Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
pampinka oj mija ten czas jak szalony.
Hehe Madzia widzę że i Ciebie kryzys dotknął 😉
Babeczko biedną Helenka 😘
A mój w porównaniu do wczoraj to aniolek 🙂 Nie daje kropli od wczorajszej nocy i widzę za poprawę bo przynajmniej zrobił trzy kupki . zapobiegawcze przed dziewietnasta wyszliśmy by pospal na dworze. Potem powrót, jedzenie zabawa jedzenie i sen. Znając życie nie długo się obudze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ja nakarmilam Helenke i ululalam na kangurka..pewnie niedlugo sie obudzi, wiec ide w kimono! M.da jej po 1 jesc, a ja od 3 juz bede wstawac z cycem! Tak mi jej zal dzis..a po tym to nadal tak sie wzdryga..pewnie po histerii 😞Nie wiem juz od czego to wszystko, ale serce mi sie kraje!

Cieszcie sie Babeczki, jak Wam zdrowo rosna:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
U mnie spokój od wczoraj 🙂
Chyba kropelki podziałały bo malutka śpi spokojnie bąki puszcza i ładne kupki robi 🙂 a nie płacze godzinami i się pręży 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Suuperbabo- ale Hela ma obstawę 🙂 a co do uczulenia jesteś pewna że to na pokarm ? Może np na płyn do kąpieli, balsam czy coś ??
Magdad- no to Tobie zostało tylko 7 kg bo ja ważę tyle samo co wskazywało na wadzę w 33tygodniu ciąży 😞 później się nie ważyłam to nawet nie mam orientacji czy coś spadłam.... 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!
4nula: to moze tak duzo nie zostalo jak sie nei wazylas 🥴 Nio ale ja po sobie widze ze gruba jestem 😞 i jak spokoj juz masz rano? Jakie kropelki dalas?
babeczko: tak sobie mysle o tej alergii 😞 bidulka 😞 Nio moja pediatra niby gadala ze jak cos zem to tak za 8-10 h jest w pokarmie i ja tak patrze ale czy to prawda to nie wiem 😞
madzia: jak tylko dziadkowie pomoga to idz poszalec 🙂
LAski ja juz po sniadanku, pranie zrobione i rozwieszone i teraz wreszcie szukam lamp bo wczoraj pojechalismy na zakupy i zeszlo 🥴. Nio a pozniej jak troszku sie ociepli to bopre malego na mieszkanie to cosik porobie jak uda mi sie go troszku polullac i bedzie spal 🙂
Pozdrawiam Was cieplutko 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magdad- mi od początku ciąży do 33 tygodnia przybyło 12kg a po porodzie zupełnie nic nie spadła moja waga no ew spadło to co przytyłam od 33 tygodnia do 37 ale teraz waga od miesiąca stoi w miejscu. A kropelki to Esputicon 🙂
Dziewczyny wam też się zbiera tyle prania waszych dzieci ? Bo ja nie wyrabiam już z praniem i prasowaniem co chwilę muszę robić pranie ogólnie to pralka mi chodzi już w koło...pranie małej, nasze białe, nasze kolorowe, męża robocze , jakieś ręczniki pościel i znowu pranie małej itd...tylko nie mam gdzie już tego suszyć 😞 aż się boje co to będzie zimą 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, przepraszam ze długo sie odzywałam ale pochloneło mnie organizowanie chrzcin-wczoraj byl wielki dzien Adasia juz jest "chrzescijaninem 🙂 impreza udana 🙂 w restauracji i oczywiscie moja koncentracja jest do bani bo podałam ze bedzie wiecej o 1 gościa niż było ale trudno moaj wina źle policzyłam,ważne że jedzenie pyszne ,teraz kaqrmie butla bo wczoraj tyle zjadłam roznych potraw ze boje sie o brzuszek adasia

Adas bardzo grzczny jest czasem domaga sie noszenia an rekacha le szybko an nich zasypia wiec nie nosze go za długo zbey nie przyzwyczaic, je mało bo około 60 ml mleka z butli wypije jak ma wiekszy apetyt to 90 ml ale to już max i pije tak co 3 godziny wiec jak na moje oko bardzo malutko je a z piersi pije 5 minut i już śpi ale jak go wczoraj zważyłam to on wazy 5 kg więc chyba jest ok
Do kliniki kardiologicznej jedziemy 11 wrzesnia , teraz szczepienia w tym tygodniu i szzcepie 5w1

dziewczyny nie miałam kedy was przeczyatc wiec dopiero wwieczorem nadrobie a teraz uciekam ogarnąc dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry!
Wpadłam na chwilę bo mały od rana marudzi a i noc była ciężka - praktycznie co godzinę się budził i ja wyglądam przez to jak zombi 🤢, mam nadzieję że jak teraz zje to trochę pośpi a ja zdążę wyprać jego ciuszki.

Dziewczyny mam pytanko: skąd wziąć zaświadczenie które gin wypełnia do becikowego? Z jakiej strony mogę je ściągnąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się.

4nula mam to samo z praniem i prasowaniem - ledwo ogarniam, na szczęście obie czynności lubię, więc na razie nie narzekam. Największy problem to pogodzić obsługę dziecka, pranie, sprzątanie, prasowanie, gotowanie i jeszcze jakąś krzywą drzemkę.

Magdaluke my też mamy 15.09 wesele, ale nie idziemy, bo z maluchem nie ma szans.

Ledwo zdążyłam napisać post i heja heja pobudka - gdzie jest CYC 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Znów posypały się wesela - my w środę dostaliśmy zaproszenie na wesele mojej siostry ciotecznej pod koniec października, odbędzie się niedaleko więc jeśli będzie wszystko dobrze to pójdziemy i trochę posiedzimy bo jest to wesele bez tańców.

Nasz Antoś kończy dziś 2 tygodnie 🙂, ale ten czas leci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
Gaja wydaje mi sie, ze w przychodni u gina powinni miec gotowe zaswiadczenia tylko do uzupelnienia. tez jeszcze musze to zalatwic
dzis bylismy mala zarejestrowac i dopiero za 3 tygodnie pesel bedzie miala
Maiha o to teraz moze troche odsapniesz 😉 my planujemy chrzciny na 7 października, ciekawe czy uda nam sie zorganizowac 😉 i co nosilas ten pas? pomogl?
Dodi i 4nula a ja dopiero wczoraj uzbieralam 1 pralke 😮 dzis poprasuje i oki 🙂
u nas tez wesele 😁 w te sobote!!! oczywiscie nie idziemy! 🙃 ale to moja byla pracownica i chce tylko isc pod kosciol zyczenia zlozyc i jakas pamiatke kupic w stylu grawerowane kieliszki czy cos takiego, musze sie za to zabrac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My też dostaliśmy zaproszenie na wesele pod koniec roku, mamy 200km więc pewnie zostawimy Damiana babci i pojedziemy na kilka godzin, bo kumpeli zależy na naszej obecności 🙂

Czy wszystkie byłyście już na sprawdzaniu bioderek u dzieci? My dostaliśmy skierowanie to nam podali termin na listopad (!) to olaliśmy i stwierdziliśmy, że pójdziemy prywatnie to nam go przed 6 tygodniem nie chcieli przyjąć bo niby później się to wykonuje... A w książęczce zdrowia napisane, że W pierwszym miesiącu, a nie PO pierwszym... Więc wciąż nie byliśmy...

A w środę szczepienie i nie wiem co zrobić z tymi rotawirusami :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzauko - jako ze wracam wlasnie od neonatologa to mowie - szczepic a rotawirusy! Tak nam poradzila...a z tymi pneumokokami itp wstrzymujemy sie minimum do pol roku..tak tez doradzila - albo jak nie pojdzie do zlobka to nawet do roku sie powstrzymac! Pozostale no to obowiazkowe - wiadomo 🙂
Gajeczko - moze maluszek mial jakies koleczki i dlategp tak czesto sie budzil..a cyc ponoc uspokaja! No i buziaki na 2 tygodnie! helenka dzis konczy 5 tyg i wazy 3920g 🙂

My wlasnie wracamy od lekarza Helenkowego - niestety wyglada to na alergie, wiec dosalismy receptr na Bebilon Pepti, a ja narazie mam wyeliminowac nabial, pomidorw i jajka:/ Masakra..ale dam jakos rade 🙂 Musze! Bo pd tego tez moze miec kolki te okropne albo bole brzuszka..strasznie nam ostatnio rozpacza - daje jej Ss na kolki co drugie karmienie! Zobaczymy...no i pobierana krew miala, a ja wylam z nia:/ Wracamy do domku na jedzonko i pedzimy na spacer, bo ladna pogoda a Helenka na pewno pospi na dworku 🙂
Z tym praniem to ja tez nie ogarniam..to jeszcze zdaze zrobic, ale lezy sterta do prasowania! Teraz po miesiacu to prasuje tylko z lewej strony..a i tak mam czas na 3 body i pieluche i juz budzi sie Skarb 🙂 Powiem Wam, ze latwo nie jest!!Buziaki Mamcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzauka na rota trzeba się zdecydować do końca 6m-ca życia więc jeszcze jak coś macie czas.
Babeczko a czemu odradziła szczepić na pneumokoki?

To Helenka przybrała 1kg od porodu czyli idealnie, to co Ci mówili że za dużo przybiera? 🤔

My wróciliśmy od internisty, bo boję się o żelazo małego i wyszłam jeszcze bardziej wściekła jak tam weszłam 😠
Baba nie znająca się na wcześniakach po dwóch miesiącach karmienia małego, mówi mi bym poszła do poradni laktacyjnej bo może pokarm mam za rzadki 😮 Nie wyrabiam już 🤢
I z tekstem że dzieci zaczynają kolki od 2m-ca życia 😲 I że może żle przystawiam, że brodawki nie łapie całej... Mówię jak byk że dziecko je o wiele wiele mniej to ona mi że mam iść do poradni 😠
I jak nic nie wiedziałam tak dalej nic nie wiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czarnyloczku - wez olej babe! A Miloszek za malo przybiera na wdze, ze sie martwisz a pna dyrdymaly gada?! Co do rotawirusow..mi powiedziala, zeby szczepic max do 12tyg:/ Co do pneumokokow..no mi juz pare mamusiek odradzalo, ze to nie jest bez wplywu na organizm..zwlaszcza jak alergik:/Zdania sa mieszane i glupieje tez..jak dziecko nie przepycha w tlumie dzieci to ponoc warto poczekac do pol roku lub roku...moze skonsultuje z kims jeszcze! Narazie szczepie to standardowe krztusiec, odre, wzb, zoltaczka..w co jest w tym 5w1?!

Co do wagi Helenki to teraz idealnie..w 2tyg przybrala 320 g 🙂 A wczesniej w 3tyg az 800..i wtedy opitoliala 🙂 No ale roznica duza bo wtedy karmilam pol na pol sztuczne i cyc..a teraz sztuczne tylko raz na dzien! No ale z tym cycem to czeka mnie wyrzeczen jedzeniowych 😞 W ogole mam dzis dola..czepialam sie dzis Michala, wypomnialam co sie dalo, darlam, zryczalam, wyklelam dom budowany..mam ogolnie dosc!

A teraz siedzimy sobie na spacerku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Babeczko a czy jakoś zargumentowała czemu szczepić na rota? Bo z tego co wiem to odmian wirusów rota jest masa a szczepienie i tak obejmuje tylko kilka z nich, a do tego szczepienie nie gwarantuje niezachorowania a jedynie łagodniejsze przejście choroby... No i choroba nie ma skutków ubocznych, to tylko biegunka i wymioty, wiec w miarę do przeżycia (tak mi się wydaje) a chyba im mniej szczepień i ingerencji w tak młody organizm tym lepiej...

Nawet nad 5w1 się zastanawiam bo to ponoć ogromne obciążenie dla maleńkiego organizmu taka dawka na raz... No ale chyba trzeba będzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej MAMUSIE 🙂
Widze ze juz sie przenioslyscie
Nie bylo mnie troche bo smutne rzeczy sie podzialy niestety 😞
Tesciowa umarla i Mariusz do Polski polecial na tydz a ja pelne rece roboty teraz przy dwojce.
Mala Zoe rosnie super caly czas na cycu wisi,ale chociaz w nocy da sie wyspac bo co 4 godz sie budzi
Pozniej was poczytam mam duzo do nadrobienia i mam nadzieje ze teraz juz bede zagladac codziennie
Buziaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pampinka napisał(a):
Młody nie śpi od 9 jak go położę to płacz 😮 chyba moje mleko jest do dupy 🥴 jakie mleko do dokarmiania polecacie?


czemu tak twierdzisz? Niektóre dzieci tak maja że czasem długo nie chcą spać.
Aguska wspólczuje 😞 I do tego opieka nad dwójką samej. 😘

Senk w tym że od wczoraj wieczora Młody strasznie mało jadł 😞 w nocy po pięciu godzinach snu wypił zaledwie 30ml 🥴
Widzę że każdemu udzielają się cięższe dni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aguska - trztymaj sie tam! dzielna jestes..dasz rade! Super ze Zoe rosnie zdrowo 🙂
Pampinka - spokojnie...zadne mleko nie jest do dupy! Moja chce ciamkac co 1,5 godziny.ostatnio nawet tak daje i juz! I tez mam nerwa ze moze niedojada albo cyc slay, ze chce tak czesto...ale tyje wiec przestalam sie przejmowac 😉 w razie co ja polecam mleko NAN - nestle! :*
Czarnyloczku - a moze ma slasze dni Miloszek? Ale z cyca ciagnie normalnie czy tez nie ardzo?

A co do tych rota...ja wlasnie slyszalam, ze zachorowanie ywa .grozne i lepiej unikac! Stad ta opcja oowiazkowa! A sluchajcie..ciagle nie wiem - co jest w tej szczepionce 5 w 1? te pneumokoki czy tylko teoowiazkowe na odre itp? My wrocilysmy ze spacerku, o Helen glodna juz! I znow cyc i laktator!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cyca pije 10 minut i już, albo 5min i zaczyna się wyginać i denerwować 🥴 To już wolę z butki dać by widzieć chociaż ile zjadł. Nie mam pojęcia. Godzinę temu to wypił już 70ml, dobre i to, ale jeśli do rana będzie tak słabo jadł to rano jadę z nim na pobór krwi na poziom żelaza, żeby wykluczyć anemię.

Babeczko 5w1 to: Błonnica, Tężec, Krztusiec, Polio, Hib. A 6w1 ma dodatkowo wzw b. Dlatego jak Helenka będzie miała pierwsze szczepienie to dostanie dwa ukłucia: 5w1 a drugie to WZW B.

Co do rota to są to kropelki doustne, więc igły na szczęście odpadają. Dzieci które tego nie miały znacznie poważniej przechodzą to. Biegunka i wymioty przebiegają znacznie gwałtownie co może doprowadzić do b. szybkiego odwodnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...