣 od 12 do 18.00 spa艂a mi po 15-20 min bo jej to dokucza艂o. Jeszcze 4 tyg mamy t臋 kuracj臋 a potem kontrolna morfologia i oby by艂a dobra.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wsrod mam lipcowych 馃檪 dzis mialam chwile zwatpienia czy dam rade bo mi Bartka przyniesli o 24 i do 4 biedny nie mogl sie najesc wisial na cycach wypluwal plakal a ja nie wiem czy nie dojada czy malo pokarmu mam 馃槥 cos tam leci... teraz spi kolo mnie a jutro moze juz bedziemy w domku 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Daria, nie martw si臋, pocz膮tki karmienia zawsze s膮 trudne bo jest jeszcze ma艂o pokarmu, zobaczysz na trzeci膮 dob臋 偶e b臋dziesz mia艂a nawa艂 mleczka tak 偶e Bartu艣 spokojnie si臋 b臋dzie najada艂.

A ja dzisiaj znowu mam zmartwienie-kolejne. Od wczoraj wiecz贸r Sta艣 bardzo zacz膮艂 chrumka膰 le偶膮c. Od 4 nad ranem to przy ka偶dym oddechu chrumcze jak 艣winka i biedny nie mo偶e si臋 wyspa膰, co chwila si臋 budzi 馃槥 My艣la艂am 偶e to katar,ale wida膰 偶e nie ma zapchanego noska bo przy piersi oddycha czysto. Wydaje mi si臋 偶e to w gardle gdzie艣 zalega mu wydzielina i nie mo偶e jej odchrz膮kn膮膰 馃槥 Do tego co chwila kicha i pokas艂uje, pewnie 偶eby si臋 oczy艣ci膰.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
daria0910 napisa艂(a):
Witam wsrod mam lipcowych 馃檪 dzis mialam chwile zwatpienia czy dam rade bo mi Bartka przyniesli o 24 i do 4 biedny nie mogl sie najesc wisial na cycach wypluwal plakal a ja nie wiem czy nie dojada czy malo pokarmu mam 馃槥 cos tam leci... teraz spi kolo mnie a jutro moze juz bedziemy w domku 馃檪


Daria mia艂am identycznie jak Ty z tym pokarmem w szpitalu, a jak tylko wr贸膰i艂膮m do domu to od razu tej samej nocy mia艂am nawa艂, tak偶e mnie np stresowa艂 szpital 馃槈
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka, ja w ko艅cu znalaz艂am chwil臋 偶eby napisa膰.

W 艣rod臋 mi si臋 sko艅czy艂 po艂贸g wi臋c by艂am na kontroli (Zojka siedzia艂a w samochodzie z moj膮 mam膮 馃槈 nawet im si臋 na spacerek uda艂o i艣膰) i lekarz mi powiedzia艂, 偶e wygl膮dam "tam" jakbym nigdy nie rodzi艂a 馃お rozmawiali艣my o antykoncepcji i pyta艂 czy ju偶 rozpocz臋li艣my wsp贸艂偶ycie a ja, 偶e nie bo si臋 troch ba艂am a on na to "Pani si臋 nie boi, tam si臋 NIC nie zepsu艂o" 馃榿 馃榿 馃榿

Kasielaczek pyta艂a艣 o ran臋, nie wiem czy tu czy na brzuszku 馃ゴ, mi krwawi艂o ponad tydzie艅 potem takie br膮zowawe 艣lady na wk艂adce mia艂am ok 2 tyg i potem ju偶 praktycznie czysto. Za to d艂ugo mi si臋 szwy rozpuszcza艂y bo a偶 5 tyg. Podmywa艂am si臋 tantum rosa bo mia艂am jaki艣 stan zapalny chyba bo troch臋 piek艂o ok 3-4tyg a zwyk艂ej ziaji do hig int. Aha i cz臋sto podciera艂am si臋 chusteczkami do hig int.

Ma艂a nam da艂a strasznie w ko膰艣 wczoraj i dzi艣 po po艂udniu przez to 偶elazo te jej kupki to m臋czarnia, ale za to jak jej nic nie dolega to istny anio艂ek 馃檪 Teraz te偶 j膮 nakarmi艂am i po艂o偶y艂am do 艂贸偶eczka i si臋 obudzi艂a, pole偶a艂a troch臋 i ju偶 艣pi 馃檪
A wiecie co moja c贸cia dzi艣 zrobi艂a?? Przewr贸ci艂a si臋 z brzuszka na plecki SAMA 馃お 馃お p臋kam z dumy 馃檪 bo nie do艣膰, 偶e to w og贸le szybko to jeszcze jest przecie偶 wcze艣niakiem!

Id臋 si臋 wyk膮pa膰 i zajrz臋 jeszcze na brzuszka, mo偶e Tosia albo Moika urodzi艂y 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamu艣ki 馃檪 przysz艂am si臋 pochwali膰 ze w ko艅cu dzisiaj o 8 rano odpad艂 Nam p臋pek 馃お 馃お 馃お 馃檭

Mamu艣ki smarujecie jakimi艣 kremami =, nawil偶aczami, oliwkami swoje dzieci. My k膮piemy w Oilatum wi臋c nie smaruj臋 niczym dodatkowo ale widz臋 ze sk贸ra na n贸zkach si臋 Nam 艂uszczy tzn na st贸pkach 馃 co ile k膮piecie swoje maluszki?
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 馃檪

Kasia ja k膮pi臋 w Hippie i p贸藕niej oliwkujemy oliwk膮 z Linomagu. W szpitalu tak robi艂y po艂o偶ne wieczorn膮 toaletk臋 i ju偶 przy tym pozosta艂am. A k膮piemy codziennie, no chyba ze co艣 wypadnie ze nie mo偶emy, np jak zostaj臋 sama w domu bez m臋偶a i siostry, wtedy tylko przemyj臋 Ja艣ka. I te偶 ma such膮 sk贸r臋 na stopach. My艣l臋 偶e warto k膮pa膰 codziennie, zw艂aszcza teraz, bo przynajmniej u Ja艣ka tak jest 偶e w fa艂dkach na szyjce, w pachwinach zbiera si臋 du偶o syfku.

A ja si臋 pochwal臋 偶e m贸j Ja艣 dzi艣 ma miesi膮c 馃榿 馃榿
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeszcze Was podpytam, czy Wasze Male艅stwa te偶 tak ulewaj膮??? U mnie Ja艣 non stop, podnosimy go do g贸ry po jedzeniu ale nie zawsze si臋 odbija a nawet jak si臋 odbije to i tak uleje. Dzi艣 w nocy m臋偶owi zwymiotowa艂, a偶 na pod艂og臋 polecia艂o, p贸藕niej mi rano powt贸rzy艂, a teraz ulewa taki "serek" ale jest tego sporo, tylko ju偶 nie pod takim ci艣nieniem. Boj臋 si臋 czy co艣 jest nie tak 馃え
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Ilka Kajcia nie czesto ulewa ale staram si臋 j膮 odbija膰 ale te偶 ni zawsze si臋 da wczoraj w nocy te偶 sobie tak "rzyg艂a" bo ulaniem bym to nie nazwa艂a... ale mi si臋 wydaje 偶e ona za 艂apczywie je poprsotu i na艂yka si臋 przy tym powietrza i p贸藕niej nadmiar wraca.. Moja te艣ciowa "wyczyta艂a" w internecie 偶e powinno si臋 karmi膰 dziecko nast臋pnie odbi膰 i dokarmi膰 po odbiciu. Ja w sumie tak robi臋 ju偶 za nim ona mi to powiedzia艂a...

Powiedzcie mi czy Wasze male艅stwa te偶 robi膮 kup臋 w trakcie karmienia... Bo u mnie to jest zawsze i potem mam problem bo jak j膮 zaczynam przewija膰 to ona si臋 rozbudza i p贸藕niej nie mog臋 jej u艣pi膰...
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Lipcowe mamusie ja jestem mamusia czerwcowo-lipcowa 2011

Moge wam doradzic zebyscie sie nie martwily ulewaniem moj szkrab ulewal prawei do 10 miesiaca nie bylo na to zadnego sposobu zageszczac Nutriton nie pomagal tylko go "upasl" wolalam przeczekac jak zaczol wstawac ulewanie-rzyganie juz ustapilo

Nio i zycze wam przespanych nocek
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasialeczek u nas z kupkami jest tak, 偶e Ja艣 robi zawsze w trakcie jedzenia, rozbudza si臋 przy przewijaniu (chocia偶 nie zawsze, w nocy czasami zasypia jak nied藕wied藕 i nic go nie rusza), je艣li si臋 rozbudzi to przystawiam go jeszcze raz do cycka i wtedy possie ju偶 ok 10 min i zasypia (bez kolejnej kupy). 馃檪

Dzi臋ki za odp o tym ulewaniu, mo偶e rzeczywi艣cie przewra偶liwiona jestem, wydawa艂o mi si臋 偶e tak nie powinno by膰, no ale jestem mam膮 dopiero od miesi膮ca 馃槈 馃榿
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...