Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
[*] dla Oskarka!
Agadka - moja od paru dni robi znow maaase kup takich rzadazych, a dzis w nocy miala nawet 2 epizody z zielona kupka:/ 2 pediatrow mi mowi, ze albo alergiczne albo uklad pokarmiwy nadal sie wyksztalca i moze tak byc..ale robili na wszelki wypadek badanie kupki! I tak mam nerwa, ale coz..obserwuje i podaje ten Diclofor.
Strzaueczko - moje zdanue o pneumo znasz..tzn. Poczekam chyba do pol roku - wtedy dawka mniej bedzie..zdania sa na maxa podzielone:/ A w ogole jak u dziadka Kochana?:*
Gajeczko - wiekszosc dzieci chyba tak malo spi..moja w dzien jak pospi godzine to cud! 🙂 Im starsze bobasy tym wieksza potrzeba poznawania swiata!
Monia - super ze usg ok! I fajnie, ze Olka zakochana w siostrze i pomaga..super masz ta core..zreszta obydwie 🙂

A w ogole od wczoraj Hela ma taka chrype, ze ledwo plakala i skrzypi jak ja przy zapaleniu krtani 😞 Bylysmy u lekarza i wszystko wszedzie ok, wiec albo przeciazyla strumy glosowe, albo alergiczne, albo za sucho w domu..ta:/ Kurcze..ciagle mam cos z ta moja cora..albo ja przewrazliwiona:/
A z chrzcinami to chyba musimy poczekac do ok marca, bo teraz budowa, maz masa roboty i kasy brak!:/ A chcemy zrobic juz na nowym domu - zaoszczedzimy kase za wynajem sali - a wezmiemy catering! Mamy super sprawdzonego kucharza..przyjezdzaja we dwoch, ogarniaja all w Twojej kuchni, przywoza zastawe i przygotowuja stol, potem sprzataja..a w trakcie jeden obsluguje..a zarcie pycha - siorka tak zrobila chrzciny drugiego synka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie
melduję się i ja. Po dwóch dniach koszmaru.. przedwczoraj mój syn złapał kleszcza.. musiał być w czapeczce bo siedział mu na główce.. na szczęście usunięty i nie zdarzył się wkręcić. Ale blado zielona jechałam na pogotowie z nim.. Potem wieczorem ja dostałam ponad 39 stopni gorączki..nie wiadomo skąd.. i mam od początku po cięciu z jednej strony takie zgrubienie jakby większy obrzek na ranie niż z lewej strony.. i byłam u gienkologa, najprawdopodobnie zrobił się zastój;/ i biore antybiotyk.. jeśli to się nie wchłonie to mnie nastraszyła że będą musieli naciąć ;/ i same problemy... żadna z Was nie miała czegoś takiego po cesarce?

ps. wasze dzieci się pocą w nocy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki
Stesknilam sie za wami 🙂
U nas juz wszystko wrocilo do normy maz wrocil z Polski,moja mama pojechala wiec pomalu powrot do normalnosci
Widze ze u was problemy z maluszkami nie chca spac i kupki cos u niektorych niefajne-mam nadzieje ze to tylko przejsciowe problemy
Moja Zoe grzeczna jest ale w dzien to tez nie chce spac na rekach najlepiej 😮 wiec tez czasu brakuje,dobrze ze nocki fajnie przesypia tylko na cyca sie budzi co 3 godz.
Ja juz po dwoch zapaleniach piersi kurcze,ale jakos przegonilam okladami z kapusty i paracetamolem na szczescie,ale nie powiem goraczka za tym drugim razem mnie wykanczala,wiec kazda z nas ma jakies problemy.
Wieczorkiem jak mala zasnie to wkoncu poczytam troche co tam popisalyscie i poodpisuje kazdej 🙂
Fajnie znowu byc z wami 🙂
Milego dnia mamuski 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Amelia strach z tymi kleszczami :/ my mamy psa i tez sie boje zeby czegoś nie przyniósł :/ dobrze ze zauwazylas. Ja nie miałam cesarki to nie pomogę :/

Superbaba kurcze ja miałam nadzieje ze z tego wyrośnie! A teraz lepiej?
Moja dziś jakby mniej kupek ale pupcia dalej tragiczna aż krew leci a dzwonilam do lek na dziś nie Maja miejsc dopiero na poniedziałek ale mogę wziasc konsultacje telefoniczne wzięła
Wiec ma lekarz do mnie zadzwonić a muszę uważać bo jak nie odbiore to przepadnie pogielo ich!!!!!!!??

A na co ten lek znów był? Zauważyłam ze mała ma straszne baki normalnie gorsze niż facet :/ może to to jest problem?

Co z tym odchepywaniem? Za każdym razem? Nawet jak śpi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Amrlka ja nie mam problemow po cc 🙂

Agadka odklepuje zawsze, chyba ze nad ranem karmie na lezaco i zasniemy oboje 🙂 ale w dzien to zawsze, chociaz te 10min

Babeczko z dziadkiem tragicznie, moze z miesiac mu zostal 😞 cien czlowieka. Bardzo sie meczy niestety a babcia nic nie czai 😞

My dzis po badaniu bioderek, wszystko ok, za miesiac kontrola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzaueczko - przykro mi bardzo:,(
Agadka - wczesniej jak lezalam nad ranem z nua w lozku to nie klepalam..ale zaczela mi okropnie ukewac, wiec "bekam" ja juz nawet wtedy 😞 Dzia mi tak ulala zaraz po karmieniu, ze az jej poszlo noskiem..myslalam ze sie porycze! 😞 Najgorsze ze taka zarta jest..max utrzymam ja do 2 godzin...pyza juz na maxa! A ten espumisan na gazy chyba pomaga, wiec polecam dla Saruni! Co do pupki..to wspolczuje - dla nas linomag jest rewelka!
Amelia - pisalam Kochana, ze ja nie mam problemu..ladnie sir zagoilo! Ale wiem, ze Magdad ma okropne problemy z rana po cc:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a i juz sie naumialam video wstawiac 😁
tutaj filmik w roli glownej moja corcia oczywiscie 😉 tylko na poczatku trzebaby bylo ocenzurowac 😁 ale juz niech bedzie tak sami znajomi w koncu widza 😁
i jakosc slabawa bo to aparatem
Iza miala tutaj jakos niecale 2 tygodnie 🙂 milego ogladania 😁
[URL=http://tinypic.com/r/fuz6ua/6]View My Video[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
D-brycz - filmik musze w domu oblukac, bo na tel mi nie dziala:/ Zaproszenie super!!! A w ogole pamietasz u kogo kupowala ta opaske dziergana? Tez chceee! A w ogole to moja Helenka za mala na te wszystkie fajne ciuszko, ktore kupilam 😞 Wszystko z 62 wisi na niej..nawet niektore 56 za duze..ona pulpet, a i tak wielszosc za szeroka na nia - nie wiem o co kamon:/

A my ucieklysmy z domu z Helena na nasza wies..Michal sprzata na dzialce, a my bylysmy na spacerze a teraz na tarasie siedzimy..nie wazne, ze syf:p Przynajmniej spi mi moj maly potwor..bo w domu sama z nia depresji dostalam!:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Amelia dobrze że byłaś czujna i szybko zauważyłaś kleszcza. Jeśli chodzi o ranę po cesarce to ja mam z lewej strony grubszą ranę ale to chyba przez to że szwy w środku się jeszcze nie rozpuściły bo jak byłam w ubiegły czwartek u gina i pytałam czy wszystko dobrze bo ja mało krwawiłam to powiedział że wszystko jest ok i macica już obkurczona, sorki ale pewnie moja wypowiedź Ci nie pomogła.
Aguśka dobrze że szybko rozprawiłaś się z zapaleniami i oby już nie wróciły. Fajnie że się odezwałaś i znów jesteś w naszym gronie.
Agadkaja staram się aby w ciągu dnia po każdym jedzeniu mu się odbiło ale nie zawsze się to udaje, a w nocy to zazwyczaj zasypia bez odbicia. Zdarza się też że w trakcie jedzenia muszę go podnosić do pionu aby mu się odbiło - bo widzę że się męczy - i dopiero potem znów przystawiam do cyca.
Strzauka super że z bioderkami Damianka wszystko ok - a pieluszkowałaś go do tej pory? Smutne że z dziadkiem jest tak źle 😞
D-brycz świetne zaproszenie 🙂, słodka ta Wasza niunia 🙂
Suuperbabo fajnie że masz gdzie jeździć z Helenką bo mnie już zaczyna dołować fakt że nie mam gdzie i czym jeździć i prawie cały czas sami siedzimy, dobrze że mam ciocię blisko i jak coś potrzebuję to ona w miarę możliwości mi pomaga 🙂. Dobrze że już weekend i M przyjedzie a w niedzielę chrzciny więc spędzę czas między ludźmi i myślę że mój nastrój się poprawi.
Dzisiaj Antoś więcej śpi to dałam radę choć troszkę ogarnąć mieszkanie, poprasowałam część jego ciuszków i ugotowałam sobie zupkę - bo wczoraj nie było szans abym cokolwiek zrobiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Halo

Dbrycz super te zdj silniku na tel nie zobaczę :/

Strzauka szkoda dziadka 😞 szkoda ze nie Kuma to nawet prawnikiem sie nie naciezzy 😞

Superbaba ale wam dobrze z tym wychodzę urn ja to tez sama w domku większość dnia z mała

Monia jasne ze zróbcie wszystkie mała lepiej zeby juz nic nie chwycila! Mnie jeszcze nic nie mówili o szczepieniu

Juz po lekarzu powiedział ze zaczniemy sie martwić jak będzie tracić na wadze lol dsl krem i tyle........ Szkoda gadać! Nakupilam pieluch i wacikow za 30funtpw Tzn 150zl policzylam za na tydzień wystarczy.... Omg!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, ale mieliśmy super dzień 🙂 Rano miałam mały kryzys z tego wszystkiego - zmęczenie i ogólne poczucie jak więzień własnego dziecka, a do tego zamówiłam na allegro staniki do karmienia i za małe 😞 Na szczęście mogę wymienić, ale to znowu czekanie, a ja mam tylko białe i mi prześwitują przez ciemne ciuchy.
Potem poszliśmy na długi spacer i nawet zaszliśmy do kawiarni na ciacho 🤪 A potem jeszcze shopping z Matyldą, kupiłam sobie płaszczyk na jesień, ale radoszka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez chce na zakupy!!!! Chyba jak mama wroci to biore Helene, mame i jade cos kupic..bo inaczej zwariuje:/ Cala ciaze nic nie kupilam i teraz tez nie! A przed chwila podjehalam z Helka do HM, bo zimno idzie a wszystkie cieplejsze pajacw i kurtki sa za duE na nia 😞Kupilam takie polspiochy i bluze z polarku na 50, bo tam zanizona numeracja! A co do wieznia wlasnego dziecka - to ja doskonale rozumiem! Kocham tego Szkraba przepgroknie, ale mam doly i kryzysy:/ Jutro ide w teren z mezem..chociaz jeden dzien spedziny poza domem i razem! Juz nie moge doczekac sie, jak rodzice wroca z wakacji - to raz w tygodniu mam zamiar do nich jezdzic i cce by mama wpadla czasem do mnie...
Agadka - dzieci nas z torbami puszcza! Ja nawet nie chce liczyc ile wydajemy na pieluchy i chusteczki 😞 A co do tych kupek..to wlasnoe mowia, ze jak dziecko przybiera na wadze to nie ma sie czym denerwowac 🙂
Gajeczko - dobrze ze na weekendy masz meA! A ciocia obok tez sie przyda..zawsze dobra dusza niedaleko 🙂
Aguska - szkoda ze mama pojechala..ale dobrze ze maz powrocil :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂 My dziś z dziewczynkami u pediatry byliśmy bo Olka zakatarzona i malutka juz tez złapała ale całe szczęście to nic strasznego i u Oli obyło się bez antybiotyku a Marcela dostała tylko spray do nosa i witaminę C.
Zazdroszczę zakupów, ja zamierzam w koncu iść do fryzjera i też chcę sobie coś kupić..w końcu cos normalnego i w normalnym rozmiarze 😁 hehe
D-brycz jaka słodziutka jest Twoja córeczka!!! A minki takie robi jak moja Marcelinka 🙂 Ja chciałam zdjęcie wstawić ale nie mogę...chyba mam za mało postów.
Ogólnie to mi czasu nie starcza, dni sa za krótkie...o sprzątaniu moge pomarzyć..i o odpoczynku też a dzisiejszej nocy to chyba wcale nie spałam 🥴 malutka przez ten katarek strasznie słabo spała, co chwilę sie budziła, o i własnie sie budzi...uciekam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Halo Mamusie,
Pare dni mnie nie bylo, ale to dla tego, e próbowałam się ogarnąć z małym trochę i oczywiście pare razykryzysik mnie ogarna 😞 Musiałam odstawić tamte leki na refleks, bo słabo małemu pomagały, a przez niedostal chyba zaparc 😠 Dostaliśmy inny lek, ale mały gonie chce brać i wypływa, a mozna go zmieszac tylko z woda lub sokiem, a nic poza mleczkiem małemu nie smakuje. Kurcze czy wasze maluchy tez wiszą większość dnia na cycu, bo mój to mógłby godzinami bezprzerwy, nawet w polsnie. Normalnie czasu nie mam na nic, ale widzę, ze uwiekszosci z nas podobnie 😉
Zaraz was poczyta i popisze trochę moze w koncu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
duzo dodpisania...pewno pozapominam..
Agadka, taki zal po maluszku, az slowa nie opisza...[*].
A jaki krem dali dla Sary?
No puszcza nas maluchy z torbami....ja mam dwojke w pieluchach...Ella krok do tylu zrobila i w ogole nie chce na kibelek, ale nie zmuszam, ponoc czesto sie tak dzieje, jak sie nowa dzidzia pojawia...
Szkoda miwas z tymi ranami po cc. U mnie juz praktycznie bez plamien i nic nie boli 🙂 Umowilam sie na 6 tyg wizyte do gina za 2 tyg i pewno powie, ze juz wszystko mozna ☺️ hihi.No i musze pokobinowac z anty.... 🥴
Amelia, wspolczuje strachu i kleszcza, dobrze, ze nie wlazl czort!
Aguska, zapalenie piersi, auuuuu! No dobrze, ze dajesz rade.
D-brycz, mala slodka! Czarny lepek 🙂 Sliczna.
Gaja, samotnosc jest okropna...oby maz szybko na weekend wrocil, dobrze,ze ciocia w poblizu.
Dorotka, lepiej na waszej "wsi" niz w bloku, pewnie! Jedz na zakupy, mi pomoglo!
Dzisiaj mielismy sesje zdjeciowa w przedszkolu u babciu. Miles spal, moj little man 🙂 slodziak pod krawacikiem, haha, a Ella nie chciala miec nic wspolnego z fotografem, a taka fajna babka. Jakos sie udalo z babcia na kolanach i jedno razem dzieci...zobaczymy jak wyjda fotki, ale az 3 tyg trzeba czekac...
A ja wczoraj mialam hardcorowy dzien...migrena na maxa i dwa dzieciaczki, co nie spaly caly dzien! No ale dalam rade. Dopiero niedawno wrocilismy i tata do pracy zaraz...buuuuuuu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agadka, ja staram sie odbeknac za kazdym razem, ale roznie bywa...tylko moj maly mega ulewa, wiec wazne...
Anyaz, jakbym dala, to by sie cycowal non stop, ale ja mam Elle, wiec nie moge 😉
Amelia, moj sie nie poci, no wazne sprawdzac temp na karku i nie przesadzac z opatulaniem...moj spi w spioszkach i spiworku bez rekawkopw bo jeszcze cieplo. Albo zawijam go w rozek, ale juz sie rozkopuje. i cienka czapecze zakladam. Jak bardzo cieplo to tylko spiochy. Bez kocykow itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Amelka - moja spocila sie moze raz! Hela api w bodziaku i na to spiworek na ramiaczkach..i chyba jest ok 🙂 No a nad ranem to u mnie w lozku pod koldra moja normalnie 🙂 A w ogole hymnu pochwalne za spiworki, bo Hela sie tak rozkopuje ze kolderki i koce to na pol minuty...a spiworka nie skopie 🙂
Madzia - tez slyszalam, ze jak sie pojawia malutkie dziecko w domu to starsze moze sie troszke z czyms "zacofac"..ponoc normalka 🙂 Wstaw fotki jak beda..Miles pod krawacikiem - super! Ja moja nie mam w co ubrac cholera..wszystko za szerokie jakies, w kazdym ma homonto z dekoltu i wiszace w barach..aaa 😞
Anyaz - biedny ten Twoj maluszek..zastanawiam sie, czy Helenka tez refluksy nie ma..zaczela mu bardzo ulewac od paru dni..a dzis az jej nosem polecialo 😞 A w sumie naeet jak odbeknie to zdarza sie sie ulac..A kryzysy to prawie kwzda miewa! Czasem mam poczucie, ze ze mna cos nie tak..ze niebwyrabiam ze swoja corka calego dnia w domu;( Mam nadz.ze tak od 3 miesiecy bedzie ciutke lepiej..
Monia - dobrze ze nic powsznego dziewczynkom nie dolega!

A co do cyca..to moja by mogla non stop, ale odstawiam bo brzuszek musi miec czas na odpoczynek! A ogolnoe to moje dziecko marudne jest okropnie..taki maly szantazysta..ciagle poplakuje, jeczy i kweka..normalnie czasem widac ze z nudow..i mamo ponos! A mi rece i kregoslup odpadaja z noszenia i bujania!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Uff, Alex w koncu spi po 1,5h zmagan. Biedny przez pare dni meczyl, bo kupki zrobic nie dal rady, a teraz zrobil 4 razy pod rzad kupe i zmienilam pieluszki zanim go ubralam 😁 W koncu moge troche popisac.
Szkoda Oskarka, taka kruszynka(*) 😞
Pampinka Ty to masz przesrane z tymi szwami. Wspolczuje 😞 U mnie wszystko w miare sie pogoilo po 2 tygodniach, a teraz to prawie nic nie czuje.
Niemala fajnie, ze suczka tak się Michasia opiekuje, a mała kropa w krople podobna do mamusi. Alex niestety wcale nie jest do mnie podobny, ale do tatusia i to bardzo 🙂
4nula współczuje, ze bez męża na 2 miesiące, ale czasem niestety trzeba. Nie wiem jak bym sama sobie poradziła.
Agadka bieda Saruna z ta pupcia, ale mniejmy nadzieje, ze szybko wroci wszystko do normy. Porażka z tymi poradmi przez telefon, ale lepsze to niż nic. Ja staram się oklepywac, ale zwykle młody zasypa po jedzeniu, a oklepywnie go niestety budzi 🤢 Jak tam zab, troche lepiej?
Magdad oby nic ci się nie pokaplikowalo zdrowotne.
Amelia u mnie maly się raczej nie poci w nocy, ale staram się go nie przegrzewac i okno mam rozszczelnione trochę. Z tym kleszczami to strach, ale dobrze, ze w porę zauwazylas.
Aguska fajnie, ze się znowu pojawilas. Tylko pozazdrościć, ze Zoe taka grzeczniuta 🙂 Współczuje tego zapalenia piersi i życzę, żeby to był ostatni raz.
Strzauka szkoda dziadka 😞
Gaja na pewno wyrosne z tych kłopotów z jaderkami i pepuszkiem.
D-brycz slodka Izunia, a zaproszenie fajnie pomyślane.
Dodi dobrze, ze chociaż spacer cię wyluzowal troche 🙂 Fajne zdjęcie Matyldy w avatarku 😘
Monia życzę dużo zdrowka dziewczynkom 😘
Magdaluke ja nie wiem jak ty dajesz radę, ale w sumie jak trzeba to się człowiek bierze w garsc 🙂 Fajne te twoje chlopaki 🙂
Superbabeczko mam nadzieje, ze u Helenki to jednak nie refluks, ale i tak się biedna nameczy przez to ulewanie 😞 Sprubuj może je coś podłożyć pod materacyk od strony główki, bo to podobno pomaga.
Alez się rozpisalam, a jeśli kogoś prominelam to przepraszam. Zmykam spać, bo nigdy nie wiadomo kiedy moje dziecie się obudzi. Życzę nam drogie mamusie spokojnej i przespanej nocy 😘











Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny czy szeroko pieluszkujecie dzieci? Nam ortopeda powiedziała, że bioderka są ok, ale i tak pokazała jak mamy pieluszkować (i na moje pytanie ile czasu w ciągu dnia to powiedziała, że CAŁY CZAS - a przecież dla dziecka to strasznie niewygodne i nienaturalne). Czytałam jednak, ze to przynosi więcej szkody niż pożytku jeśli jest robione bez powodu, tylko profilaktycznie... I zgłupiałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...